Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?

Публикувано от opalaopa 
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 22:16:55
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
> Асене, ще ми се да ти задам един въпрос:
> Как се развива прогнозираното от теб в миналото за
> България на макро ниво? Някакъв ъпдейт? В коя ваза
> се намираме сега в графиката на цикличността?
> Липсват ни макроанализите ти.
>
> Поздрави!
=============================================================
цикличност в бг няма-това не бе нормален бум,след който следва корекция,както е в капиталистическите маркети.......тва беше колосален балон......
в момента реалната икономика на бг е дори под нивата на виденово време-селското стопанство е намаляло,кремиковци го няма,дори циментови заводи не работят......фирми тепърва ще фалират......
всичко ще рухне........борда трябва да падне,за да се намали дилевъридж ефекта от междуфирменото задлъжняване,лихвите трябва да паднат,за да подпомогнат не само бизнеса,но и самите банки........трябва да се вземат спешно пари от МВФ и да се наеят директно в икономиката,чрез изкупуване на токсични активи от банките на намаляне на ефекта от обезценка на активи.......
абсолютно нищо не се върши до момента за борба с рецесията!така не става........не може да намаляш бюджетни разходи по време на рецесия и да съкращаваш персонал,освен ако не намериш работни места за съкратените.......
много е сериозна работата.....идея си нямам как щюе свърши всичко-такъв абсурд аз лично не съм виждал до сега .......
с рецесия не се бори с увеличаване на лихви ,съкращаване на работни места и намаляване на бюджетни разходи!!!!!!!точно обратното трябва да се прави.....по добре бг да задлъжнее още малко,но да се спре рецесията,вместо да се опитват за всичт потреблението.......грешка след грешка........да видим зимата и кой ще покрива загубите на банките,че ми не е ясно?
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 22:31:59
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> Scyther Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Асене, ще ми се да ти задам един въпрос:
> > Как се развива прогнозираното от теб в
> миналото за
> > България на макро ниво? Някакъв ъпдейт? В коя
> ваза
> > се намираме сега в графиката на
> цикличността?
> > Липсват ни макроанализите ти.
> >
> > Поздрави!
> ==================================================
> ===========
> цикличност в бг няма-това не бе нормален бум,след
> който следва корекция,както е в капиталистическите
> маркети.......тва беше колосален балон......
> в момента реалната икономика на бг е дори под
> нивата на виденово време-селското стопанство е
> намаляло,кремиковци го няма,дори циментови заводи
> не работят......фирми тепърва ще фалират......
> всичко ще рухне........борда трябва да
> падне,за да се намали дилевъридж ефекта от
> междуфирменото задлъжняване,лихвите трябва да
> паднат,за да подпомогнат не само бизнеса,но и
> самите банки........трябва да се вземат спешно
> пари от МВФ и да се наеят директно в
> икономиката,чрез изкупуване на токсични активи от
> банките на намаляне на ефекта от обезценка на
> активи.......
> абсолютно нищо не се върши до момента за борба
> с рецесията!така не става........не може да
> намаляш бюджетни разходи по време на рецесия и да
> съкращаваш персонал,освен ако не намериш работни
> места за съкратените.......
> много е сериозна работата.....идея си нямам
> как щюе свърши всичко-такъв абсурд аз лично не съм
> виждал до сега .......
> с рецесия не се бори с увеличаване на лихви
> ,съкращаване на работни места и намаляване на
> бюджетни разходи!!!!!!!точно обратното трябва да
> се прави.....по добре бг да задлъжнее още малко,но
> да се спре рецесията,вместо да се опитват за всичт
> потреблението.......грешка след грешка........да
> видим зимата и кой ще покрива загубите на
> банките,че ми не е ясно?


Това е логично. Но в момента безработицата не е чак толкова страшна, фалирали банки няма, а реалният спад на имотите за 1 година е 20-30%. Как и най-вече кога очакваш да настъпи сериозната какафония? Мисля, че това е въпрос, който вълнува всички в този форум. И ъпъри и сривлюФци. С други думи българинът в момента чува за кризата основно "по телевизора", но още не я е усетил масово по джоба си, с изключение на някои нещастни ипотекари. Да, заплатите не са се вдигали от година, оборотите намаляха значително, но при положение, че цените са спрели да растат, а някои дори леко са поевтинели, положението е по-скоро добре за средностатистическият българин. Според теб работата е "много сериозна". Моят въпрос е кога ще настъпи според теб "сериозното"?
Благодаря!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-08 22:33 от Scyther.
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 22:32:17
Асене здрасти. Абе снощи пак говорих с един мой приятел на доста висока позиция в SG Express Bank. Та за не знам си кой път го питах какво е положението с банката. Както винаги той абсолютно ми отговори, че всичко е наред и са много далеч от ликвидни проблеми. Питам го, като има ресурс от какъв зор дават високи лихви по депозитите, той отговори, че ресурс си има, ама защо да не пуснат и парите на депозитарите на още по-високи лихви на кредити и да изкарват пари и от това. Каза, че просто не може и да става думи за ликвидни проблеми, камо ли за възможен фалит на банката. Да е глупва - не е глупав, да премълчава нещо - едва ли, близък приятел ми е. Даже се учуди, че не държа пари на депозити в банки в БГ, според него нямало никакъв риск в това. Явно аз нещо не мога да вържа 2 и 2 или пък сам просто параноик... Ти какво мислиш по въпроса? Направо отрече да има финансова криза, каза, че била икономическа само, ама те не са ли свързани?

Какво става с валутните резерви на БГ, следиш ли ги?

Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 22:40:10
не знам кога.....знам само,че ще се ускорява процеса на сговнясване поради простата причина,че нищо не се прави за да се наруши порочния кръг......днешните гршки ,утре ще изпъкнат......
готов съм да се съглася само с Куку,който казва,че съм му звучал оптимистично.......
тоя новия-дянков май ше излезне въздух под налягане.аз от него очаквах да вземе правилните решения..... не трябва да си вундеркин,че да знаеш,че високи лихви в рецесия ще съсипят всичко,дори и самите банки.......
иначе евалата за борбата с корупцията-явно там се справят,щом почват да отпускат евросредствата,значи са им замазали очите на ЕС.но 1/2 или 1 милярд на година въобще не са достатъчни,че да се прекъсне рецесията-тва са жълтъи стотинки,в сравнение с балона и неправилна финаносва политика на матрьошките...........
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 22:44:31
Зам. финансовия министър също каза, че дупката в бюджета за август била 105 млн. лева - 5 пъти по-малко от юни ли беше, юли ли. Дали ще смогнат да завършат годината с балансиран бюджет според теб?
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 22:47:24
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> Scyther Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Асене, ще ми се да ти задам един въпрос:
> > Как се развива прогнозираното от теб в
> миналото за
> > България на макро ниво? Някакъв ъпдейт? В коя
> ваза
> > се намираме сега в графиката на
> цикличността?
> > Липсват ни макроанализите ти.
> >
> > Поздрави!
> ==================================================
> ===========
> цикличност в бг няма-това не бе нормален бум,след
> който следва корекция,както е в капиталистическите
> маркети.......тва беше колосален балон......
> в момента реалната икономика на бг е дори под
> нивата на виденово време-селското стопанство е
> намаляло,кремиковци го няма,дори циментови заводи
> не работят......фирми тепърва ще фалират......
> всичко ще рухне........борда трябва да
> падне,за да се намали дилевъридж ефекта от
> междуфирменото задлъжняване,лихвите трябва да
> паднат,за да подпомогнат не само бизнеса,но и
> самите банки........трябва да се вземат спешно
> пари от МВФ и да се наеят директно в
> икономиката,чрез изкупуване на токсични активи от
> банките на намаляне на ефекта от обезценка на
> активи.......
> абсолютно нищо не се върши до момента за борба
> с рецесията!така не става........не може да
> намаляш бюджетни разходи по време на рецесия и да
> съкращаваш персонал,освен ако не намериш работни
> места за съкратените.......
> много е сериозна работата.....идея си нямам
> как щюе свърши всичко-такъв абсурд аз лично не съм
> виждал до сега .......
> с рецесия не се бори с увеличаване на лихви
> ,съкращаване на работни места и намаляване на
> бюджетни разходи!!!!!!!точно обратното трябва да
> се прави.....по добре бг да задлъжнее още малко,но
> да се спре рецесията,вместо да се опитват за всичт
> потреблението.......грешка след грешка........да
> видим зимата и кой ще покрива загубите на
> банките,че ми не е ясно?


не съм съгласен, съкратените работни места не са от производството - няма да се наруши баланса по този начин. много погрешно е да се съкращават хора от работещи предприятия зьащото това ще ограничи възможността за излизане от кризата и подема в следствиее.
в случая съкращаването ще доведе до свиване на потреблението, но това е бяла грижа - спестените по този начин средства пак може да се инвестират, даже използването им може да е по-полезно. тези пари пак ще се влеят в икономиката - все едно е дали се дават като заплати и хората да си пазарят, или да останат в държавата и държавата да стимулира целево икономиката. даже втория начин е по-добър.
още повече че се режат абсолютно излишни работни места които само пречат и биха пречели в последствие.
относно разянето на разходи - режат се главно международни проекти, след доказване на икономическата им безмисленост. разходи за социални дейности до сега никой не е оразял! а те са тези които биха влошили положението.
общо взето сега БГ фин министерство изгражда да кажем "първи груг на отбраната" - режат тумори, спират болестотворни процеси. "вторият кръг" би бил след това - лекуване на самата болест - или в случая целево подпомагане на критични точки в БГ икономиката. ама за това трябва ресурс - не става само със закони. затова е правилно да се орежат първом излишните разходи, а в следствие наличните ресурси да се вложат така, че КПД да бъде максимално. точно това би бил критичния момент - а именно лекуване на икономиката.
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 22:52:16
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> Асене здрасти. Абе снощи пак говорих с един мой
> приятел на доста висока позиция в SG Express Bank.
> Та за не знам си кой път го питах какво е
> положението с банката. Както винаги той абсолютно
> ми отговори, че всичко е наред и са много далеч от
> ликвидни проблеми. Питам го, като има ресурс от
> какъв зор дават високи лихви по депозитите, той
> отговори, че ресурс си има, ама защо да не пуснат
> и парите на депозитарите на още по-високи лихви на
> кредити и да изкарват пари и от това. Каза, че
> просто не може и да става думи за ликвидни
> проблеми, камо ли за възможен фалит на банката. Да
> е глупва - не е глупав, да премълчава нещо - едва
> ли, близък приятел ми е. Даже се учуди, че не
> държа пари на депозити в банки в БГ, според него
> нямало никакъв риск в това. Явно аз нещо не мога
> да вържа 2 и 2 или пък сам просто параноик... Ти
> какво мислиш по въпроса? Направо отрече да има
> финансова криза, каза, че била икономическа само,
> ама те не са ли свързани?
>
> Какво става с валутните резерви на БГ, следиш ли
> ги?
>
============================================================
чужди банки няма да фалират-това е политиката на трише....щом реши да им подари 500 милиярда евро,значи няма да се откаже и ще шпродължи да налива-веднъж почне ли се,няма смисъл да се спира.....просто евро данъкоплатеца ще плаща години наред за това.
но не знам кво ще става с бг банките-явно от БНБ няма да смеят да ги оставят и тях...щом украйна дори спасява свойте и в ЕС още няма фалирала,съмнявам се,че искров ще ги остави.......тогава от резервите и българина ще шплаща,допри и вече плаща,само че разбира се-крият.......има хиляда начина да се прехвърлят на банка пари от резерва,без да се види "нагледно".......но ще се разбере рано или късно......
тая банка за развитие,дето комунистите я създадоха,за един месец беше дала над 1/2 милиярд лева....за "стимулиране" на икономиката..........вече е тишина и за нея....и там спряха да "издават" кво се случва........
само сащ до момента действат по капиталистически и наказват акционерите и собствениците на банки,като ги фалират.......в ЕС още няма такова нещо
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 22:56:38
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------

>
> ти си строител-строиш сграда......банката те
> финансира на процент,спрямо реализацията на
> проекта(строежа) ти.
> накрая го построяваш.....финаниран си на 400
> евро на кв......трябва да продаваш,че да изплатиш
> този бизнес заем......
> жена ти има фирма-продаваш сградата на нейната
> фирма на 1000 евро на кв...банката иска
> самоучастие за да се "застрахова".....от
> 10%....или балонираш цената и накрая взимаш чисто
> 900 евро на кв.........
> хайде сега мисли(обективно),какво става,ако
> фирмата на женати не може да продаде и един
> апартамент над 900 евро?
> ти си кеширал чиста печалба от 500 евро на
> кв,отделно си застрахован-ако нямаш
> продажби,просто фирмата на женати е поредната
> инвестиционна компания,която е фалирала
> реално кеширате съвсем реално и легално за
> сметка на поредния лакум банкер,който няма опита
> да пресметне риск авържин в сделката
> кажи ми-може ли някой да ти направи нещо в
> този случай?най много да уволят банкера за
> "олигУфрения".......и ощетяване на банката
> нещо нелегално някъде в еврейската въртелешка
> виждаш ли???????

Казусът не е лесен и за да стане приказка трябва да задавам допълващи въпроси. Не съм сигурен, че чак толкова ти се говори с мене :-)))
Очевидно е, че тук визираш два кредита от две различни банки. Не си го казал изрично, но иначе работата става много нагласена.
После, не е ясно дали "дружеството на жена ти" работи с подставени лица (съдружници и управител) или си е директно на нейно име.

Знам ти мнението за Бг банки, имаш си твоето право за него, но и там има много сериозни хора, които си разбират от работата и не биха позволили да ги водят за носа.
Ще ти разкажа за нещата такива, каквито са били на собствената ми глава, от живия живот.

В твоя случай ще се започне с попълване на маса книжа, апликации, справки и т.н. Интересно тук ще започне след попълването на справките за свързани лица (темата със свързаните лица по нашето право е интересна и може да се поинтересуваш отделно) и ако там излезе наяве, че фирми, собственици и управители са именно такива, вниманието ще се заостри и условията могат да станат други, не такива каквито ги пишеш.

Допълнително, можеш да си убеден, че за подобен кредит и дума не може да става, ако говорим за едно новоучредено дружество. Уверявам те, ако не покажеш поне един сериозен заверен баланс, отчет за приходите и разходите, паричните потоци - кредит забрави. Правиш ООД и връткаш банката - НЕ СТАВА.

Допълнително - да ти признаят за обезпечение един актив, който тепърва ще закупуваш с кредита, за който кандидатстваш - направо забрави. Това няма да го приеме никакъв кредитен съвет в Бг. За договор от такава величина трябва да се ангажира собственика.
Обичайно обезпечение - трябва да имаш и други активи. На ООД с капитал от 5000 лв (не е 500) и девствен баланс, кредит няма да дадат.

Приемаме, че имаш и други активи - кранове, камиони и т.н. Залагаш и тях. Всъщност, да не забравяме, че ипотеката не можеш да учредиш в полза на банката преди да станеш собственик, а собственик ще станеш като платиш. Та, затова се залагат други активи. Всеки ще каже - ами, стига, какво искат още .
Грешка - не стига.

Допълнително искат особен залог на разни по ценни движимости, на доходите от договори за продажба. Това също се вписва в регистъра на ОЗ.

Правилно си отбелязал, че без самоучастие няма да мине. Процентът 10 няма да го коментирам. Могат да ти кажат и 30.

Сега вече всеки ще каже . Е, след толкова обезпечения, ще стане работата. Отново грешка. Могат да ти поискат ипотека на лично жилище на собственик/управител. Зависи как е структирирано дружеството.
В конкретния случай с двете дружества на съпруг и съпруга - ще го поискат, като едното нищо.

Това не е краят. Допълнително могат да поискат запис на заповед за цялата сума на кредита от управителя. Най-хищно е когато му го поискат и допълнително като физическо лице да авалира този запис.

Всеки ще попита - ама не го ли обезпечихме този кредит двойно и тройно.
Да, така се правеше банкиране по български до 2007 г.

След това почнаха лудости, които не ща да коментирам.

Но, да не забравяме, за какво водим разговор с тебе.
Да, банката може да загуби. У нас, в САЩ и навсякъде.
Но да разчиташ, че губиш ипотекирания имот и толкова - това няма да доведе до нищо добро. Не давай подобни съвети никому.
Има неща, за които може да съветваш.

Да не говорим, че ако веднъж ти влезе в личните данни, че си бил управител, неограничено отговорен съдружник в дружество, обявено в несъстоятелност и с останали непокрити задължения, ще влачиш проблеми и маса ограничения за много, много дълго време.

Тази схеме с фирмата на жената не е добра.
Ако ще завличаме банка, дай да намерим нечия чужда жена :-)))



Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 22:57:15
vivic Написал:

>
> не съм съгласен, съкратените работни места не са
> от производството - няма да се наруши баланса по
> този начин. много погрешно е да се съкращават хора
> от работещи предприятия зьащото това ще ограничи
> възможността за излизане от кризата и подема в
> следствиее.
> в случая съкращаването ще доведе до свиване на
> потреблението, но това е бяла грижа - спестените
> по този начин средства пак може да се инвестират,
> даже използването им може да е по-полезно. тези
> пари пак ще се влеят в икономиката - все едно е
> дали се дават като заплати и хората да си пазарят,
> или да останат в държавата и държавата да
> стимулира целево икономиката. даже втория начин е
> по-добър.
> още повече че се режат абсолютно излишни работни
> места които само пречат и биха пречели в
> последствие.
> относно разянето на разходи - режат се главно
> международни проекти, след доказване на
> икономическата им безмисленост. разходи за
> социални дейности до сега никой не е оразял! а те
> са тези които биха влошили положението.
> общо взето сега БГ фин министерство изгражда да
> кажем "първи груг на отбраната" - режат тумори,
> спират болестотворни процеси. "вторият кръг" би
> бил след това - лекуване на самата болест - или в
> случая целево подпомагане на критични точки в БГ
> икономиката. ама за това трябва ресурс - не става
> само със закони. затова е правилно да се орежат
> първом излишните разходи, а в следствие наличните
> ресурси да се вложат така, че КПД да бъде
> максимално. точно това би бил критичния момент - а
> именно лекуване на икономиката.
>
=================================================
по принцип е така,когато няма опасност от депресия.бг е пред депресия....трябва да се наливат средства в икономиката.в сащ дори раздаваха пари по пощата,колкото и странно да ти звучи....
цялата врътка е парите да останат в държавата,а не да излизат.

Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 23:11:34
Аре, чао! Аз съм стар човек и отивам за спя.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход