Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кредит за 20г- е диагноза

Публикувано от Melisa 
Abu
Re: Кредит за 20г- е диагноза
06-07-2009 - 14:56:16
... някъде към средата на списъка с причини, определено при неразумните, но сме го виждали вече:

Защото се надяват да не връщат кредита (или поне да се обезцени)!

Ненапразно "надявам се" има две значения... Ще се надянат, може би!
Re: Кредит за 20г- е диагноза
06-07-2009 - 14:59:12
Вече са се надянали... *sos*
Re: Кредит за 20г- е диагноза
06-07-2009 - 15:13:12
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> защото все още не са се усетили че е по -
> обосновано да вземеш 20 годишен кредит за
> развиване на бизнес отколкото да затвориш същата
> сума в четери стени !
>
> помислете какъв бизнес може да се направи със сума
> 100 000 евро - хич не са малко пари за малък
> бизнес
>
> които иска да дава пари за бетон - живеем в
> демократична страна (от днес)


Дивале, това е несериозно! Хората с предприемачески дух са не повече от 20% , а с предприемачески нюх- още по- малко. На тая земя, само през соца си мислеха, че сме еднакви. КапитализъмЪт не ти оставя подобни заблуди. Малкото дават пари на многото в количество, достатъчно за задоволяване на елементарните нужди- ядене, пиене, дрехи. За всичко останало са си създали банки- там като ти дадат кредитче за плазма, кола и жилище, и си до гроб техен. Няма не искам, няма недей. Що мислиш, че всички, взимащи кредити не са се юрнали да въртят бизнес?
Ти го правиш, ама я преброй, колко от твоята рода не го правят? Дали само защото не искат или не са се сетили?
Re: Кредит за 20г- е диагноза
06-07-2009 - 15:17:02
avatar
ndachev Написал:
-------------------------------------------------------
> Очевидно е, че е рускиня или украинка, но пише
> много по-грамотен български от повечето "деца на
> прехода".
>
>
> kopan Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Melisa, да не си рускиня? Извинявай ама доста
> се
> > смях. То това встрани от темата де

Аааа, наше момиче е.
Ма се праи че не смеей да си признае.


Re: Кредит за 20г- е диагноза
06-07-2009 - 15:49:57
Kaми аз не съм се юрнал да правя бизнес - просто така се случиха нещата и съм разбрал че трябва дупе за тая работа
не съм богат - горе долу като средна класа се определям
но и не ми се стои за 1000 лв заплата
Re: Кредит за 20г- е диагноза
06-07-2009 - 16:27:33
dragula Написал:
-------------------------------------------------------
> Сигурно и през 1945 година в България е имало хора
> с пари, повечко, и хора с имоти, повечко. И са ги
> загубили. Но аз не съм чул през 90 години на
> миналият век на някой да са му върнали парите, но
> да са му върнали недвижимите имоти, съм чувал.
> Даже познавам такива хора.
>
> КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА
> ТЕРЕНА.
>
> Стара военна аксиома

Това е интересно. Представи че на някой му върнали имот, къща 60-80 годишна. Дали това е приход или расход?

Вариант 1. Човек огледа къща и веднага й продава. Получава пари= приход.
Вариант 2. Човек огледа къща и реши че има пари за ремонт(още не съм видяла стара къща която не плаче за ремонт). Обикновено ремонт струва 50% от цената на къща. От една страна той спестява за покупка на нов имот, но губи от расходи за ремонт =0 нито приход, нито расход. Няма да плаща наем, но ще плаща данъци и други расходи за подържка.
Вариант 3. Човек огледа къща и реши че няма пари за ремонт, но иска тази къща. Идва в банка взема кредит, къща вече е собственост на банка и човек трябва да отдава и отдава пари = расход.
Тези 3 варианта са груби примери.
Re: Кредит за 20г- е диагноза
06-07-2009 - 17:06:11
avatar
Melisa Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Това е интересно. Представи че на някой му върнали
> имот, къща 60-80 годишна. Дали това е приход или
> расход?

Все е приход.
Ако я продаде, дори и в лош вид, мястото ще е ценно, защото старите къщи сега се намират в центъра на градовете. А като я отстъпи срещу жилища- проблемът и на децата му е решен.
Ако я ремонтира- дори и на 50% от цената й да излезе- ще живее в собствена къща на половин цена. Ще плаща данък, но не и наем.........
Ако вземе кредит на 50% от стойността й, пак е на сметка- ще изплати 50% от стойността и толкова.
Ако е под наем, като спре да работи, или се пенсионира, пак ще е под наем. И ще чака децата му да го плащат..........

Re: Кредит за 20г- е диагноза
06-07-2009 - 17:25:29
Примерите с къщата наистина са доста груби. Мен не съмнява ремонтът на една къща да струва 50% от цената и. По-скоро може да е 50% от СЕБЕСТОЙНОСТТА на къщата winking smiley Но и тази сума ми се вижда голяма. Ако се налага да се дадат толкова пари, значи къщата трябва да е пред разпад smiling smiley
При всички положения е неивно да се тегли ипотечен кредит за ремонт, след като един потребителски би свършил работа, освен ако не става дума за къща с някое огромно РЗП.
Камелия го спомена по-горе - не самата къща, а мястото под нея определят стойнсотта на имота, защото аз не съм чувал за случай на реституирана къща без земята под нея. Навремето са вървели комплект. Та вариантът 'суперфиция' е един от нелошите също
Re: Кредит за 20г- е диагноза
06-07-2009 - 18:03:50
Има стари къщи на такива места, където никой не ги иска, или за много малки пари. Не винаги тези къщи имат достаточна земя за ново строителство. 2 етажна къща 80 годишна, гредоред има нужда от пълна реконструкция. С един потребителски няма как. Говоря за ремонт, а не за боядисване на стени.

Re: Кредит за 20г- е диагноза
06-07-2009 - 18:13:21
avatar
Melisa Написал:
-------------------------------------------------------
> Има стари къщи на такива места, където никой не ги
> иска, или за много малки пари. Не винаги тези къщи
> имат достаточна земя за ново строителство. 2
> етажна къща 80 годишна, гредоред има нужда от
> пълна реконструкция. С един потребителски няма
> как. Говоря за ремонт, а не за боядисване на
> стени.
>
>


Всъщност, каква ти е идеята? Ако ти върнат къща, просто да я оставиш да се скапе, а ти до гроб да живееш под наем? Може и така, щом ти харесва.......но единственото нещо, от което нямаш и стотинка възвращаемост, е наема........... smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход