Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнозни цени - м.Април 2010-та ?

Публикувано от valsodar 
Re: Прогнозни цени - м.Април 2010-та ?
20-12-2009 - 21:07:57
По принцип Люлин не е толкоз лош квартал.По-голямата част от живота ми така или иначе е минала в него и не е по-лош от западните комплекси подобен тип.Просто там,където са съсредоточени много общински жилища,общежития и т.н...90% е заето от цигани.Има и нормални хора сред тях.Но за съжаление половината в съзнателния си живот никога не са се занимавали с друго освен грабежи,кражби,разни дилърски истории и т.н.Хем съм от квартала и специално в пета част...има места,през които не бих минал нощем.То и денем си е опасно.
Ако това те успокоява-има и по-лоши места в София.Отиди,виж на място.Може и да е читав блока,но наличието на компактни маси цветнокожи в близост не е добра перспектива.Тия хубавци са ме забелязали явно как съм забравил да пусна алармата и че влизам в магазинчето...имали са инструмент под ръка и са решили да се пробват.Нямаш гаранция,че подобно нещо няма да се случи и в Лозенец.
Re: Прогнозни цени - м.Април 2010-та ?
21-12-2009 - 01:46:40
Quote
salvador
Нямаш гаранция, че подобно нещо няма да се случи и в Лозенец.

Нещо подобно се случи на баща ми именно в Лозенец, където спрял за 5 минути.

Аз бих си взела склад в складова зона, където и по-големите вносители си държат нещата, мисля, че само на такова място човек има някакъв шанс да си опази стоката. Иначе в София няма опасни и безопасни квартали, всички са небезопасни.

А за цените, аз търся за себе си апартамент, казвате, че цените ще падат още дълго и/или още много... Обаче за да стане така, трябва не просто икономиката, а СИВАТА икономика да сдаде багажа, мислите ли, че ще стане (някога)?

БОКСОНИЕРА в нов блок в Света Троица за 40 000 евро?! На мен ли не ми върви, не знам, но колкото и да гледам, оставам с впечатлението, че на никого не му пука кога ще продаде...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-21 02:21 от damsel_in_distress.
Re: Прогнозни цени - м.Април 2010-та ?
21-12-2009 - 02:11:13
Виж, краде се навсякъде. При мен, в Лозенец крадат акумулатори от колите и гориво. Полицията знае кои са, живеели някъде до 4то РПУ, ама не си мръдват пръста. Познай защо... Нещата временно се бяха поуспокоили, когато бяха гръмнали един от крадците, но скоро пак почнаха да шетат...

За тия части на Люлин дето са до циганските гета, аз бих се замислил десет пъти преди да купя. Отиди на място, повърти се малко, поразпитай - все ще ти е от ползаwinking smiley Навсякъде могат да те оберат, ама там е много вероятно според мен.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-21 02:13 от gogolcho.
Re: Прогнозни цени - м.Април 2010-та ?
18-03-2010 - 09:41:07
avatar
Quote
valsodar
Quote
valsodar

Моята прогноза е - м.Април средна цена за София 500-450 евро, а до краят на Август, цени под 400 евро за добри квартали, в които цените през 2008-а са били твърдо над 1400 е.

За втора ръка локация - цени около 300, а за панелните коптори - максимум 150.

Подчертавам с цвят какво съм прогнозирал, не ми се занимава с безсмислен спор провокиран от тролски атаки.

Някой може и да е забравил, но аз помня добре.

Ето ви и една ОФЕРТНА цена от този сайт :
Мезонет
София: Зона Б19
Цена: 65 000 е.
Цена/кв.м.: 442 EUR
Квадратура: 147 кв.м.
Строителство: Тухла

Или само от този сайт, Намерени са 28 оферти продажби със средна цена 454.76 евро/кв.м.!
Средна цена на имотите 59864.79 евро.

ПП Камъните падат, падат от небето... winking smiley
Re: Прогнозни цени - м.Април 2010-та ?
18-03-2010 - 10:10:48
Quote
valsodar
Моята прогноза е - м.Април средна цена за София 500-450 евро, а до краят на Август, цени под 400 евро за добри квартали, в които цените през 2008-а са били твърдо над 1400 е.

За втора ръка локация - цени около 300, а за панелните коптори - максимум 150.


Понеже авторът на темата бодро отказва да коментира прогнозите си , нека напомня нещо - на две седмици сме от м.Април.
Във връзка с това бих попитал: остава ли в сила прогнозата му за средната цена в София?
Ако отговорът е "да" - цената на панелните коптори вероятно вече е под 300?
Ако и това е истина - готов съм да финансирам г-н Валсодар за покупката на около 45 коптора на тази цена / за приблизително толкова имам готови купувачи/. Ориентировъчно - гарсониера - 15000; двустаен - 19 000; тристаен - 24 000. Младост, Дружба, Овча купел, Люлин. Приблизителен размер на сделката - 900 000 евро.
Комисионата за посредника на тази цена - 8% / около 70 000 евро/.
И това е само началото - за цена от 500 евро в широк център мога да му осигуря над сто клиенти.
Хайде, г-н Валсодаре - вземете тези пари, станете милионер само за три месеца!
Re: Прогнозни цени - м.Април 2010-та ?
18-03-2010 - 10:17:59
avatar
Ти с мене може да се ебваш колкото си щеш, това е форум, в който това се случва нерядко.

Но с пазара мой човек, ебавки не стават.
Гледай какво се случва и реви! *angel*
Re: Прогнозни цени - м.Април 2010-та ?
18-03-2010 - 10:26:05
Quote
valsodar
Ти с мене може да се ебваш колкото си щеш, това е форум, в който това се случва нерядко.

Но с пазара мой човек, ебавки не стават.
Гледай какво се случва и реви! *angel*


Засега, уви, виждаме единствено какво се случва с прогнозите Ви. А те показват недвусмислено , че си имаме работа с поредния пълен въздухар. Балон. Мъгла.Облак.
Накратко казно - потомък на прочутия Рачко.
Пръдлето.

:}
Re: Прогнозни цени - м.Април 2010-та ?
18-03-2010 - 11:59:15
Не мога да помогна с друго,освен с тази информация : реална сделка тази седмица:
кв."Изток"-ап.120 кв. м. 4 ет.,напълно завършен и с наематели,
цена 200000 евро.Купувачите го купуват с банков кредит от 160000 евро.
Сделката е извършена без посредник.
Купувачите, поемат всички разходи по сделката.
Продавача,продава за да си купи къща,няма кредит.
Поканена съм в петък от продавача за да почерпи.
Re: Прогнозни цени - м.Април 2010-та ?
18-03-2010 - 12:02:56
avatar
Браво на Банката и жална им майка на взелите кредит! *angel*
Re: Прогнозни цени - м.Април 2010-та ?
18-03-2010 - 12:21:44
avatar
Пазара ще си търси равновесна точка за цена кв.м.
В мига в който се усети равновесната точна и погледите ще се отправят леко над хоризонта.
Не намирам за реални прогнозите за 150 евро / кв.м. жилище в София.
Това означава гарсониери за 6.000 евро.
Да не забравяме, че има една вечна инфлация на банкнотите (тя не е права линия, но е нагоре).

Пример (от Варна) за заплата на капитан на кораб, работещ в българско държавно предприятие:
1970 год. - 2 долара / ден; 1990 год. - 30 долара / ден; 2010 год. - 200 долара / ден
С просто око се вижда обезценката на банкнотите.

Дал съм пример с "международна професия", където се вижда как държавата определя "инфлацията" съобразена със световната обезценка.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-18 12:29 от TZARS.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход