Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?

Публикувано от BulCan 
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
20-04-2010 - 20:48:40
avatar
Quote
TZARS
При "купувачите" без опит се допуска едно грешно заключение:
В сградата, щом са продадени 95 % от апартаментите, то обекта ще бъде завършен. Щом има само две апартаментчета още има за продаване, то аз ще купя едното и мога да съм спокоен, че "акт 16" ще е в срок, всичко ще е "ОК" и обекта няма да зацикли.
Броя на продадените апартаменти в една сграда не е в пряка зависимост със срока за завършване!

Споделям горчив опит - Клиент закупи последният свободен апартамент в сграда на груб строеж (с поставена външна дограма), в сградата имаше работници при огледа, строителя до този момент "работеше по график". При покупката, строителя направи добра отстъпка за плащане в брой на 100 % от цената на жилището. Един ден след "нотариуса", вече нямаше работници и обекта е замръзен (този месец се навършват точно две години). Хората хвърлиха едни здрави кеш пари и още са на квартира ( 400 лв. наем) и незнам след колко години евентуално ще влязнат във построено и издадено (актувано) жилище.
Чувствам се виновен, затова че бях посредникът съдействал за тяхната покупка.
Благодарение на мен, те направиха най-грешния си ход.
Оттогава първо направих "санитарна сеч" на другите строители с които работих.
След два-три месеца изтрих всички мои оферти "без акт 16"- около 300 апартамента.
Не желая да навличам беди и на други семейства.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-20 21:16 от TZARS.
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
20-04-2010 - 21:04:02
Quote
TZARS
Споделям горчив опит - Клиент закупи последният свободен апартамент в сграда на груб строеж .....
Ето, това е човешка приказка! Четеш, разбираш, ..... и не ти пука в кой отбор играе този, който е писал!
Поздрави, TZARS!
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
20-04-2010 - 21:45:04
Нещо не си свършил като хората, не си проверил обекта или човека. Във всеки бизнес могат да се получат проблеми. А и говорим за преди две години, кой би могъл да знае. Оттогава са завършени хиляди апартаменти. Това, че един е изгорял, не значи, че изобщо не може да се купува на "зелено".
Анонимен потребител
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
21-04-2010 - 08:37:39
Прав си Imotko, ама сега някой трябва да плати и вече плаща за това че други са печелили предните години без да си мръднат пръста.
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
21-04-2010 - 20:10:53
Световната история познава много такива случаи. Докато един пазар върви нагоре, всички печелят, като почне да слиза, все някой трябва да плати по-голямата част от сметката. Като в онази игра за 5 деца, които трябва да седнат на 4 столчета, като спре музиката. Столчетата /парите/ намаляват след всеки кръг на играта и накрая все някой последен остава без столче.
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
21-04-2010 - 22:23:40
Quote
Imotko
Световната история познава много такива случаи. Докато един пазар върви нагоре, всички печелят, като почне да слиза, все някой трябва да плати по-голямата част от сметката. Като в онази игра за 5 деца, които трябва да седнат на 4 столчета, като спре музиката. Столчетата /парите/ намаляват след всеки кръг на играта и накрая все някой последен остава без столче.
Страшно много ми хареса сравнението с играта със столчетата *beer*, въпреки че в споменатия случай няма нищо хубаво, ама така е в България
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
21-04-2010 - 22:51:28
Сравнението ми хареса и на мен, но си мисля, че столчетата са по-малко от 5 даже, а децата са 2-3 детски градини народ smiling smiley
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
21-04-2010 - 23:20:40
avatar
Съотношението е 1/20 и с всеки изминат ден расте.
Заедно с цените на имотите естествено, та нали Дянков каза, че след 1-ви Април започва Великият Ъп!

Инак по темата, куркапан е да купуваш каквото и да е било на зелено в близките 2 години.
Не и на тези офертни цени, в никакъв случай!
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
21-04-2010 - 23:39:18
avatar
Quote
valsodar
Съотношението е 1/20 и с всеки изминат ден расте.
Заедно с цените на имотите естествено, та нали Дянков каза, че след 1-ви Април започва Великият Ъп!

Инак по темата, куркапан е да купуваш каквото и да е било на зелено в близките 2 години.
Не и на тези офертни цени, в никакъв случай!

Прав си Валси, не купувай, даже намерение да нямаш.
Има си хора за всичко.
Днес чух нещо интересно което ми хареса.
Бялата мечка се събуди и е гладна.
И не я интересуват старите круши, а свежата мръвка.
А мечка стръвница не можеш да спреш.
Та изненадите предстоят.
И то скоро.
И не е нужно да си съгласен.
Стой и гледай.
Отдалеч.
И сменяй близалките поне на два часа.
А защо, попитай младите майки.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
21-04-2010 - 23:46:38
avatar
Тъй-тъй, говори си, не ми пречиш!

Докъде стигна с преброяването на дивите зайци, май нещо не останаха в полето на глупците, а?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход