Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имотите падат с по над 8 880 евро на месец! Ударихме 65% надолу! Рекорден спад!

Публикувано от Tod 
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
09-06-2009 - 21:42:06
avatar
Tod Написал:
-------------------------------------------------------

> Да започнеш строеж сега е равносилно на
> самоубийство в резултат на изключителна
> себеомраза.

Така е само "по принцип". И аз на това разчитах, но двата блока, които наскоро започнаха срещу нас, за нула време стигнаха втори етаж. Работят и в неделя. Докато не престанете да слагате всички под един знаменател, няма да добиете реална представа за процента закъсали покрай строителството. Нито за тези, за които криза= възможност.


Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Tod
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
09-06-2009 - 21:45:56
Камелия - знаеш ли защо бързат?

Защото имат договори чиито неустойки могат да ги вкарат в затвора.
Бързат също защото както се срива пазара другия месец вече ще продават на загуба, защото не могат да си покрият работници, проектанти, материали и прочие.

Като вземат А16 ми кажи на какви цени са осъществили продажба, и погледни лицето на строителя.



clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Tod
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
09-06-2009 - 21:48:52
23 милиарда ги има!.. само виртуално.

Това са виртуални пари.
Който разбира поне малко от икономика и структорите и ще знае че те нямат нимамво покритие. Те са само цифрички във виртуалните банкови сметки.

Започне ли масово теглене ще има масови банкови банкрути защото тези пари ги няма.



clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
09-06-2009 - 21:54:53
avatar
Tod Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия - знаеш ли защо бързат?
>
> Защото имат договори чиито неустойки могат да ги
> вкарат в затвора.
> Бързат също защото както се срива пазара другия
> месец вече ще продават на загуба, защото не могат
> да си покрият работници, проектанти, материали и
> прочие.
>
> Като вземат А16 ми кажи на какви цени са
> осъществили продажба, и погледни лицето на
> строителя.

Въпросът е защо въобще започнаха? И как им отпуснаха кредит? И дали въобще строят с кредит? Дали просто са глупави, та не разбраха за срива на пазара? Дупката изкопаха в последните по- топли дни- накрая на миналата година, когато нещата за "всички" бяха ясни. И в първите по- топли почнаха наливането. Та, пробвай друг отговор........ smiling smiley

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
09-06-2009 - 22:06:34
avatar
Освен това не са 23 милиарда, а повече.

"Към края на декември 2008 г. ФГВБ гарантира 35.52 млрд. лв. по влогове в 26 банки, участващи в системата".

Хората си мислят, че влоговете им са гарантирани с 850 милиона в този фонд.

Всичко се крепи на вярата в светлото бъдеще. Малко да се разклати тази вяра и ще ядем голямо дърво всички.
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
09-06-2009 - 22:22:39
Ни са ебавайте с банките 23те милиярда си седят на топло и чакат гордите си собственици да ги изтеглят когато пожелаят.Представете си 23 милиарда да си седят по банките аз не си представям и10% от тази сума.Просто има нещо осрано и много хора не си свалят гащите да видят какво е станало в тях.Щото много хора мислят с гъза си.
Tod
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
09-06-2009 - 22:34:14
Ками - това че има идиоти които се прецакват не значи че аз ще съм един от тях.

Искаш ли да ревеш заедно с тях? Имаш този шанс - възможностите да се прецакаш сега са по-големи отвсякога. Шансовете ти се увеличават милионократно ако ползваш за модел тези самоубийци.

Казвам ти - като си провесят винилите че продават ги питай на колко... после ги следи на колко ще слезат... и после ако осъществят въобще някаква продажба ги питай на колко е била.

Та интересно защо толкова бързат да довършат?...
И аз ако знам че всеки месец инвестицията ми се обезценява с по 10% на месец и аз бих бързал.

Строй Ками - строй...

clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-09 22:35 от Tod.
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
09-06-2009 - 22:52:34
avatar
Tod Написал:
-------------------------------------------------------
> Ками - това че има идиоти които се прецакват не
> значи че аз ще съм един от тях.
>
> Искаш ли да ревеш заедно с тях? Имаш този шанс -
> възможностите да се прецакаш сега са по-големи
> отвсякога. Шансовете ти се увеличават
> милионократно ако ползваш за модел тези
> самоубийци.
>
> Казвам ти - като си провесят винилите че продават
> ги питай на колко... после ги следи на колко ще
> слезат... и после ако осъществят въобще някаква
> продажба ги питай на колко е била.
>
> Та интересно защо толкова бързат да довършат?...
> И аз ако знам че всеки месец инвестицията ми се
> обезценява с по 10% на месец и аз бих бързал.
>
> Строй Ками - строй...
>
> Който не е продал - все още не е закъснял.
> Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА!

Нещо си се объркал, май! Къде съм писала, че строя? Наблюдавам строеж срещу моя вход, при това- с неприязън, нищо че е сравнително далече. Не става въпрос за това, че бързат. Вече ти писах, ма май си го пропуснал.
Въпросът е, защо въобще са почнали, точно в разгара на кризата? Как са им отпуснали кредит? Дали са им отпуснали или строят със свои пари?
Защо трябва да ти преразказвам предишния си пост? eye popping smiley
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
09-06-2009 - 23:04:14
Банките ще си платят като попове до стотинка, защото на кантара е самото им съществуване. Под натиска на тотално корумпираната евроадминистрация всички банки се приватизираха, отнесат ли дръвчето спестителите няма кой повече да ги крепи. Държавите ще си върнат контрола и всички дребни чиновници дето се подвизават като директори и всякакви ръководители с петцифрени заплати ще се върната на държавна служба. Очаква се загубите само на шведски банки от кризата в Латвия да са над 12 млрд. евро и шведското правителство вече каза, че това е сума, която по няма да затрудни Швеция. Затова всички правителства крепят банките. като тръгнат да си теглят парите Италия, Австрия и другите, които имат банки тук ще ги изплащат, та пушек ще се вдига.

Тод, ти колко строежа видя започнати през последната година? Защото ако имаше няколко гънки в тенджурето щеше да схванеш за какво става дума. Аз често съм публикувал тук цените на двустайни панели в Обеля 1, можеш да си потърсиш по темите, общо взето цените бяха 1020 и се продаваха около 30-35 двустайни, а едностайни, двустайни и тристайни по 55-60 парчета. сега средните цени са около 890, но се продават 6 двустайни и общо 11 броя 1,2,3 стайни. Който има акъл може да си направи изводите. В Триъгълника от средно 25-30 апартамента в момента се продават 6-7 и те си се продават от 1 година, просто защото са останали много лоши апартаменти, които никой не иска, напр. 44 м2 чисто, 73 м2 общо, кой купува такъв апартамент?
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
09-06-2009 - 23:17:49
avatar
Иванов, броят на обявите в сайта е една пета сравнено с преди, след като махнаха безплатните обяви.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход