Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за дъното на цените на НИ .

Публикувано от filmatoplo 
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
13-02-2009 - 16:25:23
avatar
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> Това показва народната любов към строителните
> предприемачи, осрали черноморието и градовете ни.
> Застроили градинки и паркове и надули балона с
> космическите си печалби и алчност. Помисли малко
> дали пък, хората не са прави?

Нищо подобно не показва. Всеки е сам за себе си- знаеш ли колко хора изхранваха семействата си, работейки по строежите? Мислиш ли, че те биха се радвали шефа им да фалира и да се самоубие? Знаеш ли колко хора се кефят на жилищата си? А колко- проклинат предприемаЧА, който ги е засегнал по някакъв начин?
Едно ще ти кажа- големите перачи препраха и излязоха от пазара навреме. Тези, които опират пешкира, са аутсайдерите, които решиха да се наредят на софрата, но нямаше кой да ги светне, че времето за гуляя е минало.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
13-02-2009 - 16:35:01
koganev Написал:
-------------------------------------------------------
> Не е баш така.
> Народната любов към всички предприемачи е
> еднаква..., а то не е точно любов. Дали ще са
> строителни, шивашки, шлосерски,
> дървопреработвателни или каквито и да са
> предприемачи - хората си ги мразят, защото виждат
> у тях това, което самите те не са. Не е кой знае
> какво да караш мерцедес - и аз карам. Но в очите
> на хората, които пропиляват живота си, това е
> достатъчно за присъда - да умират, дейба тежкарите
> дейба... Ами ще умрем, няма начин да ни се
> размине. ще има радост за всички свине, които все
> търсят някой да им е виновен за собствените им
> провали.
>
> Човекът със сигурност е оставил на този свят хора,
> които го обичат и за които той е татко, съпруг,
> приятел, син, брат... Да се радваш на нечия
> толкова ненужна смърт е типично българска
> патология. В такива моменти силно се срамувам, че
> съм българин.

пич, не съм фен на зъвистниците и не гледам в чуждата паничка но бих желал да ми отговориш как да обичам следните типове бизнесмени:
1 производителите на "кисело мляко" съставено от палмово масло и креда
2 производителите на зехтин от слънчогледово семе
3 строителите на апартаменти, които протичат при първия сериозен дъжд
4 продавачите на 3 годишни "пилета"
и т.н.
после ми обясни, дали ако започна да съдя ще има резултат в обозримо бъдеще (1-2 години)

тук се спазват правилата - мой човек (за тези дали омерта) а не писаните правила ясно описани в конституцията важащи за всички

за това и предвидимите резултати са налице....
(този бизнесмен не е първия, който е посегнал на живота заради дългове - помните ли малоумника заклал децата си??? той също беше задлъжнял)
никой да не се сърди на обективната действителност сътворена от глупоста, алчноста и безчовечноста!
със сигурност може да се твърди, че от сега на татък всяка седмица или през ден ще се чува за някой на който не са му издържали нервите и е предприел нещо радикално - я със себе си я с някой конкурент.....
живота пак се превръща в джунгла, в която най-дефицитната стока няма да бъдат парите а СИГУРНОСТА!
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
13-02-2009 - 16:53:14
avatar
Ако има следващи като този човечец, дано някой от тях се развилнее хууубаво в парламента или министерски съвет в лудостта си.Въпреки,че не вярвам много и това да накара управляващите да се замислят.
А факта,че още няма в България(ако наистина няма,не съм сигурен)закон за частния фалит е пълно безхаберие,довеждащо хората до такова отчаяние.Това трябва да се направи,а не да се удължава срока между началото на неплащането по вноските и продажбата на залога по кредитите от съдия -изпълнител.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
13-02-2009 - 17:20:33
Само не казвайте - "Не знаехме ...", "Не очаквахме ...".
Асен и Куку ви предупреждават от 3 години, аз - от 10 месеца ...
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
13-02-2009 - 17:30:44
avatar
Така е Барба, още много неща, които сте предрекли тепърва ще се случват, странно защо за голямо учудване на масите, след като нормално и трезво мислещите хора го предричат от доста време.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
13-02-2009 - 17:40:06
avatar
Камелия не си права, самоубийството показва липса на кураж, да стоиш зад това което си направил и да поемеш последствията. Дори да е измамил хора е трябвало да застане зад делата си. Освен това е супер несправедливо спрямо близките и семейството, защото един вид правиш глупостите и после ги оставяш да се оправят. Колко е читав не знам не го познавам, но аз ви питам колко ли хора е завлякал ? Колко ли хора са му дали парите си изкарвани с години. И това че някои е мъртав не го прави абтоматично добър и достоен.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
13-02-2009 - 18:05:06
avatar
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия не си права, самоубийството показва липса
> на кураж, да стоиш зад това което си направил и да
> поемеш последствията. Дори да е измамил хора е
> трябвало да застане зад делата си. Освен това е
> супер несправедливо спрямо близките и семейството,
> защото един вид правиш глупостите и после ги
> оставяш да се оправят. Колко е читав не знам не го
> познавам, но аз ви питам колко ли хора е завлякал
> ? Колко ли хора са му дали парите си изкарвани с
> години. И това че някои е мъртав не го прави
> абтоматично добър и достоен.


Аз не говорех за качествата на този човек. А за това, че не може да се обобщава- народът не обича предприемачите и затова се радва на смъртта на този. За да се самоубие, явно е имал основателна причина. Нямаме представа на кого е дължал и дали наистина не е проявил смелост, чрез смъртта си да предпази близките си от издевателства............
А за завличането- вината не е само негова. Всеки има глава на раменете си и не бива да му служи само за да носи шапка.........
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
13-02-2009 - 18:35:32
Има нещо много извратено в мнението, че У НАС ставало това и онова...

А кой живее У НАС? Филанкишията ли? Кой ги търпи тия свине, които ни крадат и заради които сме най-бедната европейска държава? И да сме само най-бедната - то все някой трябва да е най-зле, ама ние сме в десетки пъти по-зле от нормалните държави...
Аз ги търпя! Ти ги търпиш! Ние ги търпим! Ние сме свинете, заради които децата ги убиват на улицата, като пилета... Заради нашата свинска толерантност към престъпленията хората се гърмят на 42 години. Заради приказки от сорта "ами така е, аз нали ви казвах" всички народи ни мислят за прокажени.

Като сме таква сган, нормално е да ни е густо, когато някой успял се гръмне в главата.

Само че на мен ми е мъчно за човека, за близките му. Живял е така, както държавата му е разрешила да живее. Както ние сме му разрешили... и ако е бил митничар, то това е професия. Ако е крал - да сме го хванали! В противен случай - млък!
Правилото е, че злобеят най-много онези, които са си умирали да са като него, но не им е стискало...

Мир на праха му.


Иначе за това как да обичате този или онзи - ваша си работа. Ако мислите, че нещо някъде не е наред, но нямате кураж да си потърсите правата - навирайте си главата в пясъка и тихичко! В България всеки знае всичко, но никой не прави нищо. Дрънкалници и дървени философи под път и над път... Обективната действителност, не ти помня ника, е такава, каквато НИЕ си я направим. Тя не идва в пакетче с панделка. Не ни я доставят по тъмното. Ако обективната действителност ти е крива, то тогава субективната ти недействителност е факт.
Аз не знам какво е омраза, но знам в какво се превръщат мразещите - превръщат се в изроди. Омразата ги разяжда и ги прави деструктивни скотове.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
13-02-2009 - 21:21:10
Koganev написал :...................

.......много работи....... и сЕ вЕрни........

Г-н Тепавичаров като сейрджия , гледащ отвисоко, т.е виждащ всичко, мисли че негов граждански дълг е да сподели и мнението на сейрдж...., пардон, наблюдател виждащ всичко... Както беше казал един голям българин, май поет някакъв беше, ама непопулярен в най-новата БГ:
"....кой с каквото може да бъде полезен..
богатий с парите, учений с умът и.т.н.т."
Всичко , което си надробихме и което ще изкусаме без остатък, вЕрвайте ми, си е наше дело. Преди 1989 ни бяха виновни турци заради ниските , направо символични данъци, които сме плащали-прословутия данък десятък, т.е. 10 % т.е. Великата Османска империя е прибирала данък, равен на рушвета на един небезизвестен Мистър, май да беше М-р 10%, били са ни виновни гермаци, затова че ни върнаха БГ територии без нито един БГ войник да загуби дори и малкия си пръст в битка за тези територии(доколкото знам територия не се взема на покер) били са ни виновни руснаците затова че ни даваха на символични цени петрола, т.е енергията, т.е най-важното нещо в съвременния свят и си затваряха очите пред ре-експорта на това важно нещо от наша страна за чужбина по малко по-други цени обаче. Сега се търси виновника.
Гледайки отгоре, нещата изглеждат много прости-проблемът е в липсата на гражданско общество. Фразата е девалвирана от олигофрени,пъплещи в Парламента като хлебарки в тоалетна чиния, но си е самата истина. Много от тези олигофрени в Парламента не знаят какво е гражданско общество, затова ще си позволя да го напомня и докажа с факт!
Гражданско общество е това , при което бетонен комунист гласува за СДС кандидат, когато вижда че това е човека , който трябва да бъде избран вместо кандидата на неговата любима столетница, който се е доказал като политическа "мека китка" според кесията на клиента.
На последните избори за кмет на Кремиковски район кмета -кандидат на СДС беше избран , защото болшинството от местните социалисти гласуваха за него,вместо за подкрепяния от тяхната партия келеш....
Т.е. хората са единни , когато проблема касае общия интерес и действията са адекватни , а не импулсивни като на шестокласничка , отваряща с треперещи ръце в тоалетната писъмцето , мушнато й в чантата от махленския бабаит.
Това е то гражданското общество, което ни липсва и липсата на което прави възможно един несебърски тракторист да трови с хероин децата на 2-3 области и правосъдието да си мълчи като добре платена курва, а междувременно бившият шеф на РДВР Бургас да сдобие щерките си с два апартамента във Влас за добре свършена работа.
Няма държава , паднала толкова ниско, която да е излязла без катаклизъм от положението. Умишлено не употребявам по-силни думи, за да не плаша непълнолетните посетители на форума.Глупостите , които се плямпотят на най-високо ниво че унгарците били по-зле понеже имали по-голям дълг, че банковата ни система била супер и още много лакърдии, които не струват и една топла бира са за Парламента. Истината е казанаот хората на истинския бизнес -справка постовете по-горе.
........и от Г-н Тепавичаров , разбира се ... още преди две години...
така де..... хора сме, суетни сме...



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-02-13 21:33 от Спиридон Тепавичаров.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
14-02-2009 - 05:32:14
avatar
Колкото и да е странно, една основна причина за бездействието е наличието на интернет... За разлика от едно време, сега повечето хора влизат в някой форум или в коментарите под новините, псуват (както управляващите, така и помежду си) и им олеква и минава.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход