Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...

Публикувано от sobstvenik 31 
Jim
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
16-03-2010 - 00:00:34
Quote
sobstvenik 31
Веднага ще ти отговоря! Според моята логика от всичко което съм прочел от всички влогари, те освен, че възхваляват влога винаги дават мнения за имоти и за огледи на имоти. Което ме навежда на мисълта, че те в един хубав момент търсят да закупят имот. А най-железният ми аргумент е , че те ако не се интересуват от имоти, не биха стояли в този форум с години. Щяха да спорят да кажем в Инвестор.бг.
Но те стоят и точат зъби за имотна покупка. Поне такива са впечатленията. Нека ме оборят. Не държа да съм винаги правият, но това са моите убеждения затова пускам темата!
Този форум е за имоти, за които всеки може да има мнение, а онзи е много специализиран и е основно за икономисти - акции, фондове, форекси.... И тук мога да прочета интересни и ценни мнения на Асен, Куку и много други. И през ум не ми минава да купувам имоти в Б-я. Парите във влоговете ми позволиха да се "пенсионирам" четвърт век по-рано и да ги дам за апартаменти е последното нещо, което ще направя.
Ако цените тръгнат нагоре? Ако българите започнат да имат по 5-6 деца, а циганите по едно. Ако тази седмица у нас се открият големи залежи на нефт, газ, злато.... Ако хората (най-вече управниците) престанат да крадат от държавата. Ако съдебната система започне да работи ефективно. Ако всички мощни фирми се преместят в Б-я. Да не продължавам, и без това от толкова ако почна да мирише.
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
16-03-2010 - 00:03:16
Quote
sobstvenik 31
Quote
BulCan
Quote
sobstvenik 31
Кое точно е по евтино бе тарикат? Имам приятелка във Виена. Знаеш ли колко струва една гарсионера в близост до Шьонбрун или Белведере? Тя си търсеше такава в София и то през 2008г., защото във Виена цените са като за LANDLORD!

Първо опитай се да калкулираш западноверопейския м2 спрямо БГ м2 - в западна европа се продава "светла площ" т.е. не само, че не се смятат общите площи, ами се вадят от сметката даже вътрешните и външните стени.

Втората, много по-голяма заблуда е изобщо да се опитваш да сравняваш София и Виена (щом имаш приятелка там, предполагам, че си ходил и то не един път). Това е все едно да сравняваш Карнобат със София.

За да не бъда голословен дай примери със закубили българи във Евпопейски столици и цени! за да сравним. Защо си мислите, че София като е столица на най-бедната европейска държава ще продава имотите си без пари!

Да бъдеш или да не бъдеш голословен (както си написал) си зависи само от теб, а не от мен. Примери мога да ти дам много (и приятели, които са купили и обяви по сайтове, в момента не ми се смятат цени и квдадратури по градове. София не знам как точно продава имотите си (освен общински такива), виж фирми и частни лица се опитват да продават имоти намиращи се в София на цени все едно не е столица на най-бедната европейска държава. Ако има будали да дават тези пари - лошо няма. Ако имаше как и аз бих им взел парите smiling smiley
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
16-03-2010 - 00:11:50
Quote
ivorad
Quote
sobstvenik 31
Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят всички.....

Всички притежатели на достатъчно кеш, които са отложили покупката на жилище заради високите лихви по вложенията си и падащия пазар. Нормална реакция.

От всичките извади поне мен, за останалите не мога да отговарям smiling smiley Цена = 150, 200 наема + ликвидност (да знам, че мога да продам на -10% от цената, която съм дал до един месец, ако ми потрябват парите за нещо друго.). При такава зависимост (ТРАЙНА), купувам и на двойни на сегашните цени ВЕДНАГА. Е, все пак трябва и да ми харесва де...
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
16-03-2010 - 00:26:33
Quote
BulCan
Quote
ivorad
Quote
sobstvenik 31
Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят всички.....

Всички притежатели на достатъчно кеш, които са отложили покупката на жилище заради високите лихви по вложенията си и падащия пазар. Нормална реакция.

От всичките извади поне мен, за останалите не мога да отговарям smiling smiley .

Имали сте / и имате/ нужда от жилище, имате и парите за покупката, но сте се отказали от нея?
Няма лошо!
Само напомням, че ако всичко описано по-горе е така, то вече сте променяли поне един път купуваческото си поведение, при това по един радикален начин. Не виждам особени причини да не го направите отново, при положение, че нещата на пазара на НИ се променят.
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
16-03-2010 - 00:26:51
Добър си :] и то много *beer*
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
16-03-2010 - 00:35:32
Quote
ivorad
Quote
BulCan
Quote
ivorad
Quote
sobstvenik 31
Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят всички.....

Всички притежатели на достатъчно кеш, които са отложили покупката на жилище заради високите лихви по вложенията си и падащия пазар. Нормална реакция.

От всичките извади поне мен, за останалите не мога да отговарям smiling smiley .

Имали сте / и имате/ нужда от жилище, имате и парите за покупката, но сте се отказали от нея?
Няма лошо!
Само напомням, че ако всичко описано по-горе е така, то вече сте променяли поне един път купуваческото си поведение, при това по един радикален начин. Не виждам особени причини да не го направите отново, при положение, че нещата на пазара на НИ се променят.

Нужда - не, по-скоро намерение ако параметрите достигнат нормални стойности. Поведението наистина мога да го обърна, при положение, че нещата на пазара на НИ се променят, но само ако достигнат горе-описаните стойности, което означава радикална промяна на всичко в държавата, включително и манталитета на населението. Защо пък не? Ако се случи и не съм вложил някъде другаде и все още имам свободни пари - може и да купя.
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
16-03-2010 - 00:39:53
avatar
Quote
ivorad
Quote
sobstvenik 31
Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят всички.....

Всички притежатели на достатъчно кеш, които са отложили покупката на жилище заради високите лихви по вложенията си и падащия пазар. Нормална реакция.

ето в това никой от влогарите не ще да вникне за момента защото не му се пече яйце на гъза! Но те не могат да се сетят какво ще стане и при обратната тенденция защото те като пазарно поведение се равняват на нашите баби т.е. "Да скътаме пари в държавната спестовна каса за внуците"! Ние с теб с такива "инвеститори" ли спорим? Малко е мазохистично!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
16-03-2010 - 00:41:39
Quote
BulCan
Quote
ivorad
Quote
BulCan
Quote
ivorad
Quote
sobstvenik 31
Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят всички.....

Всички притежатели на достатъчно кеш, които са отложили покупката на жилище заради високите лихви по вложенията си и падащия пазар. Нормална реакция.

От всичките извади поне мен, за останалите не мога да отговарям smiling smiley .

Имали сте / и имате/ нужда от жилище, имате и парите за покупката, но сте се отказали от нея?
Няма лошо!
Само напомням, че ако всичко описано по-горе е така, то вече сте променяли поне един път купуваческото си поведение, при това по един радикален начин. Не виждам особени причини да не го направите отново, при положение, че нещата на пазара на НИ се променят.

Нужда - не, по-скоро намерение ако параметрите достигнат нормални стойности. Поведението наистина мога да го обърна, при положение, че нещата на пазара на НИ се променят, но само ако достигнат горе-описаните стойности, което означава радикална промяна на всичко в държавата, включително и манталитета на населението. Защо пък не? Ако се случи и не съм вложил някъде другаде и все още имам свободни пари - може и да купя.


Това е съвсем разумно поведение - не виждам проблем в него.
Само да уточня, че бележката ми по-горе се отнасяше не до случаи, като Вашия, а бе по-скоро за хора без собствено жилище, които разполагат с пари за покупката му, имат наистина нужда от такова, но по някаква причина са отложили нещата. Голяма част от тези хора със сигурност ще излязат на пазара при една категорична промяна на тренда.
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
16-03-2010 - 00:43:57
Quote
granit
Добър си :] и то много *beer*

Надраве! *beer*
na
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
16-03-2010 - 01:53:07
Quote
vivic
sobstvenik31
и си прав и не си. аз например съм влогар. сайта четях заради това, защото по време на бума малко поспекулирах с имоти. вече не го правя, просто далаверата умря. мислиш ли че бих се включил пак в пазара? по скоро не. макар че се оглеждам за едно малко пасище в югоизточна БГ де smiling smiley но шанса да купя е под 10%.
изтърваш един момент. преди 4-5 години възможностите бяха силно ограничени (за спекула) - само имоти и евентъално новопрохождащия тогава БФБ. сега вече не е така. в момента спекулирам с акции/опшънс... главно опшънс. в УСАто. както и много други хора. знаеш ли примерно че само дивидента на някои сочни компании минава 3-4% годишно? толкова е и дохода от имот в БГ. най-елемнтарната възможна врътка на финансовия пазар е да имаш позиция в акции и да продаваш опшънс срещу нея. 2-4% годишно от дивидент плюс 1 - 1.5% печалба месечно от опшъните. минус 1-2% годишно за хедж срещу голям спад примерно. и става 9-10% съвсем грубо годишно... е кажи за какво да тегля и да влагам в имот в БГ? и да не мислиш че само аз съм с тази идея. идея си нямаш колко много хора се възползват вече от фин. пазари... искаш имот за спекула - ми що да не взема акции на рякой РЕЙТ примерно?
по принцип си прав че скоро ще има теглене на спесявания от банките, но не бъркай в преценките къде ще отидат парите. времената са други. мнението ми на неспециалист е, че в близките години имоти ще се купуват от хора които действително се нуждаят (примерно от двустаен в тристаен, заради дете). спекула не виждам. а без спекула трудно ще наблюдаваме нов силен ръст.
ама иначе успех пожелавам на всеки който иска да се пробва с имотите smiling smiley

nai- nakraia da procheta edin smislen post v toia forum
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход