Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За публичните продажби - цени (разходи по участието), процедура и пр...

Публикувано от goro 
За публичните продажби - цени (разходи по участието), процедура и пр...
13-10-2009 - 21:57:11
Понеже не съм много в час със законодателството в България, разглеждайки различни документи в сайт за търгове бях неприятно сюрпризиран. А именно:
Молба за възстановяване на задатък
Нещо не мога да разбера - трябва да моля ЧСИ да ми върне парите, моите пари, при условие, че не съм спечелил търга?
Даже думичката Искане не би била на мястото си! Това не следва ли автоматично от закона и в кратък и разумен срок?
Същото е и с молбата за възлагане на процесен имот при спечелен търг?
Въобще не мога да разбера, да се моля за нещо на което по закон имам право или по закон ми принадлежи? Може би съм отвикнал от българските порядки?

Искам да помоля колеги и съфорумци, които са участвали в публични търгове да споделят опита си за:
- реалните разходи при участието в публични търгове
- процедурни врътки от рода на горната да ти бавят парите
- всякакви проблеми които могат да възникнат (не ме интерусуват разправии с бивши собственици а търгове касаещи имоти на юридически лица)
tao
Re: За публичните продажби - цени (разходи по участието), процедура и пр...
13-10-2009 - 22:38:51
Горо,
Пиши на jores
Той беше спец по темата.
Иначе ЧСИ се води първично придобиване и там е желязно. Спечеленото на търг е по-сигурно от нотариален акт.
За парите , в БГ всички бавят пари. Да си го знаеш. И лихви не плащат на забавата.
Re: За публичните продажби - цени (разходи по участието), процедура и пр...
13-10-2009 - 23:00:52
Тао, благодаря.
Писах във форума на jores.
Но нямам представа каква е неговата заинтерсованост като страна по темата.
ЧСИ ще ме уверяват във всичко което е в техен интерес. Само като си помисля как са съставили елементарни документи от рода на Молба да ми върнете парите!!!. (Тук някои ратуват брокерите да си "регламентират - лицензират" - боже ако знаят какво търсят...)
За мен, по степен на важност, най-ценни биха били мненията на купувачи и брокери участвали в такива търгове и евентуално кредитори и длъжници.
Re: За публичните продажби - цени (разходи по участието), процедура и пр...
13-10-2009 - 23:22:27
Различните ЧСИ за различно време връщат задатъците. От деня на търга до 3 седмици. Това са моите наблюдения.
При спечелване на търга пак може да се чака доста на различните етапи до придобиването и влизане във владение на имота.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: За публичните продажби - цени (разходи по участието), процедура и пр...
13-10-2009 - 23:22:49
avatar
goro ако не бъркам у нас имаше специална наредба, че думата молба се заменя със заявление и трябваше всички други наредби в които се говори за молба да се променят със "заявление", ама ЧСИтата са още в социализма smiling smiley

Както и Софийска вода. За да върнат пари по кредитно известие трябва да им се молиш и на тях и да чакаш одобрение и то два пъти на място.
Re: За публичните продажби - цени (разходи по участието), процедура и пр...
13-10-2009 - 23:55:57
Погледнаж райфайзен, но ми се струва че още не са узрели за ситуацията.

Додо,
не е социализъм.
Винаги съм се чудил защо на нашата граница преминаваш почти през четири проверки (двете вярно са формални, а митницата по еврограниците отпадна) и защо нито веднъж не са пропуснали да ме проверят щателно. Същото се отнася и за полицаите по пътя. Значи минавал съм през много европейски граници (поне през едно във всяка страна), такова чудо няма. И за около четвърт милион км. в чужбина, само два пъти са ме спирали и двата пъти с извинение - само за сравнение за около 5000 км в бг последните 10г - един акт и 2-3 караници.
От време на време се бъзикам с граничните полицаи знаят ли какво е фейс контрол, на престъпник ли приличам, (а до преди години бях и с малки деца) и защо като я пазят от мене толкова много тази държава е на такъв хал...
Та това лято ми се наложи да мина през Турция, през Капитан Андреево. А бе те там ме проверяваха и писаха поне на 5 места... smiling smiley

п.п.
Всъщност защо ли го коментирам, караулките край София сигурно още стоят...
Re: За публичните продажби - цени (разходи по участието), процедура и пр...
14-10-2009 - 00:03:07
avatar
goro Написал:
-------------------------------------------------------
>
> п.п.
> Всъщност защо ли го коментирам, караулките край
> София сигурно още стоят...

Стоят, ама да не мислиш че вършат работа? Ако беше така, нямаше да се изтребваме по пътищата бетер на война.
Re: За публичните продажби - цени (разходи по участието), процедура и пр...
14-10-2009 - 00:19:23
аз платих при ДСИ:
20 кинта да видя делото. нямам право на копие понеже не съм процесна страна.
Таксата на банката за превода -50ст или левче???
След края на търга каза да депозираме по една молба за въстановяване на зададък и да ПОСОЧИМ IBAN. Щото не е врачка и не знае сметките, особенно ако си внесъл парите на каса а не си правил превод от разплащателна.

goro ако се впечатляваш от такива дребни неща, дръж си парите и не се занимавай с публична продан. На проданта на която участвах въвода се състоя след 9 (девет) месеца. Цената беше добра.
tao
Re: За публичните продажби - цени (разходи по участието), процедура и пр...
14-10-2009 - 00:34:11
Автоматчик,
Как не са ти дали копие бе човек?
Тва при кой ЧСИ?
Аз на място платих за Комплекса във Владая 20лв и ми наснимаха сичко и ми го връчиха. Даже и ми разясниха кой по ред търг е и др. неща.
Как така нема да ти дадат копие на документите?? Тва много нагло от тяхна страна.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-14 00:34 от tao.
Re: За публичните продажби - цени (разходи по участието), процедура и пр...
14-10-2009 - 01:41:58
Автоматчик, Тао, благодаря да информацията.

Автоматчик, впечатлявам се, когато трябва да моля Частен... smiling smiley Частниците тука не ми се налага да ги моля за нещо дето е мое - и аз съм частник и обикновено взаимоотношенията са ни колегиални. Иначе с държавната администрация проблеми има навсякъде. Последно се карах по немско, но докато ме убеждаха, че аз съм нарушил процедурата разбраха, че са в сериозна грешка и станаха неворятно любезни. Ако не бях се карал със сигурност щяха да ме прекарат...
Иначе 9 месеца до въвода ми се виждат множко, но ако цената е добра може и да си заслужава...

Тао,
макар че пропуснах срока, ако имаш документацията на Владая и можеш да ми я сканираш и пратиш, ще ти бъда задължен. Ще ми се да се запозная принципно по въпроса и да съм подготвен за следващ подобен случай.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход