Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...

Публикувано от sobstvenik 31 
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
15-03-2010 - 20:07:51
Логиката на автора е: като вляза в форума на Ауди, там всички имат Ауди - значи всички по света имат Ауди, а който случайно няма Ауди - иска да има Ауди и при първа възможност ще си изтегли всички пари за да си купи Ауди.
Та щом 10 човека пишат в форум за имоти, значи всички (навсякъде и винаги) искат имоти и само това им е в главата...
Тоя форум я има я няма 1000 човека, от тея 1000 човека половината са брокери, 1/4 са продавачи.
От останалата една четвърт половината нямат 10 000 в банката. Съмнявам се че ще ти влезе в главата, ама нали съм добър човек, опитвам да те светна ...
Пожелавам ти успех с вдигането на НИ пазара.

Галилей е бил гений, за разлика от него някои хора са обикновени смешници.
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
15-03-2010 - 20:13:30
avatar
ЦЪ, не позна!

Ако на това ни дередже цените тръгнат нагоре, веднага сменям държавата - явно тук селянията е неизкореним порок на обществото.

И няма да съжалявам.
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
15-03-2010 - 20:25:56
Quote
valsodar
ЦЪ, не позна!

Ако на това ни дередже цените тръгнат нагоре, веднага сменям държавата - явно тук селянията е неизкореним порок на обществото.

И няма да съжалявам.

Цените Валсодаре просто няма как да тръгнат нагоре, освен ако молловете не приемат тухлата като разплащателно средство. Но това няма да е гаранция, че селянията както я наричаш е изкоренима. Посоката на цените надолу е просто даденост на която никой в БГ в момента не е всъстояние да повлияе. Тук изключение прави само Пунди Тъпаронски разбира се :]
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
15-03-2010 - 20:30:07
avatar
Има си хас и да тръгнат нагоре?
Преди две години, преди Станишката да оплюска излишъка в бюджета, спада го виждах да свърши след 5 години.
След като излязоха данните за реалното състояние на икономиката ни, в средата на миналата година, започнах да го виждам след десет.
А сега, виждайки какви ги дроби Дянков и двайсет ми се виждат оптимистичен период!
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
15-03-2010 - 20:32:38
sobstvenik31
и си прав и не си. аз например съм влогар. сайта четях заради това, защото по време на бума малко поспекулирах с имоти. вече не го правя, просто далаверата умря. мислиш ли че бих се включил пак в пазара? по скоро не. макар че се оглеждам за едно малко пасище в югоизточна БГ де smiling smiley но шанса да купя е под 10%.
изтърваш един момент. преди 4-5 години възможностите бяха силно ограничени (за спекула) - само имоти и евентъално новопрохождащия тогава БФБ. сега вече не е така. в момента спекулирам с акции/опшънс... главно опшънс. в УСАто. както и много други хора. знаеш ли примерно че само дивидента на някои сочни компании минава 3-4% годишно? толкова е и дохода от имот в БГ. най-елемнтарната възможна врътка на финансовия пазар е да имаш позиция в акции и да продаваш опшънс срещу нея. 2-4% годишно от дивидент плюс 1 - 1.5% печалба месечно от опшъните. минус 1-2% годишно за хедж срещу голям спад примерно. и става 9-10% съвсем грубо годишно... е кажи за какво да тегля и да влагам в имот в БГ? и да не мислиш че само аз съм с тази идея. идея си нямаш колко много хора се възползват вече от фин. пазари... искаш имот за спекула - ми що да не взема акции на рякой РЕЙТ примерно?
по принцип си прав че скоро ще има теглене на спесявания от банките, но не бъркай в преценките къде ще отидат парите. времената са други. мнението ми на неспециалист е, че в близките години имоти ще се купуват от хора които действително се нуждаят (примерно от двустаен в тристаен, заради дете). спекула не виждам. а без спекула трудно ще наблюдаваме нов силен ръст.
ама иначе успех пожелавам на всеки който иска да се пробва с имотите smiling smiley
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
15-03-2010 - 20:48:25
avatar
Quote
vivic
sobstvenik31
и си прав и не си. аз например съм влогар. сайта четях заради това, защото по време на бума малко поспекулирах с имоти. вече не го правя, просто далаверата умря. мислиш ли че бих се включил пак в пазара? по скоро не. макар че се оглеждам за едно малко пасище в югоизточна БГ де smiling smiley но шанса да купя е под 10%.
изтърваш един момент. преди 4-5 години възможностите бяха силно ограничени (за спекула) - само имоти и евентъално новопрохождащия тогава БФБ. сега вече не е така. в момента спекулирам с акции/опшънс... главно опшънс. в УСАто. както и много други хора. знаеш ли примерно че само дивидента на някои сочни компании минава 3-4% годишно? толкова е и дохода от имот в БГ. най-елемнтарната възможна врътка на финансовия пазар е да имаш позиция в акции и да продаваш опшънс срещу нея. 2-4% годишно от дивидент плюс 1 - 1.5% печалба месечно от опшъните. минус 1-2% годишно за хедж срещу голям спад примерно. и става 9-10% съвсем грубо годишно... е кажи за какво да тегля и да влагам в имот в БГ? и да не мислиш че само аз съм с тази идея. идея си нямаш колко много хора се възползват вече от фин. пазари... искаш имот за спекула - ми що да не взема акции на рякой РЕЙТ примерно?
по принцип си прав че скоро ще има теглене на спесявания от банките, но не бъркай в преценките къде ще отидат парите. времената са други. мнението ми на неспециалист е, че в близките години имоти ще се купуват от хора които действително се нуждаят (примерно от двустаен в тристаен, заради дете). спекула не виждам. а без спекула трудно ще наблюдаваме нов силен ръст.
ама иначе успех пожелавам на всеки който иска да се пробва с имотите smiling smiley

Аз казах ако, а вие вече ме изкарахте UP-ар изпаднал в религиозен транс. Цитирам те защото ти си единствения който в момента говори за реални инвестиции на капиталовите пазари. Аз, ако расъждавам като спекулант и нямам време за друго занимание бих си държал инвеста. в три кошници от които 2 смятам за трайни активи - имотите и златото / което е най-пасивно/ и третата третина бих я държал в пари / най-ликвидните/ с които мога да спекулирам неистово!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
15-03-2010 - 20:50:04
Ясно е,че всичко свърши, но вълкът където е ял агне пак се връща да проверява :] Който иска да спекулира знае, че във Виена е по евтино от София.
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
15-03-2010 - 20:58:21
avatar
Кое точно е по евтино бе тарикат? Имам приятелка във Виена. Знаеш ли колко струва една гарсионера в близост до Шьонбрун или Белведере? Тя си търсеше такава в София и то през 2008г., защото във Виена цените са като за LANDLORD!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
15-03-2010 - 21:11:52
Quote
sobstvenik 31

Аз казах ако, а вие вече ме изкарахте UP-ар изпаднал в религиозен транс.

не бе човек, просто ти показвам друга гледна точка, точно през погледа на "влогар". никой не знае къде ще е истината след 4-5 години. може и 2012 да се видим в ноевия ковчег smiling smiley

аз съм съгласен с твоите разсъждения, просто защото съм се убедил че на много българи имота им е като фетиш и колкото повече - толкова повече. но от друга страна замисли се спестяванията на европейци/американци са масово във финансови инструменти (дялове от взаимни фодове, акции, пенсионни схеми) точно защото във времето поне за сега са се доказали като по-удачен вариант от инвестирането във имоти. може би е време и тук да стане "мода".
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
15-03-2010 - 21:20:33
Не знам за Виена , но ето ви линк за апартаменти в Будапеща .
Ама хубаво ги разгледайте , и цени си имат .
Будапеща по-скоро може да се сравнява с Виена отколкото с София .
[www.gatewayproperties.co.uk]
А сега сравнете с това което се предлага в София по всеки един параметър и в заключение да кажа
" Приятно поскъпване на имотите"
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход