Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?

Публикувано от opalaopa 
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 10:02:31
avatar
чичо иванов съвсем изперка ...

Ние от години тръбим ба НЕ СЕ теглет безумни кредити - чичо Иванов с бой ги разддава и с БОЙ ги взема....

Нее луд този който яде баницата, а който му я дава - казали старите хора.

аз кредити нямам, а когато съм вземал са били под 10% от доходите ми и съм ги връщал сичките .... не съм против кредита по прицип

Ама ми омръзна да се обръща всичко с главата надолу - заради МИЖАВИ ПЕЧАЛБИ от ПИШМАН бизнесменчета smiling smiley

Трябва да се СПАЗВА ЗАКОНА при раздването, какато и при СЪБИРАНЕТО.
Никой не е против - съдия изпълнител+полиция, ама Мутрите ни връщат 15 години назад.... в каменната ера и бухлките, чичо .... там бизнес няма - има бой и Е.., не пари и производство smiling smiley

Ма чиото май му харесва садо-мазото smiling smiley



Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 10:04:24
Защо не? Тъпия българин се плаши само от юмруци. Аз съм ползвал услугите на колекторните фирми и има ефект. Лошото е че процентът им е много висок може да стигне до 50% от вземането. Но по добре птичка в ръката от орел в небето са казали хората. И не е нужно да си прехвърлиш вземането. Това е единият начин - в този случай прехвърляш всичко срещу определена сума на фирмата и не се занимаваш повече. Не е изготно обаче. Другият вариант е да ги наемеш да послплашат длъника. Те си знаят как, разбира се всичко е в рамките на закона. В този случай процентът е по нисък. Всичките народопростотии за рекет, мутри, лихвари и други ала бала са измишьотини.
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 10:19:31
avatar
Невидимко Написал:
-------------------------------------------------------
> Нека обаче погледнем въпроса от добрата му страна
> и благодарим на банките че доведоха нещата дотам,
> че скоро ще пазаруваме имоти на нормални цени.
> Например апартамент в София ще е 150-190 евро/м2.
> Като едновременно с това като един вид бонус от
> пазара ще изчезнат доста голям брой брокери,
> строители, банки, и всякакъв друг вид
> пишман-играчи на имотният пазар.


Да, ще изчезнат и "обезщетени собственици" с по 30-40%.............
Ще трябва да си доплащат за апартаментчето. :]
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 10:21:41
С тази разлика, че наемодателите са много сериозни хара. Качили са я в колата и в нотариата - договора с нот. посписи и вноските на запис на заповед. А и не говорим за магазини в истинския смисъл на думата, а за по-големи шпертпратови бараки в които продава алкохол и бакалски стоки. Тя също не е луда, защото е тук от много време, просто е мислила, че ще изхитрее, както се прави редовно - плащаш половината наем, за другата се ослушваш. Както много дето взимат кредити без да мислят са сигурни, че ще прекарат банката.
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 10:52:25
Eто ви един линк за фалитите в САЩ.
[en.wikipedia.org]
Съветвам др. Иванов внимателно да прочете частта за "Exempt property".
От лично наблюдение знам че не могат да ти вземат колата. Къщата я взимат защото се счита че можеш да живееш под наем, което е и нормалната практика. Закона преди Буш беше още по либерален, но Буш е доказан идиот.

Девойката за която говорите е просто безотговорна. Но също така са безотговрни тези които са и дали парите. Това което е трябвало да направят е първо да помислят разумен ли е наема за който са се договорили. Второ тази девойка доказала ли е в миналото, че успешно си покрива задължения. Не са го направили защото още в самото начало са си направили сметка, че могат да прибегнат до мутри. Даже може и това да им е била целта.

След това др. Иванов прочети тази статия
[en.wikipedia.org]
и сам си отговори твоите разбирания на кой век съответстват.

Казах и пак го повтарям. В България няма бизнесмени и банкери, има мутри и лихвари които са на мястото си в средновековието, но нямат нищо общо с модерния свят.
Модерните банки си имат разузнаване и отдел за прогнози. Те не са лихвари, а трябва да търсят възможност да кредитират потенциално печеливши бизнеси. В България това никога не е ставало. Буров е писал по въпроса, скоро и Андрей Пръмов го беше дискутирал. Мутрите в бизнеса само водят до това че никой няма да опита нещо ако не е 100% сигурен, че ще върне парите. А това се сещате до какво води. Колко са сигурните неща в тоя живот.
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 10:53:42
avatar
Мисля че г-н Иванов почти обърна плочата ...
Аз последно разбирам че искаш да ни кажеш - не теглете кредит (ипотека) щото цените падат и работа няма - има опасност да не можеш да си плащаш и идват КОЛЕКТОРИТЕ smiling smiley

е аз и другите за това говорехме преди 2-3 години

Разбрахме се най-после *beer*
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 10:56:52
Не, аз казвам, че всеки трябва да си направи сметката, което е абсолютно обратното на това, което казваш ти. Защото преди 3 г. цените бяха наполовина, вече щеше да си изплатил част от апартамента с парите, които сега си дал за наем. И преди щяха да ти дадат ипотека, а сега не.
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 11:12:30
Тази услуга се урежда с договор за факторинг, който е уреден детайлно в нашето законодатество. Няма нищо незаконно в това. А до това, че народът като види някой по якичък младеж с хубава кола му лепи етикета Мутра си е проблем на хората.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-08 11:21 от tino76.
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 11:14:45
Гледам една банка с гръцки капитал се рекламира, че свалила лихвите по ипотечните с 0.25 до 0,5 %. Само че те задължават да си направиш за твоя сметка застраховки живот, за безработица и имуществена... Като теглиш чертата, май сметката излиза повече от намалението. Иначе хитър ход на банката, защото ти застраховки не се отразяват в ГПР winking smiley
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 11:26:18
avatar
steppenwolf Написал:
-------------------------------------------------------
> Eто ви един линк за фалитите в САЩ.
>
> Съветвам др. Иванов внимателно да прочете частта
> за "Exempt property".
> От лично наблюдение знам че не могат да ти вземат
> колата. Къщата я взимат защото се счита че можеш
> да живееш под наем, което е и нормалната практика.
> Закона преди Буш беше още по либерален, но Буш е
> доказан идиот.
>
> Девойката за която говорите е просто безотговорна.
> Но също така са безотговрни тези които са и дали
> парите. Това което е трябвало да направят е първо
> да помислят разумен ли е наема за който са се
> договорили. Второ тази девойка доказала ли е в
> миналото, че успешно си покрива задължения. Не са
> го направили защото още в самото начало са си
> направили сметка, че могат да прибегнат до мутри.
> Даже може и това да им е била целта.
>
> След това др. Иванов прочети тази статия
>
> и сам си отговори твоите разбирания на кой век
> съответстват.
>
> Казах и пак го повтарям. В България няма
> бизнесмени и банкери, има мутри и лихвари които са
> на мястото си в средновековието, но нямат нищо
> общо с модерния свят.
> Модерните банки си имат разузнаване и отдел за
> прогнози. Те не са лихвари, а трябва да търсят
> възможност да кредитират потенциално печеливши
> бизнеси. В България това никога не е ставало.
> Буров е писал по въпроса, скоро и Андрей Пръмов го
> беше дискутирал. Мутрите в бизнеса само водят до
> това че никой няма да опита нещо ако не е 100%
> сигурен, че ще върне парите. А това се сещате до
> какво води. Колко са сигурните неща в тоя живот.

За всичко си прав. Само едно те моля да ми обясниш.
Като са на ниво банките в САЩ, кой раздаде вторичните ипотеки на неблагонадежни потребители? Дали някоя българска банка не го е направила без да разберем?
eye popping smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход