Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за дъното на цените на НИ .

Публикувано от filmatoplo 
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
10-02-2009 - 23:29:57
КАЖИ ДЕ ...не ме разкарваи по саитове -или поне го направи на линк - моля winking smiley
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
11-02-2009 - 00:05:37
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> КАЖИ ДЕ ...не ме разкарваи по саитове -или поне го
> направи на линк - моля


Човека дава линк - www.autotrader.co.uk

Като пощенски код вкарай M6 7QE
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
11-02-2009 - 08:23:16
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> >
> Тц! Нищо подобно. Съм за регулирането на печалбата
> в границата на нормалното. Което по белия свят е
> до 20%. Минеш ли ги, има едни органи, дето ти
> правят ревизия, за да видят дали си ощетил
> клиентите с надута цена, или работниците си- с
> малки заплати. И ти плесват един такъв хубав
> "данък", че ти държи влага години напред.
>

Къде е това бе, Ками?

:] :] :]

В коя държава печалбата е с таван 20%? И за какъв период? И 20% от какво бе, Ками? Преди облагането ли? А загубите в тези държави фиксирани ли са? На колко процента? :] :] :]
А ако нямам право да печеля повече от 20% (предполагам имаш предвид 20% от капитала годишно) то как ще си възвърна инвестициите за по-малко от 6 години? А защо да инвестирам в тези държави тогава? Ако има изобщо такава държава, в която предприемачите да ЗНАЯТ, че не могат да спечелят повече от 20%, то тази държава скоро ще изчезне.

Таван на печалбата... А като навържа 245 фирми с таван 20% колко ли ще стане...А като сключа договори с 10234 фирми за консултантски услуги, колко ли ще стане, като разхвърлям и там по 20%...

В нормалните държави просто няма бизнес, който да носи нормално повече от 20% (избирам цифрата, защото ти харесва, а не защото е реална, но оставям на теб да си избереш оперативния период). Конкуренцията е силна, предприемачите са активни, а потребителите са грамотни. От време на време се появяват фирми, които правят по един милиард долара за нула време, което пресметнато като коефициент на пелбата към края на периода е над 110 000% (приме, но) но това е само за първия период. После капитализират и печалбте им в проценти падат, но това е вече суха материя...

Регулирането на печалбата е работа на пазара. Намеси ли се държавен регулатор, бегай!!! БЕГАЙ!!!!
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
11-02-2009 - 18:10:53
koganev Написал:
-------------------------------------------------------
> Не ства въпрос кой ще спечели търговете, а кой
> РЕАЛНО ще върши работата. Знаеш - подизпълнител,
> под-подизпълнител и т.н. А за далаверата - то си е
> едно на ръка. Няма измъкване...
>
> Малкият и среден бизнес са (сме) мобилни и доста
> често финансово напълно автономни. Поне аз съм
> така. Но клиентите ми - индустриални големи
> предприятия, са я втасали яко. А щом те са зле, то
> ние затваряме... Тяхното съкращаване на разходите
> е нашата гибел. Нашите работници стават трайно
> безработни, а техните кредити стават ... сещай
> се.
> Затова сега е моментът да се намеси държавата с
> големи обекти, а ние, средните и дребните, да се
> пренастройваме, ако можем. както казах - финансово
> автономни сме и ако държавата не използва този
> факт - нямам идея как ще се върне в цивилизацията.
===============================================================

много правилно си го казал.
в момента бг влиза в следващата фаза-тва е преливане на пукането на балона в НИ,в други отраси на икономиката.тва е много опасно нещо и правителството трябва да се бори против него.
обаче се опасявам,че тия са гамени и няма да знаят как.ако имаха пипе в главите си,въобще нямаше да разрешат да се стигне до тук.
още преди година трябваше да се вземат мерки,а те само манипулации в пресата ръсеха,без реално нищо да направят.
бг влиза в порочния кръг на рецесията и тепърва ще се развихря този процес,защото е следствие на предишни грешки и немарливост.





Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
11-02-2009 - 19:02:48
OK....какво всъщност трябваше да направи държавата и какво може да направи в момента...Да заповяда на банките кого да кредитират?Или да каже на дядо Пешо..."ти сега хубаво имаш една земя тука,дето трима строители наддават за нея..ама на тоя етап няма да я продаваш.Понеже те ще построят на нея 500 апартамента,които всичките ще бъдат купени с кредити,а като дойде кризата,купилите ги няма да имат пари да си платят ипотеките,ще има публична продан,ще паднат цените,ще се срине икономиката".На това място дядо Пешо просто ще вдигне рамене и ще каже "..язЕ от икУномикЪ не разбирам,хората ми дават пари,аз им давам земИЪтЪ..пък вие се оправяйте както искате".И до там...И пак щеше да е същото. *ok*
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
11-02-2009 - 19:47:10
salvador Написал:
> OK....какво всъщност трябваше да направи държавата
> и какво може да направи в момента...Да заповяда на
> банките кого да кредитират? ...

Трябваше:
- да не допусне "сива" икономика;
- да не допусне регистриране на сделки при нотариусите за фиктивни цени;
- да не допусне плащания с недоказани доходи;
- да не допуска монополи;
- да професионализира брокери и други подобни;
или просто казано, да откопира това което се прави от векове в Германия, Австрия, Франция и т.н.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
11-02-2009 - 20:37:28
Държавата нищо няма да прави, нито трябва да прави. Тя да си гледа държавните работи.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
11-02-2009 - 20:48:15
Актуалност: 09-02-2009
Номер в imoti.net: 1339810 За контакти

БЕЗ КОМИСИОННА! Луксозни апартаменти в кк Слънчев бряг - разнообразие от студия, едностани и двустайни. До ключ! 390 евро/кв.м. На своите обитатели комплекса ще предлага: 5 открити басейна, 2 тенис корта, Футболно и баскетболно игрище, Детски площадки, търговски център, фитнес и Спа център, Медицински център , Ресторант с тераса, Кафе, Пиано - бар, Супермаркет, Различни магазини, Козметично студио, Рецепция , Ограничен достъп за външни хора, Видеонаблюдение , Жива охрана
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
11-02-2009 - 21:37:22
barbaronе...недей така със "сивата" икономика...че май в момента благодарение на нея още същвствуваме.Оказа се,че нейният ресурс е далеч по-голям и от най-смелите теории.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
12-02-2009 - 01:18:36
Мерките които барбарон изброи са логични. Да не забравяме една подробност. Последните двадесет години правим преход между две диаметрално противоположни икономически системи. Без сива икономика например, първоначалното натрупване на капитал би било невъзможно. Благодарение на него имаме все пак някаква средна класа. Развитите държави имат зад гърба си столетия демократично развитие. Комично е да се залъгваме, че за двадесет години ще сме на тяхното ниво. Колкото до кризата и намесата на държавата аз съм с големи резерви. Вече всички се убедиха, че пазара не може да се саморегулира в достатъчна степен. Явно кризите са заложен механизъм за пречистване на мръсотията в икономиката. Не съм впечатлен от намесата на развитите страни. Освен да национализират/под различни форми/, друго засега не виждам.Скоро четох статия на института за пазарна икономика по темата. Основната мисъл беше, че поради неразвитостта на пазара ни, е твърде вероятно ударите върху нас да по меки. Имаше логика в разсъжденията. Ще видим.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход