Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Писмена гаранция от брокер при покупка на имот

Публикувано от opalaopa 
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 18:23:27
avatar
фло Написал:
-------------------------------------------------------

> Захапа го тоя процент и не пускаш!Що да не е
> промили? Къде го видя в закона тоя
> процент!Обичайното възнаграждение за посочения от
> теб район е 15 лв.,и щях да дойда,ако беше
> посочила на кой километър ти е"офиса"да те
> посетя!


Ти къде видя в закона твоята заплата? Ако можеше закона да определя заплащане според липсата на арогантност и простащина, щеше да си ходиш гладен и жаден.
Не се учудвам, че щом се видиш на тясно без аргумент, почваш да обиждаш.
Не се учудвам и че се мотаеш по околовръстното- с такова държане, само там може да пробиеш, стига да имаш с какво да си платиш.
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 18:26:35
Вие не можете да проумеете, че всичко се променя – ще трябва да се промените и вие! Ако не искате да сте една куха “жива” търсачка, започнете да разсъждавате от какво се нуждае потребителя. Истериите свършиха вече и няма как да се възползвате от това занапред. В тоя ред, не веднъж съм ви препоръчвал да се огледате и за допълнителни услуги. - Не е трудно – след като аз самият се сещам за такива (като потребител) какво остава за вас, ако разбира се сте такива каквито твърдите. РАЗБЕРЕТЕ загивате! Загивате ако не промените начинът си на работа – убеден съм, че много от вас го усещат вече. Предложих ви и двоен тертип на работа: такъв без отговорност (малко заплащане) и такъв с отговорност и ангажираност (високо заплащане). Това не ви ли говори, че пиша тука с извесна симпатия. - Понеже и вие сте ХОР, а и познавам готини брокери.. дори Турбитоо е пич – само се прави на олигОФрен. Как сте заслепени само и не виждате елементарни нещица които навлизат все по-дълбоко в дейността ви. - Колко сайта оптимизирани-търсачки за НИ имаме вече?? Едно време имаше ли ги? Колко време според вас трябва и каква трудност ще представлява да се свържем с купувача/продавача??
Недейте да ми пишете глупости от сорта “Кой си ти че ще ни кажеш”, а се замислете какво се постига с максимата “Уважавай, за да те уважават”


Специално по тази тема спирам на 100% (да отдъхнат нерваците), тъй-като преценявам, че всичко от което имахте нужда да знаете ви е казано вече. Ако не сте го разбрали, така и така ще е необходимо психолог на влезе във форума и да продължи темата... пазете си нервите smiling smiley
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 18:30:45
тъй-като преценявам, че всичко от което имахте нужда да знаете ви е казано вече. Ако не сте го разбрали, така и така ще е необходимо психолог на влезе във форума и да продължи темата... пазете си нервите
-----------------
Ето това е пример за избиване на комплекси, тъмньо ! Разбираш ли ме ? Или и това не ти става ясно ?!
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 18:33:39
tao Написал:
-------------------------------------------------------
> Хм,
> една еретична мисъл ми се върти из главата ама ще
> нагазя в дълбоки води.
>
> Според мен, брокерите трябва да пазят цялата
> фактология и копия от документите по сключването
> на сделката за покупко/продажба. Включително и
> срещите между продавач и купувач да се
> документират с аудио и видео записи.
> И да стои в специален архив. Без давност. И да са
> длъжни да ги предават до 24 часа след финализиране
> на сделка.
> И да има същата документарна стойност каквато имат
> и нот-актовете.
> Така, според мен при евентуални съдебни или
> наследствени дела или измами след време ще лъсва
> голата истина...
>

Пазят се Тао,
че даже и след сделката.
Виж, аудио и видео записи не правим, освен тези от охранителните камери.
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 18:35:27
avatar
tino76 Написал:
-------------------------------------------------------
Я ми кажи с кой
> закон и кой член има противоречие, че не се сещам
> точно? Къде пише, че от бокер на недвижими имоти
> не може да се иска обезщетение? Дай да го видим
> този закон

Може да се иска- колко пъти да ти напиша, че МОЖЕ! И нищо не ти пречи да го направиш. И да нямам застраховка, има начини да си го получиш, стига да успееш да ме осъдиш. Ти искаш да отговарям за състоянието на строителя след 2г. Затова ти предложих- разиграй казуса и виж, по кой закон можеш да ми искаш обезщетение, ако той, 2г. след подписването на ПД, фалира.
Аз съм готова да дам парите от джоба си, след като закона не ме задължава да направя професионална застраховка.
Сега, стана ли по- ясно?
И отново ще помоля- след като разбираш от право, кажи ми какви законови задължения още искаш да поема- такива, които досега не съм?
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 18:42:14
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Наздраве фло ! Ако успееш да пребориш злобата и
> негативизма, ще се чувстваш по - добре, уверявам
> те !


*drink2* Наздраве Дичка!
Обичам брокерите ,особено камелия! Но повече от двайстак за услугата няма да и дам!
Полезни сте брокерите и с това,че днес,докато си хортувахме така мило и приятно си направих един пейпър дей,както му викат някъде и си напреднах с документацията същевременно!Не знам откъде си добил впечатления,че аз ви завиждам ,и че злобея!Напротив,изпълнен съм с най-добри чувства !
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 18:59:01
камелия Написал:
-------------------------------------------------------

> Не се учудвам и че се мотаеш по околовръстното- с
> такова държане, само там може да пробиеш, стига да
> имаш с какво да си платиш.

Ами ще са мотая,като не каза точно къде ти е "офиса"!Е ,сега няма са обиждаме за пари! Петнайсет кинта на предварителен договор все ще се намерят,пък ако не -то частично плащане или отложено става ли?!Делим акредитив при Дичката,че му имаш доверие,ако искаш! Но съм твърд-двайстак не давам!
:] *drunk*
tao
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 19:18:57
Аз платих точно 5623 лева хонораро/комисион..
smiling smiley

Ето за какво:
1. една година обикаляне ( ма сам, аз немах време да се мотая с него)
2. консултации секви и пресяване на секви имоти ( аз казвам кое ми харесва и той си се занимава от-там натам, нито звъня аз да ми записват телефони нито нищо)
3. сега оправя документите при нотариус
..и съм му дал 2-ра заявка-> да намери земеделска земя до 5 евро на м2 на хубаво място около Сф.(макс 20км радиус забит кола от Шератон)

Та в общи линии 1г занимавка с мен. Той сам ми каза че съм неблагодарен клиент,.. ма станахме приятели по едно време.

Не считам че за тази играчка и време и нерви съм му платил супер много или че не си е искарал парите. Напротив. Даже и сега приемам оферта да дам на някой параметри на имот и да тараши месеци наред пазара докат го изкопае, пак ще си платя с кеф.
:]




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-14 19:23 от tao.
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 19:25:34
avatar
Абе ТАО ти си в граФата Нормални клиенти без видими психически отклонения ...
ти си maybe и ПИЧ
ти си 100% си щастлив и удовлетворен човек
ти 100% знаеш какво е като наемеш някой да работи за теб или
само да ТЕ снабди с инфо за имот, че ТРЯБВА да му платиш
ти 100% НЕ искаш Прее...ш хората, защото ДНЕс ТЕ са на пангара и да МУ мислят, НО
утре си ТИ ...
Ти 100% ми изглеждаш трезвомислещ и уравновесен човек

И за да не прекаля с равносметката (не четките) ТИ казвам: Бъди жив и здрав с новия дом и щастлив. ALL the BEST from Mike Wilson *drink1*
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 22:42:44
avatar
tao Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз платих точно 5623 лева хонораро/комисион..

Аз за толкова пари мисля да си купя двустаен след няколко месеца :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход