Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Купих апартамент-ето цена на реална сделка

Публикувано от tao 
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
13-10-2009 - 18:50:19
avatar
kopan Написал:
-------------------------------------------------------
> Ще ме извините малко, ама на мен нещо не ми се
> връзва. 1.501 ид части от общите части. Ако 1,501
> е % то това значи, че би трябало в сградата да има
> да речем 66 апартамента по 120 квадрата?
> (66*1.501=99.07%) Да не би да не е видял добре и
> да е пишело някаква дроб от сорта на 1/5 или нещо
> такова. Или да е пишело 1501 идеални части от
> общите части, които са да речем 5000? До колкото
> си спомням в нотариалния акт на баба ми, която
> продаде апартамента си преди 5-6 години пишеше 232
> ид. части от общо 1350. Вярно, това е нот. акт на
> около 50-60 години, може и повече.

Води се едно цяло и петстотин и една лихядна върху 100 ид.ч., предполагам.........
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
13-10-2009 - 19:00:00
Туй место за бизнес дето искам да го купя е за семейството да работят , щото навремето пак работихме на центъра но под наем . Единия син 7 ми клас , другия 7 месеца - да имат какво да ядът завбъдеще . Номера е да ми вади 10 % сезонно от това което съм инвестирал. Ся като падне снега започвам да ги питам един по един собствениците дали продават .
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
13-10-2009 - 19:10:33
Терасата може да се пише, може е да не се пише. Сега аз ги пиша. Когато една тераса е в общите части и се ползва само от теб, могат да ти поискат наем. канкретен казус - тераса над първи етаж магазини, която в старият център се получава често и се ползва за простиране. Искаш да заградиш част от нея, защото друг не може да излезе там, а ти вожеш, но трябва да вземеш подписи от всички, да се преизчислят общи части, разрешения от общината и т.н. Това значи разбираемото - терасите не са твои. Може да ги ползвош като екстра, но те не са твои. Мой приятел ползва 50 м2 двор в ново, до който има достъп само от неговият апартамент, но взеха да му искат да плаща такса вход и върху тази квадратура, нищо, че е обща. Някъде имаше проблеми с тераси над магазини, някой ги ползва, но при приватизацията собственикът на магазина не разрешава. Хубаво е, че ги имаш, но никой никъде не ги плаща. Затова те не могат да формират цена и да се обяснява как при едикаква си квадратура апартамента щял да струва еди колко си и, че цените паднали 2 пъти.

Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
13-10-2009 - 19:26:50
да ти е честит апартамента
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
13-10-2009 - 23:00:28
Честито Тао и много приятни мигове и уют в новия ви дом!То както навремето пишеше коянев когато създаваш дом парите не са важни.А по мое мнение си уцелил и с цената. clap: clap:
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
14-10-2009 - 03:27:30
добре си направил... но си сгрешил...

в покупката на жилище винаги има емоционален момент. поддал си се, платил си.
след 2 години ще струва половината че и по-малко.

дано поне не е с кредит.
*xxx*
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
14-10-2009 - 07:04:51
камелия Написал:

>
> Води се едно цяло и петстотин и една лихядна върху
> 100 ид.ч., предполагам.........
>


Е точно това не ми се връзва. Ако е общо 100 ид. части излиза, че в сградата на Тао има 66 апартамента *120 квадрата всеки или сградата е с ЧЖП 7920кв.м . По КП Тао има 17кв общи части от сградата или отново 66*17=1112. С други думи ако имаме 1,501 ид. части от 100ид. части То сградата е с РЗП над 9 000 квадратни метра!!!

Все си мисля, че едно жск да е от 5-6 човека, макс до 15-16. Така, че общите части да са 15-16 макс. А тао да има 1,5 от тях.

ПП Добро утро.
tao
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
14-10-2009 - 08:28:42
Не е 5-6 ап. Копане.
ЖСК-то е голямо. в СФ има ЖСК-та с по 7-8 входа строени 70-те години. Конкретно нашото е 5 входа мисля че са около 80 ап.
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
14-10-2009 - 09:14:44
в покупката на жилище винаги има емоционален момент. поддал си се, платил си.
след 2 години ще струва половината че и по-малко.


А ако беше изчакал 4 години щеше да си продаде голфа тройка и да си купи същия, но с два гаража.
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
14-10-2009 - 09:29:41
Зад Скай сити в Гео Милев има ЖСК на 15 етажа с няколко входа.
НА продължението на Константин Величков след Сливница (май там се води ул. Габрово) на следващия светофар също има едно колосално ЖСК.
Изобщо в София има колосални ЖСК от 70-те и 80-те години.
И както написах, но никой не ще да чете в България са правили далавери да намаляват квадратурата на апартаменти и къщи защото по закон максималната квадратура е била 120кв.м. и 60кв.м. за вила. Ако не знаете хората са се развеждали фиктивно за да придобият още един апартамент, защото са имали право само на един. ТА нашия "специалист" просто е уцелил шестица от тотото и жената не е знаела каква е реалната квадратура.
НА мен още едно нещо ми е интересно - как човек дето толкова подробно описва какви парвила трябва да спазват другите в следващия момент е склонен да придобие жилище с нотариален акт с невярно съдържание. А сетих се - естестевно правилата важат за останалия свят, но когато има лична далавера правила няма.
Тао, добпе дошъл при тарикатите. Разбра ли най-накрая, че за да спечелиш не може да си изряден? Майната и на женицата - кьорав карти не играе.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход