Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...

Публикувано от sobstvenik 31 
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
15-03-2010 - 21:21:02
Quote
sobstvenik 31
Кое точно е по евтино бе тарикат? Имам приятелка във Виена. Знаеш ли колко струва една гарсионера в близост до Шьонбрун или Белведере? Тя си търсеше такава в София и то през 2008г., защото във Виена цените са като за LANDLORD!

Ако искаш да говорим в числа.Съветвам те също да и погостуваш за да си обективен.В китни квартали има къщи с двор по 100х.
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
15-03-2010 - 21:30:04
Ето този най ме кефи , и цената му е приятна .
Сигурно на някои няма да им хареса височината на таваните дето е над 4 метра , ама тъпите пруски аристократи са обичали да им просторно
[www.gatewayproperties.co.uk]
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
15-03-2010 - 21:35:49
avatar
Вивич, според мен няма да стане мода, хващам се за твойто последно изречение, защото на нашта БФБ почти никой не вярва. Тя е слабо ликвидна и трудно се търгува и спекулира. Освен това Б-я преживя няколко кризи на пирамидите и фараоните и хиперинфлацията.
Ще ти дам само няколко примера: Пирамидата LEX- никога няма да забравя какво "Ламборгини" бяха изпънали на "Пиротска" и рекламираха своите акции, също Хотел "Хранков" и много други. Сега положението е коренно различно, но българина може да е прост, но не забравя лесно уроците. От друга страна съм съгласен с теб, че инвестицията в имоти далеч не е най- добрата в даден момент, но аз определено мога да си призная, че почти всичките си яйца съм сложил в 1 кошница. Най- вече се ръководя от основните фундаментални истини, че територията на нашата планета е ограничена, а населението непрекъснато се покачва / в Б-я - не, но има и механичен прираст, който ще се засилва с напредването на интеграцията ни в ЕС.

П.П. Както е казал Марк Твен : "Купувайте земя, доколкото знам вече не я произвеждат" !

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
15-03-2010 - 21:36:47
Quote
sobstvenik 31
Кое точно е по евтино бе тарикат? Имам приятелка във Виена. Знаеш ли колко струва една гарсионера в близост до Шьонбрун или Белведере? Тя си търсеше такава в София и то през 2008г., защото във Виена цените са като за LANDLORD!

Първо опитай се да калкулираш западноверопейския м2 спрямо БГ м2 - в западна европа се продава "светла площ" т.е. не само, че не се смятат общите площи, ами се вадят от сметката даже вътрешните и външните стени.

Втората, много по-голяма заблуда е изобщо да се опитваш да сравняваш София и Виена (щом имаш приятелка там, предполагам, че си ходил и то не един път). Това е все едно да сравняваш Карнобат със София.
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
15-03-2010 - 21:53:56
Quote
sobstvenik 31
Вивич, според мен няма да стане мода, хващам се за твойто последно изречение, защото на нашта БФБ почти никой не вярва. Тя е слабо ликвидна и трудно се търгува и спекулира. Освен това Б-я преживя няколко кризи на пирамидите и фараоните и хиперинфлацията.
Ще ти дам само няколко примера: Пирамидата LEX- никога няма да забравя какво "Ламборгини" бяха изпънали на "Пиротска

Автомобила беше Лотус и стана собственост на Ю.Г. а пирамидата беше на синовете на едни хора и работата беше ясна както е сега.Но ти няма от къде да ги знаеш тия работи/
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
15-03-2010 - 22:00:01
avatar
Да вярно, че беше "Лотус", а под Ю.Г. Югоагент ли имаш предвид и защо мислиш, че няма как да ги знам тия работи и откъде точно ти трябва да ти да ги знаеш!!!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
15-03-2010 - 23:04:44
Простите селяни, дето до вчера са се хранили на шарена мушамичка и са акали във външен клозет, отдавна накупуваха аристократично старинни панелки. От образованите и заможни хора недейте чака балон, поне не при тези нива.
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
15-03-2010 - 23:14:14
avatar
Quote
BulCan
Quote
sobstvenik 31
Кое точно е по евтино бе тарикат? Имам приятелка във Виена. Знаеш ли колко струва една гарсионера в близост до Шьонбрун или Белведере? Тя си търсеше такава в София и то през 2008г., защото във Виена цените са като за LANDLORD!

Първо опитай се да калкулираш западноверопейския м2 спрямо БГ м2 - в западна европа се продава "светла площ" т.е. не само, че не се смятат общите площи, ами се вадят от сметката даже вътрешните и външните стени.

Втората, много по-голяма заблуда е изобщо да се опитваш да сравняваш София и Виена (щом имаш приятелка там, предполагам, че си ходил и то не един път). Това е все едно да сравняваш Карнобат със София.

Абе, не знам моята приятелка дали беше калкулирала като светла или мръсна плокщ, но тя от 10 години живее във Виена и ако кажеш, че тя няма поглед при положение, че сина и е тук в България и постоянно кореспондират и сравняват!!! Колкото и да изкривяваш едно е ясно - сиренето е с пари синьото сирене още повече. Едва ли ще убедиш някого в Зап. Европа в противното. За да не бъда голословен дай примери със закубили българи във Евпопейски столици и цени! за да сравним. Защо си мислите, че София като е столица на най-бедната европейска държава ще продава имотите си без пари!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
15-03-2010 - 23:46:19
Quote
дами и господа
Ето този най ме кефи , и цената му е приятна .
Сигурно на някои няма да им хареса височината на таваните дето е над 4 метра , ама тъпите пруски аристократи са обичали да им просторно
[www.gatewayproperties.co.uk]


А мен ме кефят хора, които не умеят да четат. Особено кратките съвсем простички изречения. Като например това мъъъъничко "In need of renovation". И вместо да помислят върху него, коментират височината на таваните.
Това са любимите клиенти:]
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
15-03-2010 - 23:49:14
Quote
sobstvenik 31
Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят всички.....

Всички притежатели на достатъчно кеш, които са отложили покупката на жилище заради високите лихви по вложенията си и падащия пазар. Нормална реакция.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход