Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?

Публикувано от BulCan 
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
18-04-2010 - 13:10:25
Quote
gogolcho
имаш пощаwinking smiley

Получено и записано. Благодарско *ok*
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
18-04-2010 - 13:11:41
avatar
Quote
BulCan
Quote
OwnerBG
Булкан, ако продавача бил той строител или обикновен инвеститор се съгласи на подобна схема, за мен ще е напълно сигурно че има голям проблем за който не иска да се знае или обсъжда.
А обслужване на ескроу договор в клон на българска банка е по ужасно от руска рулетка.
Като видиш невинните очи на Мичето от бюрото до прозореца "щото нали той, нали беше така, ми те ми казаха"

Owner-e, ами всичко се проверява. Аз не мога да спекулирам без да знам, но имам приятели банкери, ще си питам как стоят нещата. То си има сигурно принципни положения за различните банки. Не знам дали не може да се договори подобно нещо и с някоя испанска банка (аз май имам останала една валидна банкова сметка в Испания, колко му е да им звънна по тел. и да ги питам).

Абе тя сметката е лесна работа.
И правилата са почти еднакви с изключение на таксите.
Основанието за освобождаване е проблема.
Него обсъди като начало.
Български нотариален акт и така наречения Акт 16, не значат нищо оттатък Драгоман.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
18-04-2010 - 14:59:49
Ще направя един коментар по заглавието на темата:
"Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?"

За мен лудост е всяко плащане без реална гаранция, във всеки един момент независимо от случая.
С какво ти гарнатира продавача на зелено в общият случай? Добри намерения....... друго?
Нормално е когато плащаш да си гарантираш максимално собствеността или върху парите, или върху бъдещата вещ.

Виж условията на банките за обслужване на "сметката", ако ти се сторят неприемливи драсни. Има още една опция със същият ефект, но може да се окаже доста по - приемлива, като цена, особено в твоят случай, където разбирам, че говорим за крупна сума в тези "тежки" за кеша времена.
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
18-04-2010 - 15:08:19
Един "неподготвен" да се изкаже:

Това, че човека няма проблеми означава, че няма заеми. Това не значи, че има достатъчно пари, да строи без да му пука - ей така като хоби. Съвсем естествено е, да инвестира парите от продажбата на апартаменти в доизграждане на сградата. Поради тази причина няма и да се навие на варианта за депозиране на готови пари в банка. Освен ако - не се намерят още 3-4 такива със залози в банка, и самата банка се навие да отпусне заем, като за гаранция използва влоговете и построеното досега. Малко труден и хипотетичен вариант.

Другия вариант е по-добър. Въпросните евентуални желаещи, които споменавате, че можете да намерите - намирате ги и се разбирате с тях за обща инвестиция. Тук в България "общо" означава препъникамък. така че е сложно. Та взимате всички парите си и се разбирате със строителя за взаимно довършване на апартаментите. Вие си искате вашите, останалите - остават за строителя.

Простата сметка показва:

8 апартамента * 130 000 евро (ако са еднакви) = около милион
сградата е на етап малко преди акт 14, т.е. да примем, че около 40% е изградена, т.е. в нея са вложени 400 000 евро, а остават 600 000. Това прави продажба на 4 1/2 апартаменти. Т.е. Вие и още 3-4 желаещи и сградата ще има ресурс за завършване. Вероятно обаче са вложени в пъти повече пари от сегашната му цена, т.е. строителят се е надявал на печалбите при предишните цени. Това ще му се стори чиста загуба. Останалите 3-4 апартамента остават за строителя и той се разпорежда както му дойде за добре. Той излиза от затворения кръг, получава си вложените средства (във вид на готови и продаваеми апартаменти), а вие си живеете по живо и по здраво. Този вариант обаче е доста хипотетичен и вероятността за успех е доста малък. Все пак съседите ще са българи. А и строителя едва ли ще иска, по-скоро ще поиска, но когато вече ще е късно.
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
18-04-2010 - 15:11:44
БулКан,
Какво му пречи да продаде готовите апартаменти и докато чака раздвижване, да си строи втората сграда и нея да продава на очакваните от него по-високи нива . Така дори, ще получи по-голямо финансиране (100%, а не 50%).

Може би, е добре да осъществиш контакт, ако е възможно, със собствениците на продадения вече апартамент. Би могъл да получиш повече инфо. Какво означава "запазен" за другия апартамент?

Ако, пък намериш още купувачи, за пакетна цена, то бихте могли да изкупите целия строеж до момента (цената се договаря), и след това инвеститорът е само изпълнител. Така, по-изчистено ми се вижда, но адвокатите да си кажат думата...

P.S. Докато пиша, Мишо е дал един по-подробен вариант. smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-18 15:15 от Muza.
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
18-04-2010 - 17:20:03
BulCan , нали си приятел ще ти кажа
Даи телефона на този строител и целия форум ще се изредим да му звъним , да ходим по огледи и да му предлагаме някаква твърда цена 300-400 евро , като му се изтърсят 100 човека с такава оферта и заявят готовност да платят в брои при акт 16 - гарантирам ти че доста свят ще му се завие *beer*
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
18-04-2010 - 17:53:27
Вижте сега, нали не се купува, нали даже хората не си и помислят да купуват? Нали цените са високи и ще падат още 100 години. Ама тука като се пусна една тема, бая народ се изреди да дава съвети. Само Невидимко, Радославчо и още няколко диви влогари с влогове от по 4000 лева липсват, по обясними причини.
Сантимент било, не знам какво било. Грънци. Просто нашия колега е намерил това, което го устройва, на цена, която може да си позволи, и го е намерил само благодарение на кризата, иначе щеше още да е в по-твърдия отбор. И знае, че има голяма вероятност това вече да не го намери. И никой няма да построи друго такова, защото падна инвестиционната печалба и няма смисъл. И като никой не построи ново такова, защо на вече построеното да му падне цената? Та затова човекът пита и разпитва и добре прави, ама да не стане хем му се иска, хем не му стиска.
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
18-04-2010 - 17:58:14
avatar
Quote
Imotko
Вижте сега, нали не се купува, нали даже хората не си и помислят да купуват? Нали цените са високи и ще падат още 100 години. Ама тука като се пусна една тема, бая народ се изреди да дава съвети. Само Невидимко, Радославчо и още няколко диви влогари с влогове от по 4000 лева липсват, по обясними причини.
Сантимент било, не знам какво било. Грънци. Просто нашия колега е намерил това, което го устройва, на цена, която може да си позволи, и го е намерил само благодарение на кризата, иначе щеше още да е в по-твърдия отбор. И знае, че има голяма вероятност това вече да не го намери. И никой няма да построи друго такова, защото падна инвестиционната печалба и няма смисъл. И като никой не построи ново такова, защо на вече построеното да му падне цената? Та затова човекът пита и разпитва и добре прави, ама да не стане хем му се иска, хем не му стиска.


clap: *beer*
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
18-04-2010 - 18:16:07
И да добавя-горният ми пост не е подигравка. Всъщност основния проблем на BulCan или на някой друг като него, желаещ да си купи на зелено, се състои във факта, че на обекта не се работи. Ако на строежа имаше 30-ита работници, никой тук нямаше да може да каже копче.
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
18-04-2010 - 18:18:38
Quote
dival
BulCan , нали си приятел ще ти кажа
Даи телефона на този строител и целия форум ще се изредим да му звъним , да ходим по огледи и да му предлагаме някаква твърда цена 300-400 евро , като му се изтърсят 100 човека с такава оферта и заявят готовност да платят в брои при акт 16 - гарантирам ти че доста свят ще му се завие *beer*

Е, това би било несериозно... Обсъждаме, коментираме, съвети - хубаво, но дотам smiling smiley smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход