Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените вече ще се повишават,който взел-взел!

Публикувано от trader 
Цените вече ще се повишават,който взел-взел!
11-06-2009 - 22:46:15
[www.imoti.net]


Как бихте коментирали?Или за господа кешовиците,които скоро вероятно ще загубят парите си.





1. Имотите не могат да паднат под своята себестойност

2. Макар и при затегнати условия, в последните два месеца има оживление на кредитния пазар.

3. Цените в големите градове и столицата са в пъти по-ниски от останалите страни от ЦИЕ, както и на Балканите.

4. В населението има спестявания между 10 -12 млрд. евро, които рано или късно трябва да заработят отново.

5. Ниските данъчни ставки ще привлекат чуждестранните инвеститори, когато кризата свърши.

6. За преминаването на най-лошата част от кризата вече има симптоми в страната от където тя започна - САЩ.

7. И на края трябва да се има в предвид, че след криза, обикновено има тежка инфлация.

*drink2*
Re: Цените вече ще се повишават,който взел-взел!
11-06-2009 - 22:51:34
Само като видях "в предвид" и разбрах, че това са мокрите сънища на някой брокер...
Re: Цените вече ще се повишават,който взел-взел!
11-06-2009 - 23:06:50

> 1. Имотите не могат да паднат под своята
> себестойност

грешка. могат.

> 2. Макар и при затегнати условия, в последните два
> месеца има оживление на кредитния пазар.

бултрап.

> 3. Цените в големите градове и столицата са в пъти
> по-ниски от останалите страни от ЦИЕ, както и на
> Балканите.

когато се факторира качеството на живота и реално обитаемите площи, БГ имотите са надценени в пъти.

> 4. В населението има спестявания между 10 -12
> млрд. евро, които рано или късно трябва да
> заработят отново.

с малки изключения БГ имотите не "работят" при ценовите си нива (yield)

> 5. Ниските данъчни ставки ще привлекат
> чуждестранните инвеститори, когато кризата
> свърши.

а повсеместната корупция, малоумната администрация, калпавото образование и здравеопазване, както и липсата на инфраструктура ще ги отблъснат.

> 6. За преминаването на най-лошата част от кризата
> вече има симптоми в страната от където тя започна
> - САЩ.

в БГ кризата е от друг характер и има повече компоненти. апропо, БГ де факто не е излизала от криза считано от 09.44

> 7. И на края трябва да се има в предвид, че след
> криза, обикновено има тежка инфлация.

*къде го емотикона с човечето дето се почесва в недоумение?* айде, този ще е -


eye popping smiley
Re: Цените вече ще се повишават,който взел-взел!
11-06-2009 - 23:59:15
ЕЙ ТРАЙДЪР ТИ НЯМА ЛИ ДА СЕ СЪБУДИШ НАЙ НАКРАЯ БЕ ЧОВЕК,НАРОЧНО ТИ ПИША С ГОЛЕМИ БУКВИ ТА ДА МОЖЕЖ ДА ГИ ЧЕТЕШ.НИКОЙ ОЩЕ НЕ ИЗЛЕЗНАЛ ОТ КРИЗАТА,АБЕ ТИ ПОСТОВЕТЕ НА ХОРА ЖИВЕЕЩИ ЗАД ГРАНИЦА НЕ ЧЕТЕШ ЛИ.КАКВО ВИ СТАВА НА ВСИЧКИТЕ БРОКЕРИ И ПРОДАВАЧИ,ЛУДИ ЛЕ СТЕ?,ПОГЛЕДНИ МИ ПОСТОВОТЕ КАДЕТО ТИ ДАВАМ РЕАЛНИ ЦЕНИ ВЪВ ЛОНДОН И СОФИЯ,КАМ ДНЕШНА ДАТА МОЖЕШ ДА КУПИШ ТРИ СТАИ ХОЛ И КУХНЯ В ЛОНДОН ЗА 180 000 ПАУНДА,ТОВА ВКЛУЧВА ПОНЕ 100 КВ.М. ЧЖП+ЗЕМЯТА,ТОВА Е КЪЩА А НЕ НЯКАКЪВ СИ БЛОК НА КОЙТО ТРЯБВА ДА ПЛАЩАШ ТОК,ТОВА НЕ НЯКАКЪВ СИ БЛОК НА КОЙТО ТРЯБВА ДА ПЛАЩАШ ЗА ПОРТИЕР,ТОВА НЕ Е НЯКАКЪВ СИ БЛОК В КОЙТО ТИ Е ПРЕКАРАНО ПАРНО И НЕ МОЖЕШ ДА СЕ ОТКАЖЕШ А ДОРИ И ДА МОЖЕШ ТРЯБВА ДА ПЛАЩАШ ТАКСА ПОАДРЪЖКА,АБЕ ГЛУПЕНДЕР ТАКЪВ,ТИ НЕРАЗБРА ЛИ ЧЕ ХОРАТА НА ЗАПАД НЕ ВЗЕМАТ ПО 800 ЛЕВА НА МЕСЕЦ,КОЛКО ПЪТИ ДА ВИ ГО НАБИВАМ ВЪВ ТЪПИТЕ ГЛАВИ,ВЗЕХ ДА СЕ ЯДОСВАМ ОТ ТАКИВА ЛАЙНАРИ,ЩЕ ТИ ГО НАПИША ПАК ЩОТО ВИЖДАМ ЧЕ СИ КУХ КАТО ЛЕЙКА,СПЕЦИАЛНО ЗА ЛОНДОН НА ЧОВЕК СЪС ПРОФЕСИЯ ЗАПЛАТАТА Е МИНИМУМ 100 ПАУНДА НА ДЕН СЛЕД ТАКСИ,ПРИ 22 РАБОТНИ ДНИ ТОВА ПРАВИ 2200,МОЛЯ ТЕ НЕ МИ СРАВНЯВАЙ КЪЩА ВЪВ ЛОНДОН СЪС АПАРТАМЕНТ В СОФИЯ.ОПИТАЙ СЕ ДА РАЗБЕРЕШ ЧЕ АЗ ТИ ГОВОРЯ ЗА ЛОНДОН А ТИ МИ ГОВОРИШ ЗА СТОЛИЦАТА НА БУЛГАРИСТАН,ГЛУПЕНДЕР НЕДЕЙ ШИБАНО ДА СРАВНЯВАШ СОФИЯ СЪС КОЯТО И ДА Е ДРУГА ЕВРОПЕЙСКА СТОЛИЦА,ТАЗИ ЗАПЛАТА КОЯТО ТИ ДАВАМ Е МИНИМУМА,ИМА ХОРА БИЛО ЕЛЕКТРИЧАРИ ИЛИ ФИКСЕРИ НА ГИПС КАРТОН КОИТО ПРЕЗ ПОКОЙНО СИ ВАДЯТ НОРМАЛНО ПО 4000 НА МЕСЕЦ.ЛУДИ ХОРА,
Tod
Re: Цените вече ще се повишават,който взел-взел!
12-06-2009 - 00:04:42
Има вече пусната такава тема:

[forum.imoti.net]



clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: Цените вече ще се повишават,който взел-взел!
12-06-2009 - 09:11:33
avatar
Мда-а-а-а, така е - цените сега почват да растат!
И така, до края на света, вселената и малко по-нататък, няма да имат спиране - в аритметична, в геометрична прогресия дори.
За един квадратен метър ще се иска брутният продукт на страни като България, даже и Бил Гейтс ще живее в едностаен, защото и той не е чак толкоз богат, че да си позволи нещо по-различно от панел в Обеля! :}

А аз смятам да инвестирам в бизнеса с гробищни паркове и погребални услуги.
Казаха, че се очаквал голям бум на самоубийства сред гладни и изперкали брокери? :]
Re: Цените вече ще се повишават,който взел-взел!
12-06-2009 - 09:15:24
"ПОГЛЕДНИ МИ ПОСТОВОТЕ КАДЕТО ТИ ДАВАМ РЕАЛНИ ЦЕНИ ВЪВ ЛОНДОН И СОФИЯ,КАМ ДНЕШНА ДАТА МОЖЕШ ДА КУПИШ ТРИ СТАИ ХОЛ И КУХНЯ В ЛОНДОН ЗА 180 000 ПАУНДА,ТОВА ВКЛУЧВА ПОНЕ 100 КВ.М. ЧЖП+ЗЕМЯТА,ТОВА Е КЪЩА А НЕ НЯКАКЪВ СИ БЛОК НА КОЙТО ТРЯБВА ДА ПЛАЩАШ ТОК,ТОВА НЕ НЯКАКЪВ СИ БЛОК НА КОЙТО ТРЯБВА ДА ПЛАЩАШ ЗА ПОРТИЕР"

Абе ти си рядък смешник бе. За толкова пари в Лондон ще си купиш една стая. Бях там преди един месец и за по-малко от 500000 нищо не видях, а една нормална къща е към 1000000 и да не говориме за данъци , за паркинг на колата и т.н. Просто там цените са мноооого различни от тук и тук тия глупости дето се пишат, ама някой видял някакви обяви някъде, ама те верни ли са не са ли няма значение. Айде отиди до там , пълно е с агенции за имоти има и снимки навсякъде и цени и тогава ми говори за такива пари .
Re: Цените вече ще се повишават,който взел-взел!
12-06-2009 - 09:17:54
avatar
martinio Написал:
-------------------------------------------------------
> Абе ти си рядък смешник бе. За толкова пари в
> Лондон ще си купиш една стая. Бях там преди един
> месец и за по-малко от 500000 нищо не видях, а
> една нормална къща е към 1000000

Би ли си проверил цифричките?
Имам достатъчно достоверна информация от близки, не само отишли до GB, но и от доста време живеещи там като нейни поданици и... цифрите дадени от тебе са меко казано - СМЕШНИ!

Re: Цените вече ще се повишават,който взел-взел!
12-06-2009 - 09:21:57
Извинявайте, че се обърках... Къде трябва да преведа комисионната на брокера? *xxx* *xxx* *xxx* Искам да дам и "стоп капаро" ЗА КОМИСИОННАТА, че да не ме предреди някой и да даде на брокера преди мен...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-12 09:23 от gogolcho.
Re: Цените вече ще се повишават,който взел-взел!
12-06-2009 - 09:37:35
ейййййй,прости момчета, майка му стара , простиииииии
----------
не разбрахте ли,че всички аналогии с цени отвън са несъстоятелни и причината не е никоя друга- освен българите !
---------
това са робите,които плащат без да задават въпроси , ако бяхте други-щяхте да го знаете...българинЪ не е направил нищо за себе си през последните 65 год - та ще "репликира" имотния пазар ?!?! - глупави хора / глупави очаквания
------
последните позитивни индикации за БГ-то са от 1940 год !!!!!
през 1939 българският лев е свободно конвуртируем
през 1940 се възстановяват изконни БГ територии (Македония,Западните покрайнини,Северна Добруджа,Беломорска Тракия) - и то без нито ЕДНИ БГ войник на източния фронт !!!
--------
като се почне от 1956-Унгария , 1968 Чехия, 1991 Камбоджа,1995 Босна,1997 Косово,Афганистан,Ирак - ПЛАЩАМЕ НИЕ,ЗА ДА НИ ПОЗВОЛЯТ да се бием за чужди интереси !!!
---------
такова робско племе НЕ ВЛИЯЕ на пазара - то пасе за да го доят и стрижат
---------
ими по - политически да го кажа :
лош човешки матРИЯл
----------
традер-не им пиши на офцете....те още блеят в старата посока
трябва да дойде овчаря-да ги "зъвърне" обртно

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход