Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Купих апартамент-ето цена на реална сделка

Публикувано от tao 
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
21-10-2009 - 09:19:11
Аз не споря, че ще дадем фира. Споря, че много хора ще спечелят от това. Малко хора са и така като гледам няма да сте от тях. В моменат е изгодно да се купуват цели сгради, обаче няма изгодни предложения за жилища.
Цървулане, първо попрочети малко книжки на икономическа тематика, след това осмисли информацията и накрая прави изводи.
Няма как при настоящата криза да се сваля себестойността на продукта. Сваля се цената на готовия продукт, намалява се производството на нов продукт, защото няма пазар. И затова строителни фирми фалират- обемите са драстично намалени.
Не мога да разбера каква е логиката при падащ пазар да се запазва обема на производство.
А за труда - почни да си правиш банята и да видим дали можеш да намериш някой за 5лв. на кв.м. да ти лепи плочките, като му обясниш, че е криза.
И по принцип икономическата логика е следната - себестойността пада , когато има големи обороти и конкуренция. Най-скъпите пазари са неразвитите пазари.
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
21-10-2009 - 09:29:52
Защото Пазарът го изисква. Клиентите ако не се оплакват от измама в квадратурата ще се оплакват от шпакловката. Крайния клиент е същество, което не може да живее ако не се оплаква. И тъй като навсякъде у нас новото строителство се продава с общите части си имаме за какво да си спорим, а сделките да си вървят. Така да се каже необходимата, пазарно установена хитрина, която всички знаят - и купувачи и продавачи.
А сега ти ми отговори на въпроса, защо купувачите купуват при положение, че си мислят, че ги лъжат?
Моето обяснение е в третото изречение.
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
21-10-2009 - 09:34:42
Тао няма защо да мери, защото купува нещо на определена цена, гараж за 10 хил. Когато цената е квадратен метър и в последствие се установи, че квадратните метри са повече от 10% магат да му искат да плати останалите.

Жилище не се купува на м2. Купуваш апартамент, който ти харесва. В една сграда има апартаменти с по 50-70% разлика в цената на квадратурата.
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
21-10-2009 - 10:37:44
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Начев, доколкото си спомням винаги съм твърдял, че
> е незаконно да се продават паркоместа в рамките на
> парцела (тези дето са в двора), защото
> единствената законна сделка е за идеални части от
> земята, паркомястото не е сграда, която да може да
> се описва в нотариалния акт Ако има навеси е друга
> работа.


Помня мнението ти и то беше точно такова, както го формулираш и сега. Знам много добре, че за това не може да има промяна.

Подобно безобразие се е правило и продължава да се прави. Просто илюстрирам, че не е толкова изненадващо наличието на опит да се проаде нещо, което не може да се продава. Апропо, обратното също не е изненада. Купил си, мериш и се оказва по-голямо. Връщане на продаваче е невъзможно. Примиряваш се.
Тук не ме изненадва позицията на продавачи и купувачи. То е ясно, че ако има начин едните ще почнат да ни продават и въздуха, дето го дишаме, пък другата страна ще гледа да не плаща. Изненадва ме обстоятелството, че има мастити юристи и нотариуси, които си плюят на дипломите и физиономиите и зарада един хонорар подписват такива сделки.


> Ами ясно, че сме я дъвкали темата за цената на
> кв.м. - идиотите смятат цената на жилище на база
> квадратен метър, нормалните хора (които трябва да
> бъдат записани в Червената книга) купуват в
> зависимост от възможностите за използване на тази
> площ. ЗА първите пояснявам - цената на спалня 30
> кв.м. не изгодно да е два пъти по-голяма от
> цената на две спални от по 15 кв.м. Малките
> апартаменти не е нормално да са по-евтини от
> големите и т.н. и т.н.
> За Тао и излишната квадратура - ами да говори с
> юрист относно правото му да използва площта ,
> която не е вписана в нотариалния акт на гаража.
> Същото важи и за апартамента ако има разлика в
> квадратурата. Проблемът със старите нотариални
> актове е, че не са описани добре съседите на имота
> и може да стане проблем при несъответствие в
> квадратурите.
> Отговарям само на Начев и моля другите да не
> коментират това мнение.


Като цяло, споделям без никакви резерви мнението ти.
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
21-10-2009 - 16:31:02
avatar
> 4ovek Написал:

> > Ами ясно, че сме я дъвкали темата за цената
> на
> > кв.м. - идиотите смятат цената на жилище на
> база
> > квадратен метър, нормалните хора (които
> трябва да
> > бъдат записани в Червената книга) купуват в
> > зависимост от възможностите за използване на
> тази

> > площ.

nacheff Написал:
-------------------------------------------------------
> Като цяло, споделям без никакви резерви мнението
> ти.
>

Тъй като Човек не иска пряк коментар на поста си до теб, пиша тук.
Дори да приемем, че купува някой от вписаните в "Червената книга", как би могъл да разбере дали го устройва площта, като тя няма нищо общо с истината?
Основният въпрос е, защо инвеститорите/ строителите преобразуват идеални части в реални и ги прибавят към ЗП на жилището? И те лъжат, че ти продават 80кв., а те са 60....

пп Ако отворим сайтове на строителни фири, ще видим кой учи "идиотите" да смятат на кв.м. и защо.
ето един пример
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
22-10-2009 - 09:17:47
"Изненадва ме обстоятелството, че има мастити юристи и нотариуси, които си плюят на дипломите и физиономиите и заради един хонорар подписват такива сделки."


А като напиша, че важи принципа "кьорав карти не играе" се нахвърлят срещу мен , че било цинично.
Хайде сега всички заедно ми кажете какво точно съм спечелил, че не съм продавал паркоместа? Дали сега съм в по-изгодна позиция, отколкото ако бях продавал? Дали сега някой ще ми плати надпазарна цена за мои услуги или ще се опитва да ми извива ръцете, защото пазарът го позволява?
Въпросите са риторични и истината е следната - спечелил съм добро име, което струва нула лева към момента. В съвременния свят не е важно да си професионалист в дадена област - важното е да убедиш другите, че си професионалист в област, която към момента е печеливша.
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
22-10-2009 - 10:24:31
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> "Изненадва ме обстоятелството, че има мастити
> юристи и нотариуси, които си плюят на дипломите и
> физиономиите и заради един хонорар подписват
> такива сделки."
>
>
> А като напиша, че важи принципа "кьорав карти не
> играе" се нахвърлят срещу мен , че било цинично.
> Хайде сега всички заедно ми кажете какво точно
> съм спечелил, че не съм продавал паркоместа? Дали
> сега съм в по-изгодна позиция, отколкото ако бях
> продавал? Дали сега някой ще ми плати надпазарна
> цена за мои услуги или ще се опитва да ми извива
> ръцете, защото пазарът го позволява?
> Въпросите са риторични и истината е следната -
> спечелил съм добро име, което струва нула лева към
> момента. В съвременния свят не е важно да си
> професионалист в дадена област - важното е да
> убедиш другите, че си професионалист в област,
> която към момента е печеливша.


Не мога да не споделя подчертаното в голяма степен. Но...
Малко философстване по въпроса (не философия)...
Тава развитие на нещата всъщност е признак на разпад на обществото и обществените връзки. (Рано или късно води до игра с нулев резултат)
И същевременно е фактор за формирането на нови обществени групи - както групи по интереси (да речем браншови лиги), така и групи на етична основа, грубо казано добри срещу лоши. Та... може известно време да лъжеш другите че си професионалис... Не можеш през цялото време да лъжеш всички, че си професионалис... Или - можеш известно време да си печеливш, но не и през цялото време.
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
22-10-2009 - 10:43:17
За закви кьорави говорите? Има един собственик, който иска да си продаде апартаменти за което иска определена цена. На тази цена го купува купувача. Кой е излъган?
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
22-10-2009 - 11:17:50
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> А като напиша, че важи принципа "кьорав карти не
> играе" се нахвърлят срещу мен , че било цинично.
Вярно е, че напоследък звучиш малко по-изнервено, но никага не си бил представител на тази категория хора, която провокира нахвърляне върху тях. Това съм го пропуснал. Приказката за "кьоравия" и аз съм я употребявал ... Не е чак толкова страшна.

> Хайде сега всички заедно ми кажете какво точно
> съм спечелил, че не съм продавал паркоместа? Дали
> сега съм в по-изгодна позиция, отколкото ако бях
> продавал? Дали сега някой ще ми плати надпазарна
> цена за мои услуги или ще се опитва да ми извива
> ръцете, защото пазарът го позволява?
> Въпросите са риторични и истината е следната -
> спечелил съм добро име, което струва нула лева към
> момента.

Виж сега, 4овек! Знам, че не съм оригинален, но на практика се получи така, че в момента на реализиране на каузата, за която пледирах, аз престанах да пиша. Чувствам се загубил, точно както и ти се чувстваш, независимо че години отстоявахме различни позиции.
При нашите дадености загубата (загубите от всякакъв вид) неизбежно ще бъдат много големи и ще ги плащаме заедно. Мернах мнението на Горо, който много добре е маркирал още по-страшните индиректни щети от спукването на балоните в недвижимостите и свързани с тях финансови услуги. Темата е безбрежна и болезнена.
Писали сме си достатъчно.

В момента не вярвам да е актуално желанието да получиш надпазарни цени на услугите си, но това не е повод да съжаляваш, че имаш добро име.
Това е невероятно скъп актив. Има, обаче, едно условие. Трябва да си ВЪТРЕ! Въпреки трудностите трябва да продължаваш играга. Излезеш ли, бързо те забравят.
Преместването на ново поприще е неизбежно съпроводено с подозрителни погледи.

>съвременния свят не е важно да си
> професионалист в дадена област - важното е да
> убедиш другите, че си професионалист в област,
> която към момента е печеливша.

Бях яростен противник на юрването в посока на строителство и имоти на "куцо, кьораво и сакато" и бях дълбоко убеден, че това ще доведе до крах, съсипия и драми.
Това са тези "непрофесионалисти", за които говориш и които са се надявали да извиреят в новия Клондайк. Лошото е, че в условия на сериозен балон, мнозина успяват да завършат по някой и друг обект и след това няма сила, която да е в състояние да ги свали на земята. А крахът вече се е задал.

А иначе, има една категория хора, която притежават качествата да успяват по "естествен" начин и на непривични поприща. Те, обаче, въобще не са много.
Бизнесът е човешки отношения и управление на ресурси и понякога непознаването на (временно) на нова, стока, услуга, пазар не е пречка за успешен бизнес. Нова е съвсем друга тема и малцина са избраните.


Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
22-10-2009 - 11:40:03
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> За закви кьорави говорите? Има един собственик,
> който иска да си продаде апартаменти за което иска
> определена цена. На тази цена го купува купувача.
> Кой е излъган?

Тук си прав! Отплеснахме се здраво и оспамихме яко темата. Ама Тао се обиди и не иска да пише повече и ние се намърдахме :-)).
Правилно прецени човекът, че за важни неща вероятно не е много удачно да се дава публично информация.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход