Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените

Публикувано от greenbul 
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
13-09-2010 - 16:13:18
avatar
Разбра ли сега че и бой ще отнесеш. Я почакаи още малко и като видиш обяви от рода "ако има някой да даде" тогава ще се пазарим. Не че ги няма и сега тези обяви но в по толямата си част са боклуци.

Ни копува ни продава
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
13-09-2010 - 16:20:20
Quote
Пламен Николов
Предлагам ти също да си пуснеш и обява:
"Добър търговец - осигурява ви поне 20 000Е отстъпка от цената срещу скромно заплащане. Носи на много бой"

Приятелю. На скоро прочетох книга на шеф на една от най-големите компании за недвижими имоти .Вътре е пълно с примери от сорта - продавачът иска $300 000 пазаренето почва от $100 000 и завършва на $170 000. Половин година по късно го пордава на друг за $200 000, който после не може да му вземе и $100 000. И забележи никой никъде не му се налаг да носи на бой. Това само по Балканите го има, "язе за колку гу прудавам, ти толкуз че ми платиш, щото ще ти ... "
Бългрското общество ще си научи уроците, няма да е по лесния начин, но ще ги научи!
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
13-09-2010 - 16:29:05
avatar
Питайте Жоро той да ви каже. Как отиват при него – ама, хъката–мъката имам едно имотче да видим да го продадем че нещо ми тежи на баланса.
Как мислите пазарлъците как вървят там?

Ни копува ни продава
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
13-09-2010 - 16:50:52
Quote
greenbul
Quote
Пламен Николов
Предлагам ти също да си пуснеш и обява:
"Добър търговец - осигурява ви поне 20 000Е отстъпка от цената срещу скромно заплащане. Носи на много бой"

Приятелю. На скоро прочетох книга на шеф на една от най-големите компании за недвижими имоти .Вътре е пълно с примери от сорта - продавачът иска $300 000 пазаренето почва от $100 000 и завършва на $170 000. Половин година по късно го пордава на друг за $200 000, който после не може да му вземе и $100 000. И забележи никой никъде не му се налаг да носи на бой. Това само по Балканите го има, "язе за колку гу прудавам, ти толкуз че ми платиш, щото ще ти ... "
Бългрското общество ще си научи уроците, няма да е по лесния начин, но ще ги научи!

Ама що реши, че аз не съм за пазаренето. Даже мога да кажа, че нося на пазарлък. Ама до определени граници. На един панаир в Пловдив един турчин беше решил, че може да си купи нещото с 50% отстъпка. Ние си давахме панаирно 20%, хайде заради пазарлъка му пуснах още 5, ама тоя беше супер нахален. Накрая го изгоних, щото вече нямах нерви да се разправям с него. Ако не беше на публично място можеше и бой да яде. След месец дойде пак да се пазари поне за панаирната отстъпка, ама далаверата за него беше свършила.
"Нещото" не е имот, далече съм от тая сфера.
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
13-09-2010 - 21:10:30
Ако някой познава банкер, пострадал от Базелски правила, да му предаде, че давам под наем обор и земя за отглеждане на селскостопански животни, караб, рапанджийски, става и за возене на хора 10+2. Осигурявам и работа на комплекса.

Абе пичове, какви кредити свършват? Това са банки, техният предмет на дейност е не да гледат крави и вадят рапани, а да дават кредити и взимат влогове. Вие да не очаквате бригадата на касиерките с бухалки и метални тръби да тръгне да събира рекет по улиците, за да изплащат лихви по влогове? Или директорите да танцуват по прашки на пилон, за да изкарат за заплати? От къде ви хрумват такива неща?
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
13-09-2010 - 22:00:49
То и на товарищ Хоникер не му бе хрумвало, че ще умре в забвение и мизерия прокуден в омразното Чили на дженерале Пиничет.....
Ма тва му се случи, к сожелению.... та кво остава за некакви си измислени банкери, може и рапани на сънчов бряг да почнат да ловят скоро.

Пак викам, по-скромно с такива изцепки, че не ми се струва да сте наследници на Нострадамус или поне на Ванга
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
13-09-2010 - 23:45:42
javcho и greenbul...Придържайте се поне отчасти към българската реалност и нашия пазар тук.Нас тук малко слабо ни интересува от какво печелят банките в Америка примерно.
Да се твърди,че в българската икономика,зависима 100% от чужд капитал,банките правят парите в държавата-така к,какт го правят в щатите,е просто смешно.Ние реално нямаме нито собствена валута,нито валутна политика,дори банки нямаме...защото всичко е зависимо от централите си.Ние тук не можем да произвеждаме пари.Можем само да отпечатаме равностойност в левчета,по административно определен курс,на чужда валута,която някой вече е докарал в държавата по д някаква форма.
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
14-09-2010 - 10:44:39
Quote
др. Иванов
Това са банки, техният предмет на дейност е не да гледат крави и вадят рапани, а да дават кредити и взимат влогове.

А също така да си прибират кредитите с лихвите и да изплащат влоговете с лихва.
Цикълът на раздаване мина, сега идва цикълът на прибиране. Много хора навзеха имоти на четворни цени и сега не могат да си плащат.
Разбира се и това няма да е вечно. Ще дойде време, когато всички ще говорят за крах и за това чи измъкване няма и тогава, сегашните сривльовци ще са тогавашните ъпъри, защото махалото си се клати и ние го знаем. Нужно е обаче търпение. След 10-12 години нищо чудно отново да видим ръст. А до тогава, сривльовците ще ликуват, цените ще са само надолу. (хаххаха нищо чудно брокерите да измислят мантра "Прудавайти, чи цинити са винаги надолие"winking smiley
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
14-09-2010 - 12:37:10
Quote
salvador
javcho и greenbul...Придържайте се поне отчасти към българската реалност и нашия пазар тук.Нас тук малко слабо ни интересува от какво печелят банките в Америка примерно.
Да се твърди,че в българската икономика,зависима 100% от чужд капитал,банките правят парите в държавата-така к,какт го правят в щатите,е просто смешно.Ние реално нямаме нито собствена валута,нито валутна политика,дори банки нямаме...защото всичко е зависимо от централите си.Ние тук не можем да произвеждаме пари.Можем само да отпечатаме равностойност в левчета,по административно определен курс,на чужда валута,която някой вече е докарал в държавата по д някаква форма.

Продължавй да се излагаш, на мен не ми пречиш. Нека повече хора да разберат колко сте в час.

Банките по цял свят работят на един и същ принцип. Това че те мързи да провериш термините, които дадох, не е мой проблем. Последно ти давам пример, на български, провери какво са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ МИНИМАЛНИ РЕЗИРВИ и как банките създават пари от нищото. Всяка нова банка, не клон, а банка, увеличава паричната маса в държавата. Това че термините, които дадох са на английски, е защото не знам как точно се превеждат на български, а не че банките в българия не ги ползват. Защо спорите по теми, които не разбирате. Аз съм сигурен, че ти не си учил икономика или просто си преписвал на всеки изпит, а вече подозирам, че не знаеш и английски. Ако не ми вярваш почвай да четеш, в интернет има всичко.

Относно това че нямаме бълтарски банки пак не си прав. Корпоративно търговска, Централно кооперативна, Първа инвестиционна и Българо-американска кредитна са си чисто български. Ако мислиш,че бъркам, кажи кои са банките има майки.

Отвори сайт на която и да е българска банка. Отвори услуги за юридически лица и почвай да четеш. Банката може да живее и без нито един раздаден кредит и без нито един депозит. Пример за такава банка в България няма, но по света има

Много си далеч от нещата. Подчертах в миналия ти пост за кое не си прав. Провери и спри да се излагаш, че гониш Иванов вече.
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
14-09-2010 - 12:58:08
ееее недей обезсърчава човека. почнал е вече да чете. виж за борда нещо е понаучил...
нужно е време. като му светне картинката ще се срамува от постовете си.
и ние да черпехме информацията си от каквото кажат по битивити и ние сигурно щяхме ръстове да бълнуваме
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход