Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Графиката е грешна

Публикувано от dodo2 
Re: Графиката е грешна
24-09-2009 - 10:44:40
Добре де в края на краищата на другия сайт използват друг метод. Аз лично тук гледам за да видя процентното изменение, а там за да видя точните цени.

А на който му се чете да напише "доверителен интервал" в гугъла.
Re: Графиката е грешна
24-09-2009 - 10:45:09
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
> Ехе, от къде тръгна темата, докъде я докарахте?!
> Вярно е, че в спора се ражда истината, но не
> бъркайте спора с караницата. Недостойно е, когато
> вместо аргументи, дадена теза се защитава с
> епитети и понятия като чистач, изпаднал в
> делириум, култ към личността и т.н. Или се
> съгласявате, че методологията на графиката на
> първа страница за изчисляване на средни цени е
> грешна, или не.
> Направете предложение за нова методология,
> аргументирайте се и толкоз.
> Не е приятно да се чете, как ерудирани хора се
> карат. Не Ви прави чест! Определено!
> Ако имате нещо междуличностно за изясняване,
> изяснявайте си го на лични.
> Барбароне, не му трий постовете на Асен. Заради
> триене на постовете му в инвестора, той спря да
> пише там.
Ако и тук се случи това, според мен,
> този форум ще загуби.
>
> Не мислех да пиша това, защото е опасно да си
> навирам задните части там, където двама си мерят
> достойнствата, но вашето стана грозно...


е как няма да спре като нищо от туй дето написа не излезе вярно....Фундаменти, мундаменти...bullshit....
Re: Графиката е грешна
24-09-2009 - 10:48:43
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> Scyther Написал:
> > Ехе, от къде тръгна темата, докъде я
> докарахте?!
> > Вярно е, че в спора се ражда истината ...
>
> ... да, затова се мотаех в тоя форум, но виждам,
> че съм си губил времето.
> Край. Конец; End. Fin.

-----------------


по-добре късно,отколкото още по-късно ! *ok*
лошото е,че независимо от местоживеенето , си останал "българин"!

------------------
някога,в зората на демУкрацията дойдоха финансови експерти да ни свалят от клона !
на един от тях не му издържаха нервите,прекрати си предсрочно мандата и на заминаване произнесе култовата фраза:

България е чудесна страна , но за съжаление има прекалено много българи !
------------------------

е тва ако го фденеш-ще ми се извиниш за всичките вируси,които си ми пратил,за всичките хаквания на компютъра , (в т.ч. и вчерашното) и ще пратиш бутилка "остаряла КУРво азие"
пиши обезглупостяващ софтуер - нужен е winking smiley
тичането и блеенето с оФцете не те прави оФчар

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Графиката е грешна
24-09-2009 - 11:06:40
Scyther Написал:
> Надявам се, това решение да е емоционално и да размислиш.

Какво друго да направя, след като казвам:
" 1984 ползвах индекса S&P/case-shiller в банката "
и ми се отговаря:
"ако в банката си правиш средни стойности на база медиана ... може така да сте правили 70-те години ..."
"барбароне,не знам в банката чистач ли си бил,кво ли......но ето ти как в твойта банка смята средни нива ..."

цитирам
[www2.standardandpoors.com]
твърдя:
в тези изречения става дума за "average change in home prices", а не за "average home prices"
и намеквам да се прочетат 40 страници и се разбере, че
"S&P/Case-Shiller Home Price Indices use the “repeat sales method” of
index calculation – an approach that is widely recognized as the premier methodology for
indexing housing prices – which uses data on properties that have sold at least twice, in
order to capture the true appreciated value of each specific sales unit."
и че това е идеален метод (при идеалната американска база данни) - да се взема пред вид разликата между покупната и продажната цена на всеки имот за даден период от време в даден район, като се елиминират нетипичните за наблюдаваното множество имоти
а ми се отговаря с:
"ше те замерям от чикаго до франция с примери,колко по грешно е твоя тип изчисление,спрямо моя ..."
"твойте изчисления на "медиана" са на ниво децката градина-дай си ми кофичката,на си ти лопатката ..."
и с множество други неадекватни реплики.

Вярно е, че пиша много лаконично, с минимума необходими думи, за да се разбере дадена идея. Затова са нужни известни умствени усилия, които, струва ми се, много хора нямат навика или желанието да влагат [в този форум]. Прави са - тук са, за да "разтоварят", не са на академичен семинар или форум smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-24 11:48 от barbaron.
Re: Графиката е грешна
24-09-2009 - 11:25:53
barbaron, както писах по-горе, не искам да заставам между вас.

Quote

Какво друго да направя

Сигурен съм, че има и по-приятни неща. Нервите, които хабите тук са си ваши и вие си носите отговорността. И двамата се обиждахте. Най-доброто е да се извините един друг на лични и да се приключи караницата. Но това зависи само от вас.
Re: Графиката е грешна
24-09-2009 - 11:32:19
Та да се върнем на модата , фешъна или каквото беше там....

За да имате по-реални цени трябва да отделите обявите ново строителство smiling smiley
Re: Графиката е грешна
24-09-2009 - 11:36:44
avatar
Barbarone,

Хайде да свалим малко академичния стил, щото според мен абсолютизирането на създаден от човека математичен модел не винаги обяснява реалността.

И аз, като Асеn1975 се питам - какво правиме ако:

асеn1975 КАЗА:
------------------------
при "верига 1.1.1.1.5.7.9,средната стойност според теб е 1" - защо се получава 1?

или

асеn1975 КАЗА:
------------------------

".....500,500,600,1000,1000,1000,1000-според теб и гого средната цена по ваши изчисления е 1000
после се чудете защото изкарвате средна цена за софето 1070 евро на кв......... "


Явно модела в БГ не действа, защото не отчита създадения за последните 20 години манталитет на ПРОДАВАЧИ и БРОКЕРИ.

И аз твърдя, че в сайта има огромно количество дублирани оферти на цени надути от брокери и всекакви тарикати до 30 - 40%

Лично аз продавах мой УПИ в София и покрай мен го рекламираха минимум още 10 брокерски фирми на много по-високи цени.

И последно всички имаме голямо ЕГО, ама дайте да го караме една идея по-спокойно

*drink2*

Ценя много мнението и постовете на acen 1975 и barbaron, затова и чета тоа форум!
Re: Графиката е грешна
24-09-2009 - 11:42:28
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------

> "ше те замерям от чикаго до франция с
> примери,колко по грешно е твоя тип
> изчисление,спрямо моя ..."
> "твойте изчисления на "медиана" са на ниво децката
> градина-дай си ми кофичката,на си ти лопатката
> ..."
> и с множество други неадекватни реплики.

===========================================================
почвам замерянето-надявам се да ми отговаряш с числа,вместо да ме триеш или да ми се правиш на разсърден........замерям те с първа задачка:

имаш 5 щайги.....в първата щайга има 1 домат.втората 1 домат,третата 1 домат,четвъртата-5 домата,петата-7 домата........
хайде изчисли ми по колко домата се падат на щайга.......по твоя метод и ще разбереш защо никой не използва третата щайга за пример колко средно домати се падат на щайга eye popping smiley
Re: Графиката е грешна
24-09-2009 - 11:56:47
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> да беше някой българономист от инвестора,с
> току що промит мозък от УНСС,да те разбера,но да
> си във франция и да ми се правиш на математик и да
> пльокаш всякакви графики тук на база изчисления,че
> при верига 1.1.1.1.5.7.9,средната стойност според
> теб е 1 ..........просто ми се губят
> думите.........
>


Median [en.wikipedia.org]


From Wikipedia, the free encyclopedia

This article is about the statistical concept.

In probability theory and statistics, a median is described as the number separating the higher half of a sample, a population, or a probability distribution, from the lower half.

The median of a finite list of numbers can be found by arranging all the observations from lowest value to highest value and picking the middle one. If there is an even number of observations, the median is not unique, so one often takes the mean of the two middle values.

Re: Графиката е грешна
24-09-2009 - 11:58:08
avatar
Спорът е безсмислен, след като добавих хистограмите. Там се вижда кой е прав и кой - крив.
Чак такива повторения на обяви няма - вижда се. Ако имаше - щеше да има вертикални стълбчета в началото или в края. Такива няма. Разпеделението очевидно е нормално (това последното е термин).

За да се разбере правилно:
1) все пак няма по 10 обяви в една категория, а доста повече (6212 са 1-3 стайни в София без Банкя и Панчарево)
2) при това положение има нормално разпределение (на картинките се вижда какво е - очевидно гладкия вид на графиката)
3) ако се добавят 10 обяви с цени на квадратен метър по 1 милион, средното аритметично ще се промени много нагоре. Медианата няма да се промени изобщо (защото в средата на офертите има редица например 890,890,891,891,892,892,892,892,892,893,894,894,894 - десетте фалшиви обяви преместват медианата с 10/2=5 надясно и от 892 ще стане 894, докато средното аритметично ще хвръкне с 1500 нагоре)

Така че спрете с разни глупости, приказвани наизуст.

Днешните цени (24.09.2009)



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-09-25 17:27 от dodo2.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход