Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна

Публикувано от Zrfv 
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
05-02-2009 - 12:07:41
Купувач, неслучайно казах 'умалено копие'. Барселона е град от световна величина, а в случая го разглеждам като град в Испания, не като един от 5-те най-известни града в Европа и света въобще. Най-малкото, мащабите за едната и другата държава трябва да се вземат предвид.

Що се отнася до къщичката извън Варна, аз съм запален по рождение, но просто не виждам подходящ район, където да се преместя. А съм и с две малки деца...абсурд е в нашите условия.
Редовно се натъжавам, когато хващам оттук-оттам сериала 'Отчаяни съпруги' - кварталът, където се развива действието, е такава утопия за нашите условия, че ми се плаче просто...а на такова местенце ми се живее, мамка му smiling smiley
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
05-02-2009 - 12:32:46
Купувач Написал:
-------------------------------------------------------

> Един офтопик - днес, както винаги се старая, спрях
> на пешеходната пътека на Проектанска. Последва
> клаксон до дупка от една "гражданка". Но това не
> беше всичко, същата "мила жена" ме засече нарочно
> по-късно. Ако всеки ден от Владиславово до Чайка
> ти се случват такива неща, няма как да си доволен
> от факта, че живееш във Владиславово. Липсата на
> уважение към другите е дотолкова навлязъл в
> костния мозък на подобни "граждани на Варна", че
> си живеят в собствената матрица, която няма нищо
> общо с "най-добрия град за живеене".
> Вероятно лебеда никак не си е представяла, че от
> една невзрачна кола на следващото кръстовище може
> да слезе 100 килограмов изрод... който просто иска
> да й обясни, че не е правилно и е незаконно да се
> отнема предимството, било то и на пешеходци.
> Същата "велика гражданка" не можеше да свари да си
> заключи вратите, а аз наистина исках да й обясня,
> че не е права...

Да, това е едно от най-неприятните неща. Един час да шофираш по улиците и ти става ясно. Като спра да дам предимство не пешеходци, самите те не могат да повярват, че съм спрял заради това и не смеят да минат докато не им дам знак с ръка, през това време отзад клаксоните ще ме скъсат да осъдят подобна лудост. Не дай Боже две коли да се срещнат на тясна улица и да не могат да се разминат - всеки чака другия да върне назад, разправят се докато се съберат още по 2-3 коли зад всяка и тогава започват клаксоните, поздрави към майки и лели и пр.

По-страшното е, че това, което хората правят зад волана е пример за мирогледа им, начина и стилът им на живот като цяло. Не е само въпроса в цените на жилищата, ами нали като го купиш това жилище ще трябва да живееш измежду тези хора. Те са такива и в професиите си и на работното си място и на общественни места.

Та цените наистина трябва да станат супер атрактивни, за да компенсират за всички тези "положителни" емоции, да си кажеш "абе мога да търпя, ама да слагам настрана по няколко хиляди на месец и да си купя хубаво жилище на 1/3 от цената в нормална държава".


Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
05-02-2009 - 14:02:50

A METER OF MANTALITY

Преди време ми се наложи да шофирам в една от така наречените развиващи се страни с ляво движение. Естествено че се обърквах , особено на кръстовищата с по две платна.

Един- два пъти ми се случи да вляза в насрещното - локално, не просто платно...и то в трафик. Каво се случи ли?

Целият трафик замръзна-отпред , отзад, отляво, отдясно.... и то без нито един тъп клаксон да се чуе. Осигуриха ми спокойствие да маневрирам без притеснения.

Когато това стане на Орлов мост, можете да допуснете че БГ има бъдеще на нормална държава....
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
06-02-2009 - 01:10:46
До Зфрв ,

Що се отнася до къщичката извън Варна, аз съм запален по рождение, но просто не виждам подходящ район, където да се преместя. А съм и с две малки деца...абсурд е в нашите условия.


Пробвай Балчик......Доста плюсове има пред повечето вилни зони......
Хем е тихо , хем си в град с истирия и инфраструктура.......
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
06-02-2009 - 08:02:33
Жоро, Балчик го познавам повече от добре, но в момента и там цените сякаш не са съвсем адекватни. Иначе е добре като локация и бързо се стига до Варна от него (само по крайбрежния път да нямаше толкова безсмислено много полицаи да дебнат за превишена скорост...smiling smiley)
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
06-02-2009 - 10:33:47
Zrfv, пак се връщам на темата цени в гръцката махала. Строителя е намалил цените от 2500 Е/кв.м. (както преди се рекламираше) до около 1500 - 1700 Е/кв.м. за кооперацията, която ще я строят на петното на твоите познати. Сега само остава да следиш колко продажби ще бъдат направени, т.е. дали пазара приема такива цени за строеж, който ще приключи 2011 г.
Иначе за реална сделка (както ти питаше) зная за продажба на стара тухла от 100 вк.м. + 1/2 ид. част от парцела (който май е около 300 кв.м) за 150,000 Е (лятото на 2008). Като самата къща позволява надстрояване на поне още 2 етажа, т.е. ако си надстроиш ще ти излезе 300 Е/кв.м за 100 - 110 кв.м. (заради еркерите).
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
06-02-2009 - 10:58:47
А имал ли е желаещи на 2500?
Все пак това е висока цена не само за нашите ширини. За нещо много "луксозно" ли става дума?
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
06-02-2009 - 11:22:15
@Potential_Buyer
Благодаря ти за информацията. Ще следя развитието покрай сградата до Гъбата. А старата тухла ми звучи като изгодна сделка, след като има и 1/2 и.ч. от парцела, стига собствениците на останалата част от сградата да не са 10-15 души smiling smiley

@Купувач

Строежът на тази кооперация започна едва през есента и не знам дали е имало време да се продава на 'тъмно зелено'. Като цяло сградата изглежда да е нормална жилищна кооперация, дори малко голяма на фона на сградите наоколо, но все пка са обединили два парцела и площта е около 600-700 м2, а може и повече. Нщо луксозно не видях във външния вид на картинките, залепени на оградните пана. Примерно, тази кооперация в Гръцката, която ми е легнала на сърцето, изглежда по-луксозна, но пък и офертните цени от 3хил. евро са...smiling smiley
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
06-02-2009 - 11:47:42
@Купувач, не вярвам да е имало желаещи на 2500 Е/кв.м.. След като сега ги продават за 1500-1700 Е/кв.м., според мен интереса за 2500 Е/кв.м. е бил нулев.

@Zrfv, до колкото зная не са много собствениците, всъщност май е един собственика на другите 1/2 ид. части от парцела, но за сградата като цяло не зная. А я кажи точно коя кооперация ти е легнала на сърцето, че за 3000 Е/кв.м. се сещам, че само срещу шадраваните продават на толкова.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
06-02-2009 - 19:21:20
До Zrfv

Не е казано, че веднага трябва да се преместите да живеете в Балчик - но по малко- първо за уикендите, за ваканциите и така - постепенно.

Какви са Ви изискванията, мога да предложа нещо.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-06 19:28 от general.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход