Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имотите падат с по над 8 880 евро на месец! Ударихме 65% надолу! Рекорден спад!

Публикувано от Tod 
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
10-06-2009 - 19:10:27
Ще прощавате господа , но по отношение на строителите не съм съгласен с вас.
Първо какво е една държава без сторежи на нови сгради, на какво прилича.Този въпрос задаватели си го.Бурния строителен растеж се дължи на дългата стагнация в сектора години наред.На практика през комунизма масовите строежи бяха панелки, краткия проблясък 1991-1996 бе абсолютно мижав.Ами къде да живеят хората при този сграден фонд.Така че масовия бум след 2003-та компенсира един огромен период на липса на каквото и да е нормално строителство.
Плюс това ако нямаше предлагане знаете ли какво щеше пък да стане с цените?
Едно е вярно и съм съгласен че бурното строителство създаде грозни сгради, архитектурни абсурди, унищожиха се цели курорти.Но за това не са виновни строителите, а контролните органи които трябва да ги надзирават и възпират (разбирай държава и общини).Един бизнес няма как да се въздържа от предлагане на изключително търсен продукт.Например в договорните фондове които се нароиха последните години като дойде клиента иска само във високорисковия фонд-иска акции.Казваш му абе диверсифицирай поне малко, сложи в балансирания поне малка чест-НЕ иска високодоходния.Парите влизат там, поради профила и насочеността трябва да се купят акции, кеша е силно ограничен и то нормативно.Изливат се маса пари на БФБ , бурен неудържим растеж и...............тук обаче падна заветния хълм *huh* .Ама ако му кажеш сакън няма да ти дадем дялове на високорисковия, ще избяга и при още няколко подобни случки инвестиционния посредник е аут от бизнеса.
Същото е със строителя, обаждат му се имате ли друг строеж в Лозенец да речем, ами нямам- имам в Ман. Ливади-а добре мерси.И това е, клиента търси, той трябва да отговори на търсенето.В момента на старание да отговори на търсенето, се самозабравя и почва с градинки и тн.Тук е ролята на контролния орган- които обаче го няма!
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
10-06-2009 - 19:20:42
Какви контролни органи бе колега?Всички те заедно със строителите и пишман инвеститорите са един дол дренки в 90 процента от случаите.70%от строителните фирми към днешна дата започнаха работа след 2003 година.Всичко толкова първично и нагло беше направено че не ми се пише направо.
Камелия само да ти кажа че не са се накиснали само последните.....много са прекалено много.Този път обаче няма да стане като едно време, защото парите ги дължат умниците на Европейските банки и няма да се отърват с по 2 години условно.
ss7
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
10-06-2009 - 19:25:17
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Ти си се разписал, все едно някой ви е канил в
> Сл.бряг. Каня само Муза и Камелия. Нали това ви
> обяснявам - там е хубаво, защото няма българи.
>
> Ето ви и едно испанско меню - не от супера:
>
>
>
> Обърнете внимание на края - за деца под 10 г. цена
> 25 евро без ДДС. На Сл.бряг в скъп ресторант това
> са 2 порции за по двама агнешко чеверме с 10 халби
> бира, кое дете под 10 г. ще ги изконсумира? В 5
> звезден хотел/хелена/ са две порции риба и 4 халби
> българска бира. А в 5 звезден хотел в Испания
> кафето от 6 евро нагоре, колкото 6 малки ракии в
> комплекса.


Иванов - ела да те заведа на Капитан Кук във Варна и испанските цени ще то се сторят голяма евтиния. Сигурен съм че в Слънчев Бряг мога да намеря и по-скъп ресторант.
А аз в испания със сигурност мога да ти намеря по-евтино меню от това!
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
10-06-2009 - 19:38:29
Можеш да намериш естествено, но ние сравняваме нещо равностойно. Във варна сигурно цените са по-високи, като ходя във Варна ме посрещат и плащат сметките, така че не знам цените. Говорим за Сл.бряг където цените са ниски, защото няма мафиотски структури, които да поддържат високи цени и да пречат на конкуренцията. До мен има един ресторант, който даже няма табела, но там готвача взича 2500евро на месец и порциите са по 50-60 лв. парчето, от тези малките в големите чинии, като на запад. Миналата година в 5 звезден хотел/Хелена/, кафе и кола беше - 4 лв., българската бира 3 лв. и рибите от 18 до 35 лв. В най-брадварските заведения, където като те видят, че си българин ти казват, че цените са високи, бирата е 3-4 лв., а порция скара 15-20 лв. телешките около 30 лв. Това е. Аз съм бил с хора, които сядат и като видят цените почват да се обаждат на познати и да им казват колко са виски и никой не вярва - "Абе ти се ебаваш, нали знаем какво е на Сл.бряг." И отворковците отидат по селата, дето ид скъсат задниците от сметки и като се приберат си кажат - ей, добре, че не отидохме на каплекса, там щяха да ни отрежат главите. 100% от тези дето пишат тук не са ходили в Сл.бряг.
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
10-06-2009 - 19:44:37
Иванов , аз съм ти голям фен знаеш ......на са 100% тези които не са ходили на Сънито 99 % са ......
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
10-06-2009 - 19:57:13
Дивал,
И тебе съм те канил, не те писах одеве при Ками и Муза, за да не възникнат съмнения относно ориентацията!
На един клиент не му стигат парите и прадава 3 УПИ в Божерец, имаш ли идея?
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
10-06-2009 - 19:57:39
Другарю, ти си досущ, като съсела станишев дето днес се хвали колко много били направили и как Бг цъфти и връзва. Никаква обратна връзка с реалността smoking smiley
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
10-06-2009 - 20:16:40
Един пич отвори ресторантче с обийствено ниски цени -тройка кебапчета с гарнитура-2 лева . Та пича има складове на едро и директно пласира стока- който не е разбрал китайската политика за търговия . Много скоро ще се пренесе и в др браншове до колкото е възможно - няма да тече а ще капе . *yes* Нали се сещате че при храните също има балон -пича се осети - да се осетят брокери и строители .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-10 20:29 от filmatoplo.
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
10-06-2009 - 20:50:48




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-06-10 21:23 от Спиридон Тепавичаров.
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
10-06-2009 - 21:02:12
Само да уточня за другарят.........може би го змае но не казва .Този сезон продавачките са на 500 лв.Що тей?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход