Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна

Публикувано от Zrfv 
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
05-02-2009 - 02:00:40
joro varna Написал:
-------------------------------------------------------

> Богат си не ако имаш много пари , ....богат си ако
> другите имат по-малко от теб.....


Жоро, аз пък съм на точно обратното мнение. Аз нямам нищо против да си карам кола втора употреба (внимателно подбрана и в отлично състояние де) и всички около мен да карат скъпи нови коли, стига само да спазват правилата и да имат култура на шофиране. Аз да имам на мен колкото ми трябват, а пък нека около мен имат повече.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
05-02-2009 - 04:01:49
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> joro varna Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Богат си не ако имаш много пари , ....богат
> си ако
> > другите имат по-малко от теб.....
>
>
Жоро, аз пък съм на точно обратното мнение. Аз
нямам нищо против да си карам кола втора употреба
(внимателно подбрана и в отлично състояние де) и
всички около мен да карат скъпи нови коли, стига
само да спазват правилата и да имат култура на
шофиране. Аз да имам на мен колкото ми трябват, а
пък нека около мен имат повече.

С извинение, но това твое изказване ми прилича малко на "не искам аз да съм добре, искам Вуте да е зле".


Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
05-02-2009 - 10:19:03
OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------
> Дивале, Варна е най страхотния град и цените на
> места са подценени.А атмосферата и извън сезона е
> страхотна.


Малко офф

Забелязвам, че това е един от националните идеали - ВСИЧКИ ХАРЕСВАТ ВАРНА - от софиянци до последната махала на Осогово. Аз му викам синдрома Варна-най, макар че той е част от по-широкия синдром Мурету. За повечето ми познати Варна не просто е хубав град, той е НАЙ-хубавия град. Няма мърдане.

Сжлвм за офф-а.
Просто е любопитно да се отбележи...
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
05-02-2009 - 10:35:01
Съгласно табелите на входовете на Варна, тя е 'НАЙ-ДОБРИЯ ГРАД ЗА ЖИВЕЕНЕ В БЪЛГАРИЯ' за втора поредна година smiling smiley Аз бях доста учуден, когато прочетох това smiling smiley

Този синдром 'море', както ти го наричаш, не е само български, но и не си съвсем прав. Примерът, който дадох с Констанца не се вписва в случая - градът има силно развита пристанищна структура и всичките и съпътстващи периферии, но като цяло е сив и безличен, за разлика от столицата им. Иначе синдромът 'море' е всъщност най-добре изказан от Хемингуей.
Варна е единствения град, при който настоящата инфраструктура и географското разположение позволяват да се развие в правилната посока, стига управниците му да го осъзнаят. За кой ли път ще се повторя - ако преструктурирането на източно пристанище се задейства и най-после се осъзнае огромния потенциал на Варненско езеро като пристанищна перспектива, то тогава вече нещата ще се попроменят. С риск да ме обвинят в сляпо пристрастие и сектантство, бих казал, че Варна може да се превърне в икономически и демографски план в едно умалено копие на това, което е Барселона за Испания (подчертавам - ИСПАНИЯ, не за света!!!).
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
05-02-2009 - 11:13:21
Проблемите на Варна идват манталитета на населението в последно време. Вадиславово също може да бъде добър квартал, особено при настоящата диспропорция на застрояването във Варна. Но реално всекидневните малки селении дават отражение на привлекателността на кое да е място за живеене. Ако Варна е най-доброто място за живеене в България, много жалко за останалите места...
Един офтопик - днес, както винаги се старая, спрях на пешеходната пътека на Проектанска. Последва клаксон до дупка от една "гражданка". Но това не беше всичко, същата "мила жена" ме засече нарочно по-късно. Ако всеки ден от Владиславово до Чайка ти се случват такива неща, няма как да си доволен от факта, че живееш във Владиславово. Липсата на уважение към другите е дотолкова навлязъл в костния мозък на подобни "граждани на Варна", че си живеят в собствената матрица, която няма нищо общо с "най-добрия град за живеене".
Вероятно лебеда никак не си е представяла, че от една невзрачна кола на следващото кръстовище може да слезе 100 килограмов изрод... който просто иска да й обясни, че не е правилно и е незаконно да се отнема предимството, било то и на пешеходци. Същата "велика гражданка" не можеше да свари да си заключи вратите, а аз наистина исках да й обясня, че не е права...
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
05-02-2009 - 11:23:01
Купувач, това, което описа, се нарича 'сурова действителност'. Един от болните проблеми и от моя гледна точка. sad smiley
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
05-02-2009 - 11:33:37
какво не му харесваш на Владиславово .......Аспарухово какво е ?
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
05-02-2009 - 11:33:59
Колкото до сравнението с Барселона - би било много добре, ако имаше поне някакво основание за сравнение. Иска ми се, но не виждам как. Извинете, ама нашето летище обработва едва 1,5 млн пътници, при това с клизма. По световните стандарти това си просто една малко регионално летище. Колко туристи ще прекараш през него за "световната туристическа дестинация Северно Черноморие"?! Много трудно ще стигне 2 млн. Само сравнение през летището на Палма де Майорка минават 22 млн пътника...
С конкретни данни мога да защитя същата теза и за пристанището. Също така бих могъл да защитя тезата, че туристическия продукт по Северното Черноморие е с прекалено ниско качество за да привлича кой знае колко платежоспособни туристи. И при всичките тези негативи, трябва да има условия да бъде изхранено над 1 млн население (Варненска+Добричка област). Барселона има зад гърба си Каталуня с имиджа на най-голямата индустриална област. Балеарите имат зад гърба си 10 пъти по-силна туристическа индустрия, а изхранва същото население. За съжаление във Варна доста надскочихме потенциала си за развитие, до голяма степен благодарение и на бума в строителството. Подозирам, че ще има известен период, ако не на спад, то поне на застой в подобряването на условията за живот. Може би при един смел следващ кмет... мечтииии...
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
05-02-2009 - 11:36:48
Нашенец с жилище за $3,45 млн. в Ню Йорк
05-02-2009 в раздел Актуално • Източник: Dir.bg
Българинът Дико Михов си купи жилище за 3.45 млн. долара на престижния площад “Линкълн” в Ню Йорк, съобщи сайтът “Манхатън блокшопър”, цитиран от в. “24 часа”.
Покупката била направена на 9 януари, но за нея стана ясно едва сега. За 2008 г. на площад “Линкълн” били купени общо 933 апартамента. Средната цена на жилище там е 896 хиляди долара. Апартаментът на Михов се намира в 47-етажна сграда, построена през 1992 г.
Дико Михов е изпълнителен директор на хедж фонда D. Show в Ню Йорк. Той пристигнал в САЩ още през 1989 г. У нас той завършил математическата гимназия в родния си Добрич и печелил няколко олимпиади по математика. Михов е специализирал в Масачузетския технологичен институт. Заедно с Тед Василев той основава Американската фондация за България.

после българина нямал пари smoking smiley
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
05-02-2009 - 11:51:53
какво не харесвам на Владиславово - предполагам, че това което не харесвам и навсякъде във Варна. :] Кал, мръсотия, селения, паркирани навсякъде автомобили. Това напълно покрива предимствата от чист въздух, по-големи пространства, панорама, по-евтини имоти, по-добра инфраструктура като телекомуникации, магазини, детски градини, училища, дори и заченки на зелени площи... :]
Всъщност все повече се паля за една къщичка извън Варна. Ако остана тук де...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход