Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Алчни ли са брокерите?

Публикувано от opalaopa 
Алчни ли са брокерите?
12-08-2009 - 11:07:51
Намерих 2 обяви за 1 апартамент.

В първата цената е 50000 EUR , агенцията е correct_ltd
Във втората цената е 64990 EUR, агенцията е velios

Продава 2-СТАЕН

64990 EUR

Местоположение:
Местоположение: град София
Район: Обеля 2
Под район: ул.105

Данни:
Квадратура: 67
Етаж: 2-ри
Телефон: ДА
ТEЦ: ДА

Допълнителна информация:
Обеля-2,до супера.Преустроен на тристаен, много функционален, среден, вътрешен с външна топлоизолация. до спирка на метро, трамвай 1, 67кв. м, етаж 2, чист и поддържан вход. Хол с кухненски бокс-теракот , ПВЦ дограма, латекс; сменени дограми и врати ПВЦ; Бивша кухня- ламин. паркет и латекс,окачен таван, хол-теракот,ПВЦ; - латекс, окачен таван, балкон вътрешен с ал. дограма, латекс и теракот; Санитарен възел-теракот и фаянс;Отделно баня с тоалетна. Изложение-югозапад към вътр. двор, североизток-към супера.Георгиева-0887703305

Особености:
Панел, Асансьор

-------------------------------

Продава 2-СТАЕН

50000 EUR

Местоположение:
Местоположение: град София
Район: Обеля 2
Под район: ул.109

Данни:
Квадратура: 64
Етаж: 2-ри
Телефон: ДА
ТEЦ: ДА

Допълнителна информация:
Двустаен , преустронен на тристаен, саниран , с външна и вътрешна изолация, пвц дограма, вътрешни пвц врати, подови настилки - теракот , окачени тавани, баня и тоалетна отделно, североизток югозапад изложение, голям балкон лоджия, с луксозно обзавеждане .

Различен комисион? smoking smiley

Би било добре да НЕ даваш повече линкове към оферти за имоти в конкурентен портал на imoti.net!!!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-08-12 15:19 от Продавач.
Re: Алчни ли са брокерите?
12-08-2009 - 11:15:02
opalaopa Написал:
-------------------------------------------------------
> Намерих 2 обяви за 1 апартамент.
>
> В първата цената е 50000 EUR , агенцията е
> correct_ltd
> Във втората цената е 64990 EUR, агенцията е
> velios
>
> Ето линкове:
>
>
>
>
> Различен комисион?


-----------------
изобщо не са алчни , дори бих казал - смирени като "тази" от аватара ми

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Алчни ли са брокерите?
12-08-2009 - 15:11:53
По темата е изписано много - като общи приказки, смятам примерите са по интересни.
Значи апартамент обявен на 79к Е. Човека го даваше за 75к Е и твърдеше е има още едни клиенти, но пречката там била че брокерката искала 3% и от двете страни smiling smiley и затова беше скептичен за изхода на сделката... Не знам ест това доколко е достоверно, но апартамента беше от малкото читави ЕПК-та и като местоположение и като обзавеждане и като състояние на блока, така че съм склонен да вярвам че е имал сериозни предложения....
Та ако това е вярно - определено е алчност да искаш почти 10к лева за няколко дни работа. Според мен 6,7 сигурни веднага са доста по добра алтернатива.

Иначе по темата - сигурно са като хората има и алчни има и не дотам... надали професията е измерител. На мен 'познат' с 2 газ-станции ми се случи да иска пари на мен и още 1 човек за газ за пътуване Бургас-Варна (130км) smiling smiley
Re: Алчни ли са брокерите?
12-08-2009 - 17:24:30
Алчността е присъща но човеците, може дълго да се разказва и спори за нея. А ти как разбра, че :
1. Това е един и същ апартамент ?
2. Че брокерите са определили цената ?
И още - в нашия вход се продаваха два абсолютно идентични апратамента един над друг, с разлика от 25000е в цената, определена не от брокерите, от собствениците. Единият беше мой. И двата се продадоха.
Re: Алчни ли са брокерите?
12-08-2009 - 17:30:25
avatar
пунди Написал:


> акъла не е като "онова" ...........
> НЕ се НАБИВА насила


... ПундЮ то и 'ОНОВА' не се набива на сила ...

... ма всъЩност нИзнам ... ти може и да имаш друга практика за И..нето ...

*ok*

... само че с такъФ подход нищо чудно ако те жените те избягват ... :}
Re: Алчни ли са брокерите?
12-08-2009 - 21:47:15
Wilson Написал:
-------------------------------------------------------

> ... ПундЮ то и 'ОНОВА' не се набива на сила ...
>
> ... ма всъЩност нИзнам ... ти може и да имаш друга
> практика за И..нето ...
>
>
>
> ... само че с такъФ подход нищо чудно ако те
> жените те избягват ...


Знаеш ли, аз си мисля, че в реалния живот не само жените го отбягват! Затова виси постоянно по форумите и има сто ника. Въобще, мисля си, че този човек не е читав! Дано поне да си има домашно куче, но малко се съмнявам!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-12 21:48 от 3.14.
Re: Алчни ли са брокерите?
12-08-2009 - 23:01:36
avatar
Между другото сто пъти съм обяснявал причината за това да виждаме една обява на няколко места в много агенции и на сто различни цени и главната причина за това е винаги много бързащия "възложител" който продава имота си и го е обявил: "на който първи го продаде на него ЩЕ платя". И понеже човека много бърза след 3 седмици го обявява в нови три агенции на нова по-ниска цена без да се обади на другите агенции за новото си хрумване и те другите ани-та започват да изглеждат с "надути цени"...а те просто не са актуализирани, а не че са надути, но кой да знае...знаем брокерите...
Представете си един имот обявен в пет агенции ако си смени цената 4 пъти на долу и при всяка смяна на цената да се обявява в нови 5 агенции, защото другите "не са свършили работа" (а ти как им възложи...ама това е друга тема) как биха изглеждали нещата...точно така както изглеждат сега. *book*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Алчни ли са брокерите?
12-08-2009 - 23:19:30
Продавам няколко имота атрактивни (няма да правя описание във форума )
ще дам договор на агенция за ексклузивни права върху офертите и гарантиран комисион от 10 %
желаещите да се свържат с мен

а за четящите форума ще кажа - след като се свържат с мен ще ви отговоря дали са алчни ...все пак са 10 % .....

но аз предварително знам че никои няма да се наеме и то не защото не иска , а просто защото няма купувачи и сделки няма с месеци
Анонимен потребител
Re: Алчни ли са брокерите?
13-08-2009 - 07:41:57
А бива ли АНИ да държи обява без всяка седмица поне по веднъж да се обади на "възложителя" да види какво става? Е ако поне по веднъж му се обажда - ще е с актуланата цена.
ОБАЧЕ, както ти Продавач беше писал преди 2 години - важно е АНИ да има МНО-О-О-ГО оферти - един вид да изглежда по-тежка. Колко ги беше писал - 800 мисля, спомняш ли си?
Ей заради тази лакомия за много оферти няма как да се прозвънят и да се види това дето се рекламира на какво дередже е? Е кой е виновен в тази ситуация?
Re: Алчни ли са брокерите?
13-08-2009 - 08:28:41
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> А бива ли АНИ да държи обява без всяка седмица
> поне по веднъж да се обади на "възложителя" да
> види какво става? Е ако поне по веднъж му се
> обажда - ще е с актуланата цена.
> ОБАЧЕ, както ти Продавач беше писал преди 2 години
> - важно е АНИ да има МНО-О-О-ГО оферти - един вид
> да изглежда по-тежка. Колко ги беше писал - 800
> мисля, спомняш ли си?
> Ей заради тази лакомия за много оферти няма как да
> се прозвънят и да се види това дето се рекламира
> на какво дередже е? Е кой е виновен в тази
> ситуация?


Аааа Тинки така е наистина...добре е да има много оферти, но не и на всяка цена... Има и агенции виновни, че не смеят да кажат на собствениците за реалната им цена, но да не мислиш, че като им казват някой ги слуша? *huh*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход