Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените са достигнали дъното ... иде срив!

Публикувано от greenbul 
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
01-06-2010 - 08:52:26
avatar
Quote
BulCan
TZARS, точно топ апартаментите във Варна "ядат най-голям пердах" в момента. Тях ги наблюдавам и ходя на огледи от време на време. От 220 000 Е на 180 000 (стои непродаден и на 180 К, а е наистина хубав, смятай, че за 165 000 го е дал). Друг от 125 000 последно ми се обади за 105 000, но е за ремонт (за 97-100 К ще го даде сигурно). Тези най-трудно се продават. Ти колко сделки за над 130 К имаш последно време?

Съгласен съм, обаче това са жилища във високия сегмент.
90 % от всички сделки за апартаменти във Варна за последните 2 години са в границата до 55.000 евро.
Ето там цените забиха на едно място и не мърдат. Примерно двустаен тухлен ВИНС - Спортна зала.
Всичко, което е на пазара е куцо. Един два по-добри има, но пък те държат цена над "нормалната".
Сделки над 70.000 нямам в последно време.
След като търсиш във високия клас жилища, то в момента си в отлична позиция.
Договаряй здраво. Така ще си избиеш "отстъпката" от яхтата.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
01-06-2010 - 09:02:46
Quote
TZARS
Quote
BulCan
TZARS, точно топ апартаментите във Варна "ядат най-голям пердах" в момента. Тях ги наблюдавам и ходя на огледи от време на време. От 220 000 Е на 180 000 (стои непродаден и на 180 К, а е наистина хубав, смятай, че за 165 000 го е дал). Друг от 125 000 последно ми се обади за 105 000, но е за ремонт (за 97-100 К ще го даде сигурно). Тези най-трудно се продават. Ти колко сделки за над 130 К имаш последно време?

Съгласен съм, обаче това са жилища във високия сегмент.
90 % от всички сделки за апартаменти във Варна за последните 2 години са в границата до 55.000 евро.
Ето там цените забиха на едно място и не мърдат. Примерно двустаен тухлен ВИНС - Спортна зала.
Всичко, което е на пазара е куцо. Един два по-добри има, но пък те държат цена над "нормалната".
Сделки над 70.000 нямам в последно време.
След като търсиш във високия клас жилища, то в момента си в отлична позиция.
Договаряй здраво. Така ще си избиеш "отстъпката" от яхтата.

"Отстъпката" съм я прежалил, още като обявих последната цена smiling smiley Всяка сделка е сама за себе си. Какво е виновен продавача на имот, че аз съм продал яхта на загуба? Това е проблема в БГ, че който продава нещо, за което той се е "набучил" иска непременно купувача да му поеме загубата. Има един апартамент + таванско студио, обявен за 160 000, обаждам му се, той ми разправя, че имал много финансови задължения, запори и пр. и за да си оправел положението му трябвали 180 000 smiling smiley То хубаво, че му трябват, стига някой да му ги даде. При продажба се смята не колко ти трябват, ами за колко може да го купи някой. smiling smiley
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
01-06-2010 - 09:49:06
avatar
Quote
BulCan
"Отстъпката" съм я прежалил, още като обявих последната цена. Всяка сделка е сама за себе си. Какво е виновен продавача на имот, че аз съм продал яхта на загуба? Това е проблема в БГ, че който продава нещо, за което той се е "набучил" иска непременно купувача да му поеме загубата. При продажба се смята не колко ти трябват, ами за колко може да го купи някой.

Това за "отстъпката" го написах ей така, без дълбочина.
Исках да кажа, че човек веднъж печели, друг път губи.
Сега ти си в добрата позиция.

В потвърждение на мисленето на продавачите:
Мой познат ми предлага (за съдействие за продажба) двустаен панелен 65 кв.м. без никакви екстри до ХЕИ на цена 1200 евро / кв.м. Целта на операцията му била с взетите пари да купи на двамата си сина по една гарсониера.
Ни приема, ни предава, че така имот не се продава.
Откровенно казано, мен ме е срам да ръгна такава "оферта" в даден сайт. Ще ми се смеят врабчетата.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
01-06-2010 - 10:01:02
Quote
TZARS
Quote
BulCan
"Отстъпката" съм я прежалил, още като обявих последната цена. Всяка сделка е сама за себе си. Какво е виновен продавача на имот, че аз съм продал яхта на загуба? Това е проблема в БГ, че който продава нещо, за което той се е "набучил" иска непременно купувача да му поеме загубата. При продажба се смята не колко ти трябват, ами за колко може да го купи някой.

Това за "отстъпката" го написах ей така, без дълбочина.
Исках да кажа, че човек веднъж печели, друг път губи.
Сега ти си в добрата позиция.

В потвърждение на мисленето на продавачите:
Мой познат ми предлага (за съдействие за продажба) двустаен панелен 65 кв.м. без никакви екстри до ХЕИ на цена 1200 евро / кв.м. Целта на операцията му била с взетите пари да купи на двамата си сина по една гарсониера.
Ни приема, ни предава, че така имот не се продава.
Откровенно казано, мен ме е срам да ръгна такава "оферта" в даден сайт. Ще ми се смеят врабчетата.

Просто му обясни, че с това си вадиш хляба и офертите са "огледалото" на дейността ти, ако не ти вярва, да се пробва с друг брокер. Въпроса даже не е и до срам, ами до авторитета на бизнеса
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
03-06-2010 - 14:42:17
avatar
Ех чак днес ми просветна - защо цените на имотите се определят по обявите (оферта не е точна дума - има друго правно значение)

Е ми много просто - защото сделки няма! :}
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
03-06-2010 - 15:41:46
avatar
Отпуснатите през април 2010 г. жилищни кредити са за 113 млн. лв., като намаляват със 70% спрямо Април 2008 г., а на годишна база ръстът е с минималните 12%.

Отпуснатите през април 2010 потребителски кредити са за 150 млн. лв., което е със 74% по-малко спрямо Април 2008 г. и с 8,7% по-малко на годишна база.

Отпуснатите през април 2010 фирмени кредити са за 688 млн. лв., което е спад с 50,85% спрямо Април 2008 и с 8,61% на годишна база.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
04-06-2010 - 10:47:35
avatar
От това което Царс е постнал се вижда една важна зависимост:
Спад на кредитите 50%
Спад на цените на имаотите 40% за същтия период (една година)

за следващата година най-вероятно процентите ще са същите smiling smiley
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
04-06-2010 - 11:50:29
Quote
palamud
От това което Царс е постнал се вижда една важна зависимост:
Спад на кредитите 50%
Спад на цените на имаотите 40% за същтия период (една година)

за следващата година най-вероятно процентите ще са същите smiling smiley

Много ясно.
На набалончени цени купуват смо сиромасите, които карат от заплата до заплата. Те не могат да си представят 150 000 лева, защото мащабите им са съсредоточени в месечния доход. Този, който е изкарал такива пари няма да ги даде току така на първия строителен далавераджия да си купува Кайени и силикони на компаньонките...
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
04-06-2010 - 20:55:19
avatar
Quote
palamud
От това което Царс е постнал се вижда една важна зависимост:
Спад на кредитите 50%
Спад на цените на имаотите 40% за същтия период (една година)

за следващата година най-вероятно процентите ще са същите smiling smiley

:}Когато си прост е завинаги...Примири се и живей такъв... :]
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
04-06-2010 - 21:15:00
Quote
TZARS
Quote
BulCan
"Отстъпката" съм я прежалил, още като обявих последната цена. Всяка сделка е сама за себе си. Какво е виновен продавача на имот, че аз съм продал яхта на загуба? Това е проблема в БГ, че който продава нещо, за което той се е "набучил" иска непременно купувача да му поеме загубата. При продажба се смята не колко ти трябват, ами за колко може да го купи някой.

Това за "отстъпката" го написах ей така, без дълбочина.
Исках да кажа, че човек веднъж печели, друг път губи.
Сега ти си в добрата позиция.

В потвърждение на мисленето на продавачите:
Мой познат ми предлага (за съдействие за продажба) двустаен панелен 65 кв.м. без никакви екстри до ХЕИ на цена 1200 евро / кв.м. Целта на операцията му била с взетите пари да купи на двамата си сина по една гарсониера.
Ни приема, ни предава, че така имот не се продава.
Откровенно казано, мен ме е срам да ръгна такава "оферта" в даден сайт. Ще ми се смеят врабчетата.
Аз пък искам работа със заплата 10000евро.И няма да работя докато държавата не ми намери такава работа.Искам бентлита по 1000 кинта и свирките по левче.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход