Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пилетата се броели наесен ....

Публикувано от Ivel 
Re: Пилетата се броели наесен ....
04-10-2009 - 23:17:54
avatar
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
> tao Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Аз не мога да разбера как печатането на едни
> > хартии без фундамент ( демек без да са
> покрити със
> > стока) -ще оскъпи тази валута.
> ........................
> > Не ми е ясно как печаташ хартии - без
> покритие-
> > даваш ги .. и това ги оскъпява.
>
>
> Ми имаш привилегията да печаташ и раздаваш, в
> същото време имаш привилегията да определяш
> лихвите. То май първата привилегия автоматично ти
> дава втората. Ха познай сега, ако можеш да печаташ
> и раздаваш колкото ти душа сака, и да определяш
> цената на кредита, дали не работиш ЦАР?
>


Mayer Amschel Bauer, who founded the Rothschild family had said, "Give me control of a nation's money and I care not who makes the laws"
•His son, Amschel Mayer Rothschild said, "Permit me to issue and control the money of a nation, and I care not who makes its laws."
•Another son, Nathan Mayer Rothschild bragged, "I care not what puppet is placed upon the throne of England to rule the Empire on which the sun never sets. The man who controls Britain's money supply controls the British Empire, and I control the British money supply.
winking smiley
Re: Пилетата се броели наесен ....
04-10-2009 - 23:28:24
Бойчо много точно го е казал навремето Родшилд но сега ФЕД вече имат контрол над света не над една нация
Re: Пилетата се броели наесен ....
04-10-2009 - 23:29:42
tao Написал:
-------------------------------------------------------
> Я прегледайте това линкче, най-големи кредитори на
> УСА-то.
> Много интересно е:
> Кредиторите на УСА-то
>
> Скутер,
> Съглассен съм с теб напълно, така е : ЦАР ще си
> при таз ситуация!
> Ама, как ще дигнат цената на долара с печатане на
> хартии па не ми става ясно.
> Некой ще изгърми мноооого лошо,но не знам кой.
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 10/04/09
> 10:02PM от tao.


Тао, не си прочел внимателно. Имам право да печатам неограничено СВЕТОВНАТА ВАЛУТА!!! Раздавам еФтинко на 0%-0,25% лихва. Цел свет се избива да взима!!! ЕФтинко, животоспасяващо и животоподдържащо. Икономиката на потреблението процъфтява. Хартийките ми поевтиняват, което е добре за съседите ми, и от части за другите.
Печатенето първоначално обезценява, което води до стимулиране на вземането на кредит, което еврейчетата наричат "стимулиране на потреблението". Обаче козовото вале е в мен! В един красив момент вдигам ЛИХВАТА, колкото си искам!
Какво се случва с цел свет, който ми дължи много? А с цената на хартийките ми?...
Хъм! Еврейчетата простичко са го измислили. Защо са ни роби, ако имаме длъжници?...
Та краткия отговор на въпросът ти, "Ама, как ще дигнат цената на долара с печатане на хартии па не ми става ясно" е с ЛИХВАТА!!!
Цялата икономика се върти около дълга! С какво се купуваха апартаменти - с заем. Когато спряха заемите, какво се случи - няма покупки. Цените падат. Икономиката рухва. Държавите издъхват, а спасението, което им се предлага е ..... ЗАЕМ! Или да лекуваме кариес със сладко...
tao
Re: Пилетата се броели наесен ....
04-10-2009 - 23:37:31
Добре Скутере,
Тука те разбрах.
Не разбрах какво ще се случи с таз стройна схема ако света реши да премине на друга валута извън долара и както е евтиничък си напазурават и им тръснат хартийките обратно?
Какво ще прави УСА-то тогаз? ..А за целта е достатъчно само Русия и Китай да решат да го направят.
Re: Пилетата се броели наесен ....
04-10-2009 - 23:44:17
tao Написал:
-------------------------------------------------------
> Добре Скутере,
> Тука те разбрах.
> Не разбрах какво ще се случи с таз стройна схема
> ако света реши да премине на друга валута извън
> долара и както е евтиничък си напазурават и им
> тръснат хартийките обратно?
> Какво ще прави УСА-то тогаз? ..А за целта е
> достатъчно само Русия и Китай да решат да го
> направят.

Защо да го правят - по ще им е хубаво да обеднеят ли (след като резервите им са в долари).

За руснаците незнам, но китайците ще трябва да си позатворят 2/3 от производството.
Ти как мислиш, ще го направят ли?
Re: Пилетата се броели наесен ....
04-10-2009 - 23:53:46
tao Написал:
-------------------------------------------------------
> Добре Скутере,
> Тука те разбрах.
> Не разбрах какво ще се случи с таз стройна схема
> ако света реши да премине на друга валута
извън
> долара и както е евтиничък си напазурават и им
> тръснат хартийките обратно?
> Какво ще прави УСА-то тогаз? ..А за целта е
> достатъчно само Русия и Китай да решат да го
> направят.

Русия и Китай не са света! Петрола, златото и сите останали жизненоважни стоки се търгуват в доларес. Затова натъртих СВЕТОВНАТА ВАЛУТА!!! Затова оня от Ротшилд, дето е рекал, че иска само да има права за печат на световната валута е открил, че нищо друго не му требе. Аз ако можех само да съм писаря на Господ, друго ми не требе...
*beer*
Re: Пилетата се броели наесен ....
04-10-2009 - 23:59:25
Даже тао да събереш всичките долари на света няма да можеш да върнеш доларите на ФЕД зашото върху ДЪЛГА има ЛИХВА.На всеки напечатан долар банките дават 10 кредит тоест ДЪЛГ с лихва.Това е новия начин на робовладелство -ДЪЛГ
Re: Пилетата се броели наесен ....
05-10-2009 - 01:10:08
Опитайте се да си направите елеметарна справка за световната търговия (контейнери). Трафика през Атлантическия Океан е просто смешен в сравнение с този през Пасифика. От там си правете изводите м-у кои държави се обменят най-много стоки. Жокер - Китай, Япония, Тайван (донякъде) от азиатска страна (а не Русия от Владивосток например) и САЩ, Канада (донякъде) от американска. САЩ - ЕС и обратно - все по-отслабащо, предимно в посока изток. В общи линии - лека индустрия от Азия към Северна Америка, храни и know how - обратно. Няма други държави, които могат да изхранят света с една-две реколти, освен САЩ и Канада. ЕС не се брои за държава, а за съюз, въпреки "единната валута". Един друг съюз преди 20 години даде фира... Правете си изводите... А кой държи "голямата тояга" и кой древен народ държи банките и в ЕС и в Америките и накъде би наклонил везната? Кои данъкоплатци биха "издухали супата" в крайна сметка?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-05 02:06 от BulCan.
Re: Пилетата се броели наесен ....
05-10-2009 - 07:57:04
Те тука някъква разпечатка по материали на Ройтерс само че е на руски ама мисля че ще го разберете - та нищо хубаво за долара и фунта не пише тук



Статус-кво Большой Семерки обрекает доллар на дальнейшее падение Валютный рынок




Неспособность лидеров стран Большой Семерки договориться о справедливых валютных курсов может вылиться в дальнейшее ослабление доллара в течение ближайших месяцев, поскольку американская экономика находится под давлением двойного дефицита: бюджета и торгового баланса. У министров финансов и глав стран, входящих в клуб богатых наций, собравшихся на заседание в прошедшую субботу, была возможность обсудить проблему девальвации доллара, которая негативно влияет на экспорт во многих странах. В преддверии заседания жаркие дискуссии на эту тему, при этом многие официальные лица настаивали, что Большая Семерка должна объявить о том, что не позволит доллару войти в стадию затяжного падения. Однако заседание Большой Семерки закончилось, но никаких новых заявлений относительно валют сделано не было. В коммюнике слово в слово приводились фразы из прошлого аналогичного документа шестимесячной давности. По мнению аналитиков, Большая Семерка не будет вмешиваться в базовый нисходящий тренд доллара, что, возможно, приведет к его падению против доллара до 1.55 к концу года.

Руководство Канады и ряда европейских стран уже неоднократно выражало свою обеспокоенность состоянием доллара. Председатель Европейского центрального банка Жан-Клод Трише, выступая в Европарламенте на прошлой неделе, подчеркнул, что "сильный доллар" крайне важен для мировой экономики. Между тем, евро вырос на 14% с марта и не далек тот час, когда он вернется к своим историческим максимумам на 1.6038, установленным в июле 2008 года. Политиков беспокоит не столько текущий уровень валютных курсов - профицит торгового баланса в Еврозоне в июле достиг 12.6 млрд. евро - сколько риск его дальнейшего неконтролируемого падения, которое может развиться, если американский центральный банк будет удерживать ставки на низких уровнях в течение слишком длительного периода времени, или если правительство США не сможет взять под котроль свои разрастающиеся долговые обязательства.

Коммюнике Большой Семерки, сделанное по итогам заседания в Стамбуле, просто повторяло общие фразы о рисках, связанных с волатильностью валютных курсов, и никак не помогло снять обеспокоенность на рынках. "Чрезмерная волатильность и беспорядочные движения валютных курсов влекут за собой неблагоприятные последствия для экономики и финансовой стабильности. Мы по-прежнему внимательно следим за динамикой рынков и принимаем совместные меры, при необходимости", - говорится в коммюнике. Министр финансов США Тимоти Гайтнер, под давлением со стороны своих европейских коллег, вновь подтвердил, что сильный доллар отвечает интересам нации, и США сделают все необходимое для сохранения доверия. Гайтнер также говорил о необходимости формирования более сбалансированной модели мирового роста, в рамках которой американцы должны больше сберегать, а другие страны в большей степени полагаться на внутренний спрос, нежели на экспорт. Однако, по разумению участников валютного рынка, наиболее эффективным способом обеспечения баланса в мире, будет сокращение дефицита торгового баланса в США путем девальвации доллара. Министр финансов Канады Джим Флаерти признал наличие давления на доллар в своем интервью агентству Reuters после заседания Большой Семерки.

Китай

Тот факт, что Большая Семерка в Стамбуле также не смогла добиться каких бы то ни было успехов в вопросе укрепления юаня, лишь сильнее омрачил перспективы доллара. Сильный юань может сократить огромный дефицит торгового баланса между США и Китаем и, тем самым, снизить давление на американскую экономику и необходимость перебалансировки путем девальвации доллара против остальных валют. Министр финансов Франции Кристин Лагард упоминала о такой возможности на прошлой неделе. По ее словам, было бы несправедливо, если бы евро пришлось бы платить по счетам за корректировку мировой экономики, которая должна проходить в паре доллар/юань. Однако, когда в июле 2008 года финансовый кризис начал усугубляться, Китай практически зафиксировал свою валюту на неизменном уровне, при этом динамика форвардных контрактов без поставки свидетельствует о том, что инвесторы и сейчас не рассчитывают на укрепление юаня: в последний раз они указывали на возможный рост китайской валюты на 2.08 против доллара в течение ближайших 12 месяцев.

Между тем заседание Большой Семерки никак не способствовало разрешению ситуации: в коммюнике повторялись фразы о необходимости валютных реформ, которые должны привести к длительному укреплению юаня. Председатель ЦБ Китая И Ган, находившийся в это время в Стамбуле на заседаниях Международного валютного фонда, заявил репортерам Reuters, что Китай будет делать все возможное для обеспечения стабильности юаня. На вопрос о давлении, которое испытывает Китай в отношении переоценки юаня, г-н Председатель ответил, что "Банк не намерен менять свой политический курс". Китай не входит в Большую Семерку, что уже само по себе ограничивает ее возможность влиять на валютные рынки. В период кризиса управление мировой экономикой приняла на себя Большая Двадцатка, в которую входят крупные развивающиеся державы. Однако в коммюнике Большой Двадцатки по итогам заседания в Питтсбурге также присутствуют лишь смутные и общие упоминания о стабильности валютных курсов, и ни слова о юане в частности. Возможно, это связано с тем, что Китай очень чувствительно относится к этой теме.

По материалам агентства Reuters




_________________
Re: Пилетата се броели наесен ....
05-10-2009 - 08:06:14
А за Русия и Китай грешите че не могат да обърнат каруцата на долара. Тя и без това вече е на три колелета и в момента когато започне да им изнася да я катурнат ще го направят. За сега не им изнася защото ще бъдат потърпевши, но на тях тази зависимост определено не им харесва и полека лека започват да се избавят от нея. За сега с регионални и не дотам опити да се търгува в месни валути, например Русия вече си търгува с почти всички около нея в рубли та даже и с някои по далечни симпатизанти като Венецуела. Тук ( в Москва) тече активна полемика за по- нататъшно разширяване на този процес което в дългосрочна перспектива ще ги диверсифицира от ролята на долара като световна валута. Освен това активно се обсъжда въпроса да продават нефта и газа на Европа и Китай единственно и само за рубли. Направят ли това аз мисля, че това ще е големият камък пред каруцата на долара. Пък Бернанке нека тогава да си се упражнява с лихвите или каквото и да били други инструменти, те просто няма да проработят в желаната посока.

_________________
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход