Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за дъното на цените на НИ .

Публикувано от filmatoplo 
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
09-02-2009 - 22:32:07
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> камелия Написал:
> > gorje Написал:
> > > Според изявлението на Бойко Борисов от
> Чикаго,в Бг
> > > живеят 1000000 мангала,800000 турци и
> 2500000 пенсионера
> >> .Значи остават 2700000-деца,мъже и
> жени,които трябва да се издържат,
> >> да работят и да броят 1000 ?/м\" за
> жилище > > Вие луди ли сте или да???
> >
> > Изпускаш най- важното- по официални данни, в
> България , над 95% от хората имат собствени
> жилища...
>
> Значи 2 700 000 * 0,05 = 135 000 дущи търсят нещо
> под наем или да купят, а като се вземе пред вид,
> че няма да има за всекиго в София - "Общо 115 хил.
> жилища се предлагат за продажба в София"
> [www.investor.bg] , страшно ми
> става


До тук добре. А колко още жилища се строят. Колко още фирми строят и ще строят. В София има свръх предлгане, което ще се задълбочава.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
09-02-2009 - 22:35:41
> асене по твоите изказвания 4е имотите тук ще
> достигнат 100 200 евро след 2 години
> ме кара да си мисля 4е много надценяваш бг
> доста по бързо ще стане според мене,това не е сащ
> тука имам 5,6 познати които като бесни са се
> хвърлили да си продават имотите
> за 1 месец нито един от тях не е имал дори 1
> клиент за оглед



Тъй, и като станат ИМОТИТЕ след 2 години по 100 ?, какво толкова от това, какъв толкова е проблема ? Просто имотите ще са по 100 ?, така както салама е по 5 лв.


Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
09-02-2009 - 23:14:03
avatar
Като станат ще разбереш какъв е проблема.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
09-02-2009 - 23:20:24
точно никакъв, ще умра ли, ще ме разстрелят ли, ще се разболея ли - НЕ, е тогава, да станат даже и без пари - живи и здрави, голяма работа.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
09-02-2009 - 23:38:04
Стоян Александров според мен е много повече в час от Емил Хърсев.

Основанията за притеснения са ясни от контекста и изнесеното в дискусията.
Пак да подчертая дебело: като че ли отново ще надминат и най-песимистичните ми прогнози.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
09-02-2009 - 23:57:00
SOFIX някъде февруари 2008 - беше към 1400- тогава в инвестора предимно четях и се вихреше дискусия дали ще пробие отново към 1500 или се устремил към 1000
някои (не помня кои ) се обоснова за ниво 300 и надолу - голям смях от целия форум
днес около година по късно е под 270
преи малко пак бях в инвестора и разгледах графиката на движение - по едно време се забелязва лек оптимизъм(около пролетта) и после посоката е само надолу
към днешна дата се появяват коментари около 100
Не разбирам много от индекси ( просто обща култура) , но ако както казват че са скачени съдове с цените на имотите -нищо чудно да се видят нивата предричани от Куку (аз съм по умерен) но все пак......
Единственната разлика е че веднъж имотите ако поемат надолу просто няма да им трябва цяла година - ще стане бързо ...и доколкото успявам да наблюдавам -около март ще се очаква оживление (едва ли ще го има ) април ще е изпълнен с оптимизъм...през маи ,когато се види че и летния сезон няма да кои знае какъв вече всички ще ревнат, но пък тогава наи вероятно ще е късно , защто на никои няма да му пука за цените на имотите и всеки ще чака още и още по ниски нива
Доколкото чувам след десетина дни първите банки ще листват имоти (само чувам)
Ако това стане - хоп аналогия с индексите
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
10-02-2009 - 00:03:52
Дивал...имотите са вече надолу...не ако, а те СА надолу. Доказано е статистически, че при подобни кризи, цената им пада под нормалните нива. Механизма на поевтиняване най-просто казано е "всеки продаден на по-ниска цена от предишният". Нивата, които цитират куку и Асен са при условие, че борда падне, или дори да не падне, лева да бъде деноминиран спрямо еврото(ефектът ще бъде същият). Това не знам дали ще стане но има всички симптоми за това!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-10 00:13 от hrabar.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
10-02-2009 - 00:16:43
Аз не споря . Тук си има достатъчно хора които разбират .Просто четох в инвестора нещо и се загледах в малката графика на началната странница в дясно - страшно много ми заприлича на имотите само че там цифрите са в лева ......
Дали ще падне борда или не - те хората вече са си настроени за спад, а спада е като покачването -има голяма доза психологичен елемент ..
Трябва да си абсолютно ненормален да гледаш всеки ден телевизия, да четеш вестници постоянно да ти говорят как имотите падат и да се юрнеш да купуваш
Днес във в.Труд - са ги метнали още от 1 ва страница и продължават на още 2
Агенция адрес се обясняваше как е практика навсякъде комисион да се взема само от продавача и те видите ли така ще правят , но ще искат 5-6 %
АЛООУУУУ АДРЕС сега ли се сетихте как било по целия свят - къде бяхте последните 5 години?
Добър е иначе опита им - четкат купувачите...дали купувачите ще им се вържат е друг въпрос .....днес е така .......вчера обаче АДРЕС класифицираха купувача като цървул които трябва да купува сега защото утре ще е скъпо-безплатни съвети
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
10-02-2009 - 00:25:58
avatar
tearesum Написал:
-------------------------------------------------------
> точно никакъв, ще умра ли, ще ме разстрелят ли, ще
> се разболея ли - НЕ, е тогава, да станат даже и
> без пари - живи и здрави, голяма работа.

Не ,човече,цените на имототе при растеж може и да не са реално отражение на състоянието на икономиката,ако са повече или по-малко балонирани,но при спад(или срив) те стават много точно отражение на това състояние.Сега предполагам разбираш.
Спомняш ли си периода 1999-2003 година?Голям кеф беше,нали?
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
10-02-2009 - 00:47:21
Да, така е, съгласен съм, в конкретния период, аз лично бях студент в Германия, но все пак съм се връщал в България и знам, че не беше като цяло много розово, но все пак според мен (до колкото имам представа), цените на жилищата спрямо доходите ( средна заплата ) и тогава не бяха много ниски, вьпреки слабата ни икономика, по конкретно говоря за 99-2001. Та точно тогава, през 2000 година моите родители купиха малко жилище (50 м2) в един от големите градове в БГ за 13 000 $, което си беше доста голяма сума, при средна заплата от около 100 $. Ясно е, че пазарът си е пазар, и трудно може да бъде точно прогнозиран. Но имайки предвид, че все пак сме част от Европейски съеюз, да си мислим, че е възможно да се повтори зимата на 97, е малко наивно, никои няма да си позволи да допусне подобно нещо, дори и най-калпавото БГ правителство бива държано изкъсо от Брюксел. Все пак ние вече не сме една държава като отделна единица, а част от нещо голямо, колкото и наивно да звучи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход