Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пилетата се броели наесен ....

Публикувано от Ivel 
Re: Пилетата се броели наесен ....
07-10-2009 - 01:15:36
Оспамихме на Ивел темата, за което му се извинявам. Спама тръгна от отношението ми към Русия като цяло (изключвам някои наистина велики личности, както и личните ми приятели руснаци).
Re: Пилетата се броели наесен ....
07-10-2009 - 01:42:29
avatar
tao Написал:
-------------------------------------------------------
> Ми диви сме бе Ками!
> Диви и алчни.
> Нали знаеш какво е казал Бисмарк по наш повод:
> "..Господа, ние не сме се събрали тук за да
> направим доволни едно племе от конекрадци край
> Дунава..."
> Ками, един много прост пример:
> -Белене струвала скъпо, та затова нашиот Министер
> щял да продаде дела ни на руснаците - и така
> руснаците ще придобият над 51% дял в Белене.
> Преведено на Български това означава една държава
> да има СОБСТВЕНА АТОМНА ЦЕНТРАЛА в чужда държава.
> Набива се на очи въпроса:
> -Абе като е толкоз скъпо и нерентабилно защо
> аджеба са готови да изсипят 4 милиарда евро в тоз
> проект?????????????
> ..Аз ще ти кажа защо:
> -Защото като ни подчинят енергетиката и ни фанат
> окончателно за топките, на тях танкове не им
> трябват. Ние ще козируваме и ще изпълняваме.
> Безалтернативно.
> А те ще ни стрижат..така както и капиталист не
> стриже.
> Защото тогава ще стоят на входа и на изхода.
> Ще контролират и енергоресурсите и крайния продукт
> и цената му.
> Тоест ще контролират държавата. Без вазелин.
> Това е горчивата и жалка истина която чака нашите
> деца заради малоумието на Пожарникари, Царе,
> Станишевци и вся осталъная сволоч.
>

Ето моята гледна точка:
Каквото и да е казал Бисмарк, когато немският крал е говорел само с конете си на немски, ние сме имали азбука. Най- се ядосвам, когато сами си плюем за всичко в сурата, а после се чудим що никой не ни бръсне за слива.
За Белене- ами да, не само е скъпо, ами вече са заровени милиони, а пък ние нямаме и стотинка. А 4 милиарда руснаците ги имат. И интерес да строят и печелят имат.
Хайде сега, обясни ми, като как по- точно, фактът че ще имат 51% от централата, застрашава топките ни?
Ще определят висока цена, с която да извият ръцете на правителството?
Може и да стане, ама при наличието на Румънската и тая, дето сега почва в Турция, дали ще им се отвори парашута? Това не е като газа- да няма алтернатива.
За мен е по- важен въпроса, трябва ли ни въобще Белене? Щото, новия брат, без да му пука, ни затвори реакторите- не щото са негодни, а по политически причини. Не го криеха дори- това ни било условието за влизане. Дали пък, след някоя и друга година , няма да ни поставят условие да купуваме от съседите и да хлопнем кепенците и на новата? Е, вярно че и в Турция пак руснаците са се намърдали, та ще търгуваме с Румъния...........smiling smiley

пп А думите на Бисмарк, наистина трябва да се помнят- никой не ни е приел в ЕС, за да ни направи доволни. Като не иска някой от запад да строи, ще строят от изток. Нещо като "сещай се , снахо"! smiling smiley
Re: Пилетата се броели наесен ....
07-10-2009 - 08:12:16
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> Оспамихме на Ивел темата, за което му се
> извинявам. Спама тръгна от отношението ми към
> Русия като цяло (изключвам някои наистина велики
> личности, както и личните ми приятели руснаци).


Няма проблем Булкане, аз също не симпатизирам на руснаците ама там си вадя хляба почти 15 години в тази държава ще стане без да съм принуден да живея постоянно там. Имало е доста сладки години, за което съм и най-вече благодарен. Ако беше нормална държава аз щях да съм по-малко успешен и за това в личен план аз искам тя да си остане такава каквато си е. За съжаление нещата се променят, като навсякъде и вседствие на това хлябът става все по-тежък за добиване. Имам също достатъчно опит и бизнес отношения със западно европейски патрньори, с тях някък си ми е по-трудно да намирам обща бизнес среда. Проблема е, че там всичко вече е хванато и е под контрол. Трудно стават хубавите неща с тях и редко. Ти Булкане конкретно грешиш като Иван Костов навремето дето асоциираше всичко свързано с Русия с дявола. Те също са хора като всички други, както пееше Стинг и те имат също деца. Може да се работи с тях няма защо да се боите. А по повод Канадата и тя си е експортно ориентирана само, че на някъкъво следващо ниво на развитие за добро или лошо не е много ясно. Даже валутите им на Русия и Канада заедно с австралийската и още там някъкви са в една група тук им викат товарни (товар=стока), тоест зависещи в голяма степен от износа на природни суровини.
А като бизнес влияние наистина доста наглеят напоследък и захвърлят въдиците надалече из европата. Това донякъде е следствие не на тяхната сила а на слабоста на Европа и както някой по-горе каза в близките няколко десетилетия пред Европа няма алтернатива колкото и горчиво да им се струва на някои това. Мен лично ме кефят немците, те са преглътнали това горчиво хапчи и гледат напред с техния свойствен прагматизъм без много много коментари, за разлика от разни там малки слончета като нас и прибалтийците дето в силата на историческата си зависимост от Русия се опъват на всичко свързано с нея. И поляците естественно ама те май са си заядливи със всички и на изток и на запад от тях.

_________________
Re: Пилетата се броели наесен ....
07-10-2009 - 08:35:15
Ivel Написал:
-------------------------------------------------------
> BulCan Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Оспамихме на Ивел темата, за което му се
> > извинявам. Спама тръгна от отношението ми
> към
> > Русия като цяло (изключвам някои наистина
> велики
> > личности, както и личните ми приятели
> руснаци).
>
>
> Няма проблем Булкане, аз също не симпатизирам на
> руснаците ама там си вадя хляба почти 15 години в
> тази държава ще стане без да съм принуден да живея
> постоянно там. Имало е доста сладки години, за
> което съм и най-вече благодарен. Ако беше нормална
> държава аз щях да съм по-малко успешен и за това в
> личен план аз искам тя да си остане такава каквато
> си е. За съжаление нещата се променят, като
> навсякъде и вседствие на това хлябът става все
> по-тежък за добиване.

Ivele, камък ми падна от сърцето, че не се сърдиш, малко съжалих за тона си и като си лягах си мислех за това. Отдавна не бях чел толкова откровен постинг. Евала, че си напипал нишката с братушките. Сега трябва да бягам, ама за в бъдеще ще ми е интересно да "нищим" тази тема, да кажа и аз за хубавите неща и парадоксите около руснаците, които ми занимават съзнанието. Темата е много обширна. Успешен ден!
Re: Пилетата се броели наесен ....
07-10-2009 - 13:23:59
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> София, Овча Купел, А 16, среден етаж, затворен
> комплекс - 524 Е/м2
>
>
Tова чудо, като е на Акт 16 що няма актуални снимки? Че то така се купуваше на зелено, само по макетче...
Re: Пилетата се броели наесен ....
16-10-2009 - 22:02:57
avatar

Я нищо не разбрах от това, ама Рашко каза, че било интересно и обяснявало как и защо се е допреебал в гърба фундамента последните месеци.
Ама нещото май приклчвало и идвала промяна на ветара-идела Кошавата.


[www.nypost.com]

Dollar loses reserve status to yen & euro

By PAUL THARP

Last Updated: 3:16 AM, October 13, 2009

Posted: 1:44 AM, October 13, 2009
print
email
share

Ben Bernanke's dollar crisis went into a wider mode yesterday as the greenback was shockingly upstaged by the euro and yen, both of which can lay claim to the world title as the currency favored by central banks as their reserve currency.

Over the last three months, banks put 63 percent of their new cash into euros and yen -- not the greenbacks -- a nearly complete reversal of the dollar's onetime dominance for reserves, according to Barclays Capital. The dollar's share of new cash in the central banks was down to 37 percent -- compared with two-thirds a decade ago.


Fed boss Ben Bernanke may be forced to raise rates in order to restore faith in the dollar — and help bring the euro and the yen back to earth.


Currently, dollars account for about 62 percent of the currency reserve at central banks -- the lowest on record, said the International Monetary Fund.

Bernanke could go down in economic history as the man who killed the greenback on the operating table.

After printing up trillions of new dollars and new bonds to stimulate the US economy, the Federal Reserve chief is now boxed into a corner battling two separate monsters that could devour the economy -- ravenous inflation on one hand, and a perilous recession on the other.

"He's in a crisis worse than the meltdown ever was," said Peter Schiff, president of Euro Pacific Capital. "I fear that he could be the Fed chairman who brought down the whole thing."

Investors and central banks are snubbing dollars because the greenback is kept too weak by zero interest rates and a flood of greenbacks in the global economy.

They grumble that they've loaned the US record amounts to cover its mounting debt, but are getting paid back by a currency that's worth 10 percent less in the past three months alone. In a decade, it's down nearly one-third.

Yesterday, the dollar had a mixed performance, falling slightly against the British pound to $1.5801 from $1.5846 Friday, but rising against the euro to $1.4779 from $1.4709 and against the yen to 89.85 yen from 89.78.

Economists believe the market rebellion against the dollar will spread until Bernanke starts raising interest rates from around zero to the high single digits, and pulls back the flood of currency spewed from US printing presses.

"That's a cure, but it's also going to stifle any US economic growth," said Schiff. "The economy is addicted to the cheap interest and liquidity."

Economists warn that a jump in rates will clobber stocks and cripple the already stalled housing market.

"Bernanke's other choice is to keep rates at zero, print even more money and sell more debt, but we'll see triple-digit inflation that could collapse the economy as we know it.

"The stimulus is what's toxic -- we're poisoning ourselves and the global economy with it."
Re: Пилетата се броели наесен ....
16-10-2009 - 22:50:03
"The stimulus is what's toxic -- we're poisoning ourselves and the global economy with it."
Това изречение заслужава да бъде сложено в рамка!
Re: Пилетата се броели наесен ....
16-10-2009 - 23:10:41
Е убава работа! Курдисан от теб хич го не очеквах туи! Бе накараи Рашко да попреведе ено-друго! Щото язе ингилизки език хич го не уважаам. Гризкам само телешки у масло! Та ш та замолвам - даи некво резюме по нашенски да го е.ем баш!
*drink1*
Re: Пилетата се броели наесен ....
17-10-2009 - 01:18:19
avatar
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> "The stimulus is what's toxic -- we're poisoning
> ourselves and the global economy with it."
> Това изречение заслужава да бъде сложено в рамка!
Убавото при нас е, че стимулите сваршиха преди изборите, да го поклецам я Станишев и Фамилия.От тука нататък че е като ония видео-лекции на К.Петров в Гооглето-Видео.За развитието и пукането на балоните.

Re: Пилетата се броели наесен ....
17-10-2009 - 01:24:58
avatar
Дядо Мечо Написал:
-------------------------------------------------------
> Е убава работа! Курдисан от теб хич го не очеквах
> туи! Бе накараи Рашко да попреведе ено-друго! Щото
> язе ингилизки език хич го не уважаам. Гризкам само
> телешки у масло! Та ш та замолвам - даи некво
> резюме по нашенски да го е.ем баш!
>


рашко ми каза : Връъ ти го, превеждай си сам!
После сподели, че първите 3 абзаца били червената нишка.И туй го не разбрах, ама се че излезне некой умен да преведе.От мен отчаяни изблици на интелект не чекай, а рашко е съга като от ония лаф на Г-н Тепавичаров за магарока и минното поле.Та браточка, белким некой обЯсни за кво става дума.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход