Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пилетата се броели наесен ....

Публикувано от Ivel 
Re: Пилетата се броели наесен ....
06-10-2009 - 16:09:12
Вие си се смейте колкото искате ама тук в Русия вече им се мръщат на доларите. Искат си рубли или в краен случай евро. В момента рублата е в ап тренд от половин година. Засега наистина процеса върви трудно защото главите им са програмирани да смятата в долари, но ясно се вижда как полека лека си адаптират мозгите към рублата и еврото.

_________________
Re: Пилетата се броели наесен ....
06-10-2009 - 16:17:31
Сакън! Ивел, говориш за New World Order. Такъв без здрава борба за мир и омиротворяване няма да я бъде...
Да не стане реалност вица, че след третата световна една Кока-Кола щяла да бъде 33 копейки. winking smiley
Re: Пилетата се броели наесен ....
06-10-2009 - 16:57:46
avatar
Re: Пилетата се броели наесен ....
06-10-2009 - 17:52:08
avatar
Крайно време си бе.

Все пак, Селенте не е вчерашен winking smiley
Re: Пилетата се броели наесен ....
06-10-2009 - 21:04:13
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Дали има нещо вярно в това?

Последната държава, която реши да продава петрол в евро вместо долари беше Ирак преди последната война там.
Re: Пилетата се броели наесен ....
06-10-2009 - 21:06:55
Ivel Написал:
-------------------------------------------------------
> Вие си се смейте колкото искате ама тук в Русия
> вече им се мръщат на доларите. Искат си рубли или
> в краен случай евро.

Ами те и в УК примерно си искат паундове, в Канада - канадски долари. Това си е национална валута за Русия. Когато започнат да искат рубли в Западна Европа и Северна Америка, тогава ми се обади.

Re: Пилетата се броели наесен ....
06-10-2009 - 21:54:29
Що в западна Европа случайно да си пробвал да смениш долари. По принцип ще ти сменят, но по западно трънския курс а за разплащане за стока или услуги и дума да не става. В Русия по рано навсякъде можеше да се плаща с налични долари и цените на всичко бяха в УЕ (условни еденици по рано по-подразбиране долари, сега ако някъде се срещне такава цена най-вероятно става дума за евро) Сега вече долара не го приемат така охотно защото на хората им писна от капризите му. Това исках да кажа, няма нужда да се заяждате. Казвам го с чисто познавателна цел. Аз както споменах по-рано за себе си съм направил избора в полза на еврото, съжалявам че не го направих по-рано и по мащабно. *ok*

_________________
Re: Пилетата се броели наесен ....
06-10-2009 - 22:07:59
avatar
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------

> Последната държава, която реши да продава петрол в
> евро вместо долари беше Ирак преди последната
> война там.
>

И за всеобщо учудване на американците, ние го знаем. Те се заблуждават, че там имало химическо оръжие, та затова нападнаха една суверенна страна.
Въпросът е, след като САЩ се изцвъкаха на главата на целия свят, дали някои по- големшки страни, няма да покажат, че не ги е страх да сменят валутата.........
Re: Пилетата се броели наесен ....
06-10-2009 - 22:11:30
Ivel Написал:
-------------------------------------------------------
> Що в западна Европа случайно да си пробвал да
> смениш долари. По принцип ще ти сменят, но по
> западно трънския курс а за разплащане за стока или
> услуги и дума да не става.

В Западна Европа не само съм сменял щатски долари, ами съм живял една година с доходи в щатски долари, т.е съм сменял постоянно за еждевни нужди, все още ми стои и една сметка в щатски долари в Испания, никакъв проблем нямаш с това. Естественно официално разплащане във валута различна от националната има само в ненормални държави, каквато е и Русия (спред мен поне). Курса е такъв, какъвто е фиксинга в момента + нормалните маржове на печалба за банките или обменните бюра. Докато ако отидеш в цивилизована държава и се опиташ да обмениш рублей в местна валута, съвсем учтиво ще ти обяснат, че работят само с конвертуруеми валути.



Това исках да кажа, няма нужда да се заяждате. Казвам
> го с чисто познавателна цел. Аз както споменах
> по-рано за себе си съм направил избора в полза на
> еврото, съжалявам че не го направих по-рано и по
> мащабно.


Ами чудесно, кажи, че си преминал от доларови на еврови позиции и толкова, а не за всичко да даваш за пример Русия. Извинявам се за тона, но наистина имам алергия към тази държава и обитателите и, ако изключим създаденото преди 1917 година. Слава Богу, че в БГ техните хора загубиха изборите (Станишевчета и сие) и сега има правилна гео-политическа ориентация.
tao
Re: Пилетата се броели наесен ....
06-10-2009 - 22:37:13
Булкане,
правилната гео-полит ориентация е да сучем от две майки:
-Хем евтинко енерго ресурс от Москва хем парици от ЕС.
smiling smiley
А не да се одупваме на едните или на другите.
За съжаление за такова сучене се иска пипе и кадърни политици а ние ги нямаме.
И самода ти кажа че зависимостта от Русия по отношение на енергоносителите няма алтернатива. На колене сме и никога няма да се изправим , това е горчивата истина за съжаление.
Това което мен ме дразни е че Руснаците станаха по алчни и по-голями капиталисти и от евреите.
Бързо се учат москалите...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход