Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Добре дошли в Мутросел!

Публикувано от gogolcho 
Re: Добре дошли в Мутросел!
09-10-2009 - 22:30:55
Иванов, ето ти космополитен курорт със сезон 12 месеца (3 месеца по-слаб сезон заради ураганния период, но и тогава даже посетителите са много повече от Сл. Бряг), със всичките му забавления и туристи от буквално 5 континента. По принцип не обичам големите комплекси, но този наистина ми е много любим.

[www.mexicopackages.com]

Нещо общо с простотията, мутробарока и чистотата на морето на Сл. Бряг?

Съветвам те да отидеш поне веднъж през живота си, за да разбереш, че си си губил времето до момента.

Re: Добре дошли в Мутросел!
09-10-2009 - 22:39:57
"Cancún is served by Cancún International Airport. It served 12,646,451 passengers in 2008 аt an average of 190 flights daily."

190 полета на ден, близо 13 милиона туристи годишно.


Will that ring a bell in your silly head? Или не, Сл. Бряг е номер едно в света.

Re: Добре дошли в Мутросел!
09-10-2009 - 23:05:41
Относно мутробарока, коя сграда опрдели като по-хубава от тези на Сл.бряг? Аз не се наемам да ги определям, едни ще харесат една, други друга.

а морето въобще не залагай. Челно море е най-богатото на пранктон море в света и водата му е с ниска прозрачност, за разлика от океаните, ъкдето прозрачноста достига над 50 м./най-голяма е в Средиземно море - 66м./ Но прозрачност няма нищо общо с чиста вода. Всъщност не видях къде е пречиствателната им станция? Де не минават през "малки" в хотелите и от там директно в океана? А и океана в неураганния сезон не вярвам да е любимо място за къпане, защото въобще не видях чадъри на плажа.

Полетите са 8 пъти повече от на комплекса при 20 пъти по населена страна.
Re: Добре дошли в Мутросел!
09-10-2009 - 23:29:40
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Относно мутробарока, коя сграда опрдели като
> по-хубава от тези на Сл.бряг? Аз не се наемам да
> ги определям, едни ще харесат една, други друга.
>
> а морето въобще не залагай. Челно море е
> най-богатото на пранктон море в света и водата му
> е с ниска прозрачност, за разлика от океаните,
> ъкдето прозрачноста достига над 50 м./най-голяма е
> в Средиземно море - 66м./ Но прозрачност няма нищо
> общо с чиста вода. Всъщност не видях къде е
> пречиствателната им станция? Де не минават през
> "малки" в хотелите и от там директно в океана? А и
> океана в неураганния сезон не вярвам да е любимо
> място за къпане, защото въобще не видях чадъри на
> плажа.
>
> Полетите са 8 пъти повече от на комплекса при 20
> пъти по населена страна.

Ох, ти и за прозрачност на водата взе да се изказваш... Тя не се определя по морета драги, а по места... Ако отидеш на плажа в Барселона, въпреки, че е на Средиземно море и 2 метра видимост няма. Изобщо от къде го измисли това 66 метра в Средиземно море, аз никъде там не съм виждал да е толкова бистро, а съм ходил на доста места. В Карибско и Андаманово море съм се гмуркал в заливи с невероятна видимост, каквато в Средиземно няма. Абе излишно е да ти обяснявам...щом не можеш да схванеш разликите м-у Сл. Бряг и Канкун...никой не може да ти помогне... Ама то за прасето кочината си му е най-хубава...

Не знам къде им е пречиствателната станция, но водата в морето е изключително чиста освен, че е прозрачна. Броят на чадърите на плажа е регулиран, за да не започне да изглежда като Сл. Бряг и да спрат хората да посещават мястото. Както забелязваш, плажа е огромен и не изглежда претъпкан въпреки 100-те пъти повече посетители (това при положение, че при теб има 130 000 годишно - има ли толкова, наистина не знам?). Много внимателно е мислено за всичко.

За броя на полетите, в момента не ми се прави справка колко от тях са вътрешни, но са много малко, почти не съм виждал самолети на Мексикана на летището в Канкун, но е пълно с американски, канадски, бразилски, немски, френски, испански, английски и какви ли не още. Има и туристи, които сменят някъде, защото нямат директни полети (както от България например).


Re: Добре дошли в Мутросел!
09-10-2009 - 23:37:55
BulCan,
усещаш ли какъв разговор водиш в момента?
в нормална неофициална обстановка на живо би ли отделил толкова време за да убедиш някого че канкун или бора бора са по-добри от слънчев бряг?
*huh*
Re: Добре дошли в Мутросел!
09-10-2009 - 23:45:21
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> BulCan,
> усещаш ли какъв разговор водиш в момента?
> в нормална неофициална обстановка на живо би ли
> отделил толкова време за да убедиш някого че
> канкун или бора бора са по-добри от слънчев
> бряг?
>

Да бе, прав си напълно. Как ми се ходи до Френска Полинезия ако знаеш Бора-Бора и Моореа, дано да реализирам тази си мечта. Е, не да умра там като Гоген де... smiling smiley
Re: Добре дошли в Мутросел!
09-10-2009 - 23:48:54
уф, и аз искам, но една вила е 600-700 евро на вечер...отделно път и храна...
ама дано... то на такова място веднъж се ходи...
:ami:
Re: Добре дошли в Мутросел!
10-10-2009 - 00:11:56
avatar
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> Иванов, ето ти космополитен курорт със сезон 12
> месеца (3 месеца по-слаб сезон заради ураганния
> период, но и тогава даже посетителите са много
> повече от Сл. Бряг), със всичките му забавления и
> туристи от буквално 5 континента. По принцип не
> обичам големите комплекси, но този наистина ми е
> много любим.
>
>
>
> Нещо общо с простотията, мутробарока и чистотата
> на морето на Сл. Бряг?
>
> Съветвам те да отидеш поне веднъж през живота си,
> за да разбереш, че си си губил времето до
> момента.
>
>

Мога ли да попитам, защо сравнявате един курорт в една страна, цялата разположена на 111 000кв.км., с друг, в Мексико? Кога е строен и колко пъти е преустройван? Дали такъв му е бил все вида?
Какво ви стана, бе хора? В желанието си да докажете , че един комплекс е презастроен и да стъпчете този, който си позволява да го харесва и хвали, сте в състояние да правите безумни съпоставки!


Re: Добре дошли в Мутросел!
10-10-2009 - 00:25:56
камелия Написал:
-------------------------------------------------------

Кога е строен и колко пъти е
> преустройван? Дали такъв му е бил все вида?

Although the story goes that Cancún was picked by a computer, it was actually selected after extensive research and exploration by the bank's researchers. Banco de México obtained a $27 million loan from the Inter-American Development Bank to install the first infrastructure. When development was started on Jan. 23, 1970, Isla Cancún had only three residents, caretakers of the coconut plantation of Don José de Jesús Lima, who lived on Isla Mujeres, and there were only 117 people living in nearby Puerto Juárez, a fishing village and military base.[1]

Когато е започнат да се строи през 1970 г., на мястото е имало 3 жители, които са се грижели за плантация от палми с кокосови орехи.

Мястото е избрано след много внимателно проучване на банковите "изледователи", които са дали кредита да се започне.

На Сл. Бряг дали е имало 3-ма жители през 1970 г. или вече си е бил соц. курорт с поне няколко почивни станции?

Хората като строят мислят с главите си - резултата е налице. Направих сравнението, защото другаря си мисли, че Сл. Бряг е номер едно в света. Просто не е нито номер 50, нито и номер 100... Това не пречи да си го харесва, просто да бъде обективен.
Re: Добре дошли в Мутросел!
10-10-2009 - 00:27:37
avatar
Нормален човек на мястото на Иванов би казал "миризливо е, има акита във водата, предимно простаци са туристите, гръчмите са мизерни, но на мен си ми харесва така, защото съм свикнал".

Но Иванов - не, оно нема друго таково на света. То и от Ванкувър беше по-добро.

камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Какво ви стана, бе хора? В желанието си да
> докажете , че един комплекс е презастроен и да
> стъпчете този, който си позволява да го харесва и
> хвали, сте в състояние да правите безумни
> съпоставки!

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход