Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна

Публикувано от Zrfv 
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-02-2009 - 23:21:11
Zrfv Написал:
-------------------------------------------------------
> Реално погледнато, средната заплата във Варна може
> да се окаже, че наистина еоколо 2-3 хил лв., но
> заплатите на моряците не влизат в статистиката
> просто Заплатата на един офицер (не военен)
> варира м/у 2500-3000 Е до 6-7-8+ хил евро. ss7
> потвърди думите ми по-горе.
> който си мисли, че варненци печелят от морето
> едната морска гледка, е в дълбока заблуда.
> Пак да помоля, нека се върнем към същината на
> темата

Вижте сега, нещо се разгорещиха много споровете. Аз още в началото на темата споменах моряците и заплатите им (особено на командния състав). За другите неща - корабни фирми, агенции, спедитори, корабостроителницата и пр. не хвърляйте прах в очите на Куку, той не е от Варна и няма как да ви обори. От месеци всички тези фирми са в застой. Баща ми е морски висш команден състав - гл. механик, вече е пенсионер, но го викат тук-там за ремонти, знае далаверите и бакиите на местните корабни фирми - изобщо не са цъфнали и вързали. В общи линии повечето БГ собственници на кораби в момента имат 4 опции - да ги държат в пристанищата срещу такси, да ги държат на рейд и да плащат на минимален екипаж, да ги нарежат за скрап или да ги закарат на специално създаден паркинг за кораби в Гърция - корабите стоят без работа. Зам. изпълнителния директор на корабостроителницата ми е познат, просто не искам да ви говоря как вървят нещата там - пича смята да си вдига сърмите извън БГ, не вижда переспектива в страната изобщо. Имам приятел в борда на директорите на Варненска корабна компания - корабите стоят на загуба. Варна никога не е било много голямо контейнерно пристанище, но в момента е умряла и тази търговия, не съвсем като имотите, но не е както преди 6-7 месеца. Имам съказарменик мичман във ВМС - заплата - 600 лв. Не казвам, че ще вечно така, но спадовете в доходите в тези отрасли са драстични. Най-големите контейнерни фирми в света са в криза - Хапаг Лойд, Маерск, ЗИМ, П&О, МСС, а Варна за тях е незначително пристанище, аз лично ползвах услугите на Хапаг Лойд и то преди кризата, от САЩ един контейнер минава през 2 пристанища и сменя 3 кораба докато пристигне, да не говорим за нивото на професионализъм на офиса им във Варна, ако се бях позанимавал още 2-3 месеца с трансфера на стоката, сигурно щях да се справя по-добре от тях, а не ми е това работата. Положението на БМФ изобщо не е розово.

Та истината е някъде по средата, хляб някакъв има, но ако средните заплати бяха 2000-3000 лв. във Варна, в София хора нямаше да останат. Изключението са само моряците, плаващи за големи чужди компании, те поне имат бизнес, иначе световната търговия щеше да замръзне.

Изобщо не са цъфнали и вързали тези морски бизнеси в момента.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-02-2009 - 23:22:19
Варна беше страхотен град до преди 20 години.В момента е един мръсен и пезастроен град.На всеки ъгъл се продава дрога,инфраструктурата е ужасна,В някои квартали все още се употребяват септични ями.През последните няколко години,поради "бума",града се напълни със полудиви селяни.Вярно е че района между Траката И Златните е педпочитан от руската мафия.Същото важи и за една част от гръцката махала.Недейте преувеличава толкова коментарите около пристанището и моряците.За фирмите печалбите са нищожни поради голямата конкуренция и корупция,не е както преди 6-7 години! А за моряците: на когото му се лашка 7-8 месеца във изгнила черупка из океана да се качва да пътува ! Плажа вече е на изчезване!Морето започва от капаните.През лятото морето е пълно със фекалий и мазут. И най-лошото:Варна е на първо място във Бг по ракови заболявания!
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-02-2009 - 23:34:47
BulCan Написал:
.....

Никой не говори за местните фирми. Българските корабособственици са бегло отражение на колегите си в чужбина. БМФ бяха загубили позициите си във фрахтоването доста преди идването на кризата и приватизацията му. Кадърните морски кадри си намират работа на кораб без никакъв проблем, дори и в тази криза. Доста навътре съм в материята, повярвай ми winking smiley
Корабостроителницата си беше мъртвородена още при обявяването и във фалит, така че и тя не е критерий. КРЗ Одесос е далеч по-добър пример в случая.
В момента пристанището е затрупано с контейнери. Така е още от миналата година, когато заради стачки в Гърция немалка част бе пренасочена насам.
След Нова Година нещата в пристанището се позасилиха. наскоро говорих с познат, който работи в администрацията. Има вече сключени договори за обработка на значителен обем товари. Фирмата , в която работя, също усети това.
Шипингът може да се разглежда от толкова много аспекти, но в случая имотите са по-интересни smiling smiley
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-02-2009 - 23:35:03
ами помоли ме.

не се подигравам изобщо. всичките тези дейности около корабостроителницата и пристанището ги имаше открай време. моряците правеха пари открай време. имаше какво да се обира от пирамиди и още да остане.

познавам Варна отлично, градът ми харесваше много преди 20 години. много преди Електрон и Виница да станат добри 'локейшъни'.






Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-02-2009 - 23:57:09
Булкан каза
Не казвам, че ще вечно така, но спадовете в доходите в тези отрасли са драстични. Най-големите контейнерни фирми в света са в криза - Хапаг Лойд, Маерск, ЗИМ, П&О, МСС, а Варна за тях е незначително пристанище, аз лично ползвах услугите на Хапаг Лойд и то преди кризата, от САЩ един контейнер минава през 2 пристанища и сменя 3 кораба докато пристигне, да не говорим за нивото на професионализъм на офиса им във Варна, ако се бях позанимавал още 2-3 месеца с трансфера на стоката, сигурно щях да се справя по-добре от тях, а не ми е това работата. Положението на БМФ изобщо не е розово
Първо в целия свят има криза.....разбира се че ще удари и нас малко или много..
Второ градът и пристанището не могат да се мерят с Хамбург или Ротердам....
Ааа...щях да забравя!.....
А къде забравихте всичките колежи и университети?.....това са хиляди младежи които ще наемат квартири , работят , консумират и т.н.
А от тях 50% може да се установят тук.......разбирате накъде бия.......
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
05-02-2009 - 00:01:18
Zrfv Написал:
-------------------------------------------------------
но в случая имотите са по-интересни


Ами имотите... щом при всичкия този просперитет от 3-4 месеца не се купува и има финансов запек.. за мен имотите са надценени, аз лично не бих дал тези пари, при условие, че мога за тях да си купя в много по-красив пак морски град, с много повече история, туристи, самолетни връзки с останалия свят, много по-дълъг сезон, по-добра инфраструктура и най-вече нормална държава.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
05-02-2009 - 00:02:48
Не си мислете че плюя родния си град Варна! Подчертавам недостатъците му поради отрицателното им влияние върху жителите и спада на качеството на живот !Някои трябва да се заеме с проблемите но няма кой!! А отностно имотите:В момента всичко е рулетка!
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
05-02-2009 - 00:16:46
joro varna Написал:
-------------------------------------------------------

> Първо в целия свят има криза.....разбира се че ще
> удари и нас малко или много..
> Второ градът и пристанището не могат да се мерят с
> Хамбург или Ротердам....
> Ааа...щях да забравя!.....
> А къде забравихте всичките колежи и
> университети?.....това са хиляди младежи които ще
> наемат квартири , работят , консумират и т.н.
> А от тях 50% може да се установят
> тук.......разбирате накъде бия.......


Да, не е Ротердам, Хамбург, Сингапур или Хонг Конг, тези ВУЗ-ове, май нямат нивото от едно време, е студенти има де... Не знам, не си мислете, че плюя Варна, опазил ме Господ, за мен това е най-доброто място за живот в БГ (дългогодишната ми носталгия по София и студентските ми години се поизпари след последното ми посещение там). Просто не смятам, че цените на жилищата са адекватни за мястото и икономиката, но това си е мое мнение, което не го налагам на никого.

П.С. Сетих се за брата на един приятел, който е капитан на контейнеровоз на топ заплата, семейството му отдавна ги пресели да живеят в Ню Йорк и той като не е на път е там. Та ето, че високо платените могат да живеят и другаде.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
05-02-2009 - 00:41:15
Булкан , доста бързо (като за историята) България мина от бедна соц държава към европейска такава...(говоря на документи а не по манталитет)...то май ние влязохме там с фалшиви документи...
Дори да се върнем към Лукановата криза , цените на жилищата няма да станат като тогава......
В смисъл пак може да сме така бедни но не ТОЛКОВА бедни.....
т.е парите пак няма да стигат за сирене което сега е 10лв , а тогава е било 2лв....
Богат си не ако имаш много пари , ....богат си ако другите имат по-малко от теб.....
ss7
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
05-02-2009 - 01:12:30
joro varna Написал:
-------------------------------------------------------

> Богат си не ако имаш много пари , ....богат си ако
> другите имат по-малко от теб.....


*ok*
Мн хубаво казано! За съжаление всички искат да са богати те затова и идват кризите
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход