Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Нужен ли Ви е брокер при сделки с недвижими имоти или продавача, адвоката и нотариуса са достатъчни гаранти за сделката?

Публикувано от Scyther 
Нужен ли Ви е брокер при покупка на недвижим имот или продавача, адвоката и нотариуса са достатъчни гаранти за сделката?

Въпросът е от значение, предвид някои особености на брокерската професия.
То е ясно как съм гласувал С БРОКЕР!!
А и да добавя в анкетата не правилно задавен въпроса?Какво значи сделка?Ако става въпрос за прехвърляне ,делба и т.н ..за какво ти е брокер.Тогава адвокат и нотариус са досттъчни.Ако е нужно да се предлага и да се търси продавач и купувач,нито адвоката ,нито нотариуса ще си мръднат гъзо..И ще са напълно прави .Не им е това работата . *beer*
Тъй де, ама не намирам нещо бутон за редакция на самата анкета. Бих махнал и "продавача", като се замисля. Но нека се разбира като покупко-продажба на имот.
*beer* за корекцията.
Пак не си конкретен .Задавам ти въпроса -Ти като адвокат би ли се ангажирал да търсиш на свои клиенти имот?Ти като адвокат би ли се ангажирал да продаваш /предлагаш на свои клиенти имот ?.Да пускаш обяви ,реклами и т.н .Да водиш разговори с клиенти и .т.н.Нотариуса ще прави ли същото .Тоест сто процента от времето си да си ангажиран със сделката ,а не само да преглеждаш документи ,да обследваш имота ,тоест юридическата част. *beer* Лично аз като брокер не поемам ангажимента ,нито на адвоката ,нито на нотариуса.Ти си. *huh*
Отговарям, но след това излизам, че имам среща.
Та, аз не съм адвокат. Дори и да бях съм съгласен, че не ми е работа да търся клиенти и да предлагам имоти. Нотариуса - също. Обаче:
1. След като си губя времето да ровя имоти, да ходя по огледи и т.н. като купувач, какъв е проблема продавача да си обяви сам имота, да си пусне обяви и да си плати ако ще и рекламата за това, което продава?
2. Брокера върши работата по рекламирането на имота, което кой-знае защо ми се чини, че не е толкова ресурсоемко. В основните сайтове обявите са безплатни, във в."Позвънете" струват един градски разговор. По телевизора не съм виждал да текат много реклами. Е вярно, ще кажеш, че има харчове по телефони, по наеми на офиси, счетоводство, документация и т.н., ама нали с това си изкарвате парите! Аз също плащам такива разходи, но не продавам салама от съседния магазин с 6% отгоре по обява, ако някой се навие да поръча...
Брокера също така води разговори с клиентите и ги води по огледи. Нещо, което продавача би могъл да прави и сам.
3. Не съм съгласен чак пък 100% от времето да сте ангажирани със сделка. Защо си рискувате комисиона и пишете по форуми тогава?
Да виждам,че не си и адвокат.За миг се убедих,че си сривлю(И АЗ ВЕЧЕ НЕ ЗНАМ ДРУГ ЗАМЕСТИТЕЛ НА ДУМАТА,ЗА ТОВА ПОЛЗВАМ КЛИШЕТА).Иначе подобни на последниЯ ти пост са коментирани много. *xxx*
Няма да гласувам, защото анкетата е глупава.
Ако двама души могат да се намерят сами, нямат нужда от посредник. Достатъчен им е само нотариус и евентуално адвокат.
Ако не могат да се открият сами- наемат посредник. И си плащат. Толкова е просто.
Ето "прозренията" адвокатски, заради които е темата.

1. В двата писмени посреднически договора (другите три бяха устни, за съжаление в това число и на моя клиент) бяха сложени общите приказки като в този. Никакви конкретни санкции и неустойки за брокера. Необходимо е в посредническите договори да има дефинирани неустойки за неизпълнени задължения на брокера с ясно посочени суми.
2. Определено даване на 10% на ПД е силно рисково, а плащането на комисион на ПД си е направо недопустимо.
3. Продажба на жилища не е като продажба на хляб. Докато няма законова регламентация на брокерската дейност случаи като този ще са ежедневие.

Нямам нищо против санкции и за АНИ.

Интересен е ПД на фирмата с английско име. Ей на такива да попаднеш- кихаш за всичко и не влиза в сумата за комисиона. Като при адвокатите. Не е незаконно...........затова и на него не му прави впечатление.

По- важна е т. 2, с която адвокатчето директно елиминира възможността за сделка.
Кой продавач ще подпише ПД без капаро? Кой купувач ще бъде сигурен, че ще купи?
И кой посредник ще се съгласи да осигури на двете страни възможността да го прескочат?
Мъдрото заключение- няма законова регламентация на брокерската дейност.

А всъщност, цялата тази измама можеше да не се случи, ако в ПД се впишеше, че капарото и комисиона на АНИ се оставят на отговорно пазене при Нотариуса. В такива случаи, в писмен вид, той отбелязва в съпътстващия документ кой каква сума дава и на кого ще се предаде, в зависимост от изпълнението или не, на дадено условие.
Просто и еФтино........smiling smiley
Интерсно ,защо да е глупава анкетата?Защото я е измислил умник най-вероятно.
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Интерсно ,защо да е глупава анкетата?Защото я е
> измислил умник най-вероятно.


Не знам дали е "умник", но я е измислил за заяждане и ползата е никаква........
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход