Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имотите падат с по над 8 880 евро на месец! Ударихме 65% надолу! Рекорден спад!

Публикувано от Tod 
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
10-06-2009 - 21:21:24
Иванов, Иванов, като ти чета постовете, подсъзнателно усещам в стаята си дъх на мешани скари, свински, телешки, говежди пържоли, пържени, печени , пушени , веяни, сушени риби. Очите ми започват да халюцинират цици, задници, предници, средници и какво ли не още.....
Иванов.... Докторе..... Ванка..... Другарю.... Товарищ.....Шамандуро.....
На какъв език да ти обясня усещането , което човек изпитва , наблюдавайки как Атон изплува от изгрева -2100 метра висока скала , издигаща се под ъгъл 40 градуса направо от вълните.... Или как Олимп потъва в залеза , наблюдаван от Халкидики. Или за 50 километровите пусти плажове на Турция на изток от Анталия, където човек може да се търкаля на пясъка и да плува във кристалната вода със себеподобни без нищо върху себе си-така както го е майка родила..... и без шибаните ви смрадливи мешани скари....
И за да не бъда обвинен в липса на патриотизъм, ще отбележа че дюните на Сънито(този термин "сънито" аз го вкарах -за добро или за лошо) по нищо не отстъпваха на гореизброените хубости. Само не ми казвай че са запазени. Половината са застроени, а през другата половина всеки ден се изнизва един средно голям областен град плажуващи от тъпите ви хотели към тъпите ви чадъри...

Аййде пайтос, защото започвам да се нервирам....



Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
10-06-2009 - 21:33:54
Спиро, понеже ти малко по-бавно схващаш ще ти пиша по-бавно за да разбереш. Има Атон и Олимп, има и курорти и развлекателни центрове. Ходи да гледаш Мусала и рилският, кой ти пречи? Турция имала пусти плажове, ами за това са бедни! То и тука има, ама вие сте алкохолици. Искате хем пуст плаж, хем със заведения със студена бира. Само претенции!

Междувпрочем видял съм природа с пъти повече от всички ви заедно и защото съм честен, а не лицемер като вас, казвам: танцуваща на масата шведка със сутиен в едната ръка и бикини в другата ми харесва повече от капивара в Пантанал!/Музичке, не правя неприлични намеци/.

Продавачките са на 500 лв., защото е криза. Защото и те, и мъжете им се кефика, че предприемачите губят. Е като губи предприемачът, какви заплати да даде? Споко, ако станат апартаментите по 300Е/м2 ще взимат по 80 лв., като преди 10 г.

Марш да работите за Бог да прости, да ви дойде акъла в главите!
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
10-06-2009 - 22:07:24
avatar
Oliver_Kahn Написал:
-------------------------------------------------------

> > 1.Не се кефя на това че не могат да си
> обслужват кредитите а на това че нови не им
> отпускат и са пълни смешници когато за пореден път
> дойдат с ново и ново и ново предложение.До
> септември бяха толкова брутални и нагли а сега са
> готови от 9 кладенеца вода да ти донесат.
>
> 2.Не работя в банка а консултанска фирма наета
> от банката и последната ми грижа е дали ще фалира
> или не.Заплатата си я получавам от вън защото
> работя за чуждестранна компания.Като фалира
> банката в която съм -друга ще дойде
>

> 3.Ти не се ли кефиш като брокер че с предстоящите
> спадове които се задават ще имаш повече работа
> както до 2003 например и от там повече
> клиенти,сключени сделки и повече комисионни?

Нещата са вързани и няма само един виновен, колкото и да им се ще на някои. Защо банките раздаваха пари на кило, а не им искаха "от 9 кладенеца" доказателства за читавост? Къде бяхте, консултантските фирми, когато банките дърпаха хората по ъглите, за да им отпускат кредити и звучеше малоумното "па-па"? Тогава, не консултирахте ли така, както сега? Ей това ти изказване, което съм почернила, дава идеален отговор защо сме на това дередже.

Аз не се кефя на сегашната ситуация, защото просто няма пазар. За разлика от теб, който си получаваш заплатата, независимо от крайния резултат от съветите ти, аз получавам парите си при сключена сделка. За твое сведение- до 2002г. сделките бяха много малко, сравнени с 2003-2008г.защото банките не отпускаха кредити за имоти без А16, за панели, за нерегулирани имоти и т. н. Гледаха документите под лупа и искаха самоучастие.




Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
10-06-2009 - 22:35:11
avatar
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> кладенеца" доказателства за читавост? Къде бяхте,
> консултантските фирми, когато банките дърпаха
> хората по ъглите, за да им отпускат кредити и
> звучеше малоумното "па-па"? Тогава, не
> консултирахте ли така, както сега? Ей това ти
> изказване, което съм почернила, дава идеален
> отговор защо сме на това дередже.

Ама те консултантите да не работят за тоя дет духа бе ками, за такива услиги се плаща много дебело (!!!). Ама той куку и асен ви консултираха безплатно а вие им се смеехте, айде ама защо вече не се смеете, а ревете??? Банките бяха заети да печелят територии и клиенти на всяка цена, а не да се консултират за рисковете. Сега им дойде акъла, ама детето вече е паднало в кладенеца.... Хубавите за брокониерите, инвеститиори, строители и всякаква друга паплач времена са безвъзратно отминали Ками, още ли не си го разбрала??? Уж претендираш, че си умна... Преди беше лесно, банката дава 100% от цената без да иска никакви гаранции, глупака подписва, плаща ти 3% комисион за половин ден работа и се кефи, че е направил сделката на живота си, защото кутийката която си е купил (със заробваща 20-25-30 годишна ипотека) след година ще е двойно и той (глупака) винаги може да направи exit и да е на печалба..... А ти си прибираш двойната комисионна от 6% и си мислиш, че си хванала Господ за шлифера. А бе вие бяхте открили перпето мобиле бе, след няколко годиники всички щяхте да сте милионери, ама сметката я правихте без кръчмаря... Сега ще видиш комисион през крив макарон, ще търчиш по огледи докато отслабнеш с 20 кг. и пак сделка няма да видиш.

Та такива работи.... А лудия другар, не искам да го коментирам, той живее на друга планета човека.... Отдавна са го преземили, ама тук пише с пълна сила безумия, заради едната си чест... това му е останало, не можем да му се сърдим.

Полета надолу при НИ-тата тепърва започва и ще е голям и продължителен.
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
10-06-2009 - 22:41:38
Като фалира
> банката в която съм -друга ще дойде


Глупи, глупи! така ще е докато станеш на определена възраст. След това ще ти бият шута и ще си търсиш работа като пазач. А разликата между тебе и предприемача е, че ти цял живот ще лижеш задници, а той само при криза и то за да осигури заплатите на работниците си, защото за разлика от теб е Човек. А ти през целият си трудов стаж няма да изкараш колкото струват колите на предприемача.

Имам приятелка дето замина за Холандия 90 г. и поне от 15 г. е с паспорт. Върна се преди 1-2 години да гледа родителите си. Работила е над 10 г. на позиция за която имаше конкурс в България, като до този момент тук е нямало никакви специалисти. Отделно се търси с холандски и английски, а тя ги говори перфектно. Всичко добре, докато си каза годините - 40 и любезно и казаха, че ако я одобрят ще й се обадят. парадокса е, че тя е работила в Холандия за същата компания, която търси работници тук. Обади се в Холандия на шефовете и им каза, че нейните подчинени там са били по рутинирани, от 26 годишният представител на фирмата тук и й отговориха, че те не търсят рутинирани, а мотивирани. Та се огледай около тебе, на какви години е персонала и след това какви чакат на опашката и ще ти се светне бъдещето. И бъди любезен с предприемачите, че пазач на обект е изход като те уволнят на 40.
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
10-06-2009 - 22:51:19
А лудия другар, не искам да го коментирам, той живее на друга планета човека..

Само дето разликата между мене и теб, Асен, куку и филанкишията е, че аз от лихви взимам повече от колкото вие от заплати. И ще се обаждате в строя, когато започнете да печелите колкото мен! до тогава се придържайте към немската поговорка: "кажи ми калко са ти парите, да ти кажа колко ти е акъла!"
Всеки голтак взел да дава акъл. Родителите ви ви хранят, едно гадже на пицария не може да заведете, ако баща ви не ви даде пари, проблемите на пазара ще решавате! Ками ако взимаше по 1% от какво щеше да живее сега бе, тикво? Баща ти и майка ти що не казаха на шефа да им намали двайно заплатата, за да избегнем кризата.
Марш да работите хрантутници е като бъхтате по 8 часа ще давате акъл кой колко да взима!
Tod
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
10-06-2009 - 23:08:12
Въртите сучете но бягате от темата.

Говорим че имотите рухват - тук ми се говори за кебапчета...
Масово инвеститори фалират и си зарязват строежите - тук ми се говори за температура на водата...
Пише се че заплатите падат с по 50% - отговаря се за маси, сутиени и глупости...

Дами и господа - не се учудвам че сте неадекватни.
Вие живеете в илюзиорен свят пълен с фантазии граничещи с психически отклонения.

Време е да си отворите очите и да видите че имотите край морето са на 1/3 от стойността си а някои вече са на 1/4!!!

Имоти които бяха на 80 000 евро сега са обявени на 30 000 и свалят лесно дори без пазарлък на 20 000!!!

За какво говорим?
Всичко друго е баластра и плакнене на устите и гимнастика на болни мозъци.

Съдбата на Софийските имоти е същата. Малко по бавно падат но със сигурни темпове се движим и то доста динамично надолу.

Панелите падат със средно 8000 - 9000 евро на месец. Има някои и по-бързо.
Някои тухли стигат и до 10 000 - това е на месец.

Ако се продължава така в тези темпове до 3 месеца панелите ще се предлагат на по 300 евро/кв. както и някои тухли.

Не вярвате? Скоро ще го видите!





clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
10-06-2009 - 23:12:15

Иванов написал;

> ..Спиро, понеже ти малко по-бавно схващаш.... ит.н.т.<

Това е най-големия комплимент , който съм получавал през живота си.
ВИФ-аджия да ме определи като бавносхващащ!
Ванка , пий една виртуална от мен!
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
10-06-2009 - 23:18:04
Виждам че давате за пример една пределна възръст от 40 г. за намиране на работа.По принцип възрастовия принцип доскоро работеше в полза на по младите.
Като гледам какво пишете разбирам че никога не сте наемали, интервюирали или имали вземане-даване с 25 г младеж туко що излезнал от университета.С такива претенции, изисквания и надменно отношение ще се сблъскате че бедна ви е фантазииката.От една страна имат право, като не вземе исканате заплата, хваща пътя за Европата.Икономисти и юристи най-трудно се пласират, но инженери от всички отрасли и лекари търсят под дърво и камък, стартово от 3-4К евро на горе.
По принцип инженерните науки и медицина най-трудно се учат и в ЕС има огромен недостиг на кадри.
Все пак има и друга пословична истина, ако до 30-35 не си стигнал статус да си сам началник нищо не си постигнал.
Tod
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
10-06-2009 - 23:24:13
Това нека не ви очудва!

Това са вече близо до реалните цени.
Колко е средната заплата в София - нека речем 500лв или 250 евро.

Има общоприети формули:
1. Заплата - квадратен метър.
Ако заплатата ти е 250 евро то един 100кв (реални) апартамент трябва да е 25 000 евро

2. 8-10 годишен наем. Ако средния наем на 100кв е 250 евро то за около 9години ще генерира 27 000 евро. Това е цена за обзаведен и напълно поддържан апартамент.

Това са формули за времена без кризи и дефлации.
Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктора и напълно завършени.
Това за формули за реални квадратури.

Всичко останало е лудост.
Цените е нормално да слязат под тези за които писах по-горе.
Това че на някой му се струва прекалено ниско е поради факта е че прекалено дълго му е промивам мозъка с абсурдни цени от миналото. Лекът на инертността е времето. А време има. Трудно е да се преглътне горчивия хап но е неизбежно.




clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход