Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пилетата се броели наесен ....

Публикувано от Ivel 
Re: Пилетата се броели наесен ....
04-10-2009 - 18:32:18
goro Написал:
-------------------------------------------------------
> acen1975 Написал:
> --------------------------------------------------

> Асене,
> не ми е ясно това дето съм го подчертал в черно
> един ден фед ще почне да изтегля терзи пари от
> света и тогава долара ще скочи
> Как точно ще стане това изтегляне на пари? Както
> ти казваш - това са пари дадени на заем, а всеки
> заем си има падеж, не можеш да кажеш на изрядния
> длъжник по което и да е време, дай си ми парите
> обратно...
========================================
фед не искат да изтеглят тези пари-това е добре за сащ.централните банки на тези държави могат да натиснат банките си да се издължат,като залеят и покрият валутния дефицит в държавите си със собствените си валути,което ще доведе до натиск на банките да изплатят задълженията си към фед......
но фед няма да се натискат те самите да изтеглят-те ще се борят да държат долара ниско колкото се може повече.........
гледай филчето-там има един момент,в който конгерсмена пита бернанки защо е дал на нова зенляндия 9 милиярда,което се пада по 3000$ долара на човек за по малко от година......
с други думи,само за 1 година всеки новозенландски жител е задлъжнял със 3000$ към сащ winking smiley
ето ти къде се пробива фундамента-да за се държи долара слаб,същевременно целия свят задлъжнява към сащ.....тва разбира се по пресата няма да го чуеш......никъде....
само в предавания по сиспан,които са за кънгрешънал хиърингс може да намериш тези истини..........
всички гледат към ус трежърис,където сащ задлъжнява,но никой не поглежда към баланса на фед.........
късането на фундамента е точно този 1/2 трилиярд долара-ако не се бяха раздавали,долара щеше да е 1;1 с еврото в момента.
ако от утре почнват да се изтеглят,долара може и още повече да поскъпне,защото тези пари ще се връщат с ЛИХВИ......
с други думи-ако този половин трилион е донесъл дисбаланс между реална(фундаментална) и моментна цена от 30%,изтеглянето му ще доведе до оскъпяване на долара с 30%+натрупаните лихви за това време.........
само че фед няма да искат да изтеглят-единствено може да стане в момента,ако някои от държавите решат да изплатят обратно този дълг към сащ.
Re: Пилетата се броели наесен ....
04-10-2009 - 19:04:11
Ivel,
ще се опитам и аз да ти отговоря, въпреки че въпросите ти са към асен и куку.

а) имотите - обещаната ефтинийка ще дойде тогава когато се раздвижи пазара. сега пазар няма - има обяви но отдавна никой не се интересува от тях. това са мечти. мечти на хора, изтървали лудия ЪП преди 2-3 години поради АЛЧНОСТТА СИ. в момента в който се появят копувачи най-изгодните оферти ще бъдат изтъргувани. примерно в твоя блок ако се продават 4 подобни апартамента - за 80,85,90 и 100к то този за 80к ще бъде купен. (виждаш че в момента има твърде голям гап в цените на подобни апартаменти което от своя страна води до високи "средни цени"winking smiley. какво става с другите 3? ами 1-2 от тях ще бъдат пуснати също на 80к защото на такава цена е станала сделка, а 1 ще бъде изтеглен защото ниската цена не удовлетворява продавача. това е - съвем лесен пример - в момента в който кривите на търсене и предлагане се срещнат пазар ще се появи. интересното е че резултата ще е коренно противоположен на очакванията на хората - сега наличието на търсене ще засили пазара НАДОЛУ а не нагоре. в момента в който съседа ти изреве щастлив че е продал и ти ще свалиш на неговата цена! че даже отдолу! има време за ефтинийка, друг въпрос е дали ТИ тогава ще имаш желание да пазариш имот в гетото в което ще се превърне БГ в близко време.

б) долар/ерво - ок, пак с аналогия ще отговоря - от много седмици насам цената на акцията на Майкрософт растеше с малко, но стабилно. това се дължеше на добър фундамент. миналата седмица цената падна с десетина процента - ок, нещо във фундамента на Майкрософт променило ли се е? някой да ги е осъдил? да са има паднали продажбите? не, нищо такова. означава ли този спад че Майкрософт ще пада за напред? - не, фундамента си стои.
същата ситуация е и при ЕВРО/ДОЛАР - Асен и Куку писаха преди месеци че долара ще печели позиции пред еврото. нещо междувременно промени ли тези прогнози? влоши ли е УСА през това време? излезе ли ЕУ от кризата? не - НЯМА причина за промяна на прогнозите - фундамента зад еврото и долара си стои почти непроменен. на цената влияят други фактори - изкуствени - продиктувани от съответните органи. но НЯМА ПО ГОЛЯМ ОТ ПАЗАРА. тези изкуствени мерки са временни. АКО нещо съществено се промени в икономиките на УСА и ЕУ - да, ще има нови прогнози, но за сега такива негативни промени няма.

в) злато - ДА, навсякъде пише че златото е добър инструмент за борба срещу кризи, и по-точно борба срещу ИНФЛАЦИЯ. златото е нещо "стабилно" което се купува с цел да си предпазиш парите от обезценка (инфлация). сега в УСА и ЕУ инфлация имаме ли? - НЕ. защо тогава цената на златото да расте? - ами расте спекулативно, това е.
а да чухте че МВФ ще продава 1/8 от своя ЗЛАТЕН РЕЗЕРВ? замислете се това до какво ще доведе.

г и д) фалити на банки и пазар на ипотеки - дали някоя банка ще фалира в БГ/ЕУ аз не знам. факт е че политиката на трише е да НЕ ПОЗВОЛИ фалити на банки в ЕУ. какво означава това - тези банки които са се уср*ли ще получат помощи (пачки евро за подарък). на прост език това какво значи - ако си некадърен банкер трише ще те "награди" с безплатни евра, ако си кадърен и си успял да удържиш на кризата - няма да вземеш нищо... специално банковата политика в ЕУ за мен лично е дебилна, но това е лично мнение... а за пазар на ипотеки в БГ не знам - това е страна изостанала с 40-50 години зад ЕУ и УСА относно финансови инструменти и капиталов пазар. в страна в която няма даже "шорт" операции на Фондовата Борса какви сложни финансови фокуси като продажби на ипотеки да чакаме? тук водещата логика е "бай ен холд" и каквото стане. ако се усерем ще ни помогнат. защо банките да се занимават с листване на лоши ипотеки, да си развалят балансите, да се занимават с глупости, ако имат уверението че при опасност от фалит ще получат финансиране без лимит? ами няма да има ипотеки - банките ще си ги държат докрай и това е. или ще ни се размине или ще настане апокалипсис. просто в европа реална борба с кризата не се води... не че в УСА са се скъсали да воюват с кризата, ама тук е съвсем зле...
Re: Пилетата се броели наесен ....
04-10-2009 - 20:00:53
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> фед не искат да изтеглят тези пари-това е добре за
> сащ.централните банки на тези държави могат да
> натиснат банките си да се издължат,като залеят и
> покрият валутния дефицит в държавите си със
> собствените си валути,което ще доведе до натиск на
> банките да изплатят задълженията си към фед......
> но фед няма да се натискат те самите да
> изтеглят-те ще се борят да държат долара ниско
> колкото се може повече.........
> гледай филчето-там има един момент,в който
> конгерсмена пита бернанки защо е дал на нова
> зенляндия 9 милиярда,което се пада по 3000$ долара
> на човек за по малко от година......
> с други думи,само за 1 година всеки
> новозенландски жител е задлъжнял със 3000$ към сащ
>
> ето ти къде се пробива фундамента-да за се
> държи долара слаб,същевременно целия свят
> задлъжнява към сащ.....тва разбира се по пресата
> няма да го чуеш......никъде....
> само в предавания по сиспан,които са за
> кънгрешънал хиърингс може да намериш тези
> истини..........
> всички гледат към ус трежърис,където сащ
> задлъжнява,но никой не поглежда към баланса на
> фед.........
> късането на фундамента е точно този 1/2
> трилиярд долара-ако не се бяха раздавали,долара
> щеше да е 1;1 с еврото в момента.
> ако от утре почнват да се изтеглят,долара може
> и още повече да поскъпне,защото тези пари ще се
> връщат с ЛИХВИ......
> с други думи-ако този половин трилион е
> донесъл дисбаланс между реална(фундаментална) и
> моментна цена от 30%,изтеглянето му ще доведе до
> оскъпяване на долара с 30%+натрупаните лихви за
> това време.........


Филмчето го гледах внимателно. Да си представим, че съм новозеландски гражданин, задлъжнял съм с 3000 долара към фед и фалирам. Какво ще спечели феД?


> само че фед няма да искат да
> изтеглят-единствено може да стане в момента,ако
> някои от държавите решат да изплатят обратно този
> дълг към сащ.


А защо тези държави да решат подобно нещо и да бързат та изплатят този дълг към САЩ? При това евтин дълг теглен не от правителствата а от частни институции?
И ако някоя от тези институции не успява да изплати дълга си към ФЕД - ами нека ФЕД си я вземе!
Определено смятам, че ако длъжниците на САЩ фалират САЩ няма да станат по-добре, както и ако фалират моите длъжници, моите активи няма да нараснат!
Re: Пилетата се броели наесен ....
04-10-2009 - 20:26:10
goro Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Филмчето го гледах внимателно. Да си представим,
> че съм новозеландски гражданин, задлъжнял съм с
> 3000 долара към фед и фалирам. Какво ще спечели
> феД?
>
>
> > само че фед няма да искат да
> > изтеглят-единствено може да стане в
> момента,ако
> > някои от държавите решат да изплатят обратно
> този
> > дълг към сащ.
>
> А защо тези държави да решат подобно нещо и да
> бързат та изплатят този дълг към САЩ? При това
> евтин дълг теглен не от правителствата а от
> частни институции?
> И ако някоя от тези институции не успява да
> изплати дълга си към ФЕД - ами нека ФЕД си я
> вземе!
> Определено смятам, че ако длъжниците на САЩ
> фалират САЩ няма да станат по-добре, както и ако
> фалират моите длъжници, моите активи няма да
> нараснат!
==========================================================
ами гледай го фимчето по внимателно-бернанки казва,че раздадените пари са гарантирани от централната банка на дадената държава.......няма как да фалират
и да НЕизплатят и дълга да се изпари........ако дадената банка,която е купувала(назаем) долари фалира,централната банка на държавата гарантира връщането на този дълг winking smiley
забележи-този половин трилион е раздаден само на 14 държави-тва са само развити държави с конвентируеми валути.......на бананови републики от рода на бг,където могат да сдухат още утре и влезнат в инсолвънси......батко ти бернанке не дава winking smiley
гаранциите на тези пари са на държавно ниво,а не на ниво на банките,които са ги теглили winking smiley
проблем може да има,само ако държавата фалира,а не дадена частна банка.......
или с други думи-ЕС трябва да фалира,за да загуби фед......обаче ,ако товеа стане ще означава,че сащ са превзели икономически ЕС-бенефита ще е по голям,отколкото загубата от фалита на ЕС.........
мани го бернанки и играчите там-те са най-големите финансови вундеркини,къдтео може да се намерят......фед е единствената частна централна банка в света-там не са сдухани чиновничета ,разботещи за смешни заплати и взимащи подкупи от лобисти....
трише е чиновниче на заплата...при 300 000 евро годишна заплата,френския енергиен лоби кръг само с 3-4 милиона евро подкуп под масата могат да го накарат тришетката да вдигне еврото и до 2$ за евро........
че дори и самите фед могат да го подкупят да държи еврото скъпо........да не им ПРЕЧИ на куонтитатив изинга winking smiley
Re: Пилетата се броели наесен ....
04-10-2009 - 20:27:51
Аз мисля че в един пазар никога не се пласира всичката предложена стока , искате да кажете че ако всички апартаменти бяха обявени през 2007 в пика щеше да бъдат купени . Както и сега ако всички до един свалят цените до 250-300 Е и се предложат на пазара ще бъдат искупени . Също си мисля че цената не движи пазара ами - слуха за вдигане или спад - щото ако цените стоят едни и същи с години няма движение на капитали , без спекула или паника . Интересно каква е следващата далавера след имотния балон , щото не всеки е в криза - има хора (първите) които имат кеш . Само не казвайте че всички до един са си мислили че далаверата ще бъде вечна и са прахосали всичкия кеш в нови парцели ,бетон и тухли - ако е така Жалко .Ако пък са го направели с кредит - значи 20 години ше са аут от пазара .Ами това мисля без -изрески от вестници.
Re: Пилетата се броели наесен ....
04-10-2009 - 20:37:10
Благодаря на всички които се отзоваха по темата. Тва със силния долар за кога да го чакаме година, три, пет, десет. Мен лично ме интересуват прогнози за една година, тия мераци на ФЕД май са нацелени на десетилетия напред. А там, както би се изтазил Бойчо Курдисания - я камилата я камиларя. Или той май се с оФце опериташе - където има много овчари, там овцете се губят! А ето и нещо от мен за Трише и Бернанкето - Лошият бирник ще ти продаде единия вол, добрият - и двата ! :]

_________________
Re: Пилетата се броели наесен ....
04-10-2009 - 20:58:28
Асене ти изкара че в ЕЦБ всички са баламурници.
На всички е ясно че ФЕД и САЩ чрез раздаване на пари поробват държави и живеят от лихви и това го правят от век.Доларите работят за тях как иначе ще си позволят а да консумират 35% от всичко произведено в света а произвеждат едва 20%.Точно за това Китай и Русия искаха да има нова световна валута.Идва МВФ или Световната банка дават кредит на дадена държава но парите пак отиват в американски фирми
защото те печелят конкурсите.После МВФ казва приватизирайте за да върнете парите и пак кой мислите купува или ако има природни ресурси /нефт/ вземат ги на концесии американци. Ако не си съгласен ще ти спретнем атентачне че може и да си от оста на злото и ще те бомбандират.
Re: Пилетата се броели наесен ....
04-10-2009 - 22:01:29
avatar
Re: Пилетата се броели наесен ....
04-10-2009 - 22:07:30
Асене, туй дето го говориш е средно и дългосрочно. Освен това е доста макро. Дай нещо по-микро, по-локално и по-краткосрочно, да речем за година или за след нова година. Като за нашето село, тук у Бегетовицата и панелките.
Виж туй, дето го каза на Рашко да продава офце, дорде се надат е арно. Но твърде завоалирано. Рашко пък си дал почивка и решил да оножда по и след коледа. Сега трудно му ставало. Стимулантите му били от ефтините - китайските... *beer*
Re: Пилетата се броели наесен ....
04-10-2009 - 22:09:25
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> ========
> ами гледай го фимчето по внимателно-бернанки
> казва,че раздадените пари са гарантирани от
> централната банка на дадената държава.......няма
> как да фалират
> и да НЕизплатят и дълга да се изпари........ако
> дадената банка,която е купувала(назаем) долари
> фалира,централната банка на държавата гарантира
> връщането на този дълг
> забележи-този половин трилион е раздаден
> само на 14 държави
-тва са само развити държави с
> конвентируеми валути.......на бананови републики
> от рода на бг,където могат да сдухат още утре и
> влезнат в инсолвънси......батко ти бернанке не
> дава
> гаранциите на тези пари са на държавно ниво,а
> не на ниво на банките,които са ги теглили


Асене събудих се!
(С английския не съм никак добре, особено ако трябва да слушам, а не да чета)
Гърците дадоха гаранции за 28милиарда на банките си, струва ми се доста преди чичо трише да започне да печата...
Досега не ми беше ясно откъде дойдоха парите - незнам, но от това което казваш трябва да са зелени!


п.п.
А днес социалистите им с лидер Папандреу (доста обвиняван в американофилство) спечелиха изборите с абсолютно мнозинство.
Сега остава да уцелим времето за преминаване на доларови позиции!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход