Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?

Публикувано от BulCan 
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
17-04-2010 - 21:01:18
avatar
Quote
Imotko
Какво значение има кой купува изолацията и тухлите и други такива глупости?
По интересно е авторът на темата, като виден, макар и не краен, сривльо, да обясни защо точно сега му е притрябвал имот и то на такава "космическа цена". Също е любопитно дали парите са от кредит /което знам, че не е така/, дали са от банкови лихви или от бизнес?
Моля Начев много да не философства на теми, които не разбира напълно/имоти и договори де/.

ДДС приятелю, ДДС.
Това е значението на тези и други такива глупости.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
17-04-2010 - 21:01:53
avatar
Ей, една нормална тема да се появи в тоя форум и пак вече се осра от дришльовците!

Остави хората да си обсъждат въпроса на спокойствие бре ..., като няма с какво да допринесеш към нея, то по-добре си мълчи!
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
17-04-2010 - 21:02:38
Честно казано си е лудост въпреки ,че би трябвало да съм от другата страна .Щом не строи през последните месеци значи не е наред с финансирането .Няма строител с пари който да не се възпозва от ситуацията.В момента всички се облизват за кеша.Ако не е някакъв супер уникален имот ,от който имаш спешна и неотлижна нужда по-добре изчакай.
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
17-04-2010 - 21:11:25
avatar
Quote
builder
Честно казано си е лудост въпреки ,че би трябвало да съм от другата страна .Щом не строи през последните месеци значи не е наред с финансирането .Няма строител с пари който да не се възпозва от ситуацията.В момента всички се облизват за кеша.Ако не е някакъв супер уникален имот ,от който имаш спешна и неотлижна нужда по-добре изчакай.

И си прав и грешиш.
Има строители които категорично отказват да водят разговори за продажби.
Кеша е добре да дойде за обект, но в момента всеки остъргва цената до невъзможност, развял знамето на кризата.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
17-04-2010 - 21:16:23
Не виждам в какво греша?Очевидно строителят не е от тези за ,които споменаваш иначе девет месеца застой на обекта няма как да се случи,а обект спрян за девет месеца пиши го заминал.
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
17-04-2010 - 21:18:24
Quote
Imotko
От страна на строителя да ти прехвъри право на строеж означава да те направи собственик преди да си му платил на 100%. Като станеш собственик, можеш да му скъсиш живота при акт 15, акт 16 и т.н. Може да искаш по-големи неустойки, може да му правиш разни мръсотиики. Затова практиката е нотариален акт /независимо дали на право на строеж или на груб строеж/ да се дава при платени поне 85-90% от цената. Патили строители искат твърдо 100%.
Дали са финансово стабилни не можеш да прецениш лесно, щом не свалят цените на готовото, значи са ОК, просто са лакоми или чакат "да мине" кризата. Има много такива.
Това е някъде във Варна, вероятно.

Да, във Варна е. Добре де, да предположим, че са финансово стабилни щом не свалят цените на готовото. И аз това си го помислих. Ама защо тогава започват да продават "не-готовото", ами не го построят първо и да му искат по-висока цена. Явна имат някъква промяна в тактиката. Опитвам се да се поставя на мястото на инвеститора (не, че много разбирам де), ама даже и да имах парите, ако нямам клиенти не знам дали бих ги "наливал" за завършване на строежа. По-скоро бих се подсигурил, че има на кого да продавам. Знам ли? 100 % сигурност никъде няма, но е добре да се направи преценка на риска. Какви начини има според теб продавача/инвеститора да ме убеди, че няма да загубя първоначалната си вноска и какъв % от цената би трябвало да е тя?
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
17-04-2010 - 21:36:35
Quote
Imotko
Какво значение има кой купува изолацията и тухлите и други такива глупости?
По интересно е авторът на темата, като виден, макар и не краен, сривльо, да обясни защо точно сега му е притрябвал имот и то на такава "космическа цена". Също е любопитно дали парите са от кредит /което знам, че не е така/, дали са от банкови лихви или от бизнес?
Моля Начев много да не философства на теми, които не разбира напълно/имоти и договори де/.

Авторът не темата си е "сривльо" даже и да купи. Има известен емоционален и личен момент в локацията, а и му харесва изпълнението и проекта. Гледал съм поне 7-8 апартамента на 130 000 Е и без да се правя на интересен във форума - просто аз не бих им дал и 70 000. Парите не са от кредит, бих бил много щастлив да имам 130 К от банкови лихви, но за съжаление не съм на това ниво smiling smiley Парите са предимно от продажба на друг имот преди 2 години (тогава форума много ми помогна) + спИстяяния. Естественно е, че не съм взел решение за покупка, но това е първият апартамент във Варна, който е под 150 К и ми привлича вниманието (цената и риска са съвсем отделни неща, тях ще си ги преценявам - цената подлежи на договаряне освен това). От гледна точка на инвестиция, даже и да беше построен вече е повече от ясно, че не е добър. Става дума за сантимент.
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
17-04-2010 - 21:37:15
Като гледам яко си захапал и искаш подкрепа ,че не си в грешка.За такава ситуация класика го е казал "Който играй пичели..........."
Пусни поне снимки ,че да го видим този уникален строеж.В крайна сметка покупката на имот е като оня виц дето един не искал да .......жена си на площада ,че всеки ще му дава акъл.
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
17-04-2010 - 21:44:43
Quote
builder
Като гледам яко си захапал и искаш подкрепа ,че не си в грешка.За такава ситуация класика го е казал "Който играй пичели..........."
Пусни поне снимки ,че да го видим този уникален строеж.В крайна сметка покупката на имот е като оня виц дето един не искал да .......жена си на площада ,че всеки ще му дава акъл.

Не бе, аз като питам нещо, го питам наистина smiling smiley Не е за оправдание пред себе си smiling smiley smiling smiley Не съм му правил снимки, строежа е на 100 метра от мен, гледам го от време на време... Не мога да обещая, че ще купя, за да покажа на форума, че съм "сериозен", ама като гледам колко несериозни теми се пускат се престраших и аз да пусна една, тук поне обсъждаме нещо реално, а и би било от полза не само на мен. Даже ми стана леко неудобно, че толкова хора реагираха...
Re: Лудост ли е да се купува на груб строеж в този момент и в този случай?
17-04-2010 - 21:44:46
Отговорът за промяната в тактиката може да се крие във факта, че апартаментите във втората сграда са големи и като такива - трудно продаваеми, особено в този момент. Възможно е да искат да се подсигурят, че ще получат определена сума при завършване на обекта, вместо да се реят в неизвестността колко пари всъщност ще получат от готовите апартаменти и дали ще им се 'вържат' сметките.
От друга страна големи апартаменти на разумни цени са дефицитна стока в нашия град ( по мои скромни наблюдения) и от тая гледна точка 5 апартамента би трябвало да се купят безпроблемно, ако 'локейшънът' е добър, а аз съм сигурен, че е добър, защото вярвам, че познаваш достатъчно добре града и можеш да направиш преценката.

Едит: Докато съм писал поста си, ти си пуснал твой. Ако не ме лъже паметта и съм успял да посвържа фактите, става дума за район, който се слави и с някои негативи. Ти знаеш най-добре за какво иде реч, но най-малкото цената би трябвало да търпи сериозен коментар сякаш.
Дано не греша, а ако е така, моля да ме извиниш, че съм ти спамил в темата smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-17 21:52 от Zrfv.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход