Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за дъното на цените на НИ .

Публикувано от filmatoplo 
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
09-02-2009 - 01:49:44
а бе то май от Асен по-умен в този форум няма *ok*
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
09-02-2009 - 02:00:32
tearesum Написал:
-------------------------------------------------------
> а бе то май от Асен по-умен в този форум няма

===========================================================
немъ логика в това,което казваш,защото смятам,че имотите в софето ще паднат под 300 евро,а както знаеш,това е невъзможно!
не моа умен човек да говори невъзможни неща.това е невъзможно!
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
09-02-2009 - 02:00:40
Асене хайде лека...че утре ше бегам до Барселона-(имам среща със едни циркажии!)
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
09-02-2009 - 04:29:14
acen1975 ,
Евала за алегорията с тухлата.
Страхотен "финансов бисер" !
:}
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
09-02-2009 - 07:49:24
avatar
purko Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Ти я по-добре кажи за лихвите, за лихвите кажи
>
> Там се издънки НЕЧОВЕШКИ ЯКО. Явно си малко
> гъзест, щом имаш очи пак да пишеш тук (мен би ме
> било срам, честно, говоря съвсем честно).
>

Имаш някакъв конкретен въпрос към мен ли? Не помня да съм се "дънел" където и да е било. А дали съм "гъзест" или ти си такъв това незнам нахални приятелю, но аз пиша тук от 2004г. и не съм спирал да го правя, а ти кога се регистрира, кога акъл взе да ми даваш и кога реши, че можеш да ми говориш по този начин незнам *huh*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
09-02-2009 - 07:55:29
avatar
tearesum Написал:
-------------------------------------------------------
> а бе то май от Асен по-умен в този форум няма

Няма, няма я :} clap: :] Гледай какви бисери още ръси:

"1.софия-100-200 евро на кв.около 2 години ще са нужни за да го достигне,като до 300 евро още таз година ще ги удари.
2.варна,бургас,благоевград,стара загора-200-300 евро.цените ще са по високи от софия,защото в софия има най голяма концентрация на селяни,които ще си ходят по родните места и ще опразнят града,което ще доведе до повече свободни апартаменти в софето,отколкото в по горните градове.
3.пловдив,русе,монтана,враца и подобни-50-100 евро на кв.
4.морски курорти-цените ще паднат под 200 евро,но бързо ще се възтановят на 250-300,защото на около 200 евро са финансово адекватни за рентване.
5.банксо-цените ще паднат под 300 евро,но и те ще се възтановят после до към 400-500 евро,поради същата причина,както и морските курорти."


Тъжно е да се кефите на подобни жалки "прогнози", а ако нямало "по-умен" от него във форума направо незнам до къде ще го докараме... *xxx* [forum.imoti.net] *book* *book* *book*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
09-02-2009 - 08:01:41
avatar
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> purko Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Продавач Написал:
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > Абе симпатяги какво става тук за един
> ден 8
> > > страници...? Уеуеуеее...сега започвам да
> ги
> > чета и
> > > след около половин час очаквайте и
> моето
> > мнение по
> > > темата.
> > >
> > > Автоматичен подпис:
> > > Какво става сега ще падат ли? Защо ти ще
> си
> > > купуваш ли или просто питаш?
> >
> >
> > Ти я по-добре кажи за лихвите, за лихвите
> кажи
> >
> > Там се издънки НЕЧОВЕШКИ ЯКО. Явно си малко
> > гъзест, щом имаш очи пак да пишеш тук (мен би
> ме
> > било срам, честно, говоря съвсем честно).
> >
> ==================================================
> ===========
>
> вече няма доказателства за това......темата е
> изтрита

>
>

Асенчов пак ли послъгваме? Да не стане като по едно време когато някой пускаше слухове, че посещенията на имоти.нет идвали предимно от форума и един виден "анализатор" с последователите си правел бил целия трафик тук ммм? :] :] :] :] Темата с "доказателствата", че нямало лихва в банките преди една година под 12%? За нея ли става въпрос, че си спомням много добре как се изложи тогава асенчов с твърденията си, че нямало било такава лихва в България :} *bow*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: леле - леле и те едни "прогнози"...
09-02-2009 - 08:04:34
avatar
goro Написал:
-------------------------------------------------------

> Продавач,
> гарсониерка от 20.000 при лихва от 7-8% би се
> изплатила от наем 200Е за има няма 12-13 години,
> ако не плащаш данъци и подръжка. Като инвестиция
> си е не набутване, ами направо хвърляне на пари на
> вятъра! Ако е за да живееш в нея и те устройват
> размерите и, може би си заслужава. При цена от
> 30.000 обаче изплащането и се отдалечава някъде
> към 30тата година! Коментара е твой!

Жоре не съм казвал, че подобна покупка трябва обезателно да става с кредит. Когато купуваш за инвестиция, а не за живеене въпросния апартамент трябва и да можеш да си го позволиш за да го пуснеш под наем... А ако ще купуваш гарсониерката за да живееш в нея с кредит за 30 години тогава няма никакво значение наема за същата след като никога няма да бъда пускана под наем. Коментара е твой... Жоре аз само не разбрах ти смяташ, че гарсониерките по младост ще станат по 10000 евро ли...или? Възможно е, но е малко раничко, може би панелките ще се продават за толкова след 10-15 години ако до тогава не се измисли нещо за тях, но сега е още раничко според мен.




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
09-02-2009 - 09:12:26
avatar
Quote

7. Щях да забравя да ви питам...ами ако световната финансова криза вземе та свърши по някое време и банките поразвържат кесиите какво ще правим тогава с 300-те оЙро?
Тревожното е, че при нас финансовата криза тепърва започва.
Банките са отхвърлили исканията за протекции над строителният бизнес, икономиката ни е в процес на разпад покрай вътршно фирмената задлъжнялост и изчезването на външните пазари, тепърва ще нараства безработицата не само в секторите свързани със строителството - просто 2009-та година ще започнат нещата видимо да се усещат и при нас.
А срине ли се икономиката ни, не е ли способна банковата ни система да я стимулира, за какъв ли пазар говорим изобщо.
Преди време излезе едно проучване , че на имотния пазат кешовите купувачи са не повече от 5%, на което съм склонен да вярвам следейки мъртвилото, което е налегнало пазара на имоти.
И да излизат имоти на по-ниски цени, ако няма кой да ги купи, какви ще са им цените тогава ?!
Това което се случва у нас, няма да приключи като срив нито тази, нито следващата година, нито по-следващата.
Да, ще има плата в цените, дори и частични покачвания в краткосрочен период, ако някой успее да примами кешовите купувачи, че това са крайните в спада цени, но.. поне още две години цените ще си гонят линията на равновесие между предлагане и кешов пазар.
Банките тепърва ще започнат да изпитват ликвидни затруднения, така че близките две години са аут от пазара на имоти, поне не и до момента в който не преценят, че риска отговря на очакванията им.

И 300 евро да е квадрата и 500 да е - има ли някакво значение, ако няма хора с кеш които да платят ?!
Колцина са те, в години на икономическа криза, сриваща се икономика и нарастваща безработица ?

Аз лично се бих радвал повече на заможно население, отколкото на рухнала икономика и пазар.
Но, не виждам как това ще се случи при събитията които предстоят. Ще се радвам , ако не съм прав.
Re: леле - леле и те едни "прогнози"...
09-02-2009 - 09:21:26
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Жоре не съм казвал, че подобна покупка трябва
> обезателно да става с кредит. Когато купуваш за
> инвестиция, а не за живеене въпросния апартамент
> трябва и да можеш да си го позволиш за да го
> пуснеш под наем... А ако ще купуваш гарсониерката
> за да живееш в нея с кредит за 30 години тогава
> няма никакво значение наема за същата след като
> никога няма да бъда пускана под наем. Коментара е
> твой... Жоре аз само не разбрах ти смяташ, че
> гарсониерките по младост ще станат по 10000 евро
> ли...или? Възможно е, но е малко раничко, може би
> панелките ще се продават за толкова след 10-15
> години ако до тогава не се измисли нещо за тях, но
> сега е още раничко според мен.

30 години са твърде голям срок за закрепостяване с една гарсониера Продавач!
Иначе, завиждам на хората, които могот смело да прогнозират живота си толкова години напред.
Незнам колко ще станат гарсониерките по Младост. Знам само, че тренда е надолу, че обявените цени не отговарят на демографската и иконимическата база на страната и, че бяха възможни единствено в резултат на кредитната експанзия - сравни 2001-3 година.
Балонът в цените не е типично българско явление, нито само балканско.
Но има елементарни сметки. Сметни една гарсониерка в хлябове (абсолютно нееластично търсене) 2003 и днес. Ще ти стане ясно къде сме.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход