Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за дъното на цените на НИ .

Публикувано от filmatoplo 
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
08-02-2009 - 23:06:06
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Абе симпатяги какво става тук за един ден 8
> страници...? Уеуеуеее...сега започвам да ги чета и
> след около половин час очаквайте и моето мнение по
> темата.
>
> Автоматичен подпис:
> Какво става сега ще падат ли? Защо ти ще си
> купуваш ли или просто питаш?


Само за 5 часа. Много енергични купувачи. winking smiley
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
08-02-2009 - 23:13:47
Асене майтап беше отдавна си имам трите имота които исках.И за 50 евро няма да купя не ми трябват.Имам толкова колкото ползвам и мога да стопанисвам.Имотите никога не са ми били страст макар ,че съм в строителството.Много инвеститори искаха да ми дават апартаменти срещу проектиране демек правиш 5-6 кооперации зимаш двустаен.За кво ми е предпочитам кеша.Некакъв коптор дето е построен за 250-300 евро не ми трябва.Утре парите дето ще му взема сравнени с парите дето съм взел кеш ще бъдат нищо.

Не се засягай уважавам мненията ти.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
08-02-2009 - 23:21:31
Калашников,
Преди време говорихме нещо за реституцията и някой за всеобща изненада каза, че най-много намазали архитектите. Всички се учудиха, а той поясни, че навремето вместо хонорар взимали апартаменти и сега имало такива с върнати по 14-15 апартамента все в хубави кооперации по центъра. Очевидно навремето проектантите не са били такива отворкомци като сега да взимат все кеш, та затова се обременили с апартаменти за по 2-3 млн. долара, докато кешовиците даже не помнели при коя девалвация им изгорели парите.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
08-02-2009 - 23:23:07
Мой познат започна през декември нов строеж с около 50 апартамента в хубав южен квартал, за София говоря, не е в ливадите. Има си ТЕЦ, градски транспорт и всичката инфраструктура. Земята си е негова, има си човека и пари. За два месеца е продал на ЗЕЛЕНО 15/петнадесет/ апартамента и десет гаража на цени от 850 до 980 евро/кв.м. И вика криза било, та вместо два милиона от тоя проект, щял да изкара един и двеста, триста. Не ми изглеждаше особено притеснен или изненадан, каза, че това с намалението на цените отдавна го е очаквал и е разпродал други инвестиции до лятото на миналата година. Доста се е чудил дали да започва, ама мястото е хубаво. Каза също, че ако пазарът не поема цени от поне 850 евро/кв.м., би отложил проекта за по-късно или просто би си запазил земята.
Така, а вие тука - на зелено нямало сделки, въобще нямало сделки, дъра-бъра, два чадъра............ Като има баланс между цена и качество, пари винаги се намират.
И такива, 200,300 няма да ги бъде в София, повтарям-в София, не в Люлин. На всеки цървул по тристаен няма да дават. Сори.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
08-02-2009 - 23:23:49
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> Да отдава му се увлекателното писане, понякога
> много се смея на хумора му. Нека да кажем
> анализатор-литератор.
=========================================================

ни съм анализатор,ни литератор....аз съм ЗНАХАР!
знахарствам.......и картите таро рядко лъжат.....а кафето-никога,там 100% познаване праскам!





Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
08-02-2009 - 23:37:33
Др.Иванов имах колеги дето взимаха апартаменти аз взимах кеш и купих къща и парцел.Отделно инвестирах и в лозови масиви които тази година ми донесоха грубо по 300 лева на декар печалба.Нека да съм тъп.Може строителство да няма ама ракия ще си пие докато има хора на земята.Не ща апартаментчета по 56 квадрата вътре не може да дишаш камо ли да живееш.Всеки мери със собствен аршин.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
08-02-2009 - 23:46:48
Знам, че повечето хора тук са професионалисти, и за това бих искал да попитам за вашето мнение, относно моят случай.

Та през септември 2007 си купих жилище на зелено от около 100 m2 в центъра на гр. Русе на цена 400 ?/m2. Преди седмица сградата беше окончателно завършена и вече имам всички документи и мога да се нанеса в апартамента. В момента в центъра на Русе цените на новите жилища са около 800 ?/м2.


Моля, кажете мнението си, изгодна сделка ли съм сключил, според вас или не е чак толкова изгодно да се купи един чисто нов 100 m2 апартамент в центъра на сравнително голям град на цена на старо на относително нов модел BMW или Mercedes?
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
08-02-2009 - 23:49:22
Та през септември 2007 си купих жилище на зелено от около 100 m2 в центъра на гр. Русе на цена 400 ?/m2. Преди седмица сградата беше окончателно завършена и вече имам всички документи и мога да се нанеса в апартамента. В момента в центъра на Русе цените на новите жилища са около 800 ?/м2.

И на 300 да бяха паднали, пак щеше да си на сметка, защото имаш апартамент.
леле - леле и те едни "прогнози"...
08-02-2009 - 23:54:20
avatar
Лелелеее прочетох 90% от мненията от-до като на някои хора не съм им чел коментарите, защото се повтарят... Отново едни и същи простете ме за откровенноста - ГЛУПОСТИ си пишат някои хора. Позволете ми да изкажа своето скромно мнение от позицията на човек, който и днес е бил на работа на пазара на недвижими имоти.

1. Всякакви категорични прогнози точно към момента, че и с конкретни цифри до колко щели били да паднат са доста смехотворни и манипулативни. Дори корифеите в недвижимите имоти не могат да дадат точна прогноза, а те тези ми развиват... Страшното е обаче, че като гледам на доста хора им изнася да станат по 50лв квадрата имотиТЕ...и аз съм съгласен да спаднат на места и с по 40%, но всичко си има граници, а за тях след малко.

2. Бях решил да не пиша много-много до април-май когато картинката ще започне да се избистря, но просто като гледам злобата и подтиснатостта, които се изливат върху Др.Иванов, Камелия и всички други, които не пригласят на общата "300 оЙро квадрата" картинка направо ми става жал за форума... *stop* Най-жалката част от така наречените "прогнози" са обобщаванията: "Във Благоевград ще станат по еди колко си на квадрат..." Абе хора на кой свят живеете аз не мога да разбера!?!?!?
Значи според мен им два варианта - или нямате понятие от пазара на недвижими имоти или имате, но умишлено се опитвате да налагате мнение. Прогнози за цени на квадратен метър за цял един град са по-жалки от изказването на бай-Тошо на времето - "Компютурите са едно на стоте от телевизорите..." на еди кой си конгрес на партията. Как можеш да даваш прогноза за една цена на квадратен метър за тухлени, панелни, епк апартаменти с различни локации и различни квадратури!?!?!?
Само невежа може да прави подобни "гадателства". Как смятате дали цената на квадратен метър на една гарсониера може да бъде съпоставима с цената на квадратен метър на един мезонет дори и в един същи вход на един и същи блок!?!?!? Е ако смятате, че няма съществени разлики - то тогава си вдигнете едната ръка да ви виждат всички и да не ви обръщат внимание когато спамите форума!

3. Аз не виждам нищо лошо в това да се живее под наем какъв е този толкова голям напън не мога да разбера. Нали никой от пишещите във форума няма абсолютно никакво намерение да си купува имоти!? *yes* Каква е тази злоба тогава - нали никой няма проблеми!?!?!?

4. Ще остана верен на себе си и няма да дам точна прогноза за ценовите равнища, защото все пак на мен като професионалист хората ми плащат за такива неща и аз правя каквото мога за тях, а и тук мнението ми не се цени от много хора. Все пак масите биха искали за по 5000лв да си купуват мезонети в София и най-симпатичен им е този, който им прорукува подобни глупости clap: То си личи и от така наречената анкета за "форумен боец", но ми се струва, че след няколко месеца ще има обрат във вота :] Прогноза няма да ви дам, но ще ви дам насока за размисъл то е много повече от прогноза според мен. Първо - вижте отново удебеления абзац от точка номер две по-горе. Второ - как мислите, защо след наличието на всички най-брутални кризи, подтискащи новини, липса на масово кредитиране и т.н. все пак няма вторичен пазар на ипотекирани имоти и цениТЕ не са спаднали кой знае колко, а на места дори не са мръднали? Ако не се досещате за отговора търсете стари мои мнения или търсете истината в линковете от подписа ми. Трето - позицията на кандидат купувача е пределно ясна то си личи и по 10-те страници за един ден в тази тема, но интересно дали ако купувача утре не се превърне на свой ред и той на продавач дали ще отстъпи на някого 50% от цената на имота си? Или по-скоро въпроса е дали трябва на всяка цена да го прави? Не се купува на сила, но не се и продава на сила *book*

5. Помислете до колко могат да паднат и дали ще падат още цениТЕ на имотиТЕ като пресметнете при сегашните цени на наемите в съответния район за колко години би се изплатил един апартамент... Давам само насока за размисъл ако някой не може да стопли за какво говоря ще дам още един жокер - цена на ПАНЕЛНА гарсониера в младост 1 в момента е между 39000 евро и 65000 евро. Ясно е на всички, че тези за по 55-65000 евро дори няма кой да ги гледа какво остава да ги купува, но нали мерака сега е аджеба до колко могат да паднат ммммммsmiling smiley? Я да видим една елементарна поне за мен сметка де... Наем в този район за такъв имот под 200 евро няма. Следователно могат ли да поевтиенят панелните гаросниери в Младост до 300 евро на квадратън метър не тази година, ами изобщо е моят въпрос и ако някой ми отговори обосновано ще съм искрено учуден *yes*

6. Понеже може и да нямам време за други мнения по темата ще отговоря предварително на поставения от мен самия въпрос тъй като се опасявам, че освен колегите от форума другите или няма да ме разберат или ще се направят, че не са ме разбрали и ще ми задават въпроси е как е защо и т.н. Много просто при цени под 20000 евро на панелните гарсониери в квартал младост 1 и цени на наемите в същите при минимум от 200 евро една такава гарсониера практически ще се изплаща само от наемите за около 8 години... Но те в София се търсят предимно за живеене, а не за отдаване под наем и за това много хора ще са склонни да плащат и по-високи суми за тях както е било и до сега. Но обърнете внимание аз говоря конкретно за панелни гарсониери в младост 1, не говоря за двустаен тухлен апартамент в кв.Стрелбище на улица Нишава например нали? Вие се досетете сега как се дава обобщена прогноза в стил статистическия институт "ценитТЕ на квадратен метър в София стигнаха до еди колко си евро..." На кои имоти, в кои квартали, с какъв тип строителство, с какво изложение, с каква степен на завършеност, с какви екстри, с какви комуникации? Или това никога не е имало значение при покупката на недвижим имот ммм smoking smiley ?

7. Щях да забравя да ви питам...ами ако световната финансова криза вземе та свърши по някое време и банките поразвържат кесиите какво ще правим тогава с 300-те оЙроsmiling smiley?

Ако съм изял няколко букви простете, но нямам време да си преглеждам, а пиша бързо *write*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-02-09 00:12 от Продавач.
Re: Прогнози за дъното на цените на НИ .
08-02-2009 - 23:55:24
tearesum Написал:
-------------------------------------------------------
> Знам, че повечето хора тук са професионалисти, и
> за това бих искал да попитам за вашето мнение,
> относно моят случай.
>
> Та през септември 2007 си купих жилище на зелено
> от около 100 m2 в центъра на гр. Русе на цена 400
> ?/m2. Преди седмица сградата беше окончателно
> завършена и вече имам всички документи и мога да
> се нанеса в апартамента. В момента в центъра на
> Русе цените на новите жилища са около 800 ?/м2.
>
>
> Моля, кажете мнението си, изгодна сделка ли съм
> сключил, според вас или не е чак толкова изгодно
> да се купи един чисто нов 100 m2 апартамент в
> центъра на сравнително голям град на цена на старо
> на относително нов модел BMW или Mercedes?


за да се разбере дали си на сметка трябва да се продаде с печалба
а иначе си имаш апартамет -честито! да не ти пука ! на мен са ми давали за моя може би около 50% повече отколкото вървяха тогава , но аз си живея в него и не ме интересува дали е 5 или 50
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход