Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Добре дошли в Мутросел!

Публикувано от gogolcho 
Re: Добре дошли в Мутросел!
11-10-2009 - 00:56:48
goro Написал:
-------------------------------------------------------
> Я да ви сложа и аз малко снимки - само на 380 км.
> от София.
> Малко е диво и горещо през деня.

Горо, абе какви са тези простотии и грозотии, дето ги показваш на Иванов, ти не разбра ли, че "ако е прозрачна и красива водата, това не означава, че е чиста". Американците са големи тъпаци, че бият път чак до Гърция, а не ходят в "комплекса" на супер лукс.

Обясни му и какъв е трафика на круизи (изобщо не слагам в сметката фериботите) в Пирея, Санторини и Родос и колко круиза идват годишно в БГ. Миналата седмица дойде един под среден клас кораб във Варна (еднократно) и го даваха по БТВ новините като събитие.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 01:03 от BulCan.
Re: Добре дошли в Мутросел!
11-10-2009 - 01:14:54
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> Обясни му и какъв е трафика на круизи (изобщо не
> слагам в сметката фериботите) в Пирея, Санторини и
> Родос и колко круиза идват годишно в БГ. Миналата
> седмица дойде един под среден клас кораб във Варна
> (еднократно) и го даваха по БТВ новините като
> събитие.
smiling smiley

Иванов миналия път ми разправяше, че гърция била на воден режим и нямала инфраструктура... Та там съм се отказал да споря.

За трафика на круизи не съм попадал на данни, иначе туристите с чартърни полети (мисля, че само за тях водят по-точна статистика) са средно 35млн. на година.

Снимките са от Халкидки - почивната станция на Солунчани. Не съм търсил нещо от високия клас...
Re: Добре дошли в Мутросел!
11-10-2009 - 01:22:13
avatar
goro абе първите снимки не е като да са нисък клас, 1000 евро на ден не е зле. Мен ми е скъпо smiling smiley

[www.danai-hotel-halkidiki.com]
Re: Добре дошли в Мутросел!
11-10-2009 - 01:29:16
Аз не знам къде ходите, защото вчера четох в един форум, че си препоръчваха хотели в Канкун, където 2 седмици бяха над 7000 долара. От друг форум, а и от уикипедия прочетох, че сезона на тропическите бури е от май до декември. Не говоря за урагани, а за постоянно лошо време, както са го описали и хората. На някой му харесва и си ходи там, негова си работа, и на мен ми е с 5 градуса по-топло в Сл.бряг, ама на северните им е добре. Няма район в Гърция дори от малко-малко съпоставим с района на Несебър. Дадох ви да разгледате Наскос, едно от най-скъпите и хубави места в Гърция, на площ колкото община Несебър и с 60% от населението. Все една сравняваме София с Костинброд. Гърция има 40 пъти повече брегова ивица и 7 пъти по-големи приходи от туризма. Какво да говорим. Говорите ми за Санторини и, че комплекса не бил озеленен. Ами на една улица в Сл.бряг има повече дървета от целият архипелаг.

Не знам как са круизите за Варна, но в Несебър са постоянно и повечето караби са толкова големи, че не млизат в пристанището, а карат туристите със специални лодки.

Хубав е хотела в Гърция, но толкова, имат си баир хората, направили си хотел на баир, идеолно да изкараш 2 дни, ако си с компания и 3-4.
Re: Добре дошли в Мутросел!
11-10-2009 - 01:47:16
Додо, повярвай ми - не са от високия.
А и точно там не съм бил. Взех първото дето ми попадна в нета.
Но мога да те заведа на подобни места в рамките на 100-150Е.

Аз предпочитам нещо от рода на това



Ще спиш наблизо за 40-100Е на вечер. (Говоря "порта" - не "пакет" - тук под "порта" се разбира, когато нямаш предварителна резервация - докъдето стигнеш с колата и спираш пред хотела дето ти харесва. Обикновено е по скъпо и не ти го препоръчвам юли-август)

И ако можете, отскочете до белоградчишките скали! smiling smiley



Re: Добре дошли в Мутросел!
11-10-2009 - 02:01:35
прави сте
Re: Добре дошли в Мутросел!
11-10-2009 - 02:01:36
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> goro абе първите снимки не е като да са нисък
> клас, 1000 евро на ден не е зле. Мен ми е скъпо

Сега му хвърлих един поглед - двойната стая е наполовина.
И като ти казвам, че не е от високия клас - имам предвид като дестинация!
Можеш да почиваш наблизо и да се плицкаш на същия плаж с около 100 на ден - незнам точно, щото в Никити е вилата на колегата и отскядам там - без пари е smiling smiley

Понеже говорихте за Хаят - в Солун е 230 (или около толкова, не съм сигурен.


Re: Добре дошли в Мутросел!
11-10-2009 - 09:39:26
> ..цените в Хаят започват от 700 долара на стая ….в Дубай…<
Ванката написал:

или нещо такова….

Наивността може да бъде трогателна. Почти всички позамогнали се мутри говорят за Мутросел-а на Близкия Изток –Дубай.
Дубай, Ванка, е Сънито на емиратствата. Говори ти човек , който е бил в Дубай преди много години , когато във всяко дървено барче на брега на канала можеше да си поръчаш “ Хайнекен) в кутийка за 2 долара (в магазина беше 1.5 долара) и да съзерцаваш стотиците лодки , превозващи пътниците през канала, или в компанията пак на “ Хайнекенчето” да се разходиш по палубите на дървените корабчета(някои от тях с платна), натъпкани с всякаква стока, включителни най-модерна електроника. Най-голямата радост за моряците беше да се снимаш с тях. Представяш ли си – хора , които цепят с дървена черупка Персийския залив и Индийския океан и не им пука от нищо, се чувствуват поласкани да се снимат с Иванов – съдържател на шкембеджийница в Сънито…?!?!?! Такъв беше Дубай преди да си знаел че съществува такова място на света и преди бирата да стане 8 долара и де се продава само в мутрашките им барове( и там ги има).
А сега пак за Хаят. Цените , Ванка, в Дубай може да са 700 долара на стая, но сената на двойна стая в същия Хаят в Сурабая-Индонезия с тенис кортове и басейн на 5-ти и 10-ти етаж преди 5-6 години беше 70 долара. В Джакарта беше по-скъпо –около 100. И не ми навирай Гугъл , защото съм ги плащал собственоръчно.

А сега за урагана Емили

Ванката написал:

> ..докато мина Емили, се свирахме по стаите на сгъваеми легла…<
или нещо такова.
Тука ми се струва че има грешка в задаването на адреса на Гугъл-а.
Може би са визирани антибедствени мерки в някоя армейска част или нещо такова.
Г-н Тепавичаров е бил в Карибите по време на два урагана- Мич и Джордж.
В доста сносни хотели. И в двата случая персоналът без всякаква паника изпълняваше процедурите, касаещи действията в тази ситуация. Непрекъснато се напомняше по ТВ канала да се затварят прозорците и вратите и да се поддържат пълни ваните с вода. (това с ваната става за въпрос от IQ тест за хотелиери в Сънито). Освен това при всяко излизане задължително ключа се оставя на рецепсията, за да може веднага да се качи служител в стаята да провери дали всичко е наред.
По-внимателно с Гугъла , момчета, по-внимателно…..

Re: Добре дошли в Мутросел!
11-10-2009 - 11:43:50
Quote

в Канкун, където 2 седмици бяха над 7000 долара. От друг форум, а и от уикипедия прочетох, че сезона на тропическите бури е от май до декември. Не говоря за урагани, а за постоянно лошо време, както са го описали и хората.
eye popping smiley eye popping smiley Няма такъв друг луд!
Има обаче нещо полезно - разбрахме източниците му на безкрайна мъдрост! разбира се, и банковите брошури. :] :]
Re: Добре дошли в Мутросел!
11-10-2009 - 13:23:11
Наивността може да бъде трогателна. Почти всички позамогнали се мутри говорят за Мутросел-а на Близкия Изток –Дубай. Дубай, Ванка, е Сънито на емиратствата.

Добре е, че вече за нещо известно по цял свят се казва "това е Сънито на емиратствата". Не, че е точно Сънито, но може да се каже.

Вероятно си бил в Дубай през петдесетте. Това за което говориш му казвах "При народа", но през деветдесетте. Нямам спомен в тези барчета да се е продавала бира, там пиех сокове. А му казвах "при народа" защото там беше междузвездната измет. Корабчетата са товарни такива, които пътуват по крайбрежието да Индия и Египет. На тях не се продава стока, а се товари, но действително приличат на подвижни магазини. Бил си на някое от туристическите, които правят екскурзии в залива, затова си пил бира.

Бирата винаги се е продавала само в заведения с изрична забрана да се продава на мюсулмани, но не се спазва. Беше почти на една цена от 12 дархама - 3 долара халбата, но навсякъде я даваха с безплатни ядки. сега не знам колко е, не съм ходил там от 10 години, но като цяло от 1992 до 1999 съм бил общо над 2 години и половина, а може и три.

В хотелите Хаят в които сте ходили вероятно са били не от най-скъпите. Булкан пак е решил да блесне с тъпи изказвания, защото един хотел се прави от клиентелата и един нов-може да е само по-луксозен, но не и по-дъбър от старият. Старият има дух и атмосфера. Хаят в Дубай беше наистина голям хотел. В него съм виждал комплект бижута да над 7 млн. дархама, около 2 млн. долара изложени в стъклен куб във фоайето. Ледената пързалка пак там. въртящият се ресторант на последния етаж/като цяло беше на прилични цени 40 долара кувер без алкохол/, дискотеката отзад/веднъж пред нея бяха спрели коли колкото беше тогава бюджетът на България/, но най-вече имаха едно място за партита, където се плащаха 20 долара куверт/без алкохола/ имаше шатри с храната и напитките, озеленени поляни, оркестър и т.н. Там ходеше елита на Дубай. Такива партита правеше и Интернационал до залива, те имаха един портиер пакистанец - поне 220 см. Сега е станало много по луксозно, но тук по изключение Спиро е прав/вероятно цитира нещо казано от мен/, наистина сега го няма този дух, поне така чувам, не съм ходил скоро.

Купувач,
Като на по-прост наш другар ще кажа, че информация се събира от всякъде. А най-лесно от впечатленията на другите, за местата където не си бил, а и за там, където си бил, защото така гледаш и през чужди очи. А брошурите на банките са за това, да видиш какво дават. Ако ми трябва кредит мога да отида директно при най-големият началник на банката, просто защото се познаваме от 35 г., но нито ми трябва, нито ще отида директно защото не искам да го ангажирам с изключения, които утре всеки да му навира в очите "ама за твая човек така, пък за моя не разрешавате". Трябва малко да се усещаш.

Аз ти казвам бил съм за по-голям период от време в Дубай, Тайланд и Бразилия, затова питай, ще ти се отговори и то за дубай и тайланд със информоция от преди 10 г., която няма кака да се разбере сега. А за Бразилия за всичко, защото съм бил там до съвсем скоро. И аз не съм хотелски турист, като Спиро и булкан и 99% от другите, където ходя, гледам и научавам много, не само това, дето е в хотела.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход