Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за дъното на цените на НИ .

Публикувано от filmatoplo 
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
15-02-2009 - 21:56:06
avatar
koganev Написал:
-------------------------------------------------------
> Всъщност не е работа на брокерите да анализират
> цените. Те ще работят както на 2000, така и на
> 200Е. Но на 2000Е с една сделка изкарваш три
> месеца и се правиш на разбирач по вестниците, а на
> 200 ще трябва бачкане.
> Но лошо няма - поне ще са профита.
>
> Ками, в периоди на криза ще ти е много трудно да
> убедиш някой купувач, че доходите...
> безработицата... и нали се сещаш. Той сигурно ще
> те изслуша, ако е възпитан, и ще отиде другаде.
> Ако искаш бизнеса си, мисли като брокер, а не като
> балонаджия. По-добре да работиш за процент от
> малко, отколкото за процент от нищо. И по-добре да
> разговаряш откровено с клиентите си, защото в
> бизнеса ти има едно единствено нещо, което е важно
> - доверието.
> И се опитай да приемеш, че КУПУВАЧИТЕ са твоите
> клиенти. Тях трябва да ухажваш. Те са ЕДИНСТВЕНИЯТ
> източник на доходи в твоя бизнес. Те са единствен
> източинк на доходи в бизнеса изобщо! Ако знаеш кой
> е твоят клиент, то половината работа вече е
> свършена...
> Прочети всичко от Филип Котлър за маркетинга.
> Страшно увелкателни книги пише тоя пич. Няма да
> съжаляваш.
>

Благодаря за съвета!
Искам само да припомня, че до този момент, не съм си позволявала да прогнозирам цените и да обявявам числа.
На пазара на имоти съм от 1994-95г. Преминах през кризата, преживях всички промени през годините. Не бих останала в бранша, ако не мога да определя кой ми е клиента и как да се отнасям с него.
Не съм имала неприятни срещи от "особен" вид и много клиенти са търсили услугите ми по няколко пъти. Пращали са и пращат свои познати при мен.
Не мисля, че греша, като "ухажвам" този, за когото работя, а не всичко що шава под слънцето.
Затова държа на начина си на работа- който ме наеме, е сигурен че всичко ще е наред със сделката. Но, ще си плати уговореното в договора. С пълна сила се отнася и за купувачите. Още повече, че подписвайки договор с мен, ще платят само 3% от комисиона.
Много по- лесно ще ми е да им обявя 0%, да им прибера 6% и да ги оставя да се оправят, както намерят за добре. Но, не мисля, че е коректно.
Затова, на този етап, не смятам да ги "ухажвам" по метода на "Адрес".
Всъщност, задавайки въпроса за доходите по времето, когато цената на кв.м. е била 180$, исках да подтикна опонента към сравнение- съотношенията заплата- цена, за да ги приложи преди да заяви категорично какви трябва да са цените сега........
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
15-02-2009 - 22:09:29
Ками тия от Адрес са мъртавци и -6% да стане комисионната за купувачи.Рекламата и по БТВто да я въртят тяхното време отмина.Време им е да си ходят.Има неща които са до време.Мине ли им времето стават излишни.Читавите брокери ще останат и това са хората които познават имотите.Просто ситото стана доста финно и не пуска като преди.
Re....
15-02-2009 - 22:21:46
......



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-10 21:55 от анита.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
15-02-2009 - 23:01:52

Анита,

има вече официално въведен вечерен час !!!

А и Сънчо мина отдавна.

Измий си зъбките, пишкай и марш в леглото !
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
15-02-2009 - 23:41:35
До Камелия
"Не съм имала неприятни срещи от "особен" вид и много клиенти са търсили услугите ми по няколко пъти. Пращали са и пращат свои познати при мен.
Не мисля, че греша, като "ухажвам" този, за когото работя, а не всичко що шава под слънцето.
"
"Много по- лесно ще ми е да им обявя 0%, да им прибера 6% и да ги оставя да се оправят, както намерят за добре. Но, не мисля, че е коректно."

Уважавам мнението ти, още повече щом си в бранша от толкова години и явно се ползваш с доверие от клиентите си, но не си ли противоречиш. Купувачът знае, че плаща за услугата и без да се кнкретизира %. Има ли значение за него, къде се калкулира процентът му. Въпросът е да получи това което търси, а той търси качесвтвена услуга - примерно жилище по определени критерии и с изрядни документи. Каква е разликата в отношението към купувача при брокер НИ и брокер застраховки.
Re:....
16-02-2009 - 14:33:28
...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-10 21:54 от анита.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
16-02-2009 - 14:54:11
Е как да не са паднали...само за 5 месеца от октомври насам с 20-25 процента цените на новото стоителство са надолу!!!
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
16-02-2009 - 15:55:20
анита Написал:
> ...

Ако слушкаш чичко ти Спиридон, голям човек ще станеш.
От мен един по-обикновен съвет: наблегни сега и на българския език, защото ако някой сериозен работодател види как пишеш, дори и да си отличник по математика и информатика, пак ще те прати да си търсиш работа в български вестник. В "24 часа" много ще ти се зарадват smiling smiley
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
16-02-2009 - 16:33:59
avatar
Райчо Написал:
-------------------------------------------------------

> Уважавам мнението ти, още повече щом си в бранша
> от толкова години и явно се ползваш с доверие от
> клиентите си, но не си ли противоречиш. Купувачът
> знае, че плаща за услугата и без да се кнкретизира
> %. Има ли значение за него, къде се калкулира
> процентът му. Въпросът е да получи това което
> търси, а той търси качесвтвена услуга - примерно
> жилище по определени критерии и с изрядни
> документи. Каква е разликата в отношението към
> купувача при брокер НИ и брокер застраховки.


Мисля, че на купувачът не му е все едно дали ще даде 3% повече, или по- малко.
По- важното е, че хем дава повече, хем не е клиент на никого. И няма как да защити правото си да получи качествената услуга. Ето, "Адрес" в прав ред обясняват на продавачите си, че представляват само тях и защитават само техните интереси,защото те са им клиенти.
Купувачът ще трябва да плаща отделно за адвокат и евентуално за консултанти, ако иска да е сигурен, че всичко е наред.
Когато подписваш застрахователна полица, имаш събития, при настъпването на които ще получиш обезщетение за нанесени вреди. Ако нямаш договор черно на бяло, ще ти изплатят ли нещо?
Re: ...
16-02-2009 - 17:53:09
......



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-10 21:54 от анита.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход