Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Писмена гаранция от брокер при покупка на имот

Публикувано от opalaopa 
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 17:46:38
Тино-По принцип не те съветвам да не ми плащаш комисионна ..Ще ти "извадим зъбите ."Или класиката в жанра бой и ..........и комисинната по две .. :] :] *xxx* *black eye*
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 17:47:53
фло, доколко има значение за теб, ако аз съм си договорил с клиента - продавач 15% от продажната цена като ХОНОРАР /дано ти харесва повече от комисион!/? Кого другиго касае това, освен мен и него ? Има ли закон, или друго, което да ми го забранява ? Кой може да каже кое е "справедливо" заплащане и кое не е ? Защо ли всичките напъни по темата за нашите пари ми миришат малко на комунизъм ?
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 17:50:39
Едно време как можехте да взимате по 1.5% от страна - всичките?? Сега как стигнахте до 3% - с повишаване на качеството ли ??!!
--------------
Може би и ти някога далеч назад във времето си имал някой далечен умен роднина, ама ей на - всичко тече, всичко се променя , ти например не само не си умен, задръстен си.
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 17:57:46
avatar
Svetlio Написал:
-------------------------------------------------------
> Аааа ама си мислех, че вие си искате 6%, а то бил
> закона ахаааа
>
>--------------------------------------------------------------------------------

Не си прав Светльо брадъре ... ако опрат нещата до това колко
искаме то АЗ лично искам поне 20% ... повтарям поне 20% ... НО
...има едно голямо НО ... установената практика по света е комисионното
възнаграждение по сделката да варира между 4 и 8 % общо от
продажната цена на имота ИЛИ между 2 и 4 % НА СТРАНА ПО СДЕЛКАТА!
И понеже е редно и логично и 2те страни, които черпят дивиденти от сделката
да имат равни права и задължения, затова и такива са им правата и задълженията спрямо
Посредника - РАВНИ - т.нар. Теория на поделения комисион, който се е наложила
в цяла Западна Европа.

По отношение на това Кога възниква задължението за заплащане на Комисиона ще цитирам установената практика от правен аспект - [bgcolor=yellow]'КОМИСИОНъТ е ДЪЛжИМ ПОРАДИ ФАКТА НА СВЪРЗВАНЕ нА СТрАНИТЕ ПО СдЕЛКаТА'[/bgcolor]. тОЧКА. кОГА СЕ СВЪРЗВАТ СТРАНИТЕ - НА ПРеДВАРИтЕЛЕН ДОГОВОР. СЛЕДОВаТЕЛНО КОГА СЕ ПЛАщАТ 3-тЕ ПРОЦЕНТА --- НА ПД.

п/п love is all around




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-14 17:58 от Wilson.
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 17:59:25
Дичо първо аз лично не оспорвам твоето възнаграждение. Всеки който извършва някакаъв труд за друг му се полага възнаграждение. В това няма спор. Не изкривявай нещата. Темата е за гаранциите от брокерите. В много случаи наистина хората не си знаят правата, защото не са длъжни да разбират от всичко. Затова си наемат "професионалист" брокер и му плащат за това. Наистина случаите с проблемни имоти са редки в кариерата на един брокер, но на фона на целия пазар не са никак малко. И в тези случаи е добре да се предвиди някаква компенсация за хората, които поради брокерска небрежност са пострадали по един или друг начин. Брокерите в този форум може да са добри професионалисти(не важи за мазола - твърде агресивен тип е) и да са имали само добри сделки - браво. Но на пазара има 20 годишни брокери и брокерки, на които не им дреме за клиентите и въпреки това сключват сделки. Има и стари брокери, които също са много некоректни към хората. Но не може да има правила за едни а за други не. Не малко сделки стават без участието на адвокат като се ползват разни изтеглени от интернет ПД и НА. Има случаи всякакви. Н трябва да се гледа само личния опита на тоз или оня от форума. Нали идеята е да се стигне до някаква обективна истина, която да е в общ интерес.


Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 18:03:44
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> фло, доколко има значение за теб, ако аз съм си
> договорил с клиента - продавач 15% от продажната
> цена като ХОНОРАР /дано ти харесва повече от
> комисион!/? Кого другиго касае това, освен мен и
> него ? Има ли закон, или друго, което да ми го
> забранява ? Кой може да каже кое е "справедливо"
> заплащане и кое не е ? Защо ли всичките напъни по
> темата за нашите пари ми миришат малко на
> комунизъм ?



Е точно за това - понеже продава барака от която ще изкаш 15% от от 0 = 0, ти винаги ще имаш клиент, а другите (ако влезат в час) ще имат клиенти smiling smiley



Уил, практоката е такава, но при практийуващите!!!

Незнам вие защо се имате за такива?? Вие сте нищо повече от една "жива" търсачка - нали ви казах smiling smiley
Е боли, ама ще заиграете по тоягата на потребителя рано или късно!!!

=================================================================================

Едно време как можехте да взимате по 1.5% от страна - всичките?? Сега как стигнахте до 3% - с повишаване на качеството ли ??!! :}
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 18:10:46
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> фло, доколко има значение за теб, ако аз съм си
> договорил с клиента - продавач 15% от продажната
> цена като ХОНОРАР /дано ти харесва повече от
> комисион!/? Кого другиго касае това, освен мен и
> него ? Има ли закон, или друго, което да ми го
> забранява ? Кой може да каже кое е "справедливо"
> заплащане и кое не е ? Защо ли всичките напъни по
> темата за нашите пари ми миришат малко на
> комунизъм ?

Виж ,ще изтървем файв-о-клока,дето по нашите ширини му викаме ракиено време! Та добре е подготовката да става и с по -весело настроение!
Нямам нищо против,че си договорил 15 % с продавача-той може да е луд или докаран до ръба на отчаянието! Против съм по принцип да се плаща процент за вида работа,която извършвате с агенцията за запознанства!Пълно е с маркетингови компании във всяка сфера на търговията или си мислите, че държите Оня за шлифера?! Как ще платиш на камелия услугата в проценти,вместо да и сгънеш един двайстак в деколтето?! Ще мериш с рулетка ли ефективноста?Боже ,взех да дигам тарифата май! Хайде наздраве!
*drink2*
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 18:18:29
avatar
Svetlio Написал:
-------------------------------------------------------
>
>
>
> Уил, практоката е такава, но при
> практийуващите!!!
>
> Незнам вие защо се имате за такива?? Вие сте нищо
> повече от една "жива" търсачка - нали ви казах

> Е боли, ама ще заиграете по тоягата на потребителя
> рано или късно!!!
>
> ==================================================
> ===============================
>
> Едно време как можехте да взимате по 1.5% от
> страна - всичките?? Сега как стигнахте до 3% - с
> повишаване на качеството ли ??!!

------------------------------------------------------------------------------------------


... ОФФ Направо ми писна на КУРА от теб ... ти си ултра ляв хейтър-нихилист, мизантроп и Психопат ...

Ама щом ТЕ влече Дерзай ...

*ok*
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 18:19:24
. И в тези случаи е добре да се предвиди някаква компенсация за хората, които поради брокерска небрежност са пострадали по един или друг начин.
------------
Явно аз съм изключително тъп, щом не мога да разбера как така клиент ще пострада от моята небежност, опитай за последен път да ми го обясниш, защото според мен би пострадал от своята, не от моята небрежност ?
----------------
Но на пазара има 20 годишни брокери и брокерки, на които не им дреме за клиентите и въпреки това сключват сделки.
-----------
В нашата работа е като във всяка друга - има всякакви хора. Уточнявам - ние не сключваме сделки. Въпрос - ако съм съдействал на клиент да си купи на "зелено", подписал си е ПД, платил ми е, трябва ли до края да следя процеса ?
Re: Писмена гаранция от брокер при покупка на имот
14-10-2009 - 18:20:34
Наздраве фло ! Ако успееш да пребориш злобата и негативизма, ще се чувстваш по - добре, уверявам те ! Защо ли аз като отида в сервиз си плащам, без да разсъждавам и сравнявам ?!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-14 18:23 от dicho.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход