Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за дъното на цените на НИ .

Публикувано от filmatoplo 
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
09-02-2009 - 09:33:04
Moiata prognoza e okolo 300e za m2 v masovite kvartali kato Drujba,Mladost i t.n.Taka che kupuvam za investitsia 3-staen epk.,moje i za remont do 30000e.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
09-02-2009 - 09:45:11
Единственото по-тъжно нещо от брокер, който обяснява как цените няма да падат по време на криза, са хората купили апартамент "за живеене", които пригласят.

Абе, пичове. На вас пък какъв ви е интереса да растат цените? Нали сте купили имота за да живеете в него? Или няма проблем да се променя цената, стига да е нагоре.

Тъжно и смешно. Типичната балканска черта - аз като съм се прекарал, нека и другите...
И разбира се, всички, които са купили в София през изминалите 2 години, са взели на по 400Е. Как един па не каза: аз купих на 1200Е. Много финансов гений в този форум, много нещо.
Ми като сте купили на 400Е, защо настоявате за 1200Е средна цена? Не съм чул доходите да са се вдигнали 3 пъти от 2007-ма насам.

Всъщност процесите, които се случват в момента са твърде дълбоки и обемни, за да могат да бъдат манипулирани и натирвани в някаква посока. С други думи - независимо на кого какво му се иска - пазарът има свой собствен път, който не може да бъде променен нито от брокери и строители, нито от няколко спекуланта, стискащи пари в брой. А и то с писане по форумите ако се променяха тия неща, ехеееее...

Re: леле - леле и те едни "прогнози"...
09-02-2009 - 10:33:23
avatar
goro Написал:
-------------------------------------------------------

> 30 години са твърде голям срок за закрепостяване с
> една гарсониера Продавач!
> Иначе, завиждам на хората, които могот смело да
> прогнозират живота си толкова години напред.
> Незнам колко ще станат гарсониерките по Младост.
> Знам само, че тренда е надолу, че обявените цени
> не отговарят на демографската и иконимическата
> база на страната и, че бяха възможни единствено в
> резултат на кредитната експанзия - сравни 2001-3
> година.
> Балонът в цените не е типично българско явление,
> нито само балканско.
> Но има елементарни сметки. Сметни една гарсониерка
> в хлябове (абсолютно нееластично търсене) 2003 и
> днес. Ще ти стане ясно къде сме.

Жоро не споря за това - ясно, че тренда е надолу и че цените на по-масовите жилища са високи. Съгласен съм с това което казваш. Но понеже познавам нашего брата бай ганя който не продава ако може да смени старото с ново, а ако не може - здраве да е няма да се продава та за това си мисля, че скоро гарсониерки за по 15-20000 евро няма да видим та дори и панелни. От друга страна обаче има някои определени блокове с ромско население в панелни блокове тип общежитие в които аз лично не бих купил жилище за повече от 10000 евро:] И то бих го купил ако ги имам излишни тези пари и да го пусна под наем, но за основно жилище никога.
Надявам се вече целия форум вече ми изчете линковете в подписа и стана ясно, че Продавач не "развива тези" за това как цениТЕ вървяли само на горе и т.н.
С теб не спорим дали е скъпо или не, а коментираме дъното къде може да удари и се обосноваваме така да се каже.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
09-02-2009 - 10:47:39
Левът - остров на стабилност сред море от девалвирали валути
09.02.2009 10:40
От: Мариян Йорданов
mpy@start.bg

Българският лев, прикрепен към еврото, е единствената стабилна валута в региона след девалвациите в Турция, Румъния, Сърбия, Македония и недалечните страни Украйна и Унгария. Единствено спрямо гръцката валута – евро, левът, логично, не отчита поскъпване.

Балканските страни са основен търговски партньор на България. От общо 12 млрд. евро износ за деветмесечието на 2008 г. 2,8 млрд. евро са към балканските страни (без Гърция). Вносът ни от балканските страни (без Гърция) е за 2,5 млрд. лв. за деветмесечието на 2008 г. Тоест реализиран е положителен баланс от около 300 млн. евро.

Девалвациите на регионалните валути след 30 септември 2008 г. обаче внасят няколко промени в бизнес климата в региона.

Турската лира се е обезценила с 16,5% за последните четири месеца, което е възможно да засили позициите на страната в сектори с голям дял на разходите за труд в крайната себестойност. Такива са например зеленчукопроизводството и туризмът.

България, Сърбия, Румъния и Унгария са основни конкуренти при привличане на чужди инвестиции, като девалвациите в съседките ни и Унгария могат да пренасочат инвестиции към тях. Същото се отнася и за инвестиции в кол центрове и аутсорсинг на програмистки, архитектурни дейности и други.

Сами по себе си обезценките на валутите в Украйна и Русия няма да доведат до поевтиняване на вносните въглища, петрол и природен газ, защото това са стоки със световна борсова цена в долари.

Обезценките на валутите в съседните страни могат да усилят дефлационните процеси у нас, както и да способстват за формирането на отрицателен търговски баланс с балканските страни и загуба на приходи от туризъм поради повишена конкурентоспособност на турските курорти. Понижената инфлация у нас може да способства за по-бързо приемане на страната ни в еврозоната.

Обезценките на валутите в Русия, Украйна и Румъния, от своя страна, правят нашия летен туристически продукт по-непродаваем, още повече предвид силната икономическа криза, особено в Украйна и Русия.

Понижената конкурентоспособност на българската икономика поради девалвациите в съседни страни, теоретично може да се компенсира чрез инвестиции в производителността на труда у нас, както и чрез държавни реформи за подобряване на бизнес средата.

Вече бяха публикувани обезпокояващи данни. Спад от 33% в продажбите на годишна база отчита Елхим Искра за периода октомври-декември 2008 г. Дружеството продава основно в региона на Балканите, Украйна и Русия. Също с 33% на годишна база спадат продажбите на Оргахим за четвъртото тримесечие на 2008 г., като компанията реализира основна част от продажбите си в региона - Румъния, Украйна, Сърбия.

В международен план записванията за ски и морски ваканции за южните страни бележат спад от 30 на сто [www.investor.bg] , заяви изпълнителният директор на Албена, Красимир Станев, като уточнява, че спадът може да достигне 50-60% и половината хотели в Албена АД да не отворят врати. Продажбите на стоки и услуги от Пампорово АД през четвъртото тримесечие на 2008 г. отбелязаха спад от 32% на годишна база, а продажбите на стоки и услуги от Рила-Боровец АД намаляха със 7,8% на годишна база през последното тримесечие на миналата година.

В следващата година предстои да видим ефекта от поскъпналия лев върху българската икономика. Русе, Сандански, Черноморието и планинските курорти ще бъдат най-засегнати от световната финансова криза, показват информациите от последните месеци.


Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
09-02-2009 - 12:18:09
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> съгласен съм с всички ваши мнения , обяснете ми
> обаче защо в обявите цените са си същите - няма
> сделки , но цените стоят


Единственото обяснение е, че продавачите не са на зор. При това, те също знаят, че банките не кредитират. И чакат- да се промени ситуацията- банките да развържат кесиите.......
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
09-02-2009 - 12:42:54
даи да видим къщите ...и си траеш до сега
кажи къщите ли са евтини или доходите ти са високи winking smiley
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
09-02-2009 - 12:56:14
avatar
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
> Според мен в разгара на кризата ще има сделки и
> под себестоността на имотите. В такива времена
> стратегията не е максимизиране на печалбата, а
> минимизиране на загубите. А на камелия ще кажа, че
> крахът на пазара на имоти не е апокалипсис. Това е
> нещо прекрасно за обикновения човек, който не е
> ламтял за бърза печалба и честно е изкарвал парите
> си с труд.


Ти приемаш краха на пазара за апокалипсис. Не аз, не и останалите брокери. Пропускаш нещо важно, обаче- "обикновеният" човек, изкарал парите си с труд, не може да има пари в брой, достатъчни за жилище, дори и цените да паднат. Справка- средната заплата в България- дори умножена по 2. Както и започналите съкращения в промишлените предприятия.
Дивал беше задал въпрос- защо офертните цени не падат, въпреки че, няма продажби. Колкото и да ти е трудно да приемеш, причините са две- продавачите не са на зор, а купувачите нямат пари, защото банките не кредитират.
Остава да чакаме "разгара" на кризата.......... confused smiley
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
09-02-2009 - 13:05:50
avatar
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
Пак ти казвам
> лятото като бях в Сф. и бях в няколко агенциики и
> 3ма брокера ми се заклеваха че цени в София под
> 1000 евро никога няма да има. Само че малко трудно
> ще им минат при неме номерцата им, а пък за
> съветите да не говорим...


Хи,хи! И като се събуди- краката ти отвити!!!! spinning smiley sticking its tongue out
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
09-02-2009 - 13:10:59
avatar
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> tearesum, той е анализатор човека (Асен), не влага
> никакви чувства, поставя диагнозата. Такива са
> фактите, ще ги разберете много скоро. За да има
> wealth, трябва да дойде от ефективност на труда, а
> не както в БГ от кредити, и балони. Това ще е
> урока за бг икономистите.


А какъв е урока за американските, английските и всички, останали икономисти? Там се зароди краха- от прекалена ефективност на труда ли стана? :]
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
09-02-2009 - 13:27:02
:} "приемаш краха на пазара за апокалипсис. Не аз, не и останалите брокери."
:} :} "причините са две- продавачите не са на зор, а купувачите нямат пари"
А по едно време имах искреното желание да се обосновавам търпеливо и подробно...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход