Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за дъното на цените на НИ .

Публикувано от filmatoplo 
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
15-02-2009 - 20:58:44

Bulcan написал:

> А бе, Спиро............<


Така де, така,

Би трябвало да ме е разбрал(а).

Все пак е отличник от МГ , а не от ВИФ...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-15 21:01 от Спиридон Тепавичаров.
Re: Lesno e
15-02-2009 - 21:04:14
камелия Написал:
> Когато бяха цените по 180 долара на квадрат, колко
> беше минималната и колко средната заплата? Какъв
> беше процента на безработицата в твоя град?
>

Ооо скъпа, когато продавахте калпави кутийки в градове със средна заплата 300 евро на цени като в държави със заплата 2000 евро ти зададе ли си този въпрос?

Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
15-02-2009 - 21:09:29
анита Написал:
-------------------------------------------------------

> аз не се хваля че съм завършил с отличен МГ и то е
> 5,50 не е 6,00 знам че не е за хвалене МГ в
> Сливен сигурно е много ниско ниво незнам но ще ви
> кажа че се готвех за архитетура в УАСГ и решавам
> стари теми по математика и под 5,50 не изпарвам на
> стари кандидат атуденски изпити по математика и
> въпреки се мисля за глупав човек щом не съм богат
> значи съм глупав нали?



Глупав архитект не съм виждал! Нещо като архитект-брокер май няма!

Според Сократ,ако искаш да се почувстваш по -богат-намали си разходите наполовина! :]

Богатсвото е относително нещо,младежо!Никога не е достатъчно! Всеки средностатистически милионер ще ти го каже!
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
15-02-2009 - 21:20:54
Всъщност не е работа на брокерите да анализират цените. Те ще работят както на 2000, така и на 200Е. Но на 2000Е с една сделка изкарваш три месеца и се правиш на разбирач по вестниците, а на 200 ще трябва бачкане.
Но лошо няма - поне ще са профита.

Ками, в периоди на криза ще ти е много трудно да убедиш някой купувач, че доходите... безработицата... и нали се сещаш. Той сигурно ще те изслуша, ако е възпитан, и ще отиде другаде. Ако искаш бизнеса си, мисли като брокер, а не като балонаджия. По-добре да работиш за процент от малко, отколкото за процент от нищо. И по-добре да разговаряш откровено с клиентите си, защото в бизнеса ти има едно единствено нещо, което е важно - доверието.
И се опитай да приемеш, че КУПУВАЧИТЕ са твоите клиенти. Тях трябва да ухажваш. Те са ЕДИНСТВЕНИЯТ източник на доходи в твоя бизнес. Те са единствен източинк на доходи в бизнеса изобщо! Ако знаеш кой е твоят клиент, то половината работа вече е свършена...
Прочети всичко от Филип Котлър за маркетинга. Страшно увелкателни книги пише тоя пич. Няма да съжаляваш.
Re: Lesno e
15-02-2009 - 21:21:40
avatar
ilianm Написал:
-------------------------------------------------------
> камелия Написал:
> > Когато бяха цените по 180 долара на квадрат,
> колко
> > беше минималната и колко средната заплата?
> Какъв
> > беше процента на безработицата в твоя град?
> >
>
> Ооо скъпа, когато продавахте калпави кутийки в
> градове със средна заплата 300 евро на цени като в
> държави със заплата 2000 евро ти зададе ли си
> този въпрос?
>
>

Аз не съм продавала нищо- не съм строител, нито продавач. Задавам ти въпроса, за да се опиташ да поразсъждаваш. Дали ще го направиш- изборът е твой.
Само не се опитвай да убедиш някого, че тогава си купил имота си с пари от заплата и със спестявания от закуски......скъпи.
smiling smiley
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
15-02-2009 - 21:32:25
> Задавам ти въпроса, за да се опиташ да поразсъждаваш. Дали ще го направиш- изборът е твой.

Е скъпа,
може би си разбрала че аз пък ти отговорих
Ако не си разбрала, поразсъждавай, ще разбереш.

Хубаво е че вече не си брокер, навреме си се отървала.
Свърши далаверата, разберете го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-15 21:33 от ilianm.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
15-02-2009 - 21:37:52
Далаверата не само свърши,идва времето на изтрезвявянето.Идва нормализацията на пазара,достигането на реалните цени и реалното заплащане във всички сфери на строителството.Няма не искам.Има неща които не питат.Свиквайте с тях ще ви е по лесно.Сънят е хубаво нещо ,но човек рано или късно се събужда.Който не е готов да се захваща с нещо друго.
Re:
15-02-2009 - 21:39:49
.....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-10 21:59 от анита.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
15-02-2009 - 21:48:23
koganev Написал:
-------------------------------------------------------
> По-добре да работиш за процент от
> малко, отколкото за процент от нищо. И по-добре да
> разговаряш откровено с клиентите си, защото в
> бизнеса ти има едно единствено нещо, което е важно
> - доверието.

На времето имах малък производствен бизнес като допълнение към официалната работа. За момента беше много актуален. Ще си спестя подробности, защото повечето ми познати са интернет сейрджии като мен и все някой ще ме разконспирира . Тогава имах записани клиенти за 2 месеца напред. Поне два пъти седмично имах предложения за ектра (без чакане ) поръчки срещу 150-200% заплащане. Не съм приел нито една такава. За сметка на това 5 години след като бях приключил още ми се обаждаха клиенти по препоръка от ползувалите услугите ми.
Бях писал навремето за баща и син строители , които вдигнаха 2 кооперации в Бели брези преди 10-на години . Едната я предадоха точно навреме, другата я забавиха с 6 месеца и се поболяха от притеснения. Това е истинският бизнес. Неслучайно най-мощните обединения са ги нарекли THRUST (доверие) Без това доверие Америка никога нямаше да е това, коет е днес. В "На изток от рая" ако не се лъжа много точно е описано това което е създало банките и бизнеса в Щатите. Доколкото си спомням един войник остави на влог 4 долара в една банка в градче, където не се знае дали ще мине пак. 4 долара са били много пари по това време. Без официален писмен документ-само една ръкописно написана бележка с подпис на банкера за лихвата и условието да изплати сумата на човека, който представи тази бележка. 20-на години по-късно синът му или някакъв близък, не помня, изтегли парите без проблем , които бяха станалли доста обла сумичка. Такива строители като цитираните по-гореи баща и син и такива банкери в БГ вече няма.

Затова ни чака дълго и тежко гребане в лодка без гребла срещу течението на лайняна река (кап. Йосарян)

Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
15-02-2009 - 21:50:31
Моят съвет е УЧИ!!! Ученето отваря врати, но пътят след тях трябва да се извърви. Няма гаранция за успех, но шансовете стават по-големи. А богатството не се измерва в пари, повярвай ми. Има фрашкани с пари бедняци, пълно е с тях...


Успех с Ани.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход