Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Писмена гаранция от брокер при покупка на имот

Публикувано от opalaopa 
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 15:20:33
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Хонорар би трябвало да се нарича
> приятелю-ХОНОРАР!И понеже това понятие има друг
> смисъл,различен от комисиона ,отпадат и
> притесненията за гаранции и прочие неща,които
> съпътстват отговорноста и каквито АНИ-тата
> принципно не носят!
> Затова правилния подход е сделка за НИ да се
> подготви и осъществи с помощта на адвокат,да не се
> налага на по-късен етап неговото участие!
> АНИ-тата са само агенции за запознанства -не би
> следвало да им се възлагат отговорности по-големи
> от компетенциите им ,а виждате тука що сбирщина е!

фЛО,
и аз вече ХОНОРАР ще го наричам smiling smiley
Щом така ти харесва повече!
Искам да те питам нещо, ако можеш да ми отговориш:
Защо повечето от клиентите ни са адвокати съдии, прокурори, нотариуси - само защото кантората ми е близо до съда ли? Като имаш предвид, че тук(за Солун говоря) участието на адвокат за всяка една от страните е задължително по закон - т.е. няма как да стане покупко продажба на имот?

п.п.
С интерес чета постовете ти по други теми. Но явно и най-умните могат да натворят куп глупости!
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 15:29:54
avatar
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Значи да уточним! Щом не си комисионер,парите
> които ти се полагат за някаква работа не се
> наричат комисиони!Те могат и да са дори 100 лв
> според обема на ангажимента и се договарят от
> страните-това е законовото положение ,а не да
> претендирате за процент от цената на имота!Приели
> сте модела на околовръстното-някоя прИмоция и
> фиксирани цени,ама нали все сте в сферата на
> услугите!

В една леееека грешчица си! Както и да ги наричаш парите, дето толкова ти бодат очите, се заплащат така:

Чл. 51. Търговският посредник има право на възнаграждение, което се дължи от едната или от двете страни съобразно уговорката им. Ако няма уговорка, дължи се обичайното възнаграждение за този вид дейност според случая и от двете страни.

Да поясня, за стотен път.
Обичайното възнаграждение за този вид дейност, е процент от цената на сделката.
Ако искаш прИмоции- върви на околовръстното.


tao
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 15:37:55
Хм,
една еретична мисъл ми се върти из главата ама ще нагазя в дълбоки води.
*ok*
Според мен, брокерите трябва да пазят цялата фактология и копия от документите по сключването на сделката за покупко/продажба. Включително и срещите между продавач и купувач да се документират с аудио и видео записи.
И да стои в специален архив. Без давност. И да са длъжни да ги предават до 24 часа след финализиране на сделка.
И да има същата документарна стойност каквато имат и нот-актовете.
Така, според мен при евентуални съдебни или наследствени дела или измами след време ще лъсва голата истина...
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 15:38:16
goro Написал:
-------------------------------------------------------

> Защо повечето от клиентите ни са адвокати съдии,
> прокурори, нотариуси - само защото кантората ми е
> близо до съда ли? Като имаш предвид, че тук(за
> Солун говоря) участието на адвокат за всяка една
> от страните е задължително по закон - т.е. няма
> как да стане покупко продажба на имот?


Ами това е в крайна сметка!Когато това стане и при нас ще отпаднат много от въпросителните! Защото сделката е едно ,а работата по намирането на клиенти е съвсем друго нещо! Аз не съм против брокерите! Против съм да се объркват нещата в една каша от някой и да се представят като единствена възможна алтернатива при сделки с НИ,при това с толкова висока цена,че понякога това спъва самата сделка!

Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 15:40:03
Що за умник(тъпак) може да напише това ...

Значи да уточним! Щом не си комисионер,парите
> които ти се полагат за някаква работа не се
> наричат комисиони!Те могат и да са дори 100 лв
> според обема на ангажимента и се договарят от
> страните-това е законовото положение ,а не да
> претендирате за процент от цената на имота!Приели
> сте модела на околовръстното-някоя прИмоция и
> фиксирани цени,ама нали все сте в сферата на
> услугите!

Сама си написала-ДОГОВАРЯТ=3%АКО ИСКАШ, ако не искаш марш..Договарянето ясно ли ти е сега!! *xxx*
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 15:49:54
avatar
tino76 Написал:
-------------------------------------------------------


> Очаквах да ме питаш как се доказва надежност на
> едно юридическо лице - безплатни консултации не
> давам, ако искаш дай координати на лични и срещу
> съответно заплащане ще ти предоставя всички
> декларации, заявление и документи за това.
> Според договора за поръчка - клиентът е доверител,
> а брокерът е довереник ерго аз като клиент ти се
> довервям ти да ми намериш такъв строител, който
> наистина да ми построи въпросния имот, а не да ми
> вземе парите и да изчезне, оправдавайки се с
> кризата. Има начини да се отсеят професионалните
> строители от непрофесионалните такива, но както
> казах на лични .


Защо да те питам точно теб?
Имам си адвокат, на когото плащам. Разликата между теб и него е, че той не би се опитвал да ме заблуждава, че направените сега проверки, гарантират същата стабилност на строителя в бъдеще.
Явно, държиш да покажеш че си юрист.
Хайде да пробваме следния казус. Наемаш ме да ти посоча читав строител. Представям ти доказателства- черно на бяло, които те удовлетворяват. След 1-2г. той затъва в дългове или фалира. Ти ме съдиш. Оставям на теб да решиш в какво да ме обвиниш.
Раздай на колегите ти и да видим- каква ли присъда бих получила?
Ама си признай, че ти си авторът на казуса и че твърдо си убеден, дето има член по който да ме осъдиш....... smiling smiley
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 15:56:51
Аз се съгласявам с Фло.

Само по себе си комисионерството предполага участие в самата сделка, за това имено и печалбата е комисион. Комисиона варира процентно като част от печалбата или в случая цялата сума. За да има право един брокер да претендира за комисион, той би трябвало да има пряко участие в сделката. Под пракото му участие, при всички случаи имаме в пред вид и отговорност. Когато пък имаме такава отговорност, имаме и обвързаност и риск. Никъде брокера не се обвързва с подобна отговорност/риск при една сделка, напротив, твърденията са: “не ме интересува как ще протече след ПД”, “аз съм свързал страните, по-натам те се оправят” и тн. Реално той не фигурира никъде, нито в ПД, нито в НТ, за това и реално няма как да понесе каквато и да е отговорност. Договорът му (посредническият), освен че не го ОБВЪРЗВА със сделката, не го обвързва и с някоя от страните, по отношение в качеството си на комисионер – страна от сделката.

Както и да си го наричат брокерите, тяхната услуга в никакъв случай не може да се нарече комисионерство – това си е точно някакво необвързващо посредничество на хонорар. Но хонорара не може да бъде процент от сделката. Той трябва да е твърд или вариращ в зависимост от свършената работа, риска и “самоучастието” - Ам. понеже такова не е на лице, остава да се мисли дали една печалба от сорта на 6% не е ТУРБО, МЕГА, УЛТРА ОГРОМНА за едно толкова необвързващо, не носещо риск и съвсем пасимно “участие” в подобни сделки!!!

Мисля, че е време услугата на брокета да бъде вкарана в някакви рамки. Да бъде разграничена в два модела: един необвързващ и съответно не изискващ отговорност с разумно заплащане и един обвързващ, съответно носещ отговорност и с процентно участие върху сделката, както си е при всеки един бизнес с подобни по размер печалби всъщност.

Знам, че не всеки ще се съгласи, но това е АДЕКВАТНИЯТ бизнес. Според мен, колкото и да се имате за незаменими или “самооправящи се” това положение ще ви засегне в много скоро време и трябва да се замислите за което от сега - ако искате да участвате за в бъдеще.
Освен това, винаги съм казвал на брокерите да се замислят и върху допълнителните услуги, които могат да предоставят.



PS: Не бързайте да ми се хвърляте в стил "наричай го както искаш", а се замислете кой е прав - потребителят или вие
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 16:13:21
А СЕГА ДЕ - Реално той не фигурира никъде, нито в ПД, нито в НТ, за това и реално няма как да понесе каквато и да е отговорност. Договорът му (посредническият), освен че не го ОБВЪРЗВА със сделката, не го обвързва и с някоя от страните, по отношение в качеството си на комисионер – страна от сделката.

Брокера не ФИГУРИРА В НОТАРИАЛНИЯ АКТ
eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley
:} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :}

Мега хипер "уникалност"...От днес всички брокери да фигурират в нот АКТ.. :] :]
Аз искам да бъда вписан в нотариалния акт... clap: clap: clap:
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 16:16:06
Това е пример колко необвързани сте и колко НЕОТГОВОРНИ сте.. не се фащай за сламчицата удавнико smiling smiley
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 16:22:20
avatar
Svetlio Написал:
-------------------------------------------------------

>
> PS: Не бързайте да ми се хвърляте в стил "наричай
> го както искаш", а се замислете кой е прав -
> потребителят или вие


Прав е този, който знае закона и се води в действията си по него.
Незнанието на закона, не извинява свободните съчинения.
[www.lawsbg.com]
Ако не ти харесва, искай промяната му.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход