Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Добре дошли в Мутросел!

Публикувано от gogolcho 
Re: Добре дошли в Мутросел!
10-10-2009 - 09:30:40
Цитат :

> “…прозрачността на водата няма нищо общо с чистотата ……”

> две станици по-горе, естествено от Ванката

Това звучи като:

---- негрите нямат нищо общо с черния цвят
---- уханията във Факултето и Христо Ботев (квартала, не музея) нямат нищо общо с мангалите, пардон , ромите
---- простотията на Глория и Азис нямат нищо общо с простотията на слушателите им.
---- налудничавият оптимизъм на Ванката няма нищо общо с белите петна в началното му образование.
---- Г-н Тепавичаров не въздиша тихо по Камелия………. и..т. н.т …….и.т.н.т..
Re: Добре дошли в Мутросел!
10-10-2009 - 09:31:29
Просто съм учил много и знам за прозрачноста, по точно по мое време се учеше много. Както например фактът, че вай-богатото на риба море е Азовско с улов на км2 с пъти повече от другаде, а Черно по същият показател - улов на км2 е в първите 10. Или, че Черно море има 60% от запасите на черна мида в света, но ние внасяме, защото екилозите казали нещо. Сега нещата се промениха, защото имаше един спад на торенето в източна Европа и бившият СССР и планктонът намаля, а спирането на траленето увеличи много рапаните. Такива работи с моретата!

Не спомена за пречиствателните станции, защото един австриец се хвалеше, че там хотелите си имали свои, а с остатъците от лайната поливали градините, та пестели два пъти. Ще ми е интересно да науча за място, заобиколено от няколко пречиствателни станции. За Тайланд да не говорим.

Аз не сравнявам Бора.Бора и Канкун със Сл. бряг, защото са различни и особено Бора-Бара няма показател, по който да я сравним като природа, а като човешка дейност можем, но не знам в чия полза ще е сравнението.

Въпросът е Булкан защо реши, че Канкун е по-хубав от Сл.бряг. Освен снимки на хотели, които определено не превъзхождат тези на комплекса, освен по цени, друго не прочетох. Ландшафтът е блогоприятен и осигурява дълъг бряг, но не и добро за къпане море.

Та Булкан, по кой критерий определи, че Канкун е по-добър от Сл.бряг? Напр. беше в два ресторанта, единият в Канкун, другият на комплекса и сравни кухня, обслужване и цени, или как?

Всъщност се били напъвали от 1970 г., ама лошо се напъвали, защото прочетох, че имало 45 хотела, верно големи, но 45/може и да не е вярно, беше от бълг.вестник/. А до тогава е имало 3 човека, защото очевидно мястото не е ставало за нищо. За разлика от Несебър, който е бил основн, когато прадядото на Мойсей зидал пирамиди.

И още една разлика - там са го правили един вагон световни банки, а тук др. Иванов и компания. И пак сме по-добри от тях.
Re: Добре дошли в Мутросел!
10-10-2009 - 10:49:40
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------

>
> И още една разлика - там са го правили един вагон
> световни банки, а тук др. Иванов и компания.....
.....с парите от контрабанда и наркотрафик!

Океанологията другарю не ти е силната страна,а къпането на другарки-това поне сме го запомнили!

*beer*
Re: Добре дошли в Мутросел!
10-10-2009 - 16:46:21
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------

> Въпросът е Булкан защо реши, че Канкун е по-хубав
> от Сл.бряг. Освен снимки на хотели, които
> определено не превъзхождат тези на комплекса,
> освен по цени, друго не прочетох. Ландшафтът е
> блогоприятен и осигурява дълъг бряг, но не и добро
> за къпане море.


Иванов, аз наистина се отказвам да споря с теб. Не само аз, а милиони хора са преценили кой курорт е по-хубав. Да се къпиш в морето в Канкун или Слънчев, пардон Лайнян Бряг е все едно да ядеш черен хайвер или гувна (в полза на Канкун). И изобщо не е само Канкун. Просто ти го дадох за сравнение, защото е голям морски курорт. Преди имаше глупостта да сравняваш с Ванкувър, но не е същото, едното е курорт, а другото основен град. Както и да е...

Сетих се, че такива като теб съм виждал. Един единствен път имах глупостта да отида на екскурзия с група от БГ до Сингапур и Куала Лумпур. Та един като теб зяпа, зяпа, па по едно време като нямаше какво да каже друго изтърси "абе друго си е да отидеш на една българска дискотека".

Въпрос на стил на живот.
tao
Re: Добре дошли в Мутросел!
10-10-2009 - 18:17:13
Сл.бряг-Бора Бора-Канкун.
Трабант-Ферари-Бугати.
?
Наистина, трабанта е в пъти по-евтин за ремонт, гори по малко, мое си го паркираш къдет си искаш нема го откраднат, мое да си чоплиш семки вътре и да плюеш на пода>>?>???
Изобще, за кво сравнение мое да става дума ? ебем ти и Бугатито и Ферарито.
clap: :] eye popping smiley *pardon*
Нал'така Др.Иванов?
Обясни им моля ти се къде са тръгнали тез юнаци с тез Бори -Бори и Канкун а гледам и съвсем ама съвсем тенденциозно си позволяват и некви Карибски острови да вкарват...
*xxx*
Re: Добре дошли в Мутросел!
10-10-2009 - 18:33:04
avatar
tao Написал:
-------------------------------------------------------
> Сл.бряг-Бора Бора-Канкун.
> Трабант-Ферари-Бугати.
> ?
> Наистина, трабанта е в пъти по-евтин за ремонт,
> гори по малко, мое си го паркираш къдет си искаш
> нема го откраднат, мое да си чоплиш семки вътре и
> да плюеш на пода>>?>???
> Изобще, за кво сравнение мое да става дума ? ебем
> ти и Бугатито и Ферарито.

Ей тук е целия номер- че ако плюеш на пода по принцип, ще плюеш и по традиция- тогава, .....ти Бугатито и Ферарито.
А точно това стана тук.
Като дадености, не тропически, разбира се- всичко е идеално. Имаш море и планина на един хвърлей място. Имаш четири сезона и никакви урагани.
Имаме си и 20г. преход, обаче, който тия, които визираш, нямат. Те нищо не са събаряли, а само са надграждали.
Аз на др. Иванов му се кефя за едно- въпреки всичко, си обича комплекса. От него, при равни възможности, по- можеш да очакваш да подобри нещата, отколкото някой, не понасящ нищо българско.
tao
Re: Добре дошли в Мутросел!
10-10-2009 - 18:47:19
Ками и аз се кефя на Др.Иванов наистина.
Защищава си комплекса с някакво инфантилно упорство и това е.
А Сл.бряг наистина е уникално място с много слънце. Липсшат му само 3 неща:
1. Да направят много много зелени площи и гори в и около него.
2, Да съборят всичко до крак и да оставят само 20-30 хотела.
3. Да забранят секви строежи за каквото и да е в радиус 20км около него.
..е тогава, наистина ще бъде КОМПЛЕКС.
Re: Добре дошли в Мутросел!
10-10-2009 - 19:32:58
avatar
tao Написал:
-------------------------------------------------------
> Ками и аз се кефя на Др.Иванов наистина.
> Защищава си комплекса с някакво инфантилно
> упорство и това е.
> А Сл.бряг наистина е уникално място с много
> слънце. Липсшат му само 3 неща:
> 1. Да направят много много зелени площи и гори в и
> около него.
> 2, Да съборят всичко до крак и да оставят само
> 20-30 хотела.
> 3. Да забранят секви строежи за каквото и да е в
> радиус 20км около него.
> ..е тогава, наистина ще бъде КОМПЛЕКС.
>


И това ще стане. Ние не сме изключение- нищо, че последни влизаме в ЕС и бихме могли да избегнем- на теория, техните грешки, правим като всички останали. Минаваме по същия път. Виж Испания- още имат блокове, чакащи за събаряне........
Re: Добре дошли в Мутросел!
10-10-2009 - 20:13:35
1. Да направят много много зелени площи и гори в и около него.
2, Да съборят всичко до крак и да оставят само 20-30 хотела.
3. Да забранят секви строежи за каквото и да е в радиус 20км около него.
..е тогава, наистина ще бъде КОМПЛЕКС.



Трябва да си рядко тъпо парче, за да напишеш това!

Ти видя ли Канкун, дето ми обясняваш, колко е хубав? А го отледай пак, имаш и мапсгутъл и го сравни със Сл.бряг. В цяло Мексико няма толкова дървета, колкото в радиус от 30 км. около комплекса.

Погледни зад Канкун какво е, град колкото Пловдив. Защо не им кажеш там да не строят?

Те като имат 150 хотела, да не ги бутат?

Ето го Канкун

Климатът е тропически, мек и влажен. Температурите се регулират от морския бриз. В зависимост от сезона, максималните температури достигат 26 °C (78.8 °F) през януари и 32 °C (90 °F) през юли и август. Нощните температури варират между 18 °C (64.4 °F) и 25 °C (77 °F).

Сезонът на тропическите бури е от май до декември, а най-влажният месец е септември. От февруари до май е сравнително сух сезон. Големите урагани са рядкост, но през 2005 година ураган Уилма нанася големи щети на града.

Канкун има 150 хотела с повече от 24 000 стаи и 380 ресторанта. Всяка година е посещаван от 4 милиона туристи, като средно на ден пристигат и заминават 190 полета. Някои от хотелите са сравнително евтини, тип мотел, докато други са изключително скъпи и луксозни.


Защо решихте, че това е хубаво/Хотел Хаят, от най-най-престижните/:



А хотел Бургас, дето е на 35-40 г., да е грозен?



Големи разлики няма освен 300 долара на вечер на легло и в това, че цяло Мексико се гордее с Канкун, както и цяла България се гордее с Канкун.


Re: Добре дошли в Мутросел!
10-10-2009 - 20:22:33
avatar
В Канкун мирише ли като в Комплекса?

А освен всичко там не продават гевреци на плажа, простаци!

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход