Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Графиката е грешна

Публикувано от dodo2 
Re: Графиката е грешна
24-09-2009 - 14:09:48
Ей вие верно се побъркахте. Бел Кърв, камбанка ... тинтири минтири. Нарича се Гаусово Разпределение. Най-простото статистическо разпределение. Има и много други.
ДЕВИАЦИЯ - що не кажете с прости думички - ОТКЛОНЕНИЕ...
Поне 2-3 пъти намекнах да прочетете какво значи ДОВЕРИТЕЛЕН ИНТЕРВАЛ. Ама си меляте безпредметно... Дали да махнем 20 отгоре и 20 отдолу. Никой не се замисля, че има и ДРУГИ СТАТИСТИЧЕСКИ РАЗПРЕДЕЛЕНИЯ. Може да се наложи да махенте 3% отдолу 7% отгоре и 2% посредата. Няма да имате БЕЛ КЪРВ, ще имате нещо друго като разпределение, което е доста по сложничко... Намирането на статистическото разпределение е итерационен процес и не се прави за 1 ден с ексела....
Къде ви е "ниво на довери" "ниво на значимост (вероятност)" къде ви е "грешка от статистиката" Спрете се - няма смисъл . Никога няма да успеете да изкарате вярна графиката. Единственото което можете донякъде да докарате е накъде точно върви графиката. Ако на някой толкова му се занимава със статистика - има си програми за тая цел, да седи и да въвежда като гламав...
Re: Графиката е грешна
24-09-2009 - 14:13:06
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз не давам само медиана - има и средно
> аритметично и средно аритметично след разкарани
> 20% от страните - за това има по три числа във
> всяка клетка.
>
> Мога да добавя още много характеристики, но така
> или иначе тук почти никой няма да им обърне
> внимание или разбере, така че тези три числа,
> както и четвъртото - модата след дискретизиране са
> достатъчни да се добие представа за вида на
> разпределението и да може да се сравняват
> промените вбъдеще.


Асен е прав, че медианата не отчита разсейването (дето той му вика дивиация, ама то на БГ се казва девиация smiling smiley).

Прието е да се смята, че за базисно характеризиране на честотно разпределение освен средната аритметична е добре да се мерят и отклоненията от нея чрез дисперсията.
Анонимен потребител
Joа-а-а-а-n
24-09-2009 - 14:14:20
Знаех си аз, че има ли камбанки и ти ще се появиш.
Бая време се беше загубила ама ето на върна се като видя камбанките smiling smiley

А онази тема за Красно село още ме е яд, че я затриха - беше за 6 месеца, с махнати повторения и всяка седмица се следеше кой имот как му се сменя цената, кой започва да липсва, кой нов се е появил и т.н. То и Панчо се загуби след тази тема.

Продължам да твърдя, че тогава беше абсолютно нагласяне от твоя страна на Гаусово разпределение, само и само да докажеш, че пазара е "нормален".

Иначе, радвам се, че на дедо2 най-накрая му светна, че трябва да гледа разпределението, а не толкова средни цени, медиани и тем подобни.
Re: Графиката е грешна
24-09-2009 - 14:22:09
kopan Написал:
-------------------------------------------------------
> Ей вие верно се побъркахте. Бел Кърв, камбанка ...
> тинтири минтири. Нарича се Гаусово Разпределение.
> Най-простото статистическо разпределение. Има и
> много други.
> ДЕВИАЦИЯ - що не кажете с прости думички -
> ОТКЛОНЕНИЕ...
> Поне 2-3 пъти намекнах да прочетете какво значи
> ДОВЕРИТЕЛЕН ИНТЕРВАЛ. Ама си меляте
> безпредметно... Дали да махнем 20 отгоре и 20
> отдолу. Никой не се замисля, че има и ДРУГИ
> СТАТИСТИЧЕСКИ РАЗПРЕДЕЛЕНИЯ. Може да се наложи да
> махенте 3% отдолу 7% отгоре и 2% посредата. Няма
> да имате БЕЛ КЪРВ, ще имате нещо друго като
> разпределение, което е доста по сложничко...
> Намирането на статистическото разпределение е
> итерационен процес и не се прави за 1 ден с
> ексела....
> Къде ви е "ниво на довери" "ниво на значимост
> (вероятност)" къде ви е "грешка от статистиката"
> Спрете се - няма смисъл . Никога няма да успеете
> да изкарате вярна графиката
. Единственото което
> можете донякъде да докарате е накъде точно върви
> графиката. Ако на някой толкова му се занимава със
> статистика - има си програми за тая цел, да седи и
> да въвежда като гламав...


Доколкото си спомням, ниво на значимост на изичисления параметър и статистическа грешка се мерят, когато имаме разпределения върху данни от извадка, а не от генерална съвкупност. Какъвто е случаят с почти всички статистически наблюдения с изключение на преброяванията.

В случая Додо е ползвал всички оферти, което значи, че работим с генерална съвкупност и всички изчислени параметри са 100 % верни. Върху тези данни, разбира се. Достоверността на самите данни е отделен въпрос.

Разпределението си се нарича със всички тези имена, но в терорията си е нормално разпределение. Идеята преди време на Тинки беше, че пазарът не е нормален и затова и разпределението не е нормално :]
Re: Графиката е грешна
24-09-2009 - 14:27:19
Подходът ви е грешен,

Не може да получаваш реални средни цени на гарсониери в Хиподрума на база една оферта за боксониера в строеж на 750 , а всъщност там преди месец да е продадена гарсониера на 1 100 и след месец пак да се продаде друга на 1100.

Примерът ми е с Хиподрума, защото това е един от най-малките квартали, с традиционно слабо предлагане на апартаменти и е лесно да се прегледа и види този дребен факт.

Според вас средната цена е 750, значи там вероятно може да се купи гарсониера и за 500 евро на кв.м.

КОЕТО НЕ Е ВЯРНО!


И пак повтарям, ако отделиш старото от новото строителство ще ви се изясни поне отчасти картинката.

smiling smiley
Re: Joа-а-а-а-n
24-09-2009 - 14:27:24
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Знаех си аз, че има ли камбанки и ти ще се
> появиш.
> Бая време се беше загубила ама ето на върна се
> като видя камбанките
>
> А онази тема за Красно село още ме е яд, че я
> затриха - беше за 6 месеца, с махнати повторения и
> всяка седмица се следеше кой имот как му се сменя
> цената, кой започва да липсва, кой нов се е появил
> и т.н. То и Панчо се загуби след тази тема.
>
> Продължам да твърдя, че тогава беше абсолютно
> нагласяне от твоя страна на Гаусово разпределение,
> само и само да докажеш, че пазара е "нормален
".
>
> Иначе, радвам се, че на дедо2 най-накрая му
> светна, че трябва да гледа разпределението, а не
> толкова средни цени, медиани и тем подобни.

Баси, професионална деформация ще да е - видя ли камбанка, и като бик на червено налитам :]

Виж, всякакви истински грехове имам, недей ми слага и този въображаем - нищо не нагласях, само дето единиците ми бяха малко малко, ама аз на ръка вкарвах данните и бая труд си хвърлих, за да ти покажа разпределението, а Додо очевидно има достъп до базата данни на имоти.нет. И тогава, и сега пазара си е нормален.

Ти как я караш?
Анонимен потребител
Re: Графиката е грешна
24-09-2009 - 14:28:31
Ти Joan твърдеше, че пазарът е "нормален" и се опита да го докажеш като "изфабрикува" едно нормално разпределение.

Тогава ако си спомняш имаше една теория на 4ovek, че трябва да се гледат най-ниските цени за да се правят заключения на какви горе-долу цени се сключват сделките.
Re: Графиката е грешна
24-09-2009 - 14:37:40
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Ти Joan твърдеше, че пазарът е "нормален" и се
> опита да го докажеш като "изфабрикува" едно
> нормално разпределение.
>
> Тогава ако си спомняш имаше една теория на 4ovek,
> че трябва да се гледат най-ниските цени за да се
> правят заключения на какви горе-долу цени се
> сключват сделките.


Ай пак се почна :] Как сега да те убедя, че нищо не съм фабрикувала - ще ти пратя аз таблицата с данните (май още я пазя) да си правиш ти камбанки по нея тогава. :g:

Пазарът и тогава, и сега си е нормален - тогава растящ, сега намаляващ като тенденция на цените. Видът на кривата си е същият.

Помня я аз теорията на Човек, но тя какво общо има с офертите и видът на разпределението им? Никой никога не е твърдял, че дискутираме реални цени (цени на сделки), дискутираме офертни цени, защото за тях имаме информация.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-24 14:40 от Joan.
Re: Joа-а-а-а-n
24-09-2009 - 14:51:05
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Иначе, радвам се, че на дедо2 най-накрая му
> светна, че трябва да гледа разпределението, а не
> толкова средни цени, медиани и тем подобни.

Ама Тинки, те тези параметри (средна аритм., мода и медиана) са характеристики на дадено честотно разпределение. Додо като гледа тях, гледа него и обратното smiling smiley

Да вземе да сметне и разсейването, за да не се връщаме на примера с кебапчетата :] Ех, помниш ли, Тинки, кебапчетата :] :] :] И тогава заради теб изрових да гледам Красив ум, заради блондинките...

Панчо се изгуби съвсем.
Re: Графиката е грешна
24-09-2009 - 15:10:32
avatar
Ей май не мога да задоволя желанията на всички, един иска да режа по 20%, на друг не му харесва. После като ми остане време ще ви сметна и всички важни статистически параметри, че да мирясате. И прогами не са необходими, формулките са елементарни. Само не знам като нацвъкам по още 10 числа, на кой освен двама трима ще му говорят нещо.


*beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход