Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнозни цени - м.Април 2010-та ?

Публикувано от valsodar 
Re: Прогнозни цени - м.Април 2010-та ?
20-12-2009 - 01:28:36
Quote
Boby
Абсолютно вярно. Разбрах го на свой гръб още 2000 година когато теглих кредит в долари от приятел за да си купя кола на старо. Точно тогава долара удряше рекорди и беше средно 2.20 и нещо, а по едно време докато чаках да дойде бангията удари 2.37... Но аз стискам, не обръщам, мисля си че като дойде ще обърна на над 2.30 пак или поне 2.25 или колкото "вървяха". В крайна сметка ги обърнах тия жалки 2000 долара след един месец на 2.07 когато трябваше да се плаща вече. Лакомията ми изигра номер но и научих урока. smiling smiley Оттогава гледам да си бутам нещата както мога и според ситуацията без да чакам на "прогнози"... Наскоро когато Асен беше много убеден че долара ще докара пак до паритет с еврото, му четях прогнозите с интерес, защото така и ми се искаше да стане, но както обикновено се оказва че е безсмислено да се чака на прогноза само защото ти е в угода. smiling smiley

*ok*
Re: Прогнозни цени - м.Април 2010-та ?
20-12-2009 - 02:33:05
avatar
Re: Прогнозни цени - м.Април 2010-та ?
20-12-2009 - 04:55:58
Ама от къде се намериха толкоз много "бизнесмени- анализатори" на едно място*xxx* Или май злобата и неуспехите ги збира на едно място като крастави магарета*pardon*
И за какви протести пред банките, за какви 5 лв. бръщолевите, смешковци. "Насила можеш да вземеш, но не можеш да дадеш"! И който го е страх от мечки не ходи в гората"! Брокерите ви били виновни, а вие малоумни ли сте да ги слушате и теглите кредити? Еее така е като си избрахте за идоли Азис и останалите пачаври. Ама искал той свой апартамент, не къща даже. Това сюртуци е като в оная приказка дето магарето видяло че подковават коня та и то вдигнало копитото. Всеки купувач-"инвестор", разбирай "бизнесмен", еех свещенна простота, мислите ли че като се оженя и вземат да ми се раждат деца и имам финансовата възможност да си купя жилището на мечтите ще взема да чакам 1 или 5 год. като вас набедените "инвеститори" с малоумната надежда че цените може и да паднат. И какво му е лошото да живееш под наем когато нямаш възможност за свое? Дабе, забравих - "инвестиций", Бизнес"*smiley_ahh*
Re: Прогнозни цени - м.Април 2010-та ?
20-12-2009 - 10:06:06
Quote
granit
Перник,Радомир,Враца..........................

Радомир - окръжен град?
Интересно мнение.
Иначе - вярно: в Радомир наистина може да се купи едностаен панел за подобна цена. Лошото е, че състоянието му е радомирско, а и цената му преди година и половина не е била 50 000....
Що се отнася до Перник и Враца - дори най-ниските оферти за най-малките и порутени гарсониери надвишават посочената сума....При което и за тях важи това, че цената им преди време не е достигала 50 000......
Та - пак да попитам: в кой окръжен град днес може да се купи панел , който лани се е търгувал на 50 000, а днес се предлага за 15 000?
В кой?
Re: Прогнозни цени - м.Април 2010-та ?
20-12-2009 - 10:11:32
Quote
jikev
Quote
Няма нужда от никакви допълнителни данни - само името на града. Една-единствена дума. Успех в изписването й
Ловеч!
Ако има кой да ти ги даде, че заложните къщи и толкова не дават вече...

Бях попитал за тази думичка г-н Валсодар, отговаряте Вие......Е, както обичатеwinking smiley
Твърдите, че масовата цена за панел в Ловеч към днешна дата е 15 000 лв.?
И че същите тези жилища преди година време са хвърчали за по 50 000?
Това ли твърдите?
Re: Прогнозни цени - м.Април 2010-та ?
20-12-2009 - 10:15:45
Quote
valsodar
Quote
jikev
Quote
Няма нужда от никакви допълнителни данни - само името на града. Една-единствена дума. Успех в изписването й
Ловеч!
Ако има кой да ти ги даде, че заложните къщи и толкова не дават вече...

Не е само той, Ловеч е един от многото градове с подобни примери.

Брокитата озверяват, когато някой почне да им мъти водата, в която се опитват да хванат последните шарани.

Явно, на мнозина им е трудно да схванат идеята, че едни цени както могат да растат до небето, така могат и да поемат рязко в обратна посока?!

Но, ясно ми е защо са опитите да се отклоним извън темата и тя да бъде осрана тотално със спам.
Така, както и бяха осрани предни теми, към които имаше интерес.

На едни им се плаща за да го правят, а на други - да не се намесват.
Интереса клати феса. winking smiley

Интересна ситуация - пишете десетки думи в стремежа си да не напишете само една.....
Защо обявяването на окръжния град, в който днес цената на панелките е твърдо около 15 000 лв, така силно Ви притеснява?
Re: Прогнозни цени - м.Април 2010-та ?
20-12-2009 - 10:20:40
Този път няма да давам прогнози, но ще ви разкажа случка от истинския живот. :]
От два месеца насам си търся складче - 100-200 кв.м., но съм капризен и отказвам повечето предложения, защото или са ми скъпи или нямат необходимата локация (на Графа и Шишман ми е най-добре, но да има рампа и безплатен паркинг *drink1*). Та преди три дни ми се обадиха с невероятно предложение, което мисля да приема - два панелни двустайни апартамента на партерен етаж в Люлин5 с обща площ около 120 кв.м., един до друг за общата сума от... 28 хил. евра. Цената подлежала на договаряне и можело да падне до... 24 хил. при определени условия. Вярно е, че апартаментите приличат на гробници, но пък балконите им са перфектна рампа, а до единия направо си има асфалтово пътче. Трябва само да наема хора от химически войски да обезаразят и дезинфекцират. Е, ще трябва малко време да се отмирише, но това не е болка за умирачка :} .

Та моята прогноза за април (в евра за кв.м.) е:

Панели - безценни!
Добра локация тухла - 400-500
Останалото - безценно!
Re: Прогнозни цени - м.Април 2010-та ?
20-12-2009 - 10:41:50
Quote
valsodar
Е, какви са вашите прогнози за цените в края на настоящата зима?
Според едни, тогава ще е краят на кризата у нас, според други пазара ще отбележи ръст ( и по графиката на Барба е така winking smiley ), а според трети спадът в цените рязко ще се задълбочи.

Прави са само "третите" - спадът в цените рязко ще се задълбочи. Всичко останало са мечти на продавачите на НИ.
Моятя прогноза за края на 2010 е за цени около:
700Е/кв.м. за тухлен двустаен апартамент в центъра на София /примерно до МА/;
650-680Е/кв.м. за тухлен двустаен апартамент около ВИНС във Варна;
около и под 620Е/кв.м. за тухлен двустаен апартамент в "Лазур" и в района около Турското консулство в Бургас.
Що се отнася до Пловдив - цените ще са твърде ниски за да могат да се прогнозират дори и ориентировъчно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-20 11:35 от Бай Пешо.
Re: Прогнозни цени - м.Април 2010-та ?
20-12-2009 - 10:42:46
почти уцели на Куку прогнозата :] явно веселото тепърва предстои :]
Re: Прогнозни цени - м.Април 2010-та ?
20-12-2009 - 10:59:57
Quote
valsodar

Явно, на мнозина им е трудно да схванат идеята, че едни цени както могат да растат до небето, така могат и да поемат рязко в обратна посока?!

Но, ясно ми е защо са опитите да се отклоним извън темата и тя да бъде осрана тотално със спам.
Така, както и бяха осрани предни теми, към които имаше интерес.

Г-н Валсодар, тъй като отговаряте на пост, свързан с мое мнение / на което, обаче, се въздържате да отговорите..../ - смея да се чувствам причислен към групата на "мнозината".
Във връзка с това причисляване, ще си позволя да разсея няколко Ваши заблуди:

1.Нямам никакви проблеми с осъзнаването на низходящите трендове в цените на НИ, това е въпрос на професионализъм. Доказателство - прогнозата ми за следващите 3-4- месеца, която дадох в първия си пост.
Що се отнася до "резките" спадове - те също са вероятна хипотеза при определени икономически обстоятелства, така че никой разумен човек, в т.ч. - и аз, не би могъл да ги отрече априори. Следователно и за "резките спадове" сте попаднали в заблуда......
2. Дискусията в темата не е за това "ще продължат ли да падат цените на НИ вмесеците до пролетта?", а за "темповете на спада". Вие твърдите, черно на бяло, че през април цените в София / а не в Ловеч winking smiley/ ще са средно 450-500 евро, като за най-евтините панелки давате прогноза от "максимум" 150. Както вече Ви посочих, подобна прогноза означава само едно - че сме на прага на тотална икономическа катастрофа, защото само в такива обстоятелства цените на НИ могат да се сринат толкова рязко! И възразих на прогнозираните от Вас темпове именно с оглед на това, че кризата днес е несъмнена и дърпа цените на НИ надолу, но че размерите й все още са далече от пълния срив, който няма и изгледи да се случи до пролетта, следователно - най-вероятният сценарий за развитието на цените ще е един относително по-плавен пад в размер от около максимум 15% до април 2010. Вие се опитахте да спорите по катастрофичността на оценките си, но след моя отговор здраво стиснахте устата си.Показателно.
3. Следователно, г-н Валсодаре, когато обсъждаме цените на НИ в темата - ние говорим директно по поставения проблем, който е свързан с оценката на темповете / темпове се оценяват на базата на сравнения на цени/ , а не по спада въобще, защото този спад е несъмнен и неизбежен в следващите няколко месеца.
4. Следователно, обвинявайки опонентите си в "отклоняващ спам", Вие, г-н Валсодар, неъмнено се опитвате да се измъкнете от дискусия по основния проблем в тема, която сам поставихте!
....................................
Комично, не мислите ли winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход