Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?

Публикувано от opalaopa 
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 17:55:51
palamud Написал:
> Muza Написал:
> > Паламуд,
> > Така е, но има друга страна на медала. Има задължения, а не си намалява разходите. ...
> за това спор няма - ама банката, ако не провери
> преди да пусне кредита, колко кредитни карти,
> ипотеки и лизинги има човека, кой да го направи?

И други престъпления извършиха банките ви, Стефане!
Аз се стъписах, след като прочетох, че банки дават заеми със задлъжняване по-високо от 1/3 от месечните доходи, а някои дори изискваха да има остатъчни САМО по 120-150 евро на човек от домакинството eye popping smiley

И не бъркайте англосаксонския капитализъм нито с европейския, нито с българския кримитализъм.
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 18:11:38
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> palamud Написал:
> > Muza Написал:
> > > Паламуд,
> > > Така е, но има друга страна на медала.
> Има задължения, а не си намалява разходите. ...
> > за това спор няма - ама банката, ако не
> провери
> > преди да пусне кредита, колко кредитни
> карти,
> > ипотеки и лизинги има човека, кой да го
> направи?
>
> И други престъпления извършиха банките ви,
> Стефане!
> Аз се стъписах, след като прочетох, че банки дават
> заеми със задлъжняване по-високо от 1/3 от
> месечните доходи, а някои дори изискваха да има
> остатъчни САМО по 120-150 евро на човек от
> домакинството
>
> И не бъркайте англосаксонския капитализъм нито с
> европейския, нито с българския кримитализъм.
===========================================================
не 120-150 евро,а 120-150 ЛЕВА :]
дори имаше и финансиране на над 100%-да речем купуваш имот за 50 000 евро-банката ти отпуска ВСИЧКИТЕ 50 000 евро,после ти отпуска и потребителски за 5000 ЕВРО за разходи по прехвърлянето,че дори и още един кредит,че да си направиш ремонт..........
и в крайност банката отпуска 110-120% от цената на имота и то на хора,които и 200 евро не могат да си позволят да плащат в дългосрочно време.......
банкерите много добре знаеха това-но грешката им беше,че си мислеха ,че имотите вечно ще поскъпват и така ще приберат имотчетата на хората и ще ги продадат на "далавера".......публичните търгове бяха нагласени-самите банкери си изкупуваха конфискуваните имоти,като правеха далавера с ЧСИ-ужким публичен търг,ама не баж,баж........
и са от лакумия и гаменщина ще се заринат с имоти които са финансирани на колосални цени и вече не струват и 1/3 от финансирането......такъв абсурд никъде другаде по света е нямало.....дори в здрави икономики като сащ и англия е нямало финансиране над 100%,че дори и при 100% основната ипотека е на 80-90%,а втората ипотека от 10-20% се поема от втора банка,която пема риска на висока лихва!
такава гаменщина само в бгетовицата може да видиш и финансиране от гърци,които до вчера са брали маслини и портокали........цивилизована банка такава уродщина не е правила.......райфа е австрийска банка ,но не я бъркай с такава-тва е банка на бившите комунисти..........сред които и бгетовски комунистически пари--окраднаха ги преди време,са ще ги загубят "бизнесмените"......наляли са предимно в русия,украйна и бг........
или както казваше баба ми-от къде дошли,там отишли *tired*
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 18:40:12
Асене, какво стана с прогнозите от инвестора - спад на златото и петрола и паритет евро-долар? Дирижорите бяха издирижирани от дирижираните или какво? smiling smiley
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 18:43:24
Асене,
така е - аз лично съм продавал апартамент на пазарна цена като копувача получи над 100% само от ипотеката (оцениха го за смешно висока цена, над 30% отгоре...) отделно потребителски за ремонт (нищо че го продадох изцяло завършен и с чисто нови мебели и уреди до вилици и лъжици вклюително)... от цялата работа младото семейство което го купи си беше напред с парите... това в центъра на Бургас...
а 2006 една мнооооого стара БГ банка ипотекираше с условие да остават 80лева на член от семейството!!!
от собствен опит съм се уверил че БГ банките буквално подаряваха пари!

как се доказва доход - със служебна бележка от работа!!! знам и фирма в Бургас раздаваше фиктивни такива - служителя уж работи 2-3 месеца, получава си бележката и готово...
лятото на 2008 последно видях такова нещо - дойде при нас едно момче, работило в гърция... ама БГ банка заем не му давало... та стоя при нас 4-5 месеца, накрая му дадоха бележка за 1400-1500 долара на месец. веднага стана горд собственик на ипотечен кредит и замина пак в гърция да си продължава работа... ходи го търси ако спре да плаща...

нямало да фалират - те вече са си с двата крака вътре - единственото спасение е ЕУ да изпълзи от кризата час по-скоро и да налее милиардите в БГ клоновете...
времето ще покаже какво точно ще стане...
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 19:09:58
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------

> в цивилизацията при ОБЕЗПЕЧЕН кредит,банката
> може да ти вземе само обезпечението и НИЩО ДРУГО!
> дори и милиони да имаш,ако не си плащаш
> вноската по къщата,банката може да ти вземе къщата
> и нищо повече........същото като фирмите-ако имаш
> 2 фирми и фалираш едната,другата не могат да я
> докоснат.......да не са поемали риска да те
> финансират-просто е!
> при финансиране ,което е обезпечено,банката
> печели от лихва,като пресмята риска и иска залог
> срещу него.....ако е къща,ти кво си винповен,че
> цената на къщата е паднала???????
> банката е виновна,че е поела риска и към
> датата,когато те е финансирала е смятала,че къщата
> ти няма да се обезцени.......защо ти трябва да
> покриваш риска,след като банкера е вещото лице и
> печели от теб ,срещу риск??????

Асене,
Не за първи път твърдиш горното и имам предложение към тебе (без ангажимент) да направиш един отделен разговор с някой твой познат американец, който е силно икономически и правно грамотен и да тестваш тази твоя теза.
Ако нещата се потвърдят - нищо не губиш. Ще имаш едно много твърдо познание.

Аз не съм специалист по англосаксонското прецедентно право. По тази и причина ще споделя само субективното си виждане, воден от практически опит и здравия човешки разум.
Казвам тези приказки поради причина, че не си прав. По-скоро вярно е да се каже, че си прав само в един тесен (буквален) смисъл на думата.
> в цивилизацията при ОБЕЗПЕЧЕН кредит,банката
> може да ти вземе само обезпечението и НИЩО ДРУГО!

Под "вземане" вероятно става дума за бърза процедура на изкарване на обезпечението на публична продан. Как точно и от какъв орган се върши това, туй е въпрос на законодателство и правна система.

Приемаме, че обезпечението се продава на цена, която е по-ниска от брутния дълг на длъжника и твоето твърдение е, че нещата спират да тук. Банката преглъща загубата и с горчивина забравя за този случай.

Тук започват различията ни. Вярвам,че навсякъде е напълно възможно и допустимо и е масова практика в подобни случаи кредиторът да предприеме действия за събиране на непокрития от основното обезпечение дълг.
Това няма да стане чрез бързо "вземане" (както му викаш) от страна на банката на някакъв твой актив. Ще стане бавно и трудно чрез едно отделно дело, което трябва да се спечели по всички възможни инстнанции (при условие, че се обжалва) и едва след това в рамките на отделно изпълнително дело, активът да се продаде и дългът да се покрие.
Тази работа никак не е лесна. В тази посока може и да си прав в тесен смисъл. Не могат да ти "вземат". В смисъл бързо и резултатно. Има начин да ти отнемат твой актив или вземане, но бавно и мъчително.
Първо трябва да го намериш този актив. Напълно естествено вече длъжникът няма да ти съдейства. Обратното - ще пречи със всички сили.
Да приемем, че намериш такъв актив. Трябва да се положат усилия за обезпечителни мерки срещу отчуждаване.
Предполагам и в САЩ, както и навсякъде, допълнително трябва много да се внимава в условията на тази битка, да не се увредят непозволено интересите и на двете страни.
Ако длъжникът гледа да скрие свой актив (вземане) за да не плати - това е отделно престъпление.
Отделно, ако кредиторът предприеме "свръхмерки" по запориране, възбрани и други, то той също може да бъде съден на отделно основание.
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 19:37:27
Начефф,
засрами се.
Не богохулствай!
Каквото каже Асен, то е закон Божи.
Следи мислите му със затаен дъх, води си записки, а не словоблудствай срещу Него!
Недей да разсъждаваш и да даваш мнение!

Ей, срам нямаш!
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 19:43:01
palamud Написал:
-------------------------------------------------------
> абе с Мутри - без мутри, със съдии или с телефонни
> заплахи - много от кредитите няма да се върнат ...
> как се намират 50 000 Е, като си без работа? ...
>
> Банките ще затварят офиси и ще отчитат загуби още
> поне 4-5 години.
> В момента са стопирали даването на пари (продажби)
> и ликвидират стари задължения (печалбите РЯЗКО се
> свиват, а лошите кредити Рязко НАРАСТВАТ)
>
> няма да има много фалити на банки у нас, но се
> кефя че ще си научат урока - да не продават на
> ВСЯКА ЦЕНА
>
> освен това банкер ще е професия като всяка друга -
> ай сиктир и КЕЛЯВИ инспекторчета, дето не могат да
> сметнат 2+2 да ми се надуват насреща!

А намират се нали имаш имущество а и бой ще ядеш и децата ти могат да отвлекат.Много неща могат да ти се случат......Българина трябва да се научи да носи отговорност за постъпките си.То не може сега взимам кредит апартаменти коли курви живот и после ама сега има криза нямам пари.Така че парите ще ги върнат и нама какво да ревете по форуми.по добре доброволно иначе боя е извън сметката и лихвите.Вземат ти всичко ставаш клошар и си учиш урока.
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 20:06:00
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> Асене, какво стана с прогнозите от инвестора -
> спад на златото и петрола и паритет евро-долар?
> Дирижорите бяха издирижирани от дирижираните или
> какво?
=========================================================
е кво стана?грешни са-и петрола и златото и долара *pardon*......за сега :]
чакай да видиме кво ще стане тая есен,че баж кога почнат да говорят за "резервни" валути ,баж тогава много хора остават "изненадани".........
ти кво си мислиш?че имам 100% успеваемост на прогнозите си ли??????
ами няма такъв човек........
обаче гледкам и ти си ме чел,дори и в инвестора,нищо,че ми беше един от най големите противници в този форум преди 2 години :] .........когато обясняваше как цените на имотите вечно ще се качват.....
пообраха ме малко напоследък,но се съмнявам,че е толкова,колкото теб,строителю :]
а и бая трябва да поработят,че да си приберат обратно това,което съм изкарал :] .....особено от английската кралица и петролните "магнати" :ami:
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 20:22:00
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> Асене,
> така е - аз лично съм продавал апартамент на
> пазарна цена като копувача получи над 100% само от
> ипотеката (оцениха го за смешно висока цена, над
> 30% отгоре...) отделно потребителски за ремонт
> (нищо че го продадох изцяло завършен и с чисто
> нови мебели и уреди до вилици и лъжици
> вклюително)... от цялата работа младото семейство
> което го купи си беше напред с парите... това в
> центъра на Бургас...
> а 2006 една мнооооого стара БГ банка ипотекираше с
> условие да остават 80лева на член от
> семейството!!!
> от собствен опит съм се уверил че БГ банките
> буквално подаряваха пари!
>
> как се доказва доход - със служебна бележка от
> работа!!! знам и фирма в Бургас раздаваше фиктивни
> такива - служителя уж работи 2-3 месеца, получава
> си бележката и готово...
> лятото на 2008 последно видях такова нещо - дойде
> при нас едно момче, работило в гърция... ама БГ
> банка заем не му давало... та стоя при нас 4-5
> месеца, накрая му дадоха бележка за 1400-1500
> долара на месец. веднага стана горд собственик на
> ипотечен кредит и замина пак в гърция да си
> продължава работа... ходи го търси ако спре да
> плаща...
>
> нямало да фалират - те вече са си с двата крака
> вътре - единственото спасение е ЕУ да изпълзи от
> кризата час по-скоро и да налее милиардите в БГ
> клоновете...
> времето ще покаже какво точно ще стане...

============================================================
хе,хе.......твойто нищо не е.....да знаеш мой роднина как си продаде сам на фирмата си земя в драгалевци :ami:
цената беше безбожна.....но така вървеше по "сайтовете".....ама никой не искаше да му я купи ......и началото на 2008 си я "самопродаде".....парите в момента са в сащ,той също.......нека банката си продава сега драгалевската земя :] ........
представям само колко народ е правел тази магария тпочно в последния момент,когато вече нищо не можеше да се продаде,но имаше "добри" банки,готови да финансират "сделки" на цени по високи и от даунтаун чикаго *ok* .......
а преди година в бг кафе в чикаго ме "светкаха" как купуват двама човека два имота и после си ги препродават с 50% надценка.........бая далавера на гърба на банките ,само за 6 месеца държане clap:
интересно ми се кво ще им вземат,като няма нищо на техните имена......
най лесно е да надхитриш хитър петър.......стига да знаеш къде му е слабото място.....а бай ганьовци,дето се мислят за хитър петъровци.....да знаеш,че в чикаго един българин таксиджия има повече финансова култура не само от всеки унссовец,но и от самите шефове на банки..........
а бгетовеца като мадуши далавера....дупе да му е яко на бай ганьото,мислещ се за хитър петър...........
по виденово време комунягите сами си изцедиха банките,но сега да знаеш,че има "случайни" тарикатчета,имали шанса да понаучат това,онова в цивилизацията и после кат се върнат на село.......мамата им разкатават са селските играчи(бг банкерите)......... *ok*
Re: Можем ли да осъдим банката, ако ни заплашва с мутри?
08-09-2009 - 20:22:05
palamud Написал:
-------------------------------------------------------
> абе с Мутри - без мутри, със съдии или с телефонни
> заплахи - много от кредитите няма да се върнат ...
> как се намират 50 000 Е, като си без работа? ...
>
> Банките ще затварят офиси и ще отчитат загуби още
> поне 4-5 години.
> В момента са стопирали даването на пари (продажби)
> и ликвидират стари задължения (печалбите РЯЗКО се
> свиват, а лошите кредити Рязко НАРАСТВАТ)
>
> няма да има много фалити на банки у нас, но се
> кефя че ще си научат урока - да не продават на
> ВСЯКА ЦЕНА
>
> освен това банкер ще е професия като всяка друга -
> ай сиктир и КЕЛЯВИ инспекторчета, дето не могат да
> сметнат 2+2 да ми се надуват насреща!

O намират се продават ти имуществото прибират ти всичко ставаш клошар и си учиш урока.То не може кредит коли апартаменти курви живот и после ама извинявайте има криза нямам пари но продължавам с джипката и курвите.И не само ще ти вземат всичко ами и много бой ще отнесеш ..........Времето на тарикатите свърши.Тариката трябва да се научи на отговорност

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход