Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?

Публикувано от BulCan 
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
18-04-2010 - 18:25:59
Quote
Imotko
Вижте сега, нали не се купува, нали даже хората не си и помислят да купуват? Нали цените са високи и ще падат още 100 години. Ама тука като се пусна една тема, бая народ се изреди да дава съвети. Само Невидимко, Радославчо и още няколко диви влогари с влогове от по 4000 лева липсват, по обясними причини.
Сантимент било, не знам какво било. Грънци. Просто нашия колега е намерил това, което го устройва, на цена, която може да си позволи, и го е намерил само благодарение на кризата, иначе щеше още да е в по-твърдия отбор. И знае, че има голяма вероятност това вече да не го намери. И никой няма да построи друго такова, защото падна инвестиционната печалба и няма смисъл. И като никой не построи ново такова, защо на вече построеното да му падне цената? Та затова човекът пита и разпитва и добре прави, ама да не стане хем му се иска, хем не му стиска.

Имотко, не е въпроса дали ми стиска или не. По-скоро е дали ще има консенсус или не при преговорите. Какво съм намерил не оказва влияние в кой отбор съм smiling smiley Сантимент си е, наистина, но не и до ниво да правя глупости. Невидимко или Валсодар нито аз, нито ти, можем да знаем с какъв ресурс разполагат. Ама, хайде, че излизам от темата.
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
18-04-2010 - 18:31:21
Извини ме, ако съм те засегнал. Не лично, напротив. Просто тази тема, независимо от развитието на конкретния случай, е доказателство, че пазар има и ще има, че като човек си намери нещо, което му харесва и на цена, която го устройва, той го купува сега. Именно сега, а не чака да станат по 149 кв.м. на жълтите павета. Та използвах случая да покажа на скритите сривльовци, че има още много да почакат за имоти без пари.
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
18-04-2010 - 18:35:46
avatar
Не съм си давал мнението в темата по една много проста причина, авторът й изрично посочи от кои иска да чуе мнението им.

А за мненията на разни посерковци, с колко пари съм аз - дреме ми на Уя за тяхното мнение!
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
18-04-2010 - 18:37:55
Това за парите ти беше шега, за мисленето ти и манипулациите - не. Не спами повече хубавата тема.
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
18-04-2010 - 18:42:24
avatar
Айде, няма да те псувам пред хората за простотията ти, че е невъзпитано.

Но... вари го, печи го - то все на цървул ще си миришеш!
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
18-04-2010 - 18:58:07
avatar
Quote
valsodar
Айде, няма да те псувам пред хората за простотията ти, че е невъзпитано.

Но... вари го, печи го - то все на цървул ще си миришеш!

Айдеееее, върнааме се от родните места и се изокааме да се виде чи смя туканка.
Я си прегледай падежите на кеша и бегай по огледи, че пак изгоря.
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
18-04-2010 - 19:14:15
avatar
Ей, простотията е безсмъртна.
Ако не е Собственика, ще дойде в лицето на Имотко или на друг дежурен олигофрен?

Стига сте спамили в темата на човека, апропо ако има модератор на линия, нека да я поизчисти, че ме е яд да гледам, как смислени теми се осират от идиоти като вас!
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
18-04-2010 - 19:17:23
Тя темата си изигра ролята, сега с любопитство чакаме на първия ред да догледаме филма. За идиоти трето поколение /цитат/-безплатно.
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
18-04-2010 - 19:20:01
Quote
Imotko
Та използвах случая да покажа на скритите сривльовци, че има още много да почакат за имоти без пари.

Радославчо, това да не те изнерви.
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
18-04-2010 - 19:39:50
Булкане,
Предполагам, че сговорният ти характер е причината в твоята тема да се спазва приличен тон и да се обменят полезни мнения. Поздрави, за което !

Ако има неяснотии винаги може да ги коментираме. Въпросите са такива, че няма проблем това да стане и в този сайт. Тинки е казал с два реда много ясно това, което аз обяснявах напоително с много абзаци.
Може и да съм малко краен, но независимо, че не съм юрист, нямам никакви притеснения да дам ясна и категорична оценка на някои явления.

Категоричен съм, че законодателят трябва да детайлизира материята по предварителните договори. Особено предварителни за имоти. (Няма проблем да се подписват и предварителни договори за друг предмет, но това го оставям настрана). За мен един предварителен договор за апартамент на рисунка, проект, при дупка или какво да е преди акт 14 е един привиден договор. Предметът на договора го няма и неговата бъдеща евентулна "поява" в правния мир си е жива спекула.
Пък юристите викали :-))), че привидните договори са нищожни.
Това имотко ще ти го обясни :-))), щото той ги знае нещата.
Имотко, здравей ! Нали не се сърдиш ? Помня те от едно време и никога не ми е пречило, че си от другия лагер, намирам те за симпатичен съфорумец.

Продължавам да твърдя абсолютно категорично, че това е де факто един договор за заем. Без гаранции, без обезпечения - ей така, на юнашко доверие.

Физическите лица като са физически не значи, че трябва да правят по-семпъл и безкритичен бизнес. Който иска да разбере как се върши бизнес със заеми, нека погледне как практикуват банките. Гражданите не е необходимо да ги копират в пълен размер, но е задължително да се направи опит за възпроизвеждане н а философията и формата, като се ползват поне част от използваните от тях инструменти.
За корпоративен заем в тъмните години ми се е налагало да подпиша: ипотека на фирмен имот, два особени залога (за оборудване и бъдещи вземания, запис на заповед, авалиран от друго юридическо лице, ипотека на имот на физическо лице, представляващо кредитополучателя. Четири от петте обезпечения самостоятелно покриваха кредита, но банката ни най-малко не се притесни да иска почти петорно обезпечаване.

Друго, този предварителен договор, който се практикува тук е един истински миш-маш. В него има елементи на предварителен договор за покупка на НИмот и елементи на договор за поръчка.
Имаше луди години, когато се правеха номера и се прехвърля малко преди А14, защото като сделка със земя, правото на строеж - освободено от ДДС. Услугата (строителната) в нито един, момент (етап) не е и не е била освободена сделка.

Има още един вариант за обезпечаване. Колегите казаха полезни неща. Като имам време ще се върна на темата.
Принципно - договор за заем, задължително заверен пред нотариус. Нотариалният акт плюс УПолзване са разрешена опция за връщане на заема. Има условниости за да се гарантира и строителя, че на тебе няма да ти дойде друга идея и да се откажеш от купуване, а да си търсиш само парите обратно.
Лошото е, че това е само теория, те бяха безумно разглезени и направо похабени за разбирането как да се градят балансирани отношения и да се върши нормален бизнес.

Акредитив и ескроу сметка са различни неща и то доста, но за това друг път....
Чао и поздрави !

Докато напиша и похваля колегите, пак се изпокарали! Аз се върнах да изтрия нещо забравено случайно и не можах да повярвам на очите си.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-18 19:44 от nacheff.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход