Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Добре дошли в Мутросел!

Публикувано от gogolcho 
Re: Добре дошли в Мутросел!
10-10-2009 - 23:48:24
avatar
Иванов, как мислиш, ако вземем 10 произволно избрани души и ги пратим първо в Слънчев бряг, после в Канкун, като се върнат какво биха отговорили на въпроса "къде повече ви хареса"?


Това пък е първия отзив, който ми попадна за Слънчев бряг:




"Персоналът на хотел "Кондор" е не просто крайно невъзпитан: това са брутални прости селянчета! По-добре е да си нямате работа с този хотел. Ето някои впечатления: Първото им изречение след като се представих на рецепцията беше "Триста и питнайси" (сумата, която дължах без капарото). Няма не само "добре дошли", няма дори "добър ден". Но тутакси разбрах, че трябва да съм им направо благодарен. По време на регистрирането ми, дойдоха някакви рускини, които попитаха къде е "столовая". Отговор на рецепционистката (след една-две минути неразбиране на въпроса): "Ма ква столова ма, туй е ресторант ма, овца смотана!" Самият "ресторант" предлагаше бедна и леко гадна закуска (например, кашкавалът беше от растително масло, а на пържените яйца сигурно въобще не смениха олиото), а чаши за кафе липсваха непрекъснато. Една от селяндурките събираше празни чаши от масите, и когато полско семейство отказа да й предаде своята (имаха малко дете и желаеха да му сипят някакво лекарство), им се отговори "Иби си майката!" Някои трябва да им обясни на тези селянчета, че 1) съществуват славянски езици, на които някои думи не са много по-различни от български и 2) че дори и чужденец, абсолютно неразбиращ български, може ясно да схване посланието от тона и изражението - стига да има някоя мозъчна клетка вповече от малоумния персонал. Редовно се говореше за клиентите по най-брутален начин: "Кажи й на оная овца да даде прибора" - "Коя овца ма, къде й?" - "Ето я оная овца там бе, кажи й да го лапа!" Цитатите са точни! Толкова гаден пресонал, че направо ми се драйфаше, развалиха ми напълно почивката. Но не бяха само те: Слънчев бряг е пълен с недодялани простаци, които се предполага да те обслужват, но могат само да ти се качат на главата. Няма нужда да споменавам, че "спасителите" на плажа бяха брутални кретенчета с безогледно държание. Мисля, че след като плащам 12 лева за чадър и шезлонг, имам право да си стоя колкото си искам, разбира се, до затварянето на плажа. Но, видиш ли, появиха се няколко облака и "спасителите" почват да затварят чадърите. Един вика: "Айде бе, буря идва. Ко само са оглеждаш!" В първия момент не разбрах, че говори на мен, мислех, че на някого от колегите си, но не: беше точно към мен. И ако за селянчетата на плажа това поведение е разбираемо, подобно беше то и в повечето магазини, заведения. Отивам да си купя кока кола в кутия и почват да ми се присмиват понежду си, без дори да се обръщат към мен: казвало се не кутия, а "кенчи"... Музиката въобще не спира след 12 ч., ако искаш, опитай се да спиш. Бих препоръчал на всеки нормален човек да си спести Слънчев бряг: на фона на този селинджър навсякъде, цените са надути безбожно и се прилагат всякакви селски хитринки. Произведената в България (Шумен) "Туборг" ми я таксуваха като "бира внос" и ми излезе по 5 лева... И този скъп "курорт" една вечер след половинчасов дъжд се превърна в непроходимо блато: шахтите запушени, инфраструктура под всякаква критика. Накратко, Слънчев бряг беше грешка, която със сигурност никога няма да повторя! Съветвам ви да не я допускате, особено не в хотел "Кондор"!"



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-10 23:51 от dodo2.
Re: Добре дошли в Мутросел!
11-10-2009 - 00:04:55
Иванов, много избирателно си пуснал видеото от Канкун, нещо не можах да разбера дали е компютърна анимация или е снимано с телефон.

Ето ти първото що-годе свястно клипче за Канкун, което ми попадна, а отдолу клипа за Сл. Бряг. То само като видиш плажа, чадър до чадър, няма къде да стъпиш и ти става ясно, че би трябвало да ти плащат за да ходиш там. Хайде съфорумците да изгледат двата клипа и да видим на кого къде повече ще му хареса:











Отзивите са ти от форума на АБВ и направо къртят мивки, като удобно си пропуснал последния:

"
lilqnamoma
17/06/2007, 13:27
Влюбихме се в Мексико!
Невероятни красоти,чистота и страхотно обслужване!Направихме си незабравими екскурзии до XEL-XA(природен парк-естествен аквариум,където със шнорхели гледахме и плувахме между рибите),isla Mujeres-остров срещу Канкун,пак нац.парк с много корали и риби,Тулум-археологическа зона от света на маите и видяхме Плая дел Кармен.
В Канкун морето беше бурно,но водата е лазурно синя и пясъкът е бял.Бяхме повечето време на басейна,защото беше пълно с млади хора,които правеха голям купон.Много ни беше готино!Мексиканците са много мили по-принцип,а за 1$ бакшиш ще си счупят краката да ти угаждат.
Очаровани сме от тази страна и пак бихме отишли.Ето малко снмки"

Канкун нарочно ти го избрах, за да видиш твой тип силно застроен курорт, който въпреки това има страшно много пространство на плажа, при поне 10 пъти повече туристи. Иначе места не по-добри, ами в хиляди пъти по-добри от Лайнян Бряг, пардон, Слънчев официално - бол, просто не ми се занимава да ти ги показвам.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 00:12 от BulCan.
Re: Добре дошли в Мутросел!
11-10-2009 - 00:14:33
Ако изпратиш 10 българи ще кажат, че Канкун е по-хубав, ако изпратиш 10 мексиканци, ще кажат, че на Сл.бряг е по-хубаво. Затова се ходи на екскурзия в чужбина. В България идват повече германци, отколкото българи в Германия, това какво означава? Защото фактът, че в Гърция ходили повече българири означавал, че там било по-хубаво.

Това дето си го постнал е измислено. Не че не може да се случи, защото като плащаш 30 долара за нощувка не може да очакваш на рецепцията да ти рецитират Шекспир, както в Канкун срещу 300 долара, но са писани неверни неща. Напр. чадърите не се затварят, няма такива. Спасителите въобще нямат нищо общо с чадърджиите. Кола в кутия не ти я подава никой, а си я взимаш от хладилник, а ако я искаш от бара няма кой да ти каже, че се казва "кенчи", защото просто ти я дават. Относно шума е така, но с изключение на Кондор и района, просто защото около него няма какво да шуми, шумните места са другаде. Туборг не струва 5 лв. защото някой му я е пробутал за вносна, а защото е Туборг. В менютата ясно е записано коя бира е по 1 - 2 лв. и коя по 5. Бирата не се продава на българска и вносна. Селянчето е решило да се прави на отворко, но няма кой да му държи кенове с 10 вида бира, та да са по 1 лв. Има един масов вид, който е евтин и от който се взимат по 20 кена, а бутилираната е скъпа, защото плащаш склад на касите.

И в крайна сметка оплакванията са от вас, форумците, защото такива като са персонал там. Не видях да е написал колко са малки стаите или стар хотела, а като вали силен дъжд няма град, който да не се превръща в блато, пример Инстанбул скоро, Германия, Полша и Чехия през 4-5 години и т.н.
Re: Добре дошли в Мутросел!
11-10-2009 - 00:28:48
avatar
Хаха ми аз съм ходил в Германия, там на плажа се завираш в едни кибритени кутии с размера на човек за да не те духа вятъра. Единственото интересно беше отлива и някакви водни червеи изпълзяват. Къде очакваш да ходят германците и какво ще правят българи там?

А и в Канкун не е скъпо, може даже да е по-евтино от Комплекса. Сравни цените за Hyatt и "Бургас" да видим, в Hyatt сигурно е под $100 за двама.


др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако изпратиш 10 българи ще кажат, че Канкун е
> по-хубав, ако изпратиш 10 мексиканци, ще кажат, че
> на Сл.бряг е по-хубаво. Затова се ходи на
> екскурзия в чужбина. В България идват повече
> германци, отколкото българи в Германия, това какво
> означава? Защото фактът, че в Гърция ходили повече
> българири означавал, че там било по-хубаво.
>
> Това дето си го постнал е измислено. Не че не може
> да се случи, защото като плащаш 30 долара за
> нощувка не може да очакваш на рецепцията да ти
> рецитират Шекспир, както в Канкун срещу 300
> долара, но са писани неверни неща. Напр. чадърите
> не се затварят, няма такива. Спасителите въобще
> нямат нищо общо с чадърджиите. Кола в кутия не ти
> я подава никой, а си я взимаш от хладилник, а ако
> я искаш от бара няма кой да ти каже, че се казва
> "кенчи", защото просто ти я дават. Относно шума е
> така, но с изключение на Кондор и района, просто
> защото около него няма какво да шуми, шумните
> места са другаде. Туборг не струва 5 лв. защото
> някой му я е пробутал за вносна, а защото е
> Туборг. В менютата ясно е записано коя бира е по 1
> - 2 лв. и коя по 5. Бирата не се продава на
> българска и вносна. Селянчето е решило да се прави
> на отворко, но няма кой да му държи кенове с 10
> вида бира, та да са по 1 лв. Има един масов вид,
> който е евтин и от който се взимат по 20 кена, а
> бутилираната е скъпа, защото плащаш склад на
> касите.
>
> И в крайна сметка оплакванията са от вас,
> форумците, защото такива като са персонал там. Не
> видях да е написал колко са малки стаите или стар
> хотела, а като вали силен дъжд няма град, който да
> не се превръща в блато, пример Инстанбул скоро,
> Германия, Полша и Чехия през 4-5 години и т.н.


Re: Добре дошли в Мутросел!
11-10-2009 - 00:31:40
Иванов, много избирателно си пуснал видеото от Канкун, нещо не можах да разбера дали е компютърна анимация или е снимано с телефон.

Булкан, трябва да си пълно ку-ку за да твърдиш това. Не ме интересува с какво е правен клипа, а че курорта е такъв, какъвто е сниман. Клипът, който си пуснал е напълно изкуствен - той е специално правен рекламен клип. Да, тропическите места са супер по реклмните клипове, на в действителност са други, както са ти написали хората, лошо време и урагани през по-голямата част от годината и това е почти навсякъде, затова са тропици. Затова в Рио като има само 5 дни дъжд от 10 престой си случил на време. Случвало се е да отида за 5 дни и през всички да вали почти непрекъснато. А горе един е писал, как веднъж в годината на Сл. бряг, вали силен дъжд, който наводнява, ама силният дъжд наводнява всичко и за разлика от Германия, Франция, Полша, Мехия, Турзия, често и в България, на Сл. бряг още нямаме жертви.

Re: Добре дошли в Мутросел!
11-10-2009 - 00:35:02
Я да ви сложа и аз малко снимки - само на 380 км. от София.
Малко е диво и горещо през деня.















Re: Добре дошли в Мутросел!
11-10-2009 - 00:36:03
Абе Додо, абе глупчо, какви 100 долара за двама в Хаят? Там кафе, кола и Перие са 27 долара - 30 с бакшиша последният път като бях и то преди 10 г. в Дубай, а двойна стая беше 700 долара. Ти наясно ли си какво е Хаят, това е най-скъпата верига.

Не можеш ли да вържеш, че човек ходи в чужбина, защото е чужбина и ще ходи винаги, даже да живее на най-хубавото място.
Re: Добре дошли в Мутросел!
11-10-2009 - 00:46:04
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Иванов, много избирателно си пуснал видеото от
> Канкун, нещо не можах да разбера дали е компютърна
> анимация или е снимано с телефон.
>
> Булкан, трябва да си пълно ку-ку за да твърдиш
> това. Не ме интересува с какво е правен клипа, а
> че курорта е такъв, какъвто е сниман. Клипът,
> който си пуснал е напълно изкуствен - той е
> специално правен рекламен клип. Да, тропическите
> места са супер по реклмните клипове, на в
> действителност са други, както са ти написали
> хората, лошо време и урагани през по-голямата част
> от годината и това е почти навсякъде, затова са
> тропици. Затова в Рио като има само 5 дни дъжд от
> 10 престой си случил на време. Случвало се е да
> отида за 5 дни и през всички да вали почти
> непрекъснато. А горе един е писал, как веднъж в
> годината на Сл. бряг, вали силен дъжд, който
> наводнява, ама силният дъжд наводнява всичко и за
> разлика от Германия, Франция, Полша, Мехия,
> Турзия, често и в България, на Сл. бряг още нямаме
> жертви.


Не, Иванов, ти трябва да си ку-ку за да твърдиш, че ураганният сезон е през по-голямата част от годината. Започва септември и свършва в началото на декември, като не е задължително всяка година да има ураган. Забележи, въпреки това пак е сезон и има туристи. Това е все едно да отидеш на плаж в Сл. Бряг през януари и да пишеш коментар. Колко туристи има там м-у октомври и май? Какво да гледам какво са писали хората - аз съм изкарвал с месеци из карибието и със седмици из южен Тайланд (там силния сезон е декември-март). Абе то затова си има хора за всичко, трябва да има и такива като теб да ходят на Сл. Бряг. Абсолютно сериозно ти пиша, на мен трябва да ми плащат и то добре, за да прекарвам време там.

Твоя клип за Сл. Бряг сигурно не е рекламен с някакъв беден английски пенсионер пеещ песен за реклама на туроператора си в УК. Близък приятел е представител на УК туроператор, понякога е в Испания, понякога в Египет, това лято им беше представител на Сл. Бряг. Като го питах дали е бил лош сезона, той ми отговори:

"Не, не беше просто лош, беше направо ужасен, ама добре, че заминавам за Хургада след седмица, та да си наваксам загубите от лятото"

Re: Добре дошли в Мутросел!
11-10-2009 - 00:46:55
avatar
:} Аз си мислех, че нещата, които говориш поне си ги чул от някой...

Hyatt Regency Cancun * SPECIAL VALUE
Average Nightly Rate $86.11

Oceanview е малко по-скъпо - $96.11

Ти си... нямам думи. Смени си ника на др. Идиот.






др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Абе Додо, абе глупчо, какви 100 долара за двама в
> Хаят? Там кафе, кола и Перие са 27 долара - 30 с
> бакшиша последният път като бях и то преди 10 г. в
> Дубай, а двойна стая беше 700 долара. Ти наясно ли
> си какво е Хаят, това е най-скъпата верига.
>
> Не можеш ли да вържеш, че човек ходи в чужбина,
> защото е чужбина и ще ходи винаги, даже да живее
> на най-хубавото място.


Re: Добре дошли в Мутросел!
11-10-2009 - 00:52:47
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Абе Додо, абе глупчо, какви 100 долара за двама в
> Хаят? Там кафе, кола и Перие са 27 долара - 30 с
> бакшиша последният път като бях и то преди 10 г. в
> Дубай, а двойна стая беше 700 долара. Ти наясно ли
> си какво е Хаят, това е най-скъпата верига.
>
> Не можеш ли да вържеш, че човек ходи в чужбина,
> защото е чужбина и ще ходи винаги, даже да живее
> на най-хубавото място.


Иванов, не хвърляй прах в очите на слепите. Преди 10 години в Дубай си бил в стария Хаят (най-стария и грозен хотел там, не мога да разбера за какъв престиж ми говориш). Новият наистина е невероятен. Хаят е престижна верига, но хотелите им много варират. Освен това в Дубай цените по принцип са много по-високи. Аз съм ходил в Канкун за 850 долара - 1 седмица ал инклузив (барабар с полета) във Фиеста Американа. Това беше първият ми път там, после се научих да си вземам под наем частен апартамент в Плая дел Кармен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход