Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за дъното на цените на НИ .

Публикувано от filmatoplo 
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
13-02-2009 - 10:08:36
Сравнения със Сърбия са лишени от база.По техните села не е такава бедност като в нашите,просто защото тяхното земеделие си работи и не внасят 80% от стоките си.Иначе и там се строи мащабно.Миналата година ходих в Нови Сад...ми не е много по-различно от София по отношение на строежи.Е,сега...оставили са си единия мост,разрушен от НАТО е така да си стои разрушен и до него са направили двойно по-голям.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
13-02-2009 - 11:40:43
Първо, за да видиш Сърбия, трябва да слезеш от магистралите... Странно ви се вижда как след война и след ембарго, без СССР и ЕС, против НАТО и САЩ, на пук на всички сърбите имат магистрали и земеделие, каквото ние, които сме се одупили на всички изброени, нямаме. Магистрали нямаме все още, а земеделие нямаме ... вече.
Сърбите, особено по нашия край, живеят в реалността. Като са бедни, живеят бедно. Не купуват със заеми бенцове - карат си още заставите и си живеят живота, според чергата. Не купуват със заеми ап. в градовете, където няма какво да правят... Живеят си по селата и си работят земята. Връзката на хората със земята е ПОКАЗАТЕЛ, по който може да се прави предвижадане за бъдещето. Видиш ли пустеещи земи - стягай багажа и търси друго място. Лудост е обхванала хората... Да имаме почви за чудо и приказ, да имаме вода (малко, но все пак достатъчно), а да си правим само кал - това е лудост.

Второ, евтина работна ръка в България НЯМА! Тази тъпа легенда вече 20 години се разпространява от уста на уста и на три раки... Има слабоквалифицирана, непризводителна, безпереспективна работна ръка. Тя не е нито евтина, нито скъпа, защото няма с какво да се сравни, а евтино и скъпо са сравнителни характеристики.
Как ви звучи това - "Нобилия" произвежда 2000 кухни да ден с 1900 човека персонал... В България няма фирма, която да е произвела 2000 кухни през цялото си съществуване. Как да сравним къде работната ръка е евтина и къде е скъпа?
Моля сега да не ми се наточват профаните - знам какво говоря, от 20 години съм в бизнеса в България, а от 14 съм в производството. Имам степен по УЧР и нямам намерение да обсъждам кой какво е чул за това и онова. Знам какво ви говоря.

Дъното по принцип е НУЛА. Теоретично може да се падне и под нулата, но това е много мрачна теория...
Но аз не смятам, че пазарът ще се остави да бъде победен от глупаците. Все пак хората са рационални същества и дори наплашени действат, мотивирани от здравия разум, докато отчаянието не е мотиватор. Мисля, че нещата все пак ще се случат така, както трябва, но отново по трудния начин. Ще гръмне банка, ще си теглят парите, ще им ги обират от къщите и колите, ще има страхотии, а после отново ще се търси спасение в покупката на нещо, което е свещено за българина - имотче. Но доста хора ще инвестират ще в нещо, което за сега им е било като мечта - в образованието на децата си. А дали това ще е за хубаво или за лошо спрямо страната ни - зависи от бъдещите управници. Щото децата ще порастнат, но като жители на ЕС и на света... и никаква гарсониера не може да ги върне на село. Само и единствено възможностите за реализация са важни и ще бъдат важни.

Паника ще има, но и здрав разум ще има. Натиск ще има, но и предприемчивост ще има. При мен (в металургията) положението е повече от тревожно, но никой не се е приготвил да скача от прозореца... пък сме на втория етаж. Готвим се за трудни врмена, преизчисляваме, пишем нови бюджети, правим нови инв. програми... окопваме се. Печалбите от миналите години хич не бяха малки - имаме резерви. Затова си мисля, че в бизнеса с НИ здравият разум ще победи около себестойността на нормалното строителство. Цените ще се задържат стабилни достатъчно дълго, за да потръгне търговията и да може да се излезе от положението без апокалипсис. Бог да пази онези тъпанари, които са вкарали всичките яйца в една кошница и са легнали да сънуват хубавите неща, които ги очакват... Пурко май се казваше героят smiling smiley
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
13-02-2009 - 11:55:45
Приятели, днес разбрах къде точно е дъното на цените на недвижимите имоти:
Верният отговор е 6 стъпки под земята цък
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
13-02-2009 - 12:17:35
avatar
Мда точно там е, тъжно но факт !
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
13-02-2009 - 12:32:38
avatar
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
> Приятели, днес разбрах къде точно е дъното на
> цените на недвижимите имоти:
> Верният отговор е 6 стъпки под земята цък

Мир на праха му!!! Като чета коментарите под новината за това самоубийство направо ми се повдига от това колко подтиснати, комплексирани и дребни душици има.
Толкова злобни коментари не съм чел дори и под новини за убийства на наркобосове...
Щом човека е строител и е карал мерцедес значи не заслужава да живее повече е мотото на 70% от коментарите - много жалко...но за коментиращите! Надявам се тук да няма подобни коментариsad smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
13-02-2009 - 13:58:19
Дано истината излезе на яве.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-13 15:31 от filmatoplo.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
13-02-2009 - 14:02:37
avatar
Това показва народната любов към строителните предприемачи, осрали черноморието и градовете ни. Застроили градинки и паркове и надули балона с космическите си печалби и алчност. Помисли малко дали пък, хората не са прави?
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
13-02-2009 - 15:03:15
Не е баш така.
Народната любов към всички предприемачи е еднаква..., а то не е точно любов. Дали ще са строителни, шивашки, шлосерски, дървопреработвателни или каквито и да са предприемачи - хората си ги мразят, защото виждат у тях това, което самите те не са. Не е кой знае какво да караш мерцедес - и аз карам. Но в очите на хората, които пропиляват живота си, това е достатъчно за присъда - да умират, дейба тежкарите дейба... Ами ще умрем, няма начин да ни се размине. ще има радост за всички свине, които все търсят някой да им е виновен за собствените им провали.

Човекът със сигурност е оставил на този свят хора, които го обичат и за които той е татко, съпруг, приятел, син, брат... Да се радваш на нечия толкова ненужна смърт е типично българска патология. В такива моменти силно се срамувам, че съм българин.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
13-02-2009 - 15:51:42
Такива неща ще виждаме и за в бъдеще.Това е положението.
Колко е струвал тоя тип като човек и предприемач...могат да кажат само хора,дето са си имали вземане-даване с него.Може и да е бил читав,може и да е бил престъпник и да е завлякъл хиляди хора.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
13-02-2009 - 16:09:56
avatar
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Такива неща ще виждаме и за в бъдеще.Това е
> положението.
> Колко е струвал тоя тип като човек и
> предприемач...могат да кажат само хора,дето са си
> имали вземане-даване с него.Може и да е бил
> читав,може и да е бил престъпник и да е завлякъл
> хиляди хора.

Лека му пръст!
Относно това, дали е бил читав - бивш митничар, станал строителен педприемач...
Може да се предположи с голяма вероятност от къде е набрал първоначалния капитал. Строителството в БГ е една от най-големите перални на пари...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход