Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените

Публикувано от greenbul 
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
10-02-2012 - 09:53:09
Quote
granit


Защото коефициента на тъпота на продавачите на свободния пазар е висок. ]Брокерите са неадекватни[/b] и вместо да сътрудничат пречат.
Тва е абсолютно вярно!!! Освен тва българския собственик (цитирам Булкан) не мое да си представи да продаде без печалба, а за загуба да не говорим, ма пазара друго казва.....
Иворадчо, ти си една форумна прашинка, брато..........сигурно вече трудно влияеш на собствения си живот, да не говорим да влияеш на имотния пазар. Не си фактор, не си критерий, твоето мнение е далеч извън контекста на промените
в които НАВЛИЗАМЕ през м. март........
Ето ти жокерче: фалит на Гърция. Знаеш ли тва кво значи за БГ? За 50% от банковата система? Знаеш ли кво значи за гръцките банки скъп евров ресурс? А за Европейския знайш ли кво значи да фалира И ПОРТУГАЛИЯ, ИСПАНИЯ? Я виж португалските ДЦК ква лихва им забиха последната седмица?
Бегай да са образоваш, баси и злобното джудже си напоследък.........засега ти пиша 3- и ако я караш така, 2 за първия срок, егати!
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
10-02-2012 - 09:53:52
Quote
дами и господа
Quote
ivorad
Quote
granit
Компенсира се, защото няма тъпанар с пари! Затова е замръзнал пазара.

След като тъпотата според теб се компенсира, защо цените на падат, все пак?
eye popping smiley

Падат си ценичките, бавно и плавно *smiley_ahh*

Оооо, по това няма спор, ама все пак, да ти напомня, че преди година и половина пророкът-автор на темата твърди, че в резултат на Базел 3 цените ще паднат бързо и с много.....
Та, какво става с прогнозата, къде е лавината от рязко и съществено обезценени имоти? Или ще трябва да почакаме до март?
eye popping smiley
по два за лев smiling smiley))
10-02-2012 - 10:22:03
avatar
"навлизаме" в драмата преди всяка зима през януари, през февруари се започват прогнозите март, а през май започва да се чака новата зима...класика

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
10-02-2012 - 10:24:34
Ето ти жокерче: фалит на Гърция. Знаеш ли тва кво значи за БГ?
-------------
А ти дървен лигав филисофе, не разбра ли, че фалит на Гърция няма да има , "баси" ?
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
10-02-2012 - 10:32:27
Quote
имотен
Ето ти жокерче: фалит на Гърция. Знаеш ли тва кво значи за БГ?
-------------
А ти дървен лигав филисофе, не разбра ли, че фалит на Гърция няма да има , "баси" ?
Ми ти си мноу смел, баси.........Ти си единствения, дет не е разбрал, че Гърция ВЕЧЕ фалира....в момента избират само термина който да използват.
Там следват рестриктивни мерки, квито гърците не са сънували!

Едно леко връщане назад: Годината е 89-та.....средна цена на стандартен апартамент 75/100 кв.м. в Пловдив средно15х. до 20 х. лева(0.90 лева =1.долара!).
До края на 93-та обаче, цената става между 50х. и 100х. долара
Следват събитията 96-та и 97-ма, но тая криза чисто нашенска, не мое да се сравнява със световния колапс в момента, а и стандарта на българина тогава, въпреки инфлацията не мое да се сравни с масовата мизерия в момента....
Та някъде към 2001-ва и 2002-ра един такъв тип жилище струваше отново 15х. до 20х.долара, аз съм купувал на такива цени!
Та мисълта ми е, че нема невъзможни неща, баси........и "тва не мое никога да се случи" като мисъл е мноу тъпа.....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-02-10 10:38 от darkside.
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
10-02-2012 - 10:36:09
Там следват рестриктивни мерки, квито гърците не са сънували!
--------------------
За да не фалира държавата. "баси", щом това не знаеш.....
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
10-02-2012 - 10:38:44
Quote
darkside

в които НАВЛИЗАМЕ през м. март........
Ето ти жокерче: фалит на Гърция. Знаеш ли тва кво значи за БГ? За 50% от банковата система? Знаеш ли кво значи за гръцките банки скъп евров ресурс? А за Европейския знайш ли кво значи да фалира И ПОРТУГАЛИЯ, ИСПАНИЯ? Я виж португалските ДЦК ква лихва им забиха последната седмица?
Бегай да са образоваш, баси и злобното джудже си напоследък.........засега ти пиша 3- и ако я караш така, 2 за първия срок, егати!


Пиленце, март настъпва след 19 дни. Тогава пак ще си поговорим за промените в цените на НИ. За които ти, като истински пророк си прогнозирал на по-малко от 30% спад по отношение нивата от края на 2011-а. През март'2012.
Март, да повторя, е след 19 дни. Тогава ще проверим стойността на твърдението ти, хайде сега понамали апломба, че нещо изнервен ми мязаш....
:]
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
10-02-2012 - 10:42:29
Едно леко връщане назад: Годината е 89-та.....средна цена на стандартен апартамент 75/100 кв.м. в Пловдив средно15х. до 20 х. лева(0.90 лева =1.долара!).
До края на 93-та обаче, цената става между 50х. и 100х. долара. Тва е първото балонче.....
Следват събитията 96-та и 97-ма, но тая криза чисто нашенска, не мое да се сравнява със световния колапс в момента, а и стандарта на българина тогава, въпреки инфлацията не мое да се сравни с масовата мизерия в момента....
Та някъде към 2001-ва и 2002-ра един такъв тип жилище струваше отново 15х. до 20х.долара, аз съм купувал на такива цени!
Та мисълта ми е, че нема невъзможни неща, баси........и "тва не мое никога да се случи" като мисъл е мноу тъпа.....
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
10-02-2012 - 10:53:24
avatar
Quote
darkside
Едно леко връщане назад: Годината е 89-та.....средна цена на стандартен апартамент 75/100 кв.м. в Пловдив средно15х. до 20 х. лева(0.90 лева =1.долара!). До края на 93-та обаче, цената става между 50х. и 100х. долара. Тва е първото балонче.......

За периода 89 - 93 година не е редно да се дават цифри и съпоставяне.
Тогава преминавахме от "нищото" към някакъв що годе пазар на имоти.
В този период цените търсеха някаква равновесна точка.
Да не би 1 долар да бе = на 90 стотинки, а ?
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
10-02-2012 - 11:02:16
Quote
darkside

Следват събитията 96-та и 97-ма, но тая криза чисто нашенска, не мое да се сравнява със световния колапс в момента, а и стандарта на българина тогава, въпреки инфлацията не мое да се сравни с масовата мизерия в момента....
Та някъде към 2001-ва и 2002-ра един такъв тип жилище струваше отново 15х. до 20х.долара, аз съм купувал на такива цени!
Та мисълта ми е, че нема невъзможни неща, баси........и "тва не мое никога да се случи" като мисъл е мноу тъпа.....


Пиленце само човек с много особен интелект може да си въобрази, че стандартът на българина през 2012 е идентичен на този през 2002-а, за да твърди, че цените на НИ през 2012 трябва да са аналог на тези от 1998-2002......Да не говорим, че твърдението ти за това, че през 96-7 сме живели по-добре отколкото днес е напълно налудно - започнах работа през 1995-а, през 96-а заплатата ми стигна ниво от 10$, в следващите няколко години бях "баровец" с доходи някъде около 150-250$, а само вчера в супера похарчих над 100$ за седмичното пазаруване.....И аз съвсем на съм милионер, а просто софиянец със стабилни доходи в средния диапазон.
Та, викаш, днес сме по-зле, отколкото през 96/7-а?
Може, само че с уговорката - ти си по-зле. Повечето нормални хора са по-добре, въпреки кризата.Кодовата дума е "нормални".
:]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход